Vítkovice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Třinec – Jihlava 8:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
8:4 (1:1, 5:1, 2:2)
HC Dukla Jihlava
Pátek 23.02.2024, 18:00 • Werk arena, Třinec • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný páteční podvečer z Třince všem hokejovým příznivcům! Dnes je na programu další kolo nadstavby o pořadí v play off. Oceláři si po třech dnech zahrají v domácím prostředí. Tentokrát hostí Duklu Jihlava. Pojďme na představení obou celků.

Dukla Jihlava
    Dukla se v části vítězů nachází na páté příčce se ziskem třiatřiceti bodů. Forma svěřenců Petra Svobody a Štěpána Moravce není nikterak ohromující. Jihlava prohrála z posledních šesti klání hned čtyřikrát po šedesáti minutách. Zisk tří bodů si Dukla připsala pouze ve zbylých dvou případech. Do konce nadstavby zbývá Dukle odehrát posledních pět zápasů a Jihlav určitě pokukuje po přímém postupu do čtvrtfinále play-off juniorské extraligy.

Oceláři Třinec
    Naopak Oceláři se drží na samém vrcholku celé tabulky. Třinec získal zatím šestačtyřicet bodů a vede si famózně. V posledním zápase Oceláře před více než šesti stovkami fandů smetli Spartu Praha poměrem 6:2. Svěřenci Reného Muchy dokázali ve všech dosavadních sedmi vzájemných utkáních proti Dukle bodovat, hned třikrát za tři body. Poslední měření sil mezi těmito dvěma tábory vyznělo pro Jihlavu debaklem 12:0.

Velkou zbraní Ocelářů je Matěj Kozlík, odskočený lídr kanadského bodování, jenž si připsal během 45 zápasů neuvěřitelných 61 bodů za 24 gólů a 37 přihrávek. V samotné nadstavbě si Kozlík drží dva body na zápas.

Jak dopadne měření sil těchto soupeřů tentokrát? Úvodní buly bude vhozeno s úderem 18. hodiny.

HC Oceláři Třinec: J. Král (Heczko) – Ošmera, D. Holub, Volas, Kurbaka, Buják (C), A. Horváth – Švančara, Šilar (A), Kozlík – Gerych (A), Rybnikár, Bartoš – Bláha, Pánek, Mikula.
    Trenér: René Mucha

HC Dukla Jihlava: Sigmund (Cinka) – Vovsík (C), Vildomec, Číhal (A), Jeletz, Vandas, Topol, Löffler – Báťa (A), Rauš, R. Váňa – Modl, Nosek, Peš – Niederhafner, Chlubna, Coufal – Já. Jungwirth.
    Trenér: Petr Svoboda

Rozhodčí: Šutara, Kapitanov – Bartek, Gančarčík.

00:01

00:20
    Úvodní vhazování vyhrál Šilar proti Raušovi, ovšem Oceláři se v útočném pásmu neudrželi.

01:13
    Buják chtěl nahodit puk na Sigmunda, puk se ale odrazil přímo do jízdy Chlubnovi, který poprvé prověřil pozornost Krále.

02:09
    Rauš dobře forčekoval rozehrávku Třince, dostal se i do zakončení, další zákrok připisuje Král.

02:47
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku! Ideální přihrávku do jízdy na útočnou modrou čáru obdržel MATĚJ KOZLÍK od Ošmery. Kozlík ujel sám na Sigmunda a střelou mezi betony otevírá skóre. Asistence: Adam Ošmera.
    Kozlík M., Švančara R., Ošmera A., Šilar T., Holub D.
    Vovsík M., Löffler D., Rauš A., Coufal K., Jungwirth Já.

04:49
    Oceláři zůstávají i nadále aktivní, Dukla vyhazuje jen za cenu icingu.

05:16
    Drobná potyčka mezi střídačkami zastavuje hru, vylučovat se zatím nebude.

