Florida – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Dallas 3:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 6:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:1 (kon.)
Vegas – Nashville 3:5 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:5 (1:0, 1:3, 2:1 - 0:1)
New York Islanders
Středa 21.02.2024, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se z výhry radují hosté. Ve třetí části jsme sledovali snahu Pittsburghu o srovnání skóre, jenže v 51. minutě se ke střele dostal Mike Reilly a hosté rázem vedli zase o dva góly. Jenže domácí celek se nevzdal, stále útočil a budoval si šance a byl z úvodu 53. minuty snížil Valtteri Puustinen a o minutu později srovnal Drew O'Connor. Pittsburgh dokonce sahal po obratu ve skóre, jenže Sorokin si vše zvládl pohlídat a šlo se tak do prodloužení. V něm se nehrálo ani minutu, když individuální průnik předvedl Adam Pelech, svou ranou překvapil gólmana a zařídil tak konečný výsledek 4:5. Pittsburgh je po této prohře na sedmém místě Metropolitní divize s 56 body, NY Islanders jsou ve stejné divizi pátí s 60 body.

Pittsburgh se v dalším utkání představí v pátek od 1:00 doma proti Montrealu, NY Islanders budou hrát ve stejný den od 2:00 na ledě St. Louis.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:12:35)

Islanders právě vstřelili branku!
    No a vyplatilo se! V obranném pásmu převzal puk ADAM PELECH, středem projel až ke kruhům a svou ranou zápěstím dokonale nachytal Nedeljkovice, který měl dobrý výhled, ale střela mu prolétla kolem vyrážečky do sítě – 4:5. Asistence: Mathew Barzal, Bo Horvat.
    Pelech A., Palmieri K., Nelson B.
    Rust B., Letang K., Crosby S.

60:37
    Hosté u puku, zatím se trojice v bílém nikam nežene a hledá si trpělivě cestu k brance.

60:01

60:00

59:44
    Z takřka nulového úhlu to zkusil Puustinen, tohle si ale Sorokin zvládl u své levé tyčky pohlídat.

59:38
    Crosby nabil Karlssonovi na bombu od modré čáry, Sorokin si připsal ještě jeden zákrok.

59:05
    Zprava střílel na první tyčku Rakell, Sorokin puk lapil a raději přerušil hru.

58:44
    Reilly zastavil rodící se akci Pittsburghu a poslal puk přes modrou čáru.

58:21
    Malkin srazil puk mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:25
    Od Horvata dostal přihrávku do jízdy Barzal, po sprintu objel branku a chtěl zasunout za tyčku, byl ale odtlačen.

56:30
    Od levého mantinelu přihrával Clutterbuck, skákavý puk se pak ale stal kořistí domácích hráčů.

55:52
    Hosté se osvobodili, Barzal podržel puk a poté nahodil od modré čáry. Nedeljkovic musel vytáhnout těžký zákrok, před jeho brankovištěm totiž clonil Anders Lee.

55:37
    Zakázané uvolnění NY Islanders, domácí pokračují ve svém tlaku.

54:59
    Najednou je domácích plný led, Pittsburgh cítí, že dokonání obratu je blízko.

54:17
    Letang se po souboji o puk octil na ledě, dle sudích to ale bylo čisté a pokračuje se ve hře.

53:02
    Lavička NY Islanders si okamžitě bere oddechový čas!
    53:02 Drew O'CONNOR - 4:4

53:02
    5/5
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Pittsburgh ožil, opět se usadil v útočném pásmu, zprava nahazoval před branku DREW O'CONNOR a jeho pas nešťastně srazil bruslí do vlastní branky Anders Lee – 4:4! Asistence: Jevgenij Malkin.
    O'Connor D., Pettersson M., Karlsson E., Malkin J., Carter J.
    Reilly M., Horvat B., Palmieri K., Mayfield S., Lee A.
    52:06 Valtteri PUUSTINEN - 3:4

52:06
    5/5
    Zase sníženo, zápas má zase náboj. Po Letangově střele z levého kruhu, kterou Sorokin pouze vyrazil před sebe, dostal VALTTERI PUUSTINEN prostor na dorážku a procedil puk za brankovou čáru – 3:4. Asistence: Kris Letang, Reilly Smith.
    Puustinen V., Smith R., Eller L., Letang K., Joseph P.
    Dobson N., Holmström S., Wahlstrom O., Romanov A., Pageau J.
    51:29 Výborný Nedeljkovic na svém brankovišti

