Carolina – Florida 1:0 (kon.) | Detroit – Colorado 2:1 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 1:5 (kon.)
Ottawa – Dallas 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Washington 3:5 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 4:0 (kon.) | Calgary – Boston 3:2 (po pr.) | Seattle – Vancouver 5:2 (kon.)
Vegas – Toronto 3:7 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:7 (0:4, 1:2, 2:1)
Toronto Maple Leafs
Pátek 23.02.2024, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z tohoto zápasu je to vše. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. Mějte se fajn. (06:52:38)

3. Jonathan Marchessault (VGK) 1+1

Vegas mělo fantastický start do třetí třetiny. V čase 40:59 trefil Marchessault z pravého kruhu po nahrávce Brissona horní růžek Jonesovy branky střelou zápěstím a puk se cestou ještě otřel o rukáv Jonesova dresu. Za dalších 26 sekund se domácí prosadili znovu, když našel Barbašev na pravé straně Amadia, jenž se prosadil ranou pod Jonesovu lapačku. Vegas dva rychlé góly nabudily a rázem byli domácí lepším týmem na ledě a dokonce mohli ještě jednou snížit, ale jeden z hráčů nastřelil ve 46. minutě břevno. Toronto se nakonec prosadilo ještě jednou, když v 51. minutě vložil před brankou hůl Matthews do střílené nahrávky Holmberga a poslal kotouč tečí do odkryté brány. Toronto tak oslavilo šestou výhru v řadě.

59:00
    Jones už nyní přerušuje hru a vhazuje se před jeho brankou.

58:55
    Jones pomohl za brankou s rozehrávkou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:17
    Käpfovu střelu zápěstím kontroloval Thompson jen pohledem, ale nemusel zasahovat

54:03
    Ofsajd Vegas. Po komerční pauze se vhazuje ve středním pásmu.

53:36
    Cotter vypálil z pozice před brankou a Jones skákavý puk vyrazil ramenem a kotouč pak odskočil mimo nebezpečí.

52:38
    Toronto má puk za svou brankou a střídá.

51:53
    Ofsajd zastavil útočnou akci Vegas. Buly proběhlo po komerční pauze ve středním pásmu.
    50:35 Auston MATTHEWS - 3:7

50:35
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku! Sotva se Holmberg vrátil z trestné lavice, hned měl prsty v dalším gólu svého týmu. Toronto vyrazilo ve dvou dopředu. Holmberg vypálil z levého kruhu a před brankou do jeho střílené nahrávky šikovně vložil hůl AUSTON MATTHEWS a jeho teč skončila v odkryté brance Thompsona, který už nestihl včas reagovat. Asistence: Pontus Holmberg a Mitchell Marner.
    Matthews A., Holmberg P., Marner M., Rielly M., Lagesson W.
    Pietrangelo A., Roy N., Theodore S., Cotter P., Barbašev I.

50:17

49:45
    McMann vyhazuje puk až k brankáři Thompsonovi.

49:22
    Další dobrý obranný blok předvedl McMann, který srazil puk mimo hřiště. Buly ve středním pásmu.

48:42
    Po zásahu Jonese se vhazuje před jeho brankou.

48:30
    Střelu Marchessaulta z levého kruhu výborně srazil Kämpf holí do ochranné sítě

Domácí mohou narůstající tlak pojistit další trefou. Holmberg je totiž odeslán na dvě minuty na trestnou lavici a po komerční pauze tak začne první přesilovka domácích v dnešním utkání.

48:17
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
    Pontus Holmberg – 2 min., podrážení.

46:17
    Střela od modré zblokována obranou Toronta. Domácí jsou teď velmi aktivní a pokračují v aktivitě. Jones musel během posledních několika okamžiků vytáhnout důležité zákroky.

45:48
    Za Jonesem zazvonilo břevno!

44:48
    Marner neuspěl se svou první střelou, a pak ani s následnou dorážkou.

44:00
    Další šanci měl Stephenson, ale Jones předvedl další dobrý zákrok.

43:09
    Thompson si poradil se střelou Nylandera, a pak i s následnou dorážkou stejného hráče.

Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.
    41:25 Michael AMADIO - 3:6

41:25
    5/5
    Vegas právě vstřelilo branku! Vegas dává druhý gól během 26 sekund a rázem ztrácí tři branky. Barbašev si všiml na pravé straně volného MICHAELA AMADIA, který se prosadil střelou pod Jonesovu lapačku. Asistence: Ivan Barbašev a Chandler Stephenson.
    Amadio M., Barbašev I., Stephenson C., McNabb B., Theodore S.
    Benoit S., McCabe J., McMann B., Robertson N., Tavares J.
    40:59 Jonathan MARCHESSAULT - 2:6

40:59
    5/5
    Vegas právě vstřelilo branku! Stejně jako na začátku druhé třetině dalo Vegas gól, tak i třetí začíná gólem. Brisson našel na pravém kruhu JONATHANA MARCHESSAULTA, jehož rána zápěstím skončila v horním růžku Jonesovy brány a ještě se otřela o rukáv Jonesova dresu. Asistence: Brendan Brisson a Shea Theodore.
    Marchessault J., Brisson B., Theodore S., McNabb B., Karlsson W.
    Domi M., Rielly M., Bertuzzi T., Lagesson W., Nylander W.

40:16
    Liljegren hned v úvodu poslední třetiny vypálil zápěstím, ale na Thompsona nevyzrál.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 19:33

Ve druhé třetině jsme viděli tři góly, které znamenají, že hosté vedou o pět branek. Vegas mělo výborný start do druhé třetiny, když se už po 51 vteřinách prosadil Karlsson, jehož tvrdá rána z mezikruží prošla nad Jonesovou lapačkou do sítě a sebrala mu čisté konto. Pak už ale opět skórovali pouze hosté. Ve 32. minutě se podruhé v utkání trefil Domi, který po přistrčení puku od Benoita vyrazil do brejku a i přesto, že byl tísněný, vyřešil celou situaci perfektně, když špičkou hole dokázal poslat kotouč nad rameno Thompsona. Ve 36. minutě pak ještě skóroval Holmberg, který projel pásmem až na levý kruh, z jehož hranice propálil Thompsona nad lapačku. Vegas nepůsobí herně příliš dobře a Jones má mnohem méně práce, než Thompson na druhé straně. O vítězi je zřejmě rozhodnuto, ale nechme se překvapit, co nám nabídnou oba týmy v poslední třetině. Třetí třetina začne zhruba v 5:57.

40:00

39:24

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Kombinace Toronta na jeden dotek v útočném pásmu nevedla k dalšímu gólu.

38:07
    Domácí vyhazují puk za branku Jonese.

Cotter před brankou srazil krosčekem k zemi svého soupeře a je tu druhá přesilovka Toronta. Jeho první početní výhodu domácí zvládli ubránit.

37:24
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Paul Cotter – 2 min., krosček.
    35:36 Pontus HOLMBERG - 1:6

35:36
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku! A je tu další gól Toronta, které dává domácím lekci z produktivity. Tentokrát se o to postaral PONTUS HOLMBERG, který projel pásmem, dojel si na levý kruh a z jeho hranice prostřelil Thompsona nad jeho lapačku.
    Holmberg P., Benoit S., McCabe J., Kämpf D., Reaves R.
    McNabb B., Brisson B., Theodore S., Karlsson W., Marchessault J.

34:51
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry a je z toho icing. Po komerční pauze se bude vhazovat před Thompsonem.

33:53
    Benoitova střela kousek za levým kruhem nebyla přesná.
    31:44 Max DOMI - 1:5

31:44
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku! Toronto se znovu prosazuje a vede opět o čtyři branky! Vegas ztratilo puk v útočném pásmu, čehož využil Benoit a vyslal dopředu MAXE DOMIHO, který se chopil puku a ujel do brejku. I přesto, že byl tísněný jedním z domácích obránců, poradil si naprosto perfektně a špičkou hole dokázal poslat puk nad Thompsonovo rameno. Asistence: Simon Benoit a Mitchell Marner.
    Domi M., Benoit S., Marner M., McCabe J., Matthews A.
    McNabb B., Stephenson C., Theodore S., Barbašev I., Marchessault J.

30:57
    Kniesovi ujel puk, ale hostující útočník se protáhl mezi dvěma bránícími hráči a u mantinelu si puk dojel, ale následně mu stejně nakonec domácí obrana odebrala.

30:39
    Jones má kotouč ve své lapačce a vhazuje se před jeho bránou.

Nakonec se vhazovalo před Jonesem.

30:33
    Další souboj u mantinelu o puk končí hvizdem sudího, který ztratil přehled o tom, kde puk je. Po odpískání navíc musel ještě rozhodčí oddělit hráče obou týmů, protože vznikla menší rozmíška, která se ale obejde bez vyloučení. Po komerční pauze by se mělo vhazovat ve středním pásmu.