05:50
    Jihlava jakoby zůstala ještě v autobuse, Třinec je daleko aktivnější, rychlejší, další střelu z první vyslal Mikula.

06:35
    Modl se snaží o odpověď, zavezl puk do útočného pásma, přihrál Číhalovi, ten natáhl svůj nápřah snad až ke stropu arény, brankové zařízení ovšem minul.

07:37
    Velký tlak v domácím brankovišti, první formace hostů komplikovala Královi práci, dorážky Baťi ani Klapici nebyly úspěšné.

08:19
    Odpísknutý ofsajd přibrzdil útočný výpad Jihlavě.

09:13
    Své individuální schopnosti nám právě předvedl Nosek, jeho zakončení na bližší tyč z levého křídla se neujalo.

09:29
    5/5
    Dukla právě vstřelila branku! JÁCHYM JUNGWIRTH si najel s pukem na holi do útočného pásma, neměl komu přihrát, a tak se rozhodl pro střelu po ledě k tyči, na kterou Král nedosáhl a srovnává na 1:1. Asistence: Tobáš Niederhafner, Tomáš Vandas.
    Jungwirth Já., Niederhafner T., Vandas T., Löffler D., Coufal K.
    Ošmera A., Holub D., Šilar T., Švančara R., Kozlík M.

10:47
    Ofenzivně laděný obránce Číhál znovu v útočné akci, tentokrát skončil s pukem až v rohu kluziště.

12:05
    Dukla, zdá se, ožila po svém prvním vstřeleném gólu a Modlova lajna znovu v akci!

12:57
    Třinec odpovídá rychlým brejkem, který zakončuje Gerych!

13:33
    Střelu od modré z hole Vandase ve velkém klidu lapil Král.

13:38
    Vzápětí přichází znovu střela od modré, tentokrát střílel Jeletz.

14:14
    Kozlík bojoval o útočné pásmo, cestu ke střele nenašel.

14:57
    Centr do brankoviště, řečeno fotbalovou terminologií, vyslal Horváth, i přes několik tečí touš nekončí v síti hostů-

15:40
    Holub prodloužil puk pro Ošmeru, ten pouze nahodil na Sigmunda.

16:18
    Šilar si prohodil místo s Volasem, pak přišla střela od třineckého centra. Sigmund připisuje další zákrok.

16:39
    Příliš aktivní byl na brankovišti Kozlík a je vyloučen za sekání.

17:03
    Vosvík je kreativním členem hostující přesilovky, nabil Váňovi na střelu z první, tento pokus dobře přečetl Král, který byl u své tyče včas.

17:43
    Oceláři vyhazují a šetří cenné vteřiny.

18:21
    Peš vzal střelu na sebe, Král vyráží do ochranné sítě.

19:07
    Volas podpořil útok, jenže puk v hloubi útočného pásma ztratil Švančara.

19:47
    O rychlou střelu zápěstím se pokoušel Gerych, první perioda se dohraje za brankou Sigmunda.

20:00

Máme za sebou prvních dvacet minut svižného hokeje. Oceláři byli zkraje zápasu aktivnější, jenže pak se hra vyrovnala a Jihlava přebrala otěže první periody. Třinec hrozí především z brejků, uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:01

20:03
    I úvodní buly druhé periody zvládají lépe svěřenci Reného Muchy, střelu Kozlíka z pravé strany likviduje Sigmund.

20:51
    Kurbaka zavezl touš podél mantinelu, ale jihlavská obrana se rychle zformovala a bere si puk na své hole.

21:38
    Nebezpečné nahození Bláhy vyrazil Sigmund jen před sebe, následná dorážka Pánka se neujala.

22:13
    Chlubna odpovídá svižnou střelou z pravého křídla.