51:29
    Další tlak NY Islanders v útočném pásmu, Nedeljkovic musel zasáhnout ve svém brankovišti proti Nelsonovi.
    50:42 Mike REILLY - 2:4

50:42
    5/5
    Hosté opět utíkají do dvoubrankového náskoku. Předvedli výtečné napadání v útočném pásmu, což vedlo k zisku puku, po dvou rychlých přihrávkách vystřelil z vrcholu pravého kruhu MIKE REILLY a trefil se pod horní tyčku – 2:4. Asistence: Brock Nelson, Anders Lee.
    Reilly M., Barzal M., Mayfield S., Lee A., Nelson B.
    Ruhwedel C., Graves R., White C., Harkins J., Carter J.

49:04
    Trochu kostrbatá rozehra Pittsburghu nakonec vedla ke Crosbyho zakončení z bekhendu, trefil ale jen Sorokinovu lapačku.

48:12
    Domácí celek chvíli operoval v útočném pásmu, vše ale skončilo, když Karlsson nezachytil na modré čáře přihrávku a puk mu utekl do středního pásma.

47:21
    Dobson zachytil rozehru domácího celku, okamžitě posouval puk do středního pásma.

46:05
    Vyhození hostujícího celku skončilo na zakázaném uvolnění, vše se vrací před Sorokina.

45:40
    Hraje se dlouho bez přerušení, na ledě se hlavně bojuje. technická část hry šla do pozadí.

44:21
    Nevyšla ani rozehra NY Islanders, při přechodu modré čáry se pískal ofsajd.

44:14
    Trocha nepřesností na obou stranách, hráči mají problém si přihrát i na krátkou vzdálenost.

43:24
    Z druhé vlny si do útoku najel hostující Wahlstrom, rychlou kličkou si udělal prostor na střelu, tu mu ale Nedeljkovic vyrazil k rohu.

42:38
    Pittsburgh jde do pozvolného útoku, zleva jej táhne Puustinen.

41:50
    Až nyní Sorokin přerušil hru, předtím musel čelit hlavně Malkinově nepříjemné střele z úhlu.

41:27
    Hosté už jsou v pěti, stále se ale musí bránit ve svém pásmu.

40:38
    Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Nelson, jeho rán z levé strany skončila vedle branky.

Trestné minuty: 4:6

Čtyřicet minut hry je za námi a zápas dostal novou zápletku. Druhá třetina byla dlouho v režii hostujícího celku, který skvělou hrou dokázal otočit výsledek, po gólech Brocka Nelsona, Mathewa Barzala a Simona Holmströma se dostal do dvoubrankového náskoku a to ještě několik dalších slibných šancí pochytal domácí Nedeljkovic, nicméně Pittsburgh se nesložil a povedlo se mu snížit. Ve 37. minutě skončilo tečované nahození Larse Ellera v horním růžku Sorokinovy branky a stav je tak těsný, 2:3. Domácí navíc nastoupí do třetí třetiny s přesilovou hrou.

40:00

39:54
    Obrovský závar na brankovišti hostů, Sorokin se musel hodně ohánět, aby puk nakonec skryl pod svou lapačkou.

39:27
    Navíc je tu další přesilovka pro Pittsburgh, dvě minuty za podrážení si vykoledoval Mike Reilly.

38:59
    Domácí tým pospíchá, cítí, že vyrovnání ještě před odchodem do kabin není nemožné.

38:35
    A hráči New Yorku už jsou zase v plném počtu.

38:22
    Další vyhození, přesilovka se chýlí ke svému konci.

37:51
    Romanov dobře vložil hůl do domácí rozehrávky, puk vysokým obloučkem vyletěl do středního pásma.

37:12
    Domácím rázem narostla křídla, máme tu tlak. Hosté se v tuto chvíli alespoň na chvíli osvobodili vyhozením přes všechny čáry.
    36:35 Hosté neúspěšně zkusili trenérskou výzvu

36:35
    Lavička hostů zkusila trenérskou výzvu, kdy reklamovala přihrávku rukou, jenže sudí po kontrole videa gól uznali a to znamená jediné, Pittsburgh bude hrát přesilovku. Dvouminutový trest za neúspěšnou trenérskou výzvu odsedí Oliver Wahlstrom.
    36:35 Lars ELLER - 2:3

36:35
    5/5
    Najednou je tu ale snížení! Pittsburgh dostal hru na modrou čáru, odkud nahodil puk LARS ELLER, letící puk nechtěně tečoval Adam Pelech a střela skončila v horním růžku Sorokinovy branky – 2:3! Asistence: Chad Ruhwedel, Ryan Graves.
    Eller L., Ruhwedel C., Smith R., Graves R., Puustinen V.
    Pelech A., Pulock R., Barzal M., Engvall P., Nelson B.

