Havířov – Val. Meziříčí 8:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Tábor 4:8 (kon.) | Děčín – Letňany 4:6 (kon.)
Vrchlabí – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Cheb – Řisuty 3:5 (kon.) | Hronov – Kralupy n. Vltavou 2:3 (kon.)
Kobra – Benátky n/J 7:3 (kon.) | Šumperk – Opava 5:6 (po pr.) | SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 3:5 (kon.)
Žďár n/S – Technika Brno 3:2 (kon.) | Příbram – Chomutov 2:1 (kon.)
HC Kobra Praha
7:3 (0:0, 4:2, 3:1)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 21.02.2024, 18:00 • Zimní stadion HC Kobra Praha, Praha 4–Braník • 2. liga skupina Západ • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemnou středu u sledování 2. ligy! Nadstavba pomalu míří do finiše, dnes večer bude v Braníku k vidění souboj mezi Kobrou a Benátkami.

Bude se jednat o duel dvou týmů, které mají velmi slibně nakročeno do play-off. Potenciální výhra za tři body by oběma účast v jarních vyřazovacích bojích takřka definitivně zajistila: třetí Cheb totiž aktuálně na domácí ztrácí sedm a na hosty hned devět bodů.

Zároveň se střetnou dva výběry s impozantní formou – Braničtí zvítězili v pět z posledních šesti utkání, zatímco Pojizerští se vezou na sérii pěti úspěchů v řadě a za celou druhou fázi soutěže dosud padli jen jednou.

Co se vzájemných zápasů týče, Kobra sice pro sebe urvala obě střetnutí v základní části (3:2 a 5:3), koncem ledna si ale z ledu Benátek odvezla debakl 2:8. Podaří se jí se svým soupeřům dnes večer pomstít?

Úvodní buly bude pod Novodvorskou vhozeno tradičně v šest večer. Role hlavního sudího se zhostí Martin Šperl, na čarách uvidíme Erika Hlinku a Jakuba Figera.

HC Kobra Praha: Málek (Ondrík) – J. Stejskal, Dudáček, T. Duda, Petrák, Wolf, Dráb – Nagy, Šťastný (C), Bříška (A) – Houška, S. Tichý, F. Vlček – Míšek, Matuška, M. Kvasnička – Janča.
    Trenér: Miloslav Šeba.

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Keleši) – Antoš, Lytvynov, Kliment, Mašek, Knesl, M. Němeček, Fišer – Hozák, Havlas (A), Řepík – Jankovský, Šafránek (C), Zumr – L. Kučera, Vágner, Peca.
    Trenér: Martin Novák.

Rozhodčí: Šperl – Hlinka, Figer.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný středeční večer, utkání začíná za pár minut! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Oba týmy vyráží na hrací plochu, domácí v modrých a hosté v bílých dresech. Start se rychle blíží.

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na to!

00:01

00:15
    Kobra neztrácela čas a hned se prodrala vpřed, nahození Šťastného od modré nicméně zblokoval Antoš.

00:41
    Brázdil se těší z prvního úspěšného zákroku. Benátkám se pak podařilo poprvé pořádně přesunout hru před Málka, jenž ale dosud střele nečelil.

01:50
    Knesl hlídá puk za svou brankou, jeho spoluhráči střídají. Hosté momentáln mají více ze hry.

02:11
    Návrat borců od Jizery do útočné třetiny ale brzdí zakázané uvolnění, vhazovat se bude u Brázdila.

02:28
    Hostujícímu gólmanovi po nahození znepříjemňovali život Kvasnička s Míškem, ani jeden z nich se však k potenciálně jedovaté dorážce nedostal.

02:43
    Stejskal bez míření od modré jen trefil mantinel. Puk se nachází za Brázdilem, kde se o něj bojuje.

03:18
    Bříškova tvrdá rána orazítkovala Brázdilův beton. Zatím výborný strážce benátecké klece pár sekund nato zastavil i další střelu, tentokrát lapačkou.