22:29
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku! Na pravém křídla se uvolnil a dostal ideální přihrávku TOMÁŠ ŠILAR, jenž si zpravoval skákavý puk a střelou na bližší tyč zvyšuje na 2:1. Asistence: Jan Bartoš, Matěj Kozlík.
    Šilar T., Bartoš J., Kozlík M., Holub D., Ošmera A.
    Vovsík M., Jeletz D., Rauš A., Coufal K., Jungwirth Já.

23:10
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku! Oceláři se usadili v útočném pásmu, Mikula posunul puk na útočnou modrou, kde stál připravený ALEX HORVÁTH, jenž z první poslal puk na Sigmunda, ten měl zakrytý výhled a loví třetí kotouč za svými zády. Asistence: Marcel Mikula, Adam Ošmera.
    Horváth A., Mikula M., Ošmera A., Blaha D., Pánek M.
    Číhal L., Löffler D., Báťa Š., Modl J.

24:50
    Okamžitě se snaží odpovědět hosté. Mezi kruhy střílel nikým nehlídaný Rauš, ten ovšem minul Královu svatyni.

25:38
    Při chuti je rovněž hostující bek Číhal, ten posílá třetí střelu na Krále, ten chytá do náruče v pokleku.

26:14
    Kozlík si věřil s souboji jeden na jednoho až moc a o kus černé gumy přichází.

27:01
    Kurbaka vystřelil z pravé strany po ledě, puk ale minul branku o několik metrů, Oceláři ale zůstávají díky Volasovi na puku.

27:40
    Po buly zůstal na ledě ležet Niederhafner, na střídačku odjíždí po svých a zdá se být v pořádku.

28:40
    5/5
    Dukla právě vstřelila branku! Nenápadná akce hostů. Puk v útočném pásmu vybojoval Chlubna, který ještě předtím, než objel Královu branku, tak stihl přihrát mezi kruhy ještě před chvíli zraněnému TOBIÁŠI NIEDERHAFNEROVI, který měl jednoduchou pozici, jelikož Král se přesouval, tudíž na něj zírala odkrytá branka, krásná akce hostů. Asistence: Tobias Chlubna.
    Niederhafner T., Chlubna T., Topol A., Číhal L., Peš H.
    Kurbaka V., Volas P., Ošmera A., Gerych R., Pánek M.

30:30
    Útočnou iniciativu znovu přebírají hráči v bíločervených dresech, střela sebevědomého Kozlíka končí na zadním plexiskle.

31:47
    Rybnikár kroužil v pásmu hostů, hledal někoho za brankou, tam ale puk sebral Topol.

32:17
    Nyní zakládá útok Jihlava.

32:38
    Rychlý výpad zakončuje Šilar, Sigmund si přidržel puk někde ve výstroji.

33:59
    Pasáž, ve které se přelévá puk ze strany na stranu, aktuálně sledujeme.

34:09
    První přesilovka pro Oceláře. Nosek je vyloučen za sekání.

34:43
    Dobrou práci odvádí hostující tým v oslabení, rychlík Váňa střílel z bezprostřední blízkosti na Krále, ten zůstal ledově klidným.

35:19
    Necelou minutku si zkusí Oceláři v pěti proti třem. Vandas vyloučen za podrážení.

36:04
    5/3
    Třinec právě vstřelil branku! Oceláři dvojnásobnou přesilovku využívají. Na brankovišti vynikajícím způsobem zapracoval JAN BARTOŠ, který byl posledním hráčem, jenž se dotkl puku a právě od jeho doteku se puk dostal až za Sigmundova záda. Asistence: Matěj Kozlík, David Lukas Holub.
    Bartoš J., Kozlík M., Holub D., Kurbaka V., Šilar T.
    Číhal L., Rauš A., Váňa R.

36:56
    4/4
    Třinec právě vstřelil branku! I pokračující početní výhodu Oceláři proměňují v branku! Puk napálil od modré na Sigmunda bek Volas, puk se odrazil od zad Švančary ke zcela volnému ROBINU GERYCHOVI, jenž kličkou do bekhendu vymíchal Sigmunda a upravuje skóre na 5:2. Asistence: Robin Švančara, Patrik Volas.
    Gerych R., Švančara R., Volas P., Volas P.
    Vovsík M., Vildomec M., Báťa Š., Modl J.