36:07
    Rakell bojoval u levého mantinelu o možnost přihrávat na střed, hosté ale v tuto chvíli vládnou na obou stranách kluziště.

35:19
    Horvatovi dnes není přáno. Tentokrát se zapojil do rychlého přečíslení, byl na konci akce, po Leeho příhře ale zase trefil jen Nedeljkovicův postoj.

34:20
    Zlomit to chtěl Crosby, jeho střelu z pravé strany dokázal Sorokin zneškodnit betonem.

33:58
    Pittsburgh je teď pod těžkou dekou, domácím nevychází prakticky nic.
    33:15 Simon HOLMSTRÖM - 1:3

33:15
    5/5
    Po buly před Nedeljkovicem ale udeřilo a hosté už vedou o dva góly. SIMON HOLMSTRÖM předvedl výborné napadání rozehrávky, za brankou obral Karlssona a poté se rychlým pohybem dostal k levé tyčce, kde procedil puk za brankovou čáru – 1:3. Bez asistence.
    Holmström S., Pelech A., Pulock R., Wahlstrom O., Pageau J.
    Eller L., Pettersson M., Karlsson E., Rakell R., Carter J.
    33:07 Souhrn śancí hostů v přesilové hře

33:07
    Horvat se uvolnil rychlou otočkou, přihrál na Nelsona, jeho střelu z první ale Nedeljkovic zvládl zastavit, puk jej trefil do hrudi.

32:30
    Ve vlastním oslabení se Pittsburgh vydal do protiútoku a byla z toho i nepříjemná střela od pravého mantinelu.

31:53
    Blízko úspěchu byl Horvat, když dostal od Barzala přihrávku do druhé vlny, Nedeljkovic ale jeho ránu zápěstím dokázal vyrazit.

31:32
    Přechod do útočného pásma se hostům vůbec nevyvedl, pískal se ofsajd.

31:10
    Přesilovka pro hostující celek, s dvěma minutami za nedovolené bránění odjel Rickard Rakell.

30:51
    Po přihrávce k levému mantinelu si na zpětný pas najel Nelson a zakončoval z první. Nedeljkovic zakročil u své pravé tyčky.

29:42
    Sorokin vyrazil střelu zblízka, puk je v rohu, domácí se snaží jej ohrožovat ze všech možných pozic.

28:27
    Pittsburgh se snaží o kombinaci v útočném pásmu, zatím vystřelil jen Smith z bekhendu, více hosté nedovolili.

28:00
    Horvat chtěl zprava rozvinout kombinaci příhrou na střed, tu mu ale srazil vracející se Reilly Smith.

27:01
    Rázem v aréně panuje mnohem mrazivější atmosféra, domácí tým najednou docela nestíhá.
    26:37 Mathew BARZAL - 1:2

26:37
    5/5
    Závěr přesilovky domácím vůbec nevyšel, z trestné lavice naskakující MATHEW BARZAL dostal puk do jízdy, své sólo zakončil střelou nad Nedeljkovicovu lapačku a upravil tak na 1:2! Asistence: Ilja Sorokin.
    Barzal M., Dobson N., Holmström S., Romanov A., Pageau J.
    Eller L., Pettersson M., Letang K., Carter J., Crosby S.

26:19
    Až moc dlouhá rozehra domácích, bránící čtveřice se dobře rozestavěla a nepřekvapila ji tak ani rána v podání Krise Letanga.

25:40
    Puk je u zadního mantinelu, přesilovka zatím není podle domácího gusta.

24:59
    Puk letí přes všechny čáry až k Nedeljkovicovi, ten zrychluje rozehru posunutím na své spoluhráče.

