HC MUNI – North wings Ústí 1:6 (kon.) | Engineers Prague – VUT Cavaliers Brno 7:1 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
7:1 (0:0, 5:1, 2:0)
VUT Cavaliers Brno
Středa 21.02.2024, 19:45Univerzitní liga ledního hokeje • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Přejeme pěkný večer při sledování 16. kola Univerzitní ligy. V jeho rámci nás čeká lákavý duel mezi ČVUT Engineers Prague a VUT Cavaliers Brno. Favoritem utkání bude domácí celek, který po vítězství českobudějovických Black Dogs klesl na druhé místo. Má ale zápas k dobru a proto potřebuje duel s brněnským celkem, který je v tabulce na pátém místě, zvládnout za tři body. Hráči ČVUT tři zápasy před koncem základní části mají na první místo manko dvou bodů. Brňané hrají teoreticky ještě o čtvrté místo, hlavně ale budou hájit svoji pátou pozici před HC MUNI.

První vzájemný duel, který se odehrál v listopadu 2023, vyhráli hráči ČVUT Engineers Prague na ledě soupeře 2:0. Oba góly vstřelili hosté ve druhé třetině (Gonda, Fabiánek). Domácí Brno nedokázalo na soupeře najít recept, což se mu v sezoně stalo ještě jednou při utkání s MUNI.

ČVUT Engineers Prague: Pulda (Mann) – Gonda, Staněk, Svach, Vobořil (K), Skorčík, Raiterman (A), Kubata, Spurný – Hynek, Březina, Hasil, Januška, Kleveta, Vaňous, Kučera, Holanik, Dohnal, Srb, Šonský, Routa (A)
    Trenér: Daniel Fuks

VUT Cavaliers Brno: Zlatnický (Adam Běhal) – Cekr (A), Orsech, Man, Viskot, Pejkovič, Antonín Běhal, Pernický (K) – Balát, Pöschl, Kolder, Jančí, Rogoznik, Ďuriš, Plitko, Novák, Jaroš, Charvát, Malý
    Trenér: Štěpán Koukal

Rozhodčí: Hacaperka – Žídek, Pavlačková.

Hráči jsou na ledě, domácí v bílých dresech, hosté v červeném trikotu.

00:01

01:02
    Domácí přechod přes modrou nebyl moc povedený a hosté tak mohou zkusit jít do protiútoku.

02:25
    Hynek se dostal do první větší šance. Zlatnický ale v pohodě vyráží.

03:15
    Routa zavezl puk do útočného pásma, domácí tak mohou zatlačit na obranu soupeře.

04:00
    Nepovedená rozehrávka domácích, puk tak získávají zadarmo hosté.

04:11
    Domácí tým vstřelil gól, který dal Marek Šonský. Sudí nakonec i přes původní uznání gól odvolává, jelikož puk pravděpodobně nepřešel brankovou čáru!

05:58
    Domácí tým pokračuje v tlaku a žene se za prvním gólem.

06:07
    Další zajímavá akce domácího celku, která ale brankou nekončí.

06:55
    Vyloučení v týmu ČVUT Engineers Prague:
    Spurný – 2 min., zásah do nohou.

07:42
    Hosté mají tlak a kombinují před Puldou.

08:41
    Domácí tým se dostal do protiútoku a ten zastavuje skvělý Zlatnický!

08:55
    Domácí tým je kompletní.

10:07
    Kučera se dostal do dalšího domácího zakončení, jeho bekhendový pokus ale chytá Zlatnický.

11:15
    Oba týmy střídají, dopředu jdou z další rozehry opět domácí.

12:58
    Zlatnický předvedl další velmi dobrý zákrok. Hostující gólman zatím drží brněnský celek.

13:16
    Po delší době jsou v útoku i hosté.

14:02
    Sledujeme stále podobný průběh utkání. Domácí tlačí na soupeře, ten zkouší protiútoky.

14:15
    Vyloučení v týmu VUT Cavaliers Brno:
    Pernický – 2 min., nesportovní chování.

14:58
    Pöschl – 2 min., podrážení.

15:00
    Dva rychlé tresty hostí znamenají aktuálně ještě 75 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.

15:42
    Pražský tým tlačí na soupeře, ten zatím odolává.

16:02
    Svach to zkusil dva metry od modré, přízemní pokus si brankář Zlatnický pohlídal.

16:15
    Hosté jsou ve čtyřech a nejhorší mají za sebou.

16:34
    V pokračující přesilovce už opět domácí kombinují v útočném pásmu, čas jim ale rychle utíká.