03:50
    Brázdil je pod velkým tlakem. Houška prokličkoval do slotu a opět otestoval jeho rukavici, přerušuje se.

04:11
    Benátky mají šanci srovnat krok během přesilovky, Adam Wolf (KOB) jde ven za hákování.

04:38
    Od mantinelu to lehce zkusil Havlas, Málek si puk pohlídal a schoval ho pod svou rukavici.

05:05
    Jankovského střelu z kruhu někdo před Málkem tečoval, pryž následně vyskočila vysoko nad svatyni. Kobře se jí poté podařilo vyhodit na druhý konec kluziště.

05:58
    Hozák od modré zasáhl vyrážečku. Z prostoru pro vhazování si na dorážku brousil zuby nikým nehlídaný Kučera, ale pryž se k němu neodrazila ideálně.

06:30
    Oslabení je u konce. Pár sekund po jeho uplynutí se dopředu dostal Vlček, Brázdil byl ve střehu.

06:55
    Sledujeme poutavou a vyrovnanou podívanou, v Braníku je to zatím velmi vyrovnaný hokej. Poté, co puk vyletěl na střídačku, se vhazuje na středovém kruhu.

07:40
    Kobra si kvalitním forčekem vybojovala puk zpátky a snaží se se pořádně usadit před Brázdilem.

07:58
    Někdo teď z pravého kruhu rozvlnil ochrannou síť nad Brázdilem, který tak nebyl nucen zasahovat.

08:13
    Další početní výhoda pro hosty, dvě minuty za držení na trestné lavici stráví Tomáš Duda (KOB).

08:51
    A pozor, domácí jdou na skoro minutu a půl do tří! Dudovi bude dělat společnost Jiří Stejskal (KOB), který vyhodil pryž mimo hrací plochu.

09:50
    Benátky kombinují před Málkem, během dlouhé přesilovky zatím Málka pořádně neprověřily.

10:17
    Duda je zpět na ledě a hned míří pomoct spoluhráčům do obranného pásma, kteří se dvojnásobné početní převaze ubránili a nedovolili hostům vystřelit.

10:55
    Zumr chtěl posunout pryž do slotu na číhajícího spoluhráče, jenže ten se ke kotouči nedostal.

11:05
    Oba týmy hrají v plném počtu. Kobří třetí formace přesunula hru před Brázdila a snaží se tlačit.

11:53
    Málek bez obtíží lapil Maškovo nahození, které bylo nasměrovaného do vzdálenějšího horního rohu.

12:23
    Benátky se nepovedenou kombinací samy připravily o útočnou třetinu, Lytvynov nedokázal zkrotit trochu divočejší přihrávku na hranici pásma.

13:23
    Hraje se nahoru dolu. Vlček se zpoza branky přesunul k zadní tyči a dotěrnému sokovi navzdory zakončil, Brázdil si následně na své konto připsal další zákrok.

14:20
    Hosté se rychle vysvobodili ze své obranné zóny, Němeček rozehrává pryž dopředu podél hrazení.

14:48
    První větší šance utkání! Za domácí obranu se protáhl Kučera, kterého ale včas dojel jeden ze soků a nedovolil mu Málka pořádně prověřit!

14:58
    Početní výhodu si vyzkouší také Braničtí, Aleš Knesl (BEN) inkasuje dvě minuty za nedovolení bránění.

15:31
    Kobra kombinuje podél hrazení a modré čáry, před Brázdilem na potenciální teč vyčkává Nagy.

15:58
    Pražané se musí stáhnout na svou polovinu kluziště, Benátkám se podařilo vyhodit puk za Málka.

16:39
    Houškův slabší pokus z hranice pásma se k Brázdilovi nedostal, jeden z protihráčů jej zblokoval.

16:59
    Knesl je zpět na ledě, také hráči od Jizery své první oslabení přežili. Vzápětí před Málkem úřadoval Řepík, který si ovšem na strážce domácí svatyně nepřišel.

