Vítkovice – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Středa 21.02.2024, 17:30 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga • 24. kolo

Vítkovice dnes svou dohrávku zvládly na výbornou, svému soupeři nepovolili ani jednu branku, a to hlavně díky výbornému Klimešovi, který svou klec pro dnešek jednoduše zavřel. První branky se vítkovičtí fanoušci dočkali až ve druhé třetině, kdy Furcha překonal Barinka, ještě v téže třetině se mohli radovat podruhé, k Furch nestačil na teč Půčka. Do třetí třetiny nastoupili Jihomoravané s dvougólovým mankem, které v hokeji nemusí nic znamenat, ale vítkovičtí si jeli svou hru. Několik minut po zahájení poslední části rozjásal domácí Claireaux, který v přesilovce zužitkoval parádní nahrávku Zdráhala. Čtvrtý hřebíček do branky Komety pak ještě přidal šikovný Raskob a fanoušci byli na koni. Klimeš si dnes vychytal své páté čisté konto a Vítkovice se přesunuly na devátou příčku před Olomouc.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy opět na počtenou. (20:10:56)

59:52
    Kometa v pásmu, ale vítkovičtí dělají první poslední proto, aby jejich gólman vychytal už pátou nulu.

59:42
    Přece jen se vylučuje, ale za úplně jiný prohřešek, za sekání bude pykat domácí Auvitu.

59:36
    Pospíšil se u své střídačky pustil do křížku s Rihardsem Bukartsem, ale Kometa právě útočí.

59:11
    Bude se vhazovat u Klimeše, který je dnes opravdu ve formě.

58:49
    Vítkovický Rihards Bukarts vystihl hostující rozehrávku, ale ke střele se nakonec nedostal.

58:12
    Halou objíždí mexická vlna, Zdráhal sprintoval k hostující brance, ale hráči Komety byli u puku rychleji.

57:59
    Kometa se dostala k puku bez větších potíží a okamžitě změnila směr hry, Klimeš byla ale i tentokrát připraven.

57:35
    Za svou brankou si převzal puk Jeřábek a vítkovičtí mohou zaútočit.

57:04
    Domácí fanoušci cítí naději na úspěch a začínají bez přestávky tleskat.

56:19
    Kometa se přesunula do útočného pásma, ale vítkovičtí jim příliš prostoru u své klece nedávají.

55:51
    Vítkovice v pásmu, Fridrich nastřelil jen Furcha.

55:30
    I když se brňané usadili v pásmu, Klimeš zasahovat nemusel.

55:09
    Hosté v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.

54:55
    Kometa kontroluje puk, ale zatím se drží na své obranné polovině.

54:13
    Moses se dostával do šance, ale přesunout se až ke Klimešovi nestihnul.

54:02
    Vítkovičtí bojují přímo před hostující brankou, ale Furch byl teď přesně tam, kde potřeboval být.

53:30
    Do akce se mohl dostat Flek, ale domácí Auvitu mu přidržel hůl, a tak se síly na ledě srovnávají.

53:15
    Hosté rychle vyhazují kotouč.

53:09
    Za podrážení je vyloučen hostující kapitán Zaťovič.

52:40
    Brňané si přebírají kotouč a znovu to zkusí u Klimeše.

52:17
    Kometa pásmo neudržela, Krieger vyrazil do útoku, i přes postrčení, při kterém se dostal na kolena dokázal nahrát na Robertse Bukartse.

52:10
    Kometa se bez potíží dostala do pásma, k brance si najel Ekrt, ale Klimeš byl na místě. Následuje komerční přestávka.

51:17
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se dostali do pásma, od mantinelu dostal přihrávku do mezikruží WILLIE RASKOB, který se opřel do puku a ten zapadl pod vyrážečkou Furchovi přímo do sítě – 4:0. Asistence: Jonáš Peterek.
    Raskob J., Peterek J., Percy S., Lednický V., Chlán P.
    Kollár A., Zbořil A., Gazda D., Pospíšil K., Hrbas M.