24:28
    Pittsburgh bude moci zareagovat v přesilovce, dvě minuty za hákování totiž vyfasoval Mathew Barzal.
    23:40 Brock NELSON - 1:1

23:40
    5/5
    No a už je i srovnáno. Před modrou čárou se puku chopil BROCK NELSON, kličkou se hezky zbavil i Petterssona a bekhendem do Nedeljkovicova protipohybu rozvlnil síť domácí branky – 1:1. Asistence: Ryan Pulock, Adam Pelech.
    Nelson B., Pelech A., Pulock R., Engvall P., Palmieri K.
    Rust B., Pettersson M., Karlsson E., Rakell R., Crosby S.

23:16
    Engvall z otočky minul, hosté se v posledních okamžicích nadechují k nějakému tomu tlaku.

22:46
    Přes obránce vyslal trochu nečekanou střelu hostující Holmström, Nedeljkovic vykopl pravým betonem.

22:28
    Pelech nerozehrál zrovna přesně, puk skončil na střídačce NY Islanders, kde jej zachytil dnes druhý gólman Semjon Varlamov.

21:34
    Před sprintujícím O'Connorem musel Sorokin k zadnímu mantinelu, aby byl u puku jako první a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

20:40
    první okamžiky druhé části se odehrály v pásmu hostujícího celku, na Sorokina ale nakonec nic neletělo.

Trestné minuty: 2:0

Je za námi první třetina, ve které jsme sledovali celkem aktivní hokej z obou stran. V úvodu byli živější hosté, Nedeljkovic v brance Pittsburghu ale zvládl všechny výpady zastavit. S postupem času se vše přelilo na domácí stranu, a Pittsburgh pod dohledem Jaromíra Jágra v hledišti začal stupňovat tlak na Sorokinovu branku. Vše pak bylo korunováno zatím jedinou brankou, kterou po Rakellově přihrávce dal volný Marcus Pettersson a zařídil tak stav 1:0.

20:00

19:57
    Reilly Smith si najížděl levou stranou a zakončoval na poslední chvíli. Povyjetý Sorokin jeho dělovku zastavil.

19:22
    Nelson nezachytil dlouhý pas k červené čáře, obranná dvojice Pittsburghu okamžitě zakládala protiútok.

18:03
    Engvall si našel u modré čáry prostor pro nahození, to mu ale nohou srazil bránící Karlsson.

17:45
    Reilly objel domácí branku a chtěl pohotově zakončit. V rozhodujícím okamžiku mu ale puk sjel z hole.

17:20
    Crosbymu se vyplatil forčekink, dostal se v útočném pásmu k puku a ihned z bekhendu vyslal nečekané zakončení. Sorokin střelu zastavil dobrým postojem na brankovišti.

16:41
    Je po přesilovce, Pettersson se už vrátil na ledovou plochu.

16:19
    Pittsburghu se podařilo vyhodit alespoň do středního pásma.

15:58
    Po dlouhé rozehrávce v útočném pásmu střílel z pravého kruhu Nelson, Nedeljkovicovu branku ale minul.

15:07
    Trochu kostrbatá rozehrávka hostů, Horvat nebyl daleko, aby o puk přišel už ve vlastním obranném pásmu.

14:41
    Hosté si dají svou první přesilovku, na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za držení zamířil Marcus Pettersson.

13:50
    Hosté se snaží o co nejrychlejší reakci, Nedeljkovic se ale v posledních minutách rozchytal a je na brankové čáře zcela jistý.
    12:48 Marcus PETTERSSON - 1:0

12:48
    5/5
    Teď už to domácímu celku vyšlo a Pittsburgh vede! Vše pokr5ačovalo v pásmu před Sorokinem, od zadního mantinelu přilétla příhra od pravého kruhu, kde byl volný MARCUS PETTERSSON, který uklidil ránu z první pod horní tyčku – 1:0! Asistence: Rickard Rakell, Erik Karlsson.
    Pettersson M., Rakell R., Rust B., Karlsson E., Crosby S.
    Reilly M., Clutterbuck C., Martin M., Mayfield S., Cizikas C.

12:07
    Blízko otevření skóre byl domácí Rust, když se zleva natlačil před Sorokina, ten ale dokázal nějakým způsobem zakročit a puk srazit.

11:55
    Nedeljkovic zastavil výpad, vedený pravým křídlem a už se zase otáčí vše opačným směrem.

10:26
    Vše se přesunulo zase do pásma hostů, zprava to zkoušel Karlsson, Sorokin vyrážel holí.

