Florida – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Dallas 3:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 6:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:1 (kon.)
Vegas – Nashville 3:5 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:1 (kon.)
Los Angeles Kings
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 21.02.2024, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Přeji hezkou středu a u NHL zase někdy. (07:16:19)

3. Cam Talbot (LAK) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %

Nakonec v posledních pěti minutách třetí třetiny dali Kings ještě dvě branky. Avšak nejvíce se činil Talbot, který zlikvidoval několik dobrých šancí a úniků hostů. To rozhodlo celý zápas.

59:37 Drew DOUGHTY - 5:1

59:37
    5/5
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DREW DOUGHTY ještě napřáhl a vymetl šibenici od modré čáry. Merzļikins se jenom ohlédl. Asistence: Trevor Moore a Phillip Danault.
    Doughty D., Moore T., Danault P., Fiala K., Anderson M.
    Sillinger C., Provorov I., Danforth J., Severson D., Johnson K.

59:00
    Kings jsou velmi zatažení. Columbus cítí šanci, ale Talbot je velmi jistý i takto na konci zápasu.

58:05
    Olivier ještě projel obranou Kings jako nůž máslem, ale zavěsil mířil příliš vysoko.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu.

57:00
    Zápas už se jenom dohrává, i když se Columbus snaží dát ještě branku.
    55:56 Kevin FIALA - 4:1

55:56
    5/4
    Zřejmě je rozhodnuto. Doughty ukolébal s KEVINEM FIALOU domácí obranu a druhý zmíněný mířil přesně k tyči. Asistence: Drew Doughty a Adrian Kempe.
    Fiala K., Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Byfield Q.
    Sillinger C., Kuraly S., Provorov I., Gudbranson E.

55:00
    Roslovic v samostatném úniku po vhazování. Vítězem duel byl Talbot. Opět šel hráč Columbusu do střely.

54:37
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Jake Bean – 2 min., podrážení.

Bean chtěl hrát puk, ale omylem zavadil o brusli Duboise. Ten se poté rozčiloval.

54:00
    Čas rychle utíká, pokud chtějí hosté se zápasem ještě něco udělat.

53:15
    Domácí v plném počtu. Těžkou chvílli Kings přečkali.

52:00
    Hosté zatím nemuseli řešit složitější situaci. Doughty navíc hází puk přes celé kluziště.

51:19
    Kempe je na ledě a další přesilovka hostů pokračuje.

51:15
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Trevor Lewis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Lewis pod tlakem nabral puk na vidle a hodil ho přes plexi. 4 vteřiny budou Kings ve třech.

50:45
    Tvrdá střela Seversona. Talbot vytasil rameno.

50:10
    Talbot ustál zajímavou situaci Columbusu. Hokejisté Blue Jackets už jsou zoufalí. Ani přihrávka až do kuchyně jim nevyšla.

49:19
    Adrian Kempe – 2 min., sekání.

Kempe si vyřizoval účty s Činachovem, který jenom nahazoval kotouč a při tom ho sekl omylem. Poté ale přišla provokace od Rusa.

48:45
    Jistý zákrok Talbota. Přišla na něj střela od mantinelu.

48:15
    Kings hrají podél mantinelů hlavně za brankou hostů. To jim stačí.

47:30
    Parádní zákroky Talbota. Vypadalo to nebezpečně, ale nebylo. Talbot si rychle našel výhled, přičemž hned pokryl puk po Royově bloku.

47:00
    Merzļikins zastavil razantní projektil Laferriere z vrcholu kruhů. Poté mohl ujet Voronkov, ale Gavrikov rybičkou puk vypíchl.

46:15
    Kings hrají chytře. Už se nikam neženou, ale přesto drží hru vcelku daleko od své klece. Teď se bude vhazovat v pásmu hostů.

45:00
    Marčenko to teď zahrál klidně. Jenom přenechal puk Voronkovovi před Talbotem. Ten se snažil svou dlouhou holí zasunout kotouč na vzdálenější tyč, ale Talbot se parádně roztáhl na brankovišti.

44:25
    Merzļikins stále drží šance pro Columbus na slušný výsledek.

43:45
    Gavrikov udělal pásmo pro domácí tak, že nahodil kotouč na Merzļikinse.

43:00
    Hosté rozjíždějí další akci od své svatyně. Zajímavost mimo, Englund dotlačil Fiali na střídačku, protože v souboji přišel o nůž u brusle.

42:15
    Hokejisté Columbusu jsou navnadění, aby snížili. Je to vidět na jejich pohybu. LA teď tahají za kratší konec.

41:30
    Olivier se prodral před Talbota, kde vznikl zmatek. Nakonec puk našel domácí brankář v lapačce.

40:39

40:01

Další třetina začne přibližně v 06:30.

LA Kings dokázali odskočit na rozdíl dvou branek. Celou třetinu byli lepší. Dokonce jim nebyl uznán gól jako Columbusu v první třetině. Ten však bude v následující periodě hrát přesilovou hru.