51:02
    Kotouč do pásma zavezl Claireaux, jeho spoluhráči střídají.

50:24
    Na opačné straně se snažil vyzrát na gólmana Pospíšil, ale puk končí v lapačce Klimeše.

50:03
    Rychlý vítkovický výpad do pásma nakonec Furcha neohrozil.

49:41
    Vítkovičtí se do pásma nedostali, hosté vracejí hru zpět k domácí brance.

49:04
    Souboj u mantinelu v obranném pásmu Vítkovic končí pukem mimo hrací plochu. Vhazuje se u Klimeše.

48:35
    Hosté mají puk za svou brankou, Moro váhá s rozehrávkou domácí tedy urychleně střídají.

47:50
    Velká šance pro hosty, kteří se zblízka snažili protlačit kotouč za Klimeše, ale ten nakonec bere puk a schovává.

47:20
    Domácí krouží kolem brněnské branky, ale hosté ji ubránili.

47:05
    Vítkovičtí se přesunovali k Furchovi, po sérii nahrávek ale končí kotouč v ochranné síti za brankou. Následuje komerční přestávka.

46:35
    Kometa se sice drží v útoku, ale nedaří se jí střílet.

46:01
    Brňané pořádají nájezdy na domácí branku, ale vítkovičtí jsou ve střehu v čele s fantastickým Klimešem.

45:37
    Dnešní utkání sleduje 4 197 diváků.

44:41
    5/4
    Krásnou branku připravil teď Zdráhal, který si s pukem najel až téměř za tyč brněnské klece, poslal puk přes brankoviště na VALENTINA CLAIREAUXE, který nemohl minout zcela otevřenou brněnskou branku – 3:0. Asistence: Patrik Zdráhal, Marcel Barinka.
    Claireaux V., Zdráhal P., Barinka M., Fridrich P., Auvitu Y.
    Gazda D., Zaťovič M., Ščotka J., Kollár A.

44:00
    Vítkovičtí se snaží rozehrát od Klimeše, ale hosté se brání aktivně.

43:39
    Flek se snaží udržet kotouč v útočném pásmu u mantinelu co nejdéle.

43:25
    Za zdržování hry – vyhození puku, je vyloučen hostující Moro.

43:22
    Jeřábkova dělovka od kruhu končí na zadním plexiskle.

43:19
    Kotouč znovu míří na zakázaní uvolnění Brna.

43:11
    Vítkovice kombinují v pásmu, ale před Furchem je příliš hustý provoz.

42:57
    Hosté zbrkle rozehráli na zakázané uvolnění.

42:35
    Vítkovický Raskob, který je dnes snad všude, si sjel až k Furchovi, ale nastřelil boční část jeho branky.

42:20
    Jeden z hostujících hráčů měl před sebou otevřenou branku, ale Raskobova hůl za tu Klimešovu zaskočila.

41:55
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

41:47
    Kometa se protáhla do pásma, už to vypadalo, že kotouč neudrží, ale podařilo se, Klimeš ale dnes ve své kleci kouzlí a přesunuje se od tyče k tyči rychlostí blesku.

41:10
    K tyči hostující branky si nabruslil Zdráhal, ale Furch byl připraven. Vhazuje se po levici hostujícího gólmana.

40:56
    Domácí museli za svou branku pro kotouč, ale rychle rozehrávají.

40:25
    Vítkovičtí se protáhli do pásma, Furcha vyzkoušel od kruhu Raskob.

40:11
    Brňané jen nahazují puky směrem ke Klimešovi.

40:01

Po druhé třetině mohou být spokojenější domácí fanoušci i domácí hráči, protože na kostce nad ledovou plochou svítí příznivý výsledek 2:0 pro Vítkovice. Hosté měli po první inkasované brance možnost srovnat, když jim přesilovku nabídl Mikuš, ale vítkovičtí těsný náskok udrželi a necelé dvě minuty před koncem této třetiny přidali další branku. Brňané se ale ještě určitě nevzdali, těšme se tedy na třetí třetinu, která bude určitě ještě napínavá.

