Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:7 (kon.)
Kladno – Slavia 3:1 (kon.) | Litvínov – K. Vary 0:2 (kon.) | Třinec – Liberec 3:4 (po s.n.)
Sparta – Motor ČB 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
HC Slavia Praha
Neděle 21.11.2010, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno (kapacita: 8600) • Tipsport extraliga

Končí tak utkání, ve kterém Kladno poráží Slavii 3:1. Středočeši byli převážnou část utkání lepším týmem a vítězství se tak dá nazvat zaslouženým. Ode mne je to vše. Příště se přihlásíme 30. listopadu, kdy Kladno hostí Litvínov. (19:43:23)

Nejlepší hráči utkání: Jiří Bicek (KLA) - Miroslav Kopřiva (SLA).

58:56
    Treilleho bombu vyrazil jen tak tak Kopřiva!

58:20
    Roth napálil jen Drtinu.

57:53
    Patera fotbalově dotlačil puk do středního pásma.

57:25
    Zakázané uvolnění Slavie stěhuje hru zpět před Kopřivu.

57:13
    Látal dostával přihrávku od Kameše, ale rukavicí si jí zcela sám před Kopřivou špatně zpracoval. Následnou střelu Drtiny srazili hosté do ochranné sítě.

56:32
    Kalla teď pěkně vystřelil. Kopřiva ramenem ztlumil střelu a následně podržel v lapačce.

53:49
    Další střela Růžičky. Kopřiva nejistě zasáhl.

53:28
    Další parádní akce. Bílek si počkal, pak našel Treilleho, ten trefil boční konstrukci.

52:42
    Kladno nádherně zakombinovalo. Patera našel Tomana, který minul úplně odkrytou branku!!

52:03
    Opět nepřesvědčivý výrok rozhodčích. Teď ve prospěch Kladna. Dvě minuty dostal Žejdl, který po buly fauloval vysokou holí.

51:36
    Bicek do druhé vlny našel Kuchlera. Ten se snažil vymíchat Kopřivu. Jeho bývalý spoluhráč z Kladna se ale překonat nenechal!

51:03
    Valský nahrál příčně pásmem. Slávisté riskantní rozehrávku zastavili, ale nic z toho nevytěžili.

50:24
    Žižka si sjel na přihrávku zpoza branky. Jeho přihrávka prolétla brankovištěm.

49:43
    Opět pár rušných momentů po zákrocích Slávistů.

49:01
    Slávisté se tlačí do pásma a občas Kladnu i zatopí. Domácí ve třetí třetině zatím rezignovali v útoku, vyjma jedné šance.

48:22
    Ofsajd Slavie.

47:32
    Pěknou Drtinovu bombu od modré vytáhl betonem Kopřiva. Drtina by se dnes proti svému bývalému klubu chtěl určitě zapsat do statistik.

46:27
    Slavia právě vstřelila branku!
    No a to se potvrdilo. Růžička na modré nahodil puk do TOMÁŠE POSPÍŠILA, jenž ujel do brejku a zavěsil pod břevno.

45:39
    Krenželok se dostal před Cikánka, ani jedna jeho střela ale neprošla. Velká pasivita by se ale domácímu celku mohla vymstít.

45:24
    Teď už Kotrlovo vyhození znamená zakázané uvolnění.

44:52
    Slavia je ale teď aktivnější, Kladno se spoléhá na obranu.

44:22
    Kameš udržel pásmo a následně si sjel před branku. Od Kally dostal pas zpátky, Kopřiva ale betony stihl srazit.

43:56
    Kladenští jen lehce vyhazují puk do středního pásma.

43:15
    Kubošovu ránu vyrazil betonem Cikánek. Slavie ale domácí nepříjemně tlačí.

2883 diváků sleduje dnešní zápas.

42:25
    Žižkova rána se odrazila před brankou k Mickovi, ten zblízka nepřehodil Cikánka.

41:56
    Kotrla sebral puk Slávistům, ke střele se ale nedostal.

41:34
    Kladno drží puk na holi, jakoby se čekalo na přesilovku Slavie.

40:24
    Přesilovka Kladna končí. Dvě minuty dostává Drtina za hákování.

