Vítkovice – Plzeň 6:4 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 1:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 3:4 (po pr.) | Slavia – Liberec 7:1 (kon.)

57:30
    Boleslav pokračuje v přesilovce 5 na 4 přesto jí domácí přes minutu nepustili k puku. Nutno říci, že hosté se do hry neženou.

55:53
    Trávníček clonil před Schwarzem, ale ten puk nepustil.

55:38
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Ukázková kombinace proti třem hráčům na jejímž konci stál DAVID VRBATA , který přehodil levý beton brankáře Fraňka. Asistence: Zdeněk Bahenský, Petr Chaloupka.

55:07
    Opět probíhá úklid ledové plochy a po něm začne 2:05 dlouhá přesilovka Boleslavi 5 na 3.

55:07
    A domácí jdou do třech. Vopat dostává 2+2 minuty za hru vysokou holí.

54:29
    Domácí jsou v náporu i v oslabení. Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

53:21
    Litvínov právě vstřelil branku!
    