10:15
    Po delší době se hra přesunula před Nedeljkovice, ten krotil střelu zápěstím od Adama Pelecha.

09:31
    Carterova střela z otočky se na branku hostů nevešla, Sorokin vše jen kontroloval dobrým postavením.

08:38
    Puustinen poslal z pravé strany až moc prudký pas na spoluhráče, nadějná akce tak byla lehce pozastavena.

07:59
    Z ostrého úhlu střílel domácí Phillips, Sorokin puk vyrazil a gólman NY Islanders pak musel čelit i pokusu o dorážku od O'Connora.

06:49
    Další střelecké pokusy na obou stranách, svižný hokej si užívá i Jaromír Jágr, který je stále v Pittsburghu.

05:55
    Mayfieldova rána z pravého křídla byla sražena Puustinenem.

05:36
    Po nahození do pásma Pittsburghu byl puk sražen mimo ledovou plochu, vhazuje se po Nedeljkovicově pravici.

04:36
    Zatím se hraje v opravdu svižném tempu, oba celky se snaží o co nejčastější střelbu a gólmani si musí dávat obrovský pozor.

03:47
    Zasahovat už musel i Sorokin a to proti Crosbymu, který na něj zkusil golfák z levého kruhu. Puk byl sražen do protějšího rohu.

03:26
    Opět zákrok domácího gólmana, nyní proti Barzalově pokusu od modré čáry. Zase máme přerušenou hru.

03:12
    Od pravého mantinelu nahodil Mayfield, jeho pokus sklepával zase Nelson a tentokrát už donutil Nedeljkovice k zákroku.

02:55
    Domácí ztratili ve vlastním pásmu puk, Brock Nelson toho ale nevyužil a sám skončil jen za brankou.

02:14
    Nedeljkovic poprvé zasahoval a to proti obloučku z pravé strany. Puk přikryl a přerušil hru.

01:08
    Nevyšel ani druhý pokus, tentokrát se ale nepískalo a Mayfield musel pospíchat za pukem.

00:49
    Rozehra domácího celku byla až moc prudká, puk skončil na zakázaném uvolnění.

00:01

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – Letang (A), P. Joseph, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Graves – Rust, Crosby (C), Rakell – M. Phillips, Malkin (A), D. O'Connor – Puustinen, Eller, R. Smith – White, Carter, Harkins.
    Trenér: Mike Sullivan

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Pulock, Pelech, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Wahlstrom, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Hebert, Sandlak – Kovachik, Kelly.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Utkání v PPG Paints Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Radim Zohorna (PIT) 7 (4+3)

Hosté jsou na tom v Metropolitní divizi o malinko lépe, na pátém místě mají 58 bodů, na čtvrté New Jersey ztrácí dva a na třetí Philadelphii sedm bodů. Forma od týmu v posledních dnech odešla, poslední tři duely NY Islanders prohráli a co hůř ve všech případech na svém ledě postupně proti Calgary, Seattle a dokonce i proti městským rivalům z NY Rangers po přestřelce 5:6. O góly se v tomto neúspěšném duelu postarali Nelson, Horvat, Barzal, Lee a Romanov.

Lídři kanadského bodování

Noah Dobson 58 (7+1)
    Mathew Barzal 57 (16+41)
    Bo Horvat 48 (22+26)

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě Metropolitní divize se ziskem 55 bodů a na čtvrté New Jersey ztrácí pět bodů. Naposledy Pittsburgh zahájil čtyřzápasovou sérii na vlastním ledě a nebylo to úspěšné. Domácí sice vedli po Crosbyho gólu, ve třetí části však dvěma góly otočil skóre Kempe a Los Angeles vyhrálo 2:1.

Sidney Crosby 55 (31+24)
    Jake Guentzel 52 (22+30)
    Jevgenij Malkin 41 (16+25)

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Pittsburgh Penguins a New York Islanders.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 13. M. Pettersson (Rakell, E. Karlsson), 37. Eller (Ruhwedel, Graves), 53. Puustinen (Letang, R. Smith), 54. D. O'Connor (Malkin) – 24. Nelson (Pulock, Pelech), 27. Barzal (Sorokin), 34. Holmström, 51. Reilly (Nelson, Lee), 61. Pelech (Barzal, Horvat)

Rozhodčí: Hebert, Sandlak – Kovachik, Kelly

Diváci: 18 016