16:58
    Hosté jsou kompletní a ustáli i následnou přesilovku 5 na 4.

17:07
    Vobořilovo nahození v pohodě chytá Zlatnický a přerušuje hru, aby mohli hosté vystřídat.

18:03
    Začaly poslední dvě minuty první třetiny. Hraje se znovu před hostující brankou.

18:43
    Protiútok brněnského celku ohrožením branky neskončil.

19:10
    Hraje se poslední minuta první třetiny. V útoku už jsou opět domácí.

19:46
    Spurný – 2 min., podrážení.

20:00

První třetina končí bezbrankovou remízou, což více vítají hosté. Pražský celek měl místy velký tlak, zatím ale vše skvěle kryje Zlatnický. Další třetina začne přibližně v 20:39.

Hráči ČVUT musí pro další průběh zápasu najít recept na gólmana soupeře. V tabulce na dálku zápasí s Českými Budějovicemi o první místo v tabulce a potřebují tak nutně výhru za plný počet bodů.

Hráči se vrací na led, jdeme na druhou třetinu.

20:01

20:32
    Hosté pokračují v přesilové hře a tlačí na domácí.

21:00
    Cavaliers právě vstřelili branku!
    Brněnský celek přesilovku využívá a jde do vedení! Po střele Nováka se puk odrazil přes klubko těl k volnému KRYŠTOFU CHARVÁTOVI, který bez problémů propaluje brankáře! Asistence: Kolder a Novák.

22:11
    Gonda zavezl puk podél mantinelu a v útoku tak jsou domácí.

22:41
    Velká šance domácích gólem nekončí! Po skrumáži před brankou prošel puk přes brankáře, bohužel pro ČVUT ale šel těsně vedle tyče!

22:53
    Kolder – 2 min., faul kolenem.

23:28
    Po nahození tečoval puk před brankářem Januška. Zlatnický ale stačil zareagovat a chytá.

23:52
    Nahození Raitermana od modré bez problémů opět chytá Zlatnický.

24:03
    Další pokus vyslal Vaňous, obránce puk tečuje mimo kluziště. Vhazovat se bude po levici brankáře.

24:53
    I v dalším průběhu přesilovky měli domácí několik nahození, skóre se ale nezměnilo a hosté tak hrají v pěti.

25:58
    Hráči ČVUT mají velký tlak. Stále se hraje hlavně před hostující brankou.

26:40
    Routa v obrovské šanci v mezikruží branku míjí!

26:45
    Engineers právě vstřelili branku!
    Hodně šťastný gól ČVUT! JAN RAITERMAN z mezikruží poslal slabě puk po ledě na branku, jelikož brankář ale nic neviděl, tak puk mu projel pod výstrojí! Asistence: Routa a Vaňous.

26:58
    Hráči ČVUT rychle otáčí stav! Skorčík vybídl v mezikruží MATĚJE HASILA, který šikovnou tečí posílá puk mimo dosah brankáře! Asistence: Skorčík a Březina.

28:14
    Pražský celek pokračuje ve velkém tlaku a přidává další gól! FRANTIŠEK JANUŠKA si na kruhu najel do střelecké pozice a trefil přesně bližší horní roh branky! Asistence: Kučera a Routa.

29:22
    Pejkovič – 2 min., podrážení. Po hostujícím faulu mají domácí další velkou možnost na gól.

30:11
    Březina ujel obránci a zkusil dobrou kličku, která mu jen těsně nevyšla! Hosté teď měli velké štěstí!

31:10
    Domácí tým pokračuje v přesilovkovém kolotoči a tlačí na hosty a Zlatnického.

31:22
    Hosté jsou kompletní a mají nejhorší za sebou.

32:26
    Kolder se dostal přes protihráče do útoku, do zakončení ho ale nakonec obrana domácích nepustila.

33:04
    Orsech – 2 min., podrážení.

34:08
    Domácí tým kombinuje v první minutě v útočném pásmu, chybí tomu ale střelba.

34:24
    Jaroš – 2 min., hrubost.

34:25
    Po buly, které vyhráli domácí, mají hráči ČVUT další přesilovku 5 na 3. Ta bude trvat maximálně 40 sekund.

34:45
    Dvojnásobná přesilovka je proměněna! Na konci výborné kombinace byl FILIP HOLANIK, který prostřelil přesouvajícího se brankáře! Asistence: Dohnal a Svach.

35:50
    Domácí tým pokračuje v klasické přesilovce a už opět tlačí na soupeře.