17:44
    Úvodní část se chýlí ke konci. Na kotouči jsou hosté, kteří hledají cestu zpět do útočného pásma.

17:57
    Po souhře s Bříškou se do pěkné střelecké šance dostal Šťastný, jenže Brázdil se včas přesunul ke vzdálenější tyči a jeho projektil vytěsnil!

18:57
    Benátecká svatyně je pod tlakem, domácím se ovšem nedaří Brázdila znovu prověřit.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:37
    Lytvynov ve středním pásmu uchránil puk před vysunutým Houškou a nahodil ho zpět dopředu.

19:49
    Dění se přelévá ze strany na stranu, do přestávky toho v Braníku už nejspíš moc neuvidíme.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Úvodní pasáž hry je minulostí, na gól pod Novodvorskou stále čekáme. Benátky i Kobra zatím dokazují, proč jsou aktuálně nejlepšími celky dolní skupiny: sledujeme vyrovnanou a strhující podívanou s šancemi na obou stranách, chybí tomu jen branky. Inu, uvidíme, jak se zatím napínavý duel bude vyvíjet po přestávce.

20:01

20:10
    Druhá část začíná pěkně zostra! Tomáš Šťastný se dostal do úniku a byl zahákován Milanem Antošem (BEN), uvidíme trestné střílení!

20:10
    Kobra právě vstřelila branku!
    Čekání na první gól je u konce, tak to je pro hosty přímo hororový vstup do prostředního dějství! Zkušený kapitán TOMÁŠ ŠŤASTNÝ nezaváhal, Brázdila si položil a uklidil puk do škvíry mezi jeho betonem a pravou tyčí – 1:0!
    20:10 Tomáš ŠŤASTNÝ - 1:0

20:50
    Kobra má i nadále více ze hry a snaží se si svůj čerstvě nabytý náskok co nejdříve pojistit.

21:35
    Benátky stále tápou a nyní je dokonce čeká oslabení, Jaroslav Brázdil (BEN) totiž vyhodil puk nad mantinel. Trest za něj odsedí útočník Jakub Peca.

22:44
    Více než minuta je z domácí přesilovky pryč, hostující gólman dosud neměl pořádnou práci.

22:56
    Po Houškově nahození z prostoru mezi kruhem a modrou zavládl před Brázdilem malý chaos, který se ale Kobře nepodařilo přetavit v dorážku.

23:42
    Havlasovo nahození ze středního pásma přistálo v Málkově rukavici, strážce domácí svatyně následně puk zahrál za svatyni. Braničtí míří do útoku.

24:13
    Dominik Řepík (BEN) stráví následující momenty na trestné lavici, kam byl sudím poslán za sekání.

24:41
    Stejskalova zblokovaná střela skončila u Havlase, který obratem puk vyvezl do neutrální zóny.

25:10
    Brázdil si pohlídal Stejskalovu střelu a nastavil jí do cesty rukavici, hra je znovu na chvíli přerušena.

25:40
    Ve vlastním oslabení se do zakončení dostal Hozák, přičemž připravený Málek odpověděl betonem.

26:01
    Běží poslední sekundy domácí početní výhody. Kobra si v ní sice vede lépe než v té první, stále se jí ale nepodařilo Brázdila nějak výrazněji potrápit.

26:10
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté se v závěrečných momentech vlastního oslabení prosazují, máme vyrovnáno! Z prostoru mezi kruhy se na střeleckou listinu zapsal JIŘÍ HOZÁK, jenž svou koncovkou překvapil snad všechny přítomné v hale včetně Málka – 1:1! Asistence: David Šafránek, Jan Mašek.
    26:10 Jiří HOZÁK - 1:1

26:55
    Dráb krátkou přihrávkou podél hrazení vysunul dopředu Kvasničku, Kobra útočí po pravém křídle.