29:49
    A po dalším zásahu domácího strážce branky se vhazuje před ním.

29:38
    Skvělý Thompson! Domácí brankář teď totiž podržel svůj tým. Domi poslal z mezikruží nahrávku před branku, kde se k puku dostal Tavares a už se chystal poslat puk do odkryté branky. Domácí brankář se ale stihl bleskurychle přemístit a ukrýt puk mezi betony. Buly před jeho brankou.

29:35

28:40
    A právě Karlsson se při vlastním oslabení vydal dopředu, ale jeho ránu zápěstím vyrazil Jones mimo.

28:15
    Matthewsovu střelu nepustil na branku Karlsson.

27:43
    Domácí ale ihned vyhazují puk k brance Jonese.

Po komerční pauze uvidíme první přesilovku v tomto zápase a budou ji mít hráči Maple Leafs. Uvidíme, co nám tedy Toronto v početní převaze předvede.

27:35
    Zach Whitecloud – 2 min., držení.

27:21
    Lagesson hledal od levého mantinelu někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale tam se nikdo nenacházel.

26:29
    Stephenson zkusil prověřit Jonese kousek za levým kruhem. Hostující brankář je ale pozorný a jeho pokus pouze posunul betonem za svou bránu.

25:32
    Zcela volný puk se dostal k Thompsonovi, který ho chtěl v první chvíli rozehrát, jenže si všiml dojíždějících hráčů Toronta, a tak raději kotouč přikryl pod lapačku a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

25:01
    Benoit spíše nahodil puk kousek za modrou čarou, puk ale přesto doletěl na branku, kde ho do lapačky sebral Thompson, a tak se vhazuje před jeho brankou.

24:20
    Marchessault se dostal ke střele před brankou, ale Brodie předvedl dobrý obranný blok a puk na branku nepustil.

23:51
    Bertuzziho střela byla zblokována domácími obránci.

23:32
    Zakázané uvolnění Vegas. Vhazování před Thompsonem.

23:08
    Toronto rozjede další akci z vlastního obranného pásma.
    20:51 William KARLSSON - 1:4

20:51
    5/5
    Vegas právě vstřelilo branku! A máme sníženo! Hned na začátku druhé třetiny se domácí prosazují. Theodore poslal z vlastního pásma nahrávku do útočného pásma na Marchessaulta, který od pravého mantinelu našel mezi kruhy WILLIAMA KARLSSONA, jehož tvrdá střela prošla do sítě nad Jonesovou lapačkou a sebrala mu čisté konto. Asistence: Jonathan Marchessault a Shea Theodore.
    Karlsson W., Marchessault J., Theodore S., McNabb B., Brisson B.
    Domi M., Knies M., Matthews A., Liljegren T., Brodie T.

20:12
    Matthews vypálil ze slotu zápěstím, ovšem Thompson byl připraven a střelu vyrazil.

20:01

Střely na branku po první třetině: 14:22

První třetina je minulostí a nabídla gólovou smršť hostujícího celku. Za prvních deset minut si oba týmy vytvořily dobré příležitosti, ale bez úspěchu. Přesně v čase 10:00 ale otevřel skóre McCabe, ke kterému se na pravý kruh odrazil puk od zadního mantinelu. McCabeova střela se sice otřela o Hillovu vyrážečku, ale od ní se puk odrazil a skončil za jeho zády. Ve 12. minutě už to bylo o dva góly. Reaves našel u pravého mantinelu českého útočníka Davida Kämpfa, který si posléze najel s pukem až před branku a střelou za beton překonal podruhé Hilla. V 15. minutě našel Robertson krásnou křižnou nahrávkou z levé strany na pravém kruhu kapitána Tavarese, jehož rána z první prošla nad Hillovým betonem. Domácí brankář po tomto gólu odjel na střídačku a místo se do brankoviště postavil Logan Thompson. Jenže ani on dlouho s čistým kontem nevydržel, neboť ho v 17. minutě překonal Domi, jenž dostal nahrávku od Bertuzziho. Domiho první ránu Thompson sice vyrazil, jenže právě na hůl Domiho, který se už napodruhé nemýlil a dostal puk do branky nad jeho betonem. Domácí budou muset přidat, pokud chtějí s výsledkem zápasu ještě něco udělat. Druhá třetina začne zhruba v 5:04.

20:00

19:37
    Po zákroku Thompsona se ještě bude vhazovat před jeho bránou.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:35
    Knies trefil u domácí střídačky ramenem Cottera, který chvilku zůstal v pokleku na ledě. Po chvilce se ale zvedl a zamířil trochu otřesený na střídačku. Protože šlo o čistý zákrok, vylučovat se nebude.