40:01

Do druhé branky bylo Kladno opět jasně aktivnější. Pak se ale hra vyrovnala a Slávisté začali také hrozit. Cikánek nakonec svůj tým i několikrát podržel. Branku hosté ale nedali. Domácí naopak ještě jednu přidali a vedou 3:0. Třetí třetina začne přibližně v 19:12.

Zásahy brankářů: Cikánek (KLA) 9 - Kopřiva (SLA) 5.

40:00

40:00
    Hráči puk zašlápli na mantinelu. Ještě tady ale je vyloučení. Dvě minuty dostal Svoboda za krosček.

39:40
    Teď Cikánek pokryl lehké nahození hostů od červené.

39:18
    Pokus asi nejaktivnějšího Slávisty Doležala srazil do ochranné sítě Šmach.

38:32
    I teď hosté vyhodili a jsou již kompletní.

38:15
    Slavia vyhodila.

37:53
    Kladno se drželo celou přesilovku v pásmu. Kombinovalo, bylo často ve velmi dobrých pozicích, ale střela nepřišla. Až teď, kdy domácí dostali puk před brankoviště. Treille ale bekhendem Kopřivu nepřekonal.

36:32
    Dvě minuty dostává Doležal, který neudržel nervy. Naprosto zbytečně vysekl hůl napadajícímu Valskému.

36:18
    I teď kladenský brankář svůj celek podržel. Hosté jeli 3 na 2. Akci zakončil střelou Doležal. Cikánek byl na místě.

35:58
    Micka dobře schoval svojí střelu za Tomana. Cikánek vyrazil.

35:05
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno se uklidňuje třetí brankou. Po mantinelu nahrál Kuchler za branku Paterovi, který z první našel před brankou JIŘÍHO BICKA, jenž zametl puk do branky. Asistence: Pavel Patera, Jiří Kuchler.

34:50
    Vondrka trefil jen Tomana.

34:15
    Eberle se tlačil před branku. Obránci Slavie mu ale koncovku znemožnili.

33:24
    Až teď se Kladno pořádně dostalo z pásma. Špatnou kombinaci Slavia vystihla, ale jen za cenu icingu.

33:02
    Další rána Špeldy. Cikánek opět vyrazil betonem.

32:51
    Snad poprvé v zápase má Slavia víc ze hry v rovnovážném počtu hráčů na ledě. Teď prověřil Cikánka Žejdl.

32:42
    Opět se kladenský brankář činil. Vytáhl střelu Žižky od modré.

32:31
    Slavia přimáčkla Kladno v pásmu. Domácí se dlouho bránili. Nakonec se puk odrazil na hůl Krenželoka v ideální pozici mezi kruhy. Cikánek vytáhl zákrok aspirující do zlaté helmy! Skvělý "semafor".

31:29
    Slavia v pěti.

30:50
    Stieler dostal nahrávku od Procházky. Vypálil z voleje, Kopřiva ale předvedl rychlý zákrok betonem.

30:15
    Vondrka vyhazuje v pokračující přesilovce Kladna.

29:29
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení. Bílkovu nahrávku zužitkoval šťastnou střelou DAVID RŮŽIČKA . Asistence: Vítězslav Bílek.

29:01
    Kladno už v pásmu.

28:25
    Micka teď asi neúmyslně naložil od cesty Knotkovi. Měl u toho ale příliš zvednutou hůl a dostává 2+2 minuty.

27:32
    Toman nasadil parádní strom Doležalovi.

27:16
    Toman vyhodil.

26:53
    Konečně se Slavia dostala do pásma a hned byla opět nepříjemná. Cikánek ale potíže vyřešil. Ztratil při tom helmu a rozhodčí přerušili.

26:09
    Kladno vybojovalo na buly puk a chvíli ho podrželo. Procházka přes celé hřiště vypálil na Kopřivu, který vyrážel betonem.

25:56
    Hostům to dnes zatím opravdu nejde v početní výhodě, teď se provinili icingem.

25:45
    Toman dostal puk ke Kopřivovi.

25:34
    A hosté si hned vybojovali přesilovku. Dvě minuty za hákování pro Bílka.