27:27
    Domácím to po výborném vstupu do třetiny teď na ledě skřípe. Sice se drží na kotouči, střely z toho ale nejsou. Brázdil má jen naprosté minimum práce.

28:08
    Bříška si nedokázal rychle zpracovat Stejskalovu přihrávku, v neutrální zóně si puk bere Hozák.

28:35
    Bitvu o pryž v rohu za pražskou svatyní vyhráli domácí, Šťastný ho následně předal Dudáčkovi.

29:02
    Vlček se obtočil kolem benátecké branky, jeho následné zakončení ale šlo pouze do jejího středu. Brázdil tak puk bez výraznějších obtíží zastavil betonem.

29:51
    Drábův dlouhý pas zachytil Matuška, Kvasnička pak z hranice pásma zasáhl jen brankáře.

30:33
    Stejskal si pohlídal Jankovského a u mantinelu ho zkušeně odzbrojil. Kobra nyní drží kotouč za svou svatyní a snaží se co nejrychleji prostřídat formace.

31:19
    Antoš se na kruhu nedokázal odpoutat od Šťastného, který jeho střelu zblokoval do ochranné sítě.

32:05
    Braničtí se zničehonic vrací do vedení! Tentokrát u toho byla domácí druhá formace: Petrák posunul pryž před brankoviště, odkud jej nedostatečně střežený FILIP VLČEK uklidil za bezmocného Brázdila – 2:1! Asistence: Martin Petrák, Vladislav Houška.
    32:05 Filip VLČEK - 2:1

32:58
    Pokračujeme v přenášení hry z jedné strany na druhou, Benátkám se nedaří na zásah zareagovat.

33:27
    Hozákovu přihrávku z rohu chtěl v nepříjemnou teč před Málkem přetavit Havlas, ale bezúspěšně.

33:58
    Bříška se na modré čáře dostal k odraženému kotouči a bez váhání ho nahodil na Brázdila, který jej hravě lapil. Dění je v Braníku na chvíli zastaveno.

34:26
    Komplikace pro domácí, Filip Vlček (KOB) si krom gólu do statistik zapíše také trest za hákování.

34:55
    Kobra odsunula hru ven ze svého obranného pásma, Benátky tak musí začít zase od začátku.

35:15
    Puk končí v Málkově rukavici. Po přerušení byla před brankou k vidění první menší strkanice, ve které se z domácí strany angažovali hlavně Dudáček a Stejskal. Ani jeden z nich na trestnou nemíři, stejně tak hosté.

35:58
    Dudův vyhozený puk zachytil Havlas, který se pak pohybem dopředu dostal do postavení mimo hru.

36:26
    Odměnou za skvěle ubráněnou početní nevýhodu se pro domácí stává gól, Pražané dnes poprvé vedou o dvě branky! Přesně ve chvíli, kdy vypršel Vlčkův trest, se po levé straně prodral MARTIN NAGY a zaskočil Brázdila – 3:1! Bez asistence.
    36:26 Martin NAGY - 3:1

36:36
    Odpověď ovšem přichází takřka okamžitě, dnes to pod Novodvorskou zřejmě bude drama až do posledních minut! Takřka okamžitě po vyhraném vhazování se od útočného pásma dostal IVAN LYTVYNOV, jehož nahození prošlo do domácí sítě – 3:2! Asistence: Vojtěch Havlas.
    36:36 Ivan LYTVYNOV - 3:2

37:48
    Kombinace Kobry střelu nepřinesla. Hosté se pak pokusili přejít do protiútoku, ten ale domácí hráči zastavili už v neutrální zóně a vrátili se k puku.

38:23
    Myšlenka nebyla špatná, exekuce horší. Dudáčkova přihrávka na Bříšku dostala Pražany do ofsajdu.