38:27
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku! Tak to je neskutečné! Další branka Ocelářů po rychlém brejku. Bartoš přenechal puk najíždějícímu VIKTORSI KURBAKOVI, jenž si chvíli puk přidržel a poté vyslal střelu do pravé části branky, na lapačku Sigmunda, ten si na puk sáhl, ale nezastavil jej. Asistence: Jan Bartoš, Tomáš Šilar.
    Kurbaka V., Bartoš J., Šilar T., Ošmera A., Kozlík M.
    Číhal L., Jeletz D., Modl J., Váňa R., Coufal K.

38:57
    V závěru periody jsou třinečtí hráči nuceni hrát ve čtyřech. Holub vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

39:57
    Třinec dohrál třetinu ve svém obranném pásmu a do kabin po druhé třetině půjde se čtyřbrankovým rozdílem.

40:00

Tak tohle byla třetina snů v podání třineckých hráčů. Svěřenci Reného Muchy vstřelili hned pět branek. Ukázala se síla především v přesilových hrách a v rychlosti kombinací Ocelářů. Jihlava ztrácí ve všech ohledech a bude mít co dělat, pokud chce pomýšlet na bodový zisk z třineckého ledu.

40:01

40:03
    Dukla bude mít k dispozici ještě necelou minutku početní převahu a už se usídlila v útočném pásmu.

40:47
    Dobrá práce Holuba, jenž vyčistil prosto okolo Krále.

41:22
    Ošmera pod tlakem vyhazuje jen za cenu icingu.

41:30
    Švančara si věřil na kličku mezi nohama, ta se povedla, dostal puk nahoru na modrou, odkud střílel Volas. Vše zastavuje Sigmund.

42:32
    Mikula našel zcela volného Blahu mezi kruhy, ten minul branku.

43:38
    Hraje se ve středním pásmu, Jihlava marně hledá cestu, kudy by prošla do útočného pásma.

44:17
    Prudký pokus Kurbaky skončil v lapačce Sigmunda.

44:44
    Jihlava se konečně dostala do útočné třetiny, na modré ovšem ztratil puk Vildomec.

45:07
    4/5
    Dukla právě vstřelila branku! Tak pozor, přece jen se Dukla dočkala snížení. Odražený puk od zadního mantinelu sebral ŠIMON BAŤA, jenž si vybruslil do výhodné pozice a přesnou střelou do bližšího růžku Královy klece vstřelil třetí gól Jihlavy v zápase: Asistence: Matěj Vovsík
    Báťa Š., Vovsík M., Löffler D., Niederhafner T.
    Blaha D., Mikula M., Pánek M., Horváth A., Buják D.

46:15
    Ihned po buly v obranném pásmu Jihlavy se k puku chtěl dostat Modl, třineckým obráncům ale neujel.

47:13
    Druhá útočná formace Ocelářů zase krouží v útočném pásmu a bojuje o to, aby se stala chyba v rozebrání hráčů ze strany hostů, to se však neděje a z rychlého výpadu zakončuje Nosek.

48:47
    Horváth se prezentoval výborným obranným zákrokem proti najíždějícímu Váňovi.

49:36
    Dukla pouze odevzdala touš Třinci nahozením ze středního pásma, Holub zakládá další útok Třince.

50:32
    Nepřesnost v rozehrávce Ocelářů znamená icing, tedy vhazování v obranném pásmu domácích.

50:33
    Kozlík hákoval soupeře a je vyloučen.

50:55
    Síly na ledě se vyrovnají. Vildomec podrazil Švančaru a je rovněž vyloučen.