1/3 – 10:10
    2/3 – 9:13

Další třetina začne přibližně v 19:09.

40:00

39:47
    Hostující gólman čelil několika střelám, ale domácí další gól slavit nemohou.

39:19
    Vítkovice mají puk pod kontrolou a znovu zkoušejí Furchovu pozornost.

38:24
    5/5
    Domácí se přesunuli do pásma, od mantinelu vypálil Lednický, kotouč za Furchova záda tečoval ROMAN PŮČEK – 2:0. Asistence: Vojtěch Lednický, Matěj Prčík.
    Půček R., Lednický V., Prčík M., Auvitu Y., Claireaux V.
    Gazda D., Ďaloga M., Flek J., Zaťovič M., Cingel L.

38:05
    Hosté posílají puk na vítkovickou klec, ale tam si jej bez větších obtíží berou pod kontrolu domácí.

37:42
    Domácí zpět v pásmu, souhra Kriegra s Robertsem Bukartsem ale skóre nemění.

37:00
    V útoku pro změnu hosté, menší zmatky před svou brankou zvládl Klimeš vyřešit, pokus Mora od kruhu pak zpracoval holí.

36:21
    Vítkovice se drží v útoku, chybí jim ale větší přesnost.

35:30
    Jeden z vítkovických hráčů se dostal do úniku, ale byl bráněn, zvládl ale nahrát za sebe na dojíždějícího Auvitu, jehož střelu ale Furch ukryl v lapačce.

34:28
    Domácí se bez větších potíží dostali až k Furchovi, ale ten je pozorný.

33:49
    Hosté se rozjeli do pásma, u puku byl Okál, který vystřelil na domácí branku, Klimeš kotouč jen vyrazil, už se zdálo, že hostující fandové budou slavit vyrovnání, protože před Okálem zela otevřená klec, ale sudí rozpažuje, kotouč vítkovickou klec míjí!!

33:11
    Puk létal ze strany na stranu, nakonec si černého Petra vytáhli hosté, když jej odehráli na zakázané uvolnění.

32:48
    Brňané se drželi v pásmu před domácí brankou, Klimeš byl ale vždy přesně tam, kde měl být, i když vzduchem začaly s pukem létat i hokejky. Nakonec si k volnému puku sjel Holland, ale domácí gólman kotouč lapá. Následuje komerční přestávka.

31:31
    Po pravém křídle vjel do pásma Ekrt, Klimeše neprostřelil, ale puk u opačné tyče mohl zpracovat Kollár, ale ani ten vítkovického gólmana nepřekonal.

31:13
    Kometa posílá kotouč na zakázané uvolnění.

30:48
    Vítkovickým se podařilo proklouznout do pásma, souhra Chlána s Robertsem Bukartsem ale Furcha nepřekvapila.

30:31
    Domácí na skok v pásmu, ale hosté už se derou do úroku.

30:06
    Vítkovice hrají v plném počtu.

29:43
    Domácí znovu vyhazují.

29:40
    Brno znovu v pásmu, Klimeš měl zakrytý výhled, ale ani s Kollárovou pomocí puk za jeho zády nekončí.

28:58
    Cingel se snaží rozdávat puky, ale jeho poslední přihrávku zachytil Fridrich a vyhazuje kotouč až k Furchovi.

28:40
    Vítkovičtí zatím svého soupeře do blízkosti své klece nepouštějí.

28:20
    Hosté rozjeli přihrávkový kolotoč.

28:06
    Prvním vyloučeným dnešního zápasu bude vítkovický Mikuš, který zahrál vysokou holí.

27:45
    Brňané se protáhli do pásma, na střelu Zbořila si ale Klimeš počkal.

27:37
    Domácí fanoušci se sice dožadovali odpískání faulu, hosté ale posílají puk na zakázané uvolnění – s vhazováním u brněnské klece se tedy fanoušci spokojili.

27:20
    Vítkovičtí bojují o kotouč u mantinelu ve svém útočném pásmu.