36:24
    Hosté jsou kompletní. Jaroš je zpět na ledě.

37:01
    Blížíme se k závěru druhé třetiny, po delší době jsou v útoku hosté.

37:32
    Dlouho se tam ale hosté neudrželi a dopředu už spěchají domácí.

37:42
    Rychlé domácí přečíslení 2 na 1 končí přihrávkou Routy přes obránce a FRANTIŠEK JANUŠKA poté pálí do volné části branky! Asistence: Routa a Kučera.

38:47
    Hasil ujel do úniku, Zlatnický předvedl ale výborný zákrok!

39:03
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Hasil měl další velkou šanci. Mířil na vzdálenější šibenici a puk jen těsně míjí brankovou konstrukci!

39:58
    Naopak na druhé straně mohli snížit hosté, Man ale trefil jen tyč!

40:00

Viděli jsme divokou druhou třetinu. Nejprve šli hosté do vedení, poté ale přišla gólová smršť domácích a výsledkem je vedení ČVUT 5:1. Třetí třetina začne přibližně v 21:31.

40:01

41:20
    Začátek třetí třetiny narušuje zranění jednoho z hostujících hráčů u mantinelu. Snad bude v pořádku. Už je na střídačce.

42:12
    Dohnalovo nahození nebylo příliš nebezpečné, Zlatnický kryje.

43:58
    Pokračujeme v aktivní hře, v útoku jsou teď hosté.

44:56
    Další protiútok VUT řeší pozorný Pulda.

45:33
    Domácí nemohou pokračovat v útoku, byl by pískán ofsajd. Hosté tak mohou bez problémů založit protiútok.

46:35
    Hasil se pokusil z velkého úhlu překvapit brankáře hostí. Ten si prostor u tyče pohlídal.

47:48
    Pöschl – 2 min., hrubost. Hostující hráč chtěl asi vyvolat bitku, domácí Skorčík na to ale nereflektoval a tak je vyloučen jen Pöschl.

48:30
    První minuta přesilovky ale zatím žádné ohrožení branky nepřinesla.

48:47
    Až po minutě pálil Staněk, Zlatnický ale chytá puk do lapačky.

49:48
    Hosté jsou kompletní.

49:50
    Těsně po konci přesilovky se domácí přeci jen prosazují. Po tvrdé střele Kubaty tečoval puk MATĚJ HASIL! Asistence: Kubata.

50:39
    Začala poslední desetiminutovka zápasu, tohle hosté už nedoženou.

51:59
    Hosté se snaží alespoň o korekci skóre, obrana soupeře teď ale zablokovala jejich střelu.

52:49
    Hasil měl další zajímavou šanci po rychlém průniku do útočné třetiny, puk ale končí mimo.

53:21
    Velká šance hostí gólem nekončí! Po přihrávce Koldera nedokázala jeden z jeho spoluhráčů dorazit puk do odkryté branky!

54:05
    Domácí diváci si užívají zápas. Na stadionu pražské Hvězdy panuje dobrá atmosféra.

54:49
    Rogoznik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

55:00
    Zápas sleduje 142 diváků.

55:09
    Dobrý průnik Routy končí zablokovanou střelou.

55:17
    Po nahození Reitermana se nejlépe zorientoval před brankou FRANTIŠEK JANUŠKA, který ale dostal puk za Zlatnického až na třetí pokus. Zároveň jde o hattrick domácího hráče! Asistence: Raiterman a Vobořil.

56:48
    Hosté zkusili snížit, s pokusem z levého kruhu ale neměl domácí brankář příliš práce.

57:12
    Spurný – 2 min., vražení na hrazení.

57:30
    Domácí tým vyhazuje přes všechny čáry. Hosté musí začít až od svého brankáře.

58:21
    Domácí protiútok končí střelou do tyče!

59:12
    Spurný je zpět na ledě, hraje se zároveň poslední minuta zápasu.

Zápas končí vysokým vítězstvím hráčů ČVUT 7:1. Hráči VUT sice šli ve druhé třetině do vedení, gólová smršť domácích ale stav rychle otočila. Domácí celek byl lepší a vrací se tak na první místo. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (21:58:39)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 27. Raiterman (Routa, Vaňous), 27. Hasil (Skorčík, Březina), 29. Januška (Kučera, Routa), 35. Holanik (Dohnal, Svach), 38. Januška (Routa, Kučera), 50. Hasil (Kubata), 56. Januška (Raiterman, Vobořil) – 21. Charvát (Kolder, Novák)

Rozhodčí: Hacaperka – Žídek, Pavlačková