25:00
    Poprvé Slavia v pásmu a hned nebezpečně střílel Špelda. Cikánek ale zasahovat nemusel.

24:36
    Bickův pokus od modré srazili obránci do ochranné sítě.

23:59
    Hosté ještě nenavštívili pásmo Kladna.

23:15
    Eberle si vybruslil na modrou. Jeho nahození nebylo nepříjemné.

22:55
    Kopřiva si mezírku mezi betony pohlídal.

Pojede David Stieler.

22:55
    Kladno pojede trestné střílení za málo vídaný prohřešek. Kopřiva hodil úmyslně hokejku a domácí mají výhodu z největších.

22:23
    Kladno nastřeluje puky před branku a dobře cloní. Puky ale látají mimo.

21:34
    Svoboda to zkusil na D. Růžičku kličkou, ale neuspěl.

21:12
    Paterova přihrávka nenašla adresáta.

20:35
    Kladno dohrává přesilovku. Teď se k puku dostal na modré Drtina a pálil do protipohybu. Branku ale o kousek minul.

20:01

Skončila tak první třetina. Kladno jí zvládlo ve velkém stylu. Slavia měla jedinou vážnější šanci, když Doležal minul z mezikruží branku. Kladenští byli mnohem nebezpečnější a Slávisté mohou děkovat Kopřivovi, že světelná tabule ukazuje jen 1:0 ve prospěch domácích.

Zásahy brankářů: Cikánek (KLA) 4 - Kopřiva (SLA) 10.

20:00

19:48
    Opět nahazované puky do brankoviště, které dělají Slavii velké problémy. Kopřiva několikrát zasahoval, Kladenští opět několikrát promáchli. V největší šanci to byl Bělohlav, kterému se motal puk pod bruslemi.

18:58
    Slavia hned po buly vyhodila.

18:56
    Sotva Slavia dohrála v oslabení, vybruslil před branku Treille, kterého držel Tomica. Nemohlo následovat nic jiného, než dvě minuty.

18:26
    Ofsajd Kladna.

17:56
    Celou dobu se nic nedělo, až náhle domácí nahodili do brankoviště, kde vznikl neuvěřitelný závar. Puk poletoval vzduchem, ale do branky se nedostal.

16:56
    To se jim podařilo i teď a hraje se 5/4.

16:40
    Hosté ale vyhráli buly a vyhodili.

16:38
    Micka krosčekoval Bicka. Dvě minuty pro forvarda Slavie a 24 sekundová přesilovka Kladna 5/3.

15:57
    Slavia vyhazuje. Kladno ale šance mělo. Kallova rána se od mantinelu odrazila před branku, kde jí promáchl Treille.

15:17
    Bílek tečoval střelu Růžičky. Mimo.

15:02
    Dvě minuty pro Tomáše Svobodu za držení hole.

14:51
    Bicek nahazoval před branku, kde tečoval Patera. Byl ale blízko Kopřivovi, který zasáhl betonem.

14:43
    Zakázané uvolnění Slavie.

14:21
    Domácí jdou zaslouženě do vedení. Zpoza branky našel Látal před brankou tísněného RADKA BĚLOHLAVA, který procpal puk k tyči. Asistence: Martin Látal, David Stieler.

13:57
    Procházka hledal komu nahrát, až nahodil puk před branku. Tam někdo z hráčů tečoval a puk skončil těsně vedle.

13:22
    Přechod Kladna do pásma nebyl v souladu s pravidly. Ofsajd.

13:03
    Kameš dostal skvělou přihrávku pásmem. Z úhlu trefil boční síť.

12:47
    Kuboš chtěl narazit do nepřipraveného Treilleho, ten se mu ale postavil a Kuboš to tvrdě schytal.

11:55
    Tlak měl tentokráte krátké trvání.

11:36
    Kladno oslabení přežilo a zase Slavii zatlačilo do pásma.

10:55
    Teď se otřásl celý mantinel. Procházka byl v souboji s Jaškinem. Načež do hostujícího forvarda naletěl David Růžička. Rozhodčí přerušili hru. Hostující mladík se těžce sbírá z ledu.