17:59
    Po delší době zasahuje Jones, jenž má puk ve své lapačce. Vhazovat se bude před jeho brankou.
    16:11 Max DOMI - 0:4

16:11
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku! Toronto přivítalo nového muže v domácí brance gólem! Nylander nahrál před MAXU DOMIMU, jehož první ránu Thompson vyrazil právě na hůl Domiho, jenž pak dobrým důrazem dotal puk nad jeho betonem do branky. Asistence: William Nylander a Tyler Bertuzzi.
    Domi M., Nylander W., Bertuzzi T., Rielly M., Lagesson W.
    McNabb B., Brisson B., Stephenson C., Amadio M., Martinez A.

14:20
    Střídání v týmu Vegas Golden Knights:
    ze hřiště odchází Adin Hill, přichází Logan Thompson.
    14:20 John TAVARES - 0:3

14:20
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku! Toronto navyšuje vedení! Při pobytu Toronta v útočném pásmu se k puku dostal Robertson, jenž pak krásnou křižnou nahrávkou z levé strany našel na pravém kruhu kapitána JOHNA TAVARESE, který se ranou z první prosadil nad Hillův beton. Ten odjíždí na střídačku a bude se střídat v brankovišti domácích. Asistence: Nicholas Robertson a Bobby McMann.
    Tavares J., Robertson N., McMann B., Benoit S., McCabe J.
    McNabb B., Roy N., Theodore S., Cotter P., Kolesar K.

14:11
    Další Hillův zákrok, který raději ukryl volný puk pod lapačku. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho pracovištěm.

13:54
    Střela Bertuzziho z předbrankového prostoru skončila v Hillově lapačce. Vhazování před jeho brankou.

13:31
    Puk byl při střele jednoho z hráčů Toronta sražen do ochranné sítě. Vhazuje se před Hillem.

12:53
    Po Jonesově zákroku se přerušuje hra. Po komerční pauze se vhazuje před jeho brankou. Hostující gólman měl kotouč ve své rukavici.
    11:10 David KÄMPF - 0:2

11:10
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku! Druhý gól Toronta v krátkém sledu a rázem je to o dva góly. Reaves nahrál u pravého mantinelu DAVIDU KÄMPFOVI, jenž si následně dojel až před branku a střelou za beton Hilla zvýšil náskok hostů. Asistence: Ryan Reaves.
    Kämpf D., Holmberg P., Rielly M., Reaves R., Lagesson W.
    Whitecloud Z., Hague N., Brisson B., Stephenson C., Amadio M.
    10:00 Jake MCCABE - 0:1

10:00
    5/5
    Toronto právě vstřelilo branku! Hosté se dostávají do vedení! Toronto se usadilo v útočném pásmu. Puk se od zadního mantinelu dostal na pravý kruh, kde se do něj opřel JAKE MCCABE a jeho střelu sice Hill zasáhl vyrážečkou, ale od ní se kotouč odrazil a skončil za brankovou čárou. Bez asistence.
    McCabe J., Benoit S., McMann B., Robertson N., Tavares J.
    Pietrangelo A., Morelli M., Martinez A., Froese B., Rempal S.

08:59
    Toronto má puk za svou brankou, odkud rozjede další akci.

08:13
    Jones musel vytahovat další zásah, a pak si poradil i s následnou dorážkou.

07:41
    Střela jednoho z domácích hráčů od modré skončila Jonesovým zásahem, který puk srazil do rohu.

07:25
    Bertuzzi vypálil z pozice před brankou. Střela to byla dobrá a rychlá, ale Hill ji viděl a sebral kotouč do lapačky a hra je přerušena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho klecí.

07:14
    A znovu zakázané uvolnění Vegas. Vhazování opět proběhne před Hillem.

06:48
    Icing se také poprvé píská domácím. Buly před brankou Hilla.

06:34
    Holmbergova střela se otřela o betony Hilla a nakonec se od nich puk dostal do rohu.

06:06
    Zakázané uvolnění Toronta. Hra se vrátí před branku Jonese, kde se bude vhazovat.

05:40
    Whitecloud si u mantinelu našel Tavarese a čistým způsobem ho poslal k ledu.

05:08
    Po Hillově zásahu se vhazuje před jeho brankou.

04:36
    Barbašev našel zpoza branky parádní nahrávkou před brankou Marchessaulta, ale toho výborným zákrokem vychytal Jones.