38:49
    Dudovi znepříjemňoval život forčekující Hozák, domácí borec ale stihl puk zahrát na Petráka.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:09
    Svěřenci lodivoda Šeby posílají hosty do šatny se čtvrtým gólem, který jde na vrub jejich obraně! V samotném závěru prostřední pasáže se do úniku dostal FILIP VLČEK, jenž si zakončením pod víko zadělal na hattrick – 4:2! Bez asistence.
    39:09 Filip VLČEK - 4:2

39:43
    Málek včas zakročil proti střele z prostoru pro vhazování, další buly proběhne po jeho levici.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:36.

Kvalitní hokejová podívaná v Braníku pokračovala i ve druhé třetině, která končí vítězstvím Kobry. Ta má tak před posledním dějstvím velmi slibně nakročeno k důležité výhře, která by jí aspoň dočasně posunula na první místo v dolní nadstavbové skupině, rozhodnuto nicméně ani zdaleka není. Benátečtí koušou a není vyloučeno, že svým soupeřům ještě pořádně zavaří.

40:01

40:28
    Na začátku poslední části na sebe upozornil Antoš, který prorazil do útoku a zakončil do mantinelu.

40:56
    Hosté to evidentně nehodlají vzdát a vzdorují, úvod třetí třetiny se odehrává hlavně před Málkem.

41:36
    Domácí brankář nyní správně signalizoval zakázané uvolnění, další buly tak proběhne před Brázdilem.

42:17
    Na Míška se pověsil Kliment, který svému protihráči nedovolil z kruhu ohrozit benáteckou klec.

42:43
    Na druhém konci kluziště bylo k vidění Klodnerovo nahození od modré, které zasáhlo plexisklo.

43:24
    Branický kotel se dožaduje dalšího gólu. Kobře se teď ale nedaří proniknout do útočné třetiny, Benátky zavřely střední pásmo a soky k Brázdilovi vůbec nepouští.

43:53
    Houškovu tečovanou přihrávku se na modré čáře pokusil zachránit Vlček, o trochu rychleji se ale k pryži dostal Lytvynov. Hosté míří zpět do útočné třetiny.

44:35
    Duda vyslal přihrávkou na stranu dopředu Houšku, jehož tvrdou ránu Brázdil vyrazil na zadní kruh.

45:14
    Pár sekund nato prověřil Málka bekhendem Vágner, domácí brankář si připsuje další zákrok.

45:46
    Ruka hlavního rozhodčího znovu vystřelila nahoru. Braničtí mají ponechanou výhodu.

46:06
    Po přerušení se na trestnou odebírá Lukáš Kučera (BEN), kterého sudí vyloučil za držení.

46:38
    Úvod přesilovky Kobře nevyšel dle představ, Stejskal se už podruhé vrací pro vyhozený puk k Málkovi.

47:01
    Pražanům se ovšem tak jako tak daří početní výhodu přetavit v další gól a klíčové vítězství už mají na dosah ruky! Na středu kluziště se uvolnil TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, který najel až do slotu a nekompromisně poslal za Brázdila další kotouč – 5:2! Asistence: Filip Vlček, Jiří Stejskal.
    47:01 Tomáš ŠŤASTNÝ - 5:2

47:54
    Petrák nahozením takřka z rohu kluziště Brázdila moc nepotrápil, gólman odpověděl betonem.

48:08
    Pozor, rozhodnuto ale ještě není! Domácí po vstřelené brance opět povolili v defenzívě a i tentokrát na to doplatili, na rozdíl dvou branek v Praze obratem snižuje MILAN ANTOŠ – 5:3! Asistence: Ivan Lytvynov.
    48:08 Milan ANTOŠ - 5:3

48:58
    O kontaktní zásah se chtěl podepsal Jankovský, ale Málek jeho přímočarou střelu vyrazil hranou lapačky. Benátky jsou ve varu a drží hru v útočné zóně.

49:18
    Strážce branické klece na moment přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

49:51
    Němeček viděl dojíždějícího Tichého a pro jistotu zahrál puk na druhý konec kluziště, kam se pro něj domácí nyní vrací. Zakázané uvolnění se nepískalo.