40:00

39:50
    Vše kazí špatná přihrávka mimo útočné pásmo.

39:10
    Hosté rotují a trpělivě hledají tu správnou chvílli. Kings prožívají těžké chvílle.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Matt Roy – 2 min., vysoká hůl.

Roy zahrál nebezpečně vysokou holí.

38:15
    Doughty jako bek skvěle podpořil útok a sjel si až do brankoviště. Přihrávka se mu odrazila od brusle do branky, ale ještě při tom narazil do Merzļikinse. Columbus využil challenge a uspěl.

38:00
    Ofsajd Kings.

37:00
    Sillingerovi nesedla střela, i když stál výborně ve slotu.

36:30
    Velmi aktivní pasáž. Gólmani se nenudí.

35:50
    Voronkov měl velkou možnost. Marčenko ho vybídl k samostatnému nájezdu. Pokus mezi betony mu nevyšel.

35:30
    Nápor lehce upadl. Blue Jackets pár puků nahodili také na Talbota.

34:50
    Kings mají puk na holích. Columbus teď neví, jak se vymanit z tlaku.

33:30
    Danault střílel od mantinelu a Merzļikins měl plné ruce práce.

33:00
    LA stále tvoří. Ti se teď baví hokejem.
    31:49 Pierre-Luc DUBOIS - 3:1

31:49
    5/5
    Kings využili zámku. Byfiled ve správnou chvíli nasměroval puk na PIERRE-LUCA DUBOISE před brankou, který pohotově po zemi prostřelil Merzļikinse mezi nohy. Asistence: Quinton Byfield a Alexander Turcotte.
    Roy M., Byfield Q., Englund A., Turcotte A., Dubois P.
    Voronkov D., Bean J., Boqvist A., Činachov J., Marčenko K.

31:30
    Hokejisté Columbusu tahají nohy. LA kombinují a čekají.

31:00
    Na Kempeho zývala odkrytá klec, ale Merzļikins na poslední chvíli zvedl vyrážečku do správné výšky.

30:15
    Puk vyletěl mimo hrací plochu po bloku Gavrikova.

29:30
    Blue Jackets teď promarnili to, že Johnson dobře zasekl a počkal si, až bude moct vystřelit. Bohužel pro hosty přestřelil.

28:30
    Clarke po asi minutovém zámku projel středem třetiny a hledal mezírku mezi betony.

27:30
    Obrana Columbus v problémech.

26:30
    O puk se ale bojuje ve středním pásmu.

25:50
    Kings po inkasované brance kopli do vrtule. Je jich plné hřiště a jsou všude dříve než soupeř.
    24:41 Adam BOQVIST - 2:1

24:41
    5/5
    Columbus právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Jenner střílel z bekhendu osamocený před Talbotem. To domácí brankář zvládl. Dokonce puk skončil za brankou, ale ADAM BOQVIST ho chytře přes odraz o beton dostal za čáru. Asistence: Boone Jenner a Jack Roslovic.
    Boqvist A., Werenski Z., Gaudreau J., Jenner B., Roslovic J.
    Roy M., Englund A., Kempe A., Kopitar A., Laferriere A.

24:30
    Laferriere ujel po pravém mantinelu a natlačil se do bekhendové kličky. Poté ještě dorážel Kopitar.

24:00
    Ale Talbot musí být stále ve střehu.

23:00
    Kings jsou v laufu, teď hrají výborně. Blue Jackets jsou opaření.

21:50
    Fiala mohl přidat další branku. Merzļikins už ležel na zemi.
    21:27 Pierre-Luc DUBOIS - 2:0

21:27
    5/4
    Přesilovka využita. PIERRE-LUC DUBOIS napřáhl, když se k němu puk příhodně odrazil od mantinelu a vymetl horní patra branky. Asistence: Brandt Clarke.
    Dubois P., Clarke B., Moore T., Danault P., Kaliyev A.
    Provorov I., Jenner B., Gudbranson E., Roslovic J.

21:06
    Cole Sillinger – 2 min., hákování.

Právě když přejížděl Kopitar modrou čáru, tak ho Sillinger zahákoval.

21:00
    Kopitar nezpracoval puk na brusle, ale i tak se s ním prodral do útočné třetiny.

20:30
    Gavrikov nad ničím nepřemýšlel a z vrcholu modré hodil puk na branku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:35.

Velmi udřená třetina z obou stran. Nejdříve Columbusu nebyl uznán gól a od té doby řídí tempo hry LA Kings, kteří se dostávají do tempa. Třešničkou byla paráda Byfielda.

20:00

Moore ještě prověřil Merzļikinse.