03:44
    Marner vypálil z pravého kruhu, ale Hill dokázal střelu vytěsnit betonem do rohu.

03:27
    U mantinelu se bojovalo o puk tak dlouho, až rozhodčí ztratil přehled o tom, kde kotouč je a svým hvizdem přerušil hru.

02:55
    Jones sebral do lapačky střelu Amadia a přerušil hru. Buly před jeho brankou.

02:24
    Další ránu vyslal Amadio, ale Jones si znovu dokázal poradit.

01:58
    Pietrangelova rána od modré skončila vedle Jonesovy branky.

01:22
    Hill si nadvakrát poradil s pokusem Riellyho.

00:59
    Zakázané uvolnění Toronta. Vhazování před Jonesem.

00:01

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Brisson, Stephenson, Amadio – Cotter, W. Karlsson, Kolesar – Morelli, Froese, Rempal.
    Trenér: Bruce Cassidy

Toronto Maple Leafs: Mar. Jones (Samsonov) – Brodie, Liljegren, Rielly, McCabe, Rifai, Lajoie – Knies, Matthews, Marner – Bertuzzi, Domi, W. Nylander – McMann, Tavares, Gregor – Holmberg, Kämpf, N. Robertson.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: McCauley, South – Fournier, MacPherson.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Základní část nejslavnější ligy světa pokračuje a my se zaměříme na souboj mezi Vegas a Torontem. Vegas z posledních 5 utkání vyhrálo dvakrát (v Arizoně 3:2 a v San Jose 4:0). Ve svém minulém utkání Golden Knights doma s Nashvillem 3:5. Po dvou třetinách prohrávalo Vegas 1:4, ve třetí části sice snížilo na 3:4, ale v čase 58:11 trefou do prázdné brány potvrdil výhru Preds Gustav Nyquist. Naopak Toronto se veze na vítězné vlně, protože má z posledních 5 utkání pět výher. Naposledy vyhrálo Toronto na ledě Arizony 6:3. Dvakrát se v tomto zápase trefili útočníci Auston Matthews a William Nylander, dalšími střelci byli Bobby McMann a John Tavares. Nejproduktivnějším hráčem Vegas je kanadský útočník Mark Stone, jenž zaznamenal 53 bodů (16+37) v 56 utkáních. Nejlepším střelcem týmu je ale jiný kanadský útočník Jonathan Marchessault, který dal 28 gólů v 56 utkáních a ještě přidal 16 asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Knights je Kanaďan Alex Pietrangelo, který v 51 utkáních zaznamenal 27 bodů (3+24). Mezi brankáři má nejlepší statistiky Kanaďan Adin Hill, který odchytal 22 utkání s úspěšností zásahů 92,8 % a s průměrným počtem 2,1 branky na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Toronta je americký útočník Auston Matthews, který má na kontě 75 bpdů (51+24) v 54 utkáních a je pátým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Matthews je zároveň i nejlepším střelcem svého týmu. Nejproduktivnějším obráncem je Kanaďan Morgan Rielly, který zaznamenal 43 bodů (7+36) v 50 utkáních. Mezi brankáři má nejlepší statistiky Rus Ilja Samsonov, který odchytal zatím 25 zápasů s procentuální úspěšností zákroků 88,2 % a s průměrným počtem 3,1 branky na zápas. Úvodní buly bude v T-Mobile Areně ve Vegas vhozeno krátce po 4:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 21. W. Karlsson (Marchessault, Theodore), 41. Marchessault (Brisson, Theodore), 42. Amadio (Barbašev, Stephenson) – 10. McCabe, 12. Kämpf (Reaves), 15. Tavares (N. Robertson, McMann), 17. Domi (W. Nylander, Bertuzzi), 32. Domi (Benoit, Marner), 36. Holmberg, 51. Matthews (Holmberg, Marner)

Vegas Golden Knights: Hill (15. L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Barbašev, N. Roy, Marchessault – Brisson, Stephenson, Amadio – Cotter, W. Karlsson, Kolesar – Morelli, Froese, Rempal.

Toronto Maple Leafs: Mar. Jones (Samsonov) – Brodie, Liljegren, Rielly, McCabe, Rifai, Lajoie, Benoit, Lagesson – Knies, Matthews, Marner – Bertuzzi, Domi, W. Nylander – McMann, Tavares, Gregor – Holmberg, Kämpf, N. Robertson – Reaves.

Rozhodčí: McCauley, South – Fournier, MacPherson