27:01
    Puk končí u Furcha, následuje komerční přestávka.

27:00
    Hostující gólman musí být ve střehu, vítkovičtí si začínají více věřit a ohrožují jeho branku.

26:45
    Krásná kombinace druhé vítkovické formace, která dokázala brněnského gólmana vyšachovat, ale Roberts Bukarts míjí při střele kotouč.

26:00
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.

24:20
    Vítkovice se protáhly do pásma, zblízka to zkusil Fridrich, ale Furch měl dobrý výhled.

23:48
    Brňané si připravili několik slibných šancí, nejprve se snažil prudce prostřelit Klimeše Ekrt, o chvilku později si až před něj najel Ďaloga, ale Klimeš drží.

23:06
    5/5
    Domácí se rychle přesunovali k hostující brance, Zdráhal byl u branky první, ale kotouč poslal jen do nohou bránícího hráče, u opačné tyče se ale natáhl MARCEL BARINKA, který poslal v rychlosti odražený puk nad beton Furcha – 1:0. Asistence: Patrik Zdráhal.
    Barinka M., Fridrich P., Zdráhal P., Mikuš J., Grman M.
    Ščotka J., Flek J., Zaťovič M., Cingel L., Moro G.

23:00
    Dobrý pokus Fleka, který pálil do klubka hráčů, ale neprostřelil ho.

22:50
    Brňany nahozený puk končí na hrudi Grmana, ten rozehrává, puk se ale dostává na hokejky hostů, Okál postupuje k brance, ale Raskob mu v poslední chvíli kotouč vypíchl.

22:25
    Domácí se drží v pásmu, ale Furch zatím zasahovat nemusel.

21:57
    Vítkovičtí okamžitě posílají puk k Furchovi, ten jej v rohu zpomaluje.

21:51
    Prudká rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.

21:30
    Na opačné straně ujížděl Flek, ale Mikuš si s ním u branky poradil.

21:03
    Rihards Bukarts si najel k brněnské brance po levém křídle a po jeho střele zazvonila vzdálenější Furchova spojnice branky.

20:30
    Vítkovičtí dostávali puk ze svého obranného pásma, ale lehké nahození zastavují hosté ve středním pásmu.

20:02
    Vhazování v úvodu druhé části patří Jihomoravanům.

20:01

První třetina tohoto zápasu žádnou branku nepřinesla, oba gólmani si se všemi pokusy svého soupeře dokázali poradit. Nechme se překvapit, který z týmů více otevře hru jako první.

1/3 – 10:10

Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:50
    Vítkovičtí se snaží poslední vteřiny této třetiny strávit v útoku.

19:28
    Kos si najel do pravého kruhu, vystřelil na vítkovickou branku, vyražený puk se ještě snažil umístit Okál, ale neuspěl.

18:52
    Oba týmy se přetahují o kotouč.

18:01
    Třetí vítkovický fanoušek si z dnešního utkání odnese suvenýr v podobě puku.

17:27
    Okál s Mosesem se ocitli v blízkosti vítkovické branky, ale Klimeš byl připraven.

17:11
    Vítkovice musely vycouvat z pásma, Raskob, který se k pásmu dostával dostal prudkou přihrávku, kterou mun ale vypíchl Pospíšil a Kometa může do útoku.

16:45
    Cingel zachytil puk ve středním pásmu, kterým teď krouží.

16:19
    Vítkovice se snaží udržet kotouč na své útočné polovině.

15:50
    Kotouč je znovu mezi fanoušky.

15:32
    Hosté v pásmu, od pravého kruhu vypálil Gazda, ale Klimeš kotouč vytěsnil.

15:16
    Barinka se Zdráhalem vybojovali v rohu útočného pásma puk, ale jejich spoluhráči toho využít nedokázali.

15:01
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat před útočnou modrou Brna.

14:20
    Pospíšil si našlápnul do pásma, ale Klimešovu klec míjí.

14:07
    Nahozený puk za brankou Komety domácí nezískali, teď se musejí rychle vrátit.