19:35
    Kings mají puk pod kontrolou, ještě chtěli zaútočit, ale Danault nahrával do ofsajdu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.
    18:22 Quinton BYFIELD - 1:0

18:22
    5/5
    Pastva pro oči. QUINTON BYFIELD si vzal kotouč po buly do své režie. Nabral rychlost, nejdříve si prohodil obránce mezi bruslemi a téměř v pádu zakončil bekhendem. Nádhera. Bez asistence.
    Byfield Q., Roy M., Danault P., Dubois P., Gavrikov V.
    Werenski Z., Gaudreau J., Boqvist A., Jenner B., Roslovic J.

18:15
    Icing domácích.

18:00
    Kings teď tlačí, ale je to bez větší šance.

17:30
    Fiala vytvořil dobrý přechod do útočného pásma.

16:30
    Hra velmi plyne. Ale je to vše velmi udřené.

15:50
    Anderson opět pálil od modré, ale měl nahrávat na střed, kde měl volného spoluhráče. Vzniklo by tak přečíslení u branky hostů.

14:25
    Royovo nahození nebylo špatné. Merzļikins ho jenom vyrazil před sebe, kde měl gól na holi Turcotte.

14:00
    Kings se probili ze sevření, rozehrávka hostů skončila zakázaným uvolněním.

13:40
    Blue Jackets uzamkli třetí lajnu domácích před Talbotem.

12:45
    Gaudreau naslepo posíllal puk před branku, kde věděl o Jennerovi. Ten měl i druhý pokus na teč.

12:00
    Hraje se velmi poctivý hokej. Moc hezkých kombinací k vidění nebylo.

10:30
    Kempe v dobré pozici minul branku.

09:54
    Gaudreu vybruslil z rohu a zavěsil. Radovánky z gólu Columbusu překazila trenérská challenge, která byla úspěšná. Jenner na brankoviště strčil obránce na Talbota, a ten nemohl nechytat. Stav 0:0.

09:10
    Parádní práce Andersona, který vyvezl puk a pak si jej se spoluhráčem ještě prostrčil do šance 2 na 1. Zkusil střílet, ale na druhé straně byl úplně volný hráč v černém dresu.

08:40
    Podobná pozice pro Dubiose, jako měl Kopitar. Ale teď puk skončil na betonu.

08:00
    Dubois byl podražen, když zavážel puk, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

07:30
    Kopitar si sjel mezi kruhy a puk dostal. Mířil ale pouze do ramena hostujícího gólmana.

06:50
    Fiala nezachytil přihrávku Byfielda z rohu, když stál těsně před Merzlikinsem.

06:35
    Moore zařídil vhazování před brankou Blue Jackets.

06:00
    Hokejisté z Columbusu skvěle bruslí, a tak drží domácí daleko od své branky.

05:00
    Buly před Talbotem.

04:30
    Marchenko schytal pěkný bodyček uprostřed hřiště od Kopitara.

04:00
    Puk mají více Kings, ale Merzļikins zatím neměl moc práce.

03:10
    Kuraly ze strany prověřil Talbota.

03:00
    Blue Jackets se s tím vůbec nepárou. Je to samé osekávání domácích hráčů. To se jen tak nevidí.

02:30
    První střela Columbusu, následuje icing. Arvidsson se mezitím odebral do kabiny.

02:00
    Laferriere dobře střílel po dobré přechodu od Byfielda přes modrou čáru.

01:00
    Puk do své moci získali domácí hokejisté, kteří kombinují na své půlce hřiště. Puk navíc poslali jako první na icing.

00:01

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, B. Clarke – Fiala, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Arvidsson – Laferriere, Dubois, Byfield – Lewis, Turcotte, Kaliyev.
    Trenér: Jim Hiller

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (Tarasov) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Severson, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Jenner (C), Roslovic – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Danforth – Texier, Kuraly (A), Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: South, McCauley – Knorr, MacPherson.
    Budou mít dnes LA navrch? Zde je interní preview pro LA Kings.

Preview zápasu

V tomto duelu proti sobě nastoupí sedmá celek Západní konfeence a poslední tým té Východní. Favoritem budou Kings, kteří mají na kontě 64 bodů, ale play off jisté nemají. A proto by se měli snažit mnohem více. V posledních třech zápasech třikrát vyhráli, a tak uvidíme, s čím nastoupí Columbus. Ten do play off určitě nepůjde. Má 44 bodů. V posledních zápasech třikrát prohrál a dvakrát vyhrál. Na domácí půdě to LA dře, ale Blue Jackets také nehrají oslnivě v arénách jako hosti. Z posledních pěti zápasů statistiky stojí na straně KIngs, kteří brali čtyři výhry. Klíčovými hráči budou Kopitar a na druhé straně Jenner.

Dobré ráno, od 04:37 proti sobě nastoupí LA Kings a Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 19. Byfield, 22. Dubois (B. Clarke), 32. Dubois (Byfield, Turcotte), 56. Fiala (Doughty, Kempe), 60. Doughty (Moore, Danault) – 25. A. Boqvist (Jenner, Roslovic)

Rozhodčí: South, McCauley – Knorr, MacPherson