51:19
    4/4
    Dukla právě vstřelila branku! Hra ve čtyřech Dukle očividně sedí! Jeden z obránců Třince přišel o puk u mantinelu, načež se vykrystalizovala situace dva na jednoho ve prospěch Jihlavy. HYNEK PEŠ vzal celou situaci na sebe a v přečíslení nehledal hokejku spoluhráče, zakončil raději technicky a překvapil Krále svým zakončením. Bez asistence.
    Peš H., Modl J., Číhal L., Jeletz D.
    Mikula M., Šilar T., Horváth A., Buják D.

52:11
    4/4
    Třinec právě vstřelil branku! Tak i Oceláři umí ve čtyřech dávat góly. Volas moc dobře věděl o tom, že bude nahrávat rychlonohému TOMÁŠI ŠILAROVI, ten touš bravůrně převzal a ujel úplně všem. Tváří v tvář Sigmundovi zvolil Šilar zakončení mezi betony a byl úspěšný. Asistence: Patrik Volas.
    Šilar T., Volas P., Kurbaka V., Gerych R.
    Vandas T., Báťa Š., Löffler D., Rauš A.

54:17
    Střelou zápěstím z pravého kruhu se prezentoval Kozlík, Sigmund byl tentokrát připraven.

55:02
    Třinec nepřesně rozehrál a píská se znovu icing.

55:29
    Dukla bude hrát své třetí oslabení v zápase, odkázán na trestnou je Peš za sekání.

56:21
    Pekná kombinace na jeden dotek od domácích, následná dorážka od Kurbaky nebyla přesná.

56:45
    5/4
    Třinec právě vstřelil branku! Využitá přesilovka číslo tři pro Oceláře. Klasická přesilovková kombinace, kterou jsme nyní mohli vidět, Šilar nabil na střelu z první DAVIDU LUKASI HOLUBOVI, ten na nic nečekal a napálil puk bez přípravy na Sigmunda, ten se natahoval po touši marně. Asistence: Tomáš Šilar, Viktors Kurbaka.
    Holub D., Šilar T., Kurbaka V., Kozlík M., Bartoš J.
    Číhal L., Topol A., Nosek R., Modl J.

59:27
    Jihlava ještě hrozí z rychlého útoku, puk chytá bez větších problémů Král.

59:33
    V závěru tohoto klání je vyloučen za krosček Kurbaka.

59:58
    Zbytečný zákrok v závěru od kapitána Bujáka.

Utkání je u konce. Po první vyrovnané třetině to vypadalo na daleko napínavější zápas, nicméně ve druhé třetině Oceláři vstřelili pět branek a pak už to měli hosté s návratem do zápasu těžké, i přesto se dotáhli na rozdíl dvou branek. Třinec si pak pomohl v přesilovce a závěr zápasu si už svěřenci Reného Muchy hlídali.

Vyzdvihl bych čtyřbodového Tomáše Šilara. Dvě branky, dvě asistence a tento útočník si hlasitě říká o pozici v třineckém áčku pro příští sezonu.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. (20:22:34)

Jakub Vaněček

Branky a nahrávky: 3. Kozlík (Ošmera, Šilar), 23. Šilar (Bartoš, Kozlík), 24. A. Horváth (Mikula, Blaha), 37. Bartoš (Kozlík, D. Holub), 37. Gerych (Švančara, Volas), 39. Kurbaka (Bartoš, Šilar), 53. Šilar (Volas), 57. D. Holub (Šilar, Kurbaka) – 10. Já. Jungwirth (Niederhafner, Coufal), 29. Niederhafner (Chlubna), 46. Báťa (Niederhafner), 52. Peš (Modl)

HC Oceláři Třinec: J. Král (Heczko) – Ošmera, D. Holub, Volas, Kurbaka, Buják (C), A. Horváth – Švančara, Šilar (A), Kozlík – Gerych (A), Rybnikár, Bartoš – Blaha, Pánek, Mikula.

Rozhodčí: Šutara, Kapitanov – Bartek, Gančarčík