13:38
    Gazda přidržel puk za svou brankou a uklidnil hru, oba týmy střídají.

13:16
    Hosté na skok v pásmu, ale znovu se bojuje před Furchem.

12:10
    Vítkovičtí se dostali do rychlého protiútoku, Fridrich byl za kruhem jako první, ale rychle zastavil a poslal puk křižně na Zdráhala, jeho střelu zblízka ale vytěsňuje Furchovo rameno.

11:41
    Marcinko s Kosem si sjeli ke Klimešovi, ale souhra jim nesedla.

11:00
    Vítkovice se znovu rychle protáhly do pásma, Lednický se s pukem objevil přímo u Furcha, nahrál nalevo na Půčka, ale skóre se k překvapení fanoušků nemění ani tentokrát.

10:21
    Další pokus domácích, ale ani Raskob nebyl úspěšný.

10:11
    Před brankou Komety bylo přehuštěno, Furch toho moc neviděl, ale Fridrich jej od kruhů neprostřelil.

09:50
    Nepřesnosti ve středním pásmu z obou stran, ale puk nakonec získávají domácí.

09:37
    Kotouč byl při útoku hostů tečovaný mezi diváky, následuje komerční přestávka.

09:17
    Domácí rozehrávají od Klimeše.

08:57
    Za brankou Komety bojuje o prostor Chlán, ale nikdo z vítkovických se mu nenabízí.

08:32
    Vítkovičtí ve středním pásmu nakonec získali kotouč, Lednický to zkusil od modré, ale Furcha nevystrašil.

07:49
    Přímo do středu Klimeše pálil Zaťovič.

07:28
    Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.

07:02
    Ke špatně nahranému puku se dostal Cingel a nabíral rychlost, kotouč mu ale ujel.

06:52
    Domácí při střídání podrželi kotouč, ale do šance se nakonec nedostali.

06:21
    Přihrávkový kolotoč hostům nevyšel, u puku jsou domácí a přenášejí hru do bezpečnějších vod.

05:59
    Vítkovičtí nahazují puk do pásma a rychle střídají.

05:34
    Hosté okupují brankoviště vítkovického gólmana, ale ten je přesně tam, kde má být.

05:07
    Pospíšil si najel dobře s kolegou z útoku před Klimeše, ale stav se nemění.

04:39
    Kometa několikrát rozehrála zeširoka do pásma, ale vítkovičtí jim nejpozději u kruhů berou kotouč.

04:00
    Furch opět ve střehu, ale puk za jeho zády nekončí.

03:38
    Brňané se dostali do útočného pásma bez větších potíží, ale kotouč si nepohlídali.

03:02
    Vítkovice v pásmu, Barinka našel u branky Grmana, ale ten puk netečoval přesně.

02:49
    Nahozený puk za svou brankou bere Klimeš a rozehrává.

02:23
    Čtvrtá formace hostů se rozjela ke Klimešovi, Raskob ale bránil branku pozorně.

02:07
    Domácí mají puk pod kontrolou, snaží se protlačit k Furchovi.

01:27
    Bleskový protiútok Brna zastavuje ofsajd.

01:20
    Rychlá akce Vítkovic, Roberts Bukarts si najel do pásma po levém křídle, křižně u branky nahrál na najíždějícího Rihardse Bukartse, ale ten kotouč minul.

00:50
    Hosté odehráli kotouč, Cingel se rychle protáhl až ke Klimešovi, ale tam kotouč nezískal.

00:25
    Vítkovičtí se drží u branky Komety, Furch ale zasahovat nemusel.

00:05
    Úvodní vhazování doslova vybojoval domácí Barinka.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (C), Grman, Auvitu (A), Prčík, R. Jeřábek – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal (A) – Ro. Bukarts, Krieger, Ri. Bukarts – R. Půček, Claireaux, Lednický – Peterek, Chlán, Přibyl.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Kometa Brno: Furch (Kavan) – Ďaloga, Gazda, Ščotka (A), Moro, Kaňák, Holland, Hrbas – Zaťovič (C), Cingel, Flek – Pospíšil (A), Kollár, Ekrt – Okál, Zbořil, Moses – Vincour, Marcinko, Kos.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: A. Kika, T. Mejzlík – J. Ondráček, P. Blažek.

