Brentford – Liverpool 1:4 (kon.) | Burnley – Arsenal 0:5 (kon.) | Fulham – Aston Villa 1:2 (kon.)
Newcastle – Bournemouth 2:2 (kon.) | Nottingham – West Ham 2:0 (kon.) | Tottenham – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Manchester City – Chelsea 1:1 (kon.)
Newcastle United
2:2 (0:0)
AFC Bournemouth
Sobota 17.02.2024, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 25. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou! (18:17:36)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 12:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 9:22.

Zápas 25. kola anglické Premier League mezi Newcastlem a Bournemouthem končí za stavu 2:2.
    V prvním poločase jsme tolik šancí neviděli, za vyzdvihnutí však stojí například šance Dominica Solankeho, proti kterému skvěle zasáhnul brankář Dúbravka. Newcastle na druhé straně tlačil, ale výraznější příležitost si nevypracoval.
    Druhý poločas pak nabídl parádní fotbal, který musel diváka bavit. První branku utkání vstřelil v 51. minutě Dominic Solanke, který využil smolného podkluzují brankáře Dúbravky a poslal hosty vedení. Dlouho však vedení Bournemouthu nevydrželo, neboť sudí Salisbury po dlouhé komunikaci s VARem přisoudil domácímu celku penaltu, se kterou si bezpečně poradil Anthony Gordon – 1:1. Straky i nadále zůstávaly aktivnějším celkem, avšak v 69. minutě unikl domácí obraně Antoine Semenyo a svou přesnou ranou na vzdálenější tyč vrátil Cherries vedení. Poslední slovo ale měl znovu Newcastle, a to přesněji Matt Ritchie, který se prosadil hned po svém příchodu na hřiště a zapsal proti svému bývalému klubu svůj první gól od sezony 2019/20.
    Oba týmy pak ještě v závěru měly své šance na rozhodnutí, avšak další branka už nepadla. Zápas tak skončil 2:2.

90+11

90+10
    Bournemouth odehrává míč do autu, Newcastle znovu míří do ofenzivy.

90+9
    Brankář Dúbravka další centr vyboxoval jen ke Cookovi, který pálil, ale trefil jen dobře postaveného obránce.

90+9
    Scottův centr přeletěl celým pokutovým územím.

90+9
    Oběma týmům už čas utíká velmi rychle, do konce nastaveného času zbývají asi dvě minuty.

90+7
    O výhře domácích teď mohl rozhodnout svou střelou Guimaraes, avšak trefil jen prostor, kde se nacházel gólman Neto.

90+7
    Magpies budou po odvrácené standardce pokračovat autovým vhazováním.

90+6
    Při postupu na druhou stranu byl navíc faulován Gordon Senesim, sudí Salisbury dává Newcastlu šanci v podobě standardky.

90+5
    S Trippierovým dalším centrem si poradila obrana, na druhou stranu mířil Solanke, ale až ke střele se nedostal.

90+4
    Lewis Cook v těsném ofsajdu, rozehrávat bude Newcastle, který dnes očividně chce tři body.

90+3
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Enes Ünal.

90+3
    A domácí stále tlačí, tentokrát však Trippierův centr usměrnil Murphy jen mimo branku.
    90+2. Matt RITCHIE - 2:2

90+2
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Přišel, viděl, dal gól! Ke Guimaraesově centru se i kvůli podklouznutí obránce dostal MATT RITCHIE, který svou první hlavičkou i díky teči stopera trefil jen nohu brankáře Neta, ale z dorážky se nemýlil!

90+1
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Lewis Miley, přichází Joe White,
    ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Matt Ritchie.

Hlavní rozhodčí nastavuje 10 minut.

Matěj Skula

Branky: 58. A. Gordon (pen.), 90+2. Ritchie – 51. Solanke, 69. Semenyo (Solanke)

Karty:   87. Schär (NEW) – 44. Christie (BTH), 52. Senesi (BTH), 62. Zabarnyj (BTH)

Newcastle United: Dúbravka – Trippier (C), Schär, Botman, Burn (71. Livramento) – Longstaff, Guimarães, Miley (90+1. J. White) – A. Gordon, Almirón (90+1. Ritchie), Barnes (67. J. Murphy).
    Náhradníci: Karius – Dummett, Lascelles, Krafth, Hall.

Trenér: Eddie Howe

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – Smith, Zabarnyj, Senesi, Kelly – Christie (90+3. Ünal), Cook – Semenyo (78. Ouattara), Kluivert (71. Scott), Tavernier – Solanke.
    Náhradníci: Randolph, Travers – Kerkez, Mepham, Kinsey-Wellings.

Trenér: Andoni Iraola

Rozhodčí: Salisbury – West, Howson