50:30
    Míříme do závěrečných minut utkání. Z prostoru mezi kruhy zkusil štěstí Vlček, jehož projektil orazítkoval plexisklo za hostující svatyní. Brázdil bez práce.

51:13
    Krátký šrumec před Málkem šanci nevyprodukoval, Brázdil pár sekund nato zneškodnil střelu Kobry holí.

51:51
    Hostující brankář opustil klec, Benátky ovšem ještě ke hře bez gólmana nepřikročily. Bude se totiž vylučovat, na trestnou půjde jeden z Pražanů.

52:12
    Debata mezi Šťastným a rozhodčím nepomohla, Matěj Kvasnička (KOB) jde ven za napadení.

52:47
    Málek byl znovu ve střehu, na malou chvíli se přerušuje. Z Kvasničkova trestu uběhla půlminuta.

53:39
    Tak to je pro Benátky nepříjemné, jejich přesilovka končí předčasně. Rozhodčí je totiž nachytal v šesti, trest pro hráčskou lavici odsedí Jakub Peca.

54:23
    Sledujeme hru pět na čtyři ve prospěch Kobry, Kvasnička byl propuštěn z lavice hanby. Krátký pobyt před Brázdilem teď k zakončení nevedl.

54:44
    Uvidíme dalších pětapadesát sekund hry ve čtyřech na obou stranách, Martin Nagy (KOB) totiž za svou svatyní sekl protihráče a míří na trestnou.

55:31
    Havlas předal puk Antošovi, který jej po levém křídle obratem vyváží ven ze svého obranného pásma.

56:34
    Krátkou sérii hostujících přihrávek se pokusil v gól přetavit Šafránek, jehož střela ale byla zblokována.

56:47
    Dovolím si říct, že pod Novodvorskou máme rozhodnuto! FILIP VLČEK tři minuty před koncem základní hrací doby kompletuje hattrick dorážkou Tichého střely, s tímhle položený Brázdil nemohl nic dělat – 6:3! Asistence: Stanislav Tichý.
    56:47 Filip VLČEK - 6:3

57:09
    Neuběhlo ani půl minuty a Brázdil ze své klece loví další kotouč, Kobře by teď vítězství sebral už jen fatální kolaps! Hosté si znovu nepohlídali svůj předbrankový prostor, čehož využil KAMIL BŘÍŠKA a doslova procedil puk za Brázdila – 7:3! Asistence: Martin Nagy.
    57:09 Kamil BŘÍŠKA - 7:3

57:59
    Hostující brankář byl znovu pod palbou, domácí jsou v závěru při chuti. Hra je na malou chvíli zastavena.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:39
    Kobra bude duel dohrávat ve čtyřech. Adamu Wolfovi (KOB) po kontaktu s protihráčem spadla helma, za což dostává dvě minuty: nebezpečná výstroj.

59:34
    Závěrečné sekundy se nesou v klidném tempu, oba celky jsou už s výsledkem smířeny.

Máme hotovo! Kobra zvládla napínavý souboj o první místo s Benátkami a po vítězství 7:3 se vrací zpět na čelo tabulky dolní nadstavbové skupiny! Domácí se po vyrovnané první třetiny chopili iniciativy a měli na ledě více ze hry, jejich úspěch je zasloužený. Hosté sice neodehráli špatný zápas, jejich důstojný výkon ale na body dnes prostě a jednoduše nestačil.

Dnešní utkání sledovalo 186 diváků.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (20:13:05)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 21. Šťastný (TS), 33. F. Vlček (Petrák, Houška), 37. Nagy, 40. F. Vlček, 48. Šťastný (F. Vlček, J. Stejskal), 57. F. Vlček (S. Tichý), 58. Bříška (Nagy) – 27. Hozák (Šafránek, Mašek), 37. Lytvynov (Havlas), 49. Antoš (Lytvynov)