Fanoušky v posledním utkání Vítkovic na olomouckém ledě zaskočila nepřítomnost kapitána Lakatoše, jehož "céčko" přebral Mikuš. Domácí mají z důvodů zranění mimo sestavu několik hráčů, ale to není Lakatošův případ. Jestli nastoupí do dnešního zápasu, je zatím otázkou.
    Vychytá dnes Klimeš Kometu?

V letošní sezóně se oba soupeři potkali teprve dvakrát, z prvního měření sil vyšly lépe Vítkovice, když Kometu přehrály na jejím ledě 5:3, to druhé už vítkovickým vůbec nevyšlo a Kometa vyhrála vysoko 7:1.

Kanadské bodování Komety vede s jednačtyřiceti body útočník Jakub Flek (15+26), který se celkem desetkrát stal Hráčem utkání. Nejlepšími střelci jsou ale se šestnácti góly útočníci Kristián Pospíšil (16+14), Steve Moses (16+13) a obránce Daniel Gazda (16+13). Nejlepším bekem je pak s jednatřiceti body Jan Ščotka (4+27), který je zároveň s časem 22:47 nejvytíženějším hráčem týmu. Nejtrestanějším hráčem je s dvaaosmdesáti trestnými minutami útočník Kristian Pospíšil. Obránce Rhett Holland má na svém kontě 123 bodů v bodování Radegast indexu. Nejvíce zápasů odchytal gólman Dominik Furch, který vychytal tři čistá konta a jehož průměr je 2,16 a úspěšnost 91,98 %.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s devětadvaceti kanadskými body útočník Dominik Lakatoš (12+17), na svém kontě má i osmatřicet trestných minut. Nejlepším střelcem je se třinácti góly útočník Roberts Bukarts (13+5). Mezi obránci se nejvíce daří Stuartu Percymu s jednadvaceti body (4+17). Nejvíce času na ledě tráví obránce Yohan Auvitu s průměrným časem 21:05. Další z obránců, Juraj Mikuš, má v bodování Radegast indexu 92 bodů. Z dvojice gólmanů má lepší statistiky Lukáš Klimeš, který si už osmkrát odnesl titul pro nejlepšího hráče zápasů, vychytal čtyři nuly a jeho průměr je 2,31 a úspěšnost 92,46 %.

Vítkovice v posledním kole zvítězily těsně 2:1 na ledě Olomouce, kde je kupředu hnala podpora velkého množství fanoušků, kteří na zápas vypravili několik autobusů. V posledních pěti zápasech pak domácí vyhráli třikrát, a i díky tomu se přesunuli na 10. místo neúplné tabulky, když za bilanci 15-4-7-20 a pasivní skóre 116:128 získali 60 bodů. Na devátou Olomouc jim přitom scházejí tři body. Kometa se v nedělním kole představila na ledě Sparty, odkud si odvezla dva body za výhru po nájezdech. Jihomoravané v posledních pěti zápasech vždy bodovali, třikrát se muselo rozhodnout až po řádné hrací době. Brno má odehráno stejný počet zápasů jako domácí, v tabulce je ale na 4. místě, s bilancí 19-7-5-15 a aktivním skóre 142:123 má na svém kontě 76 bodů.

Vítkovičtí měli na začátku prosince na programu zápas Ligy mistrů, proto se dohrávka 24. kola Tipsport extraligy uskuteční až teď. Potkají se s dalším moravským týmem v řadě, do Ostravar arény přijíždí Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 24. Barinka (P. Zdráhal), 39. R. Půček (Lednický, Prčík), 45. Claireaux (P. Zdráhal, Barinka), 52. Raskob (Peterek)

Rozhodčí: A. Kika, T. Mejzlík – J. Ondráček, P. Blažek

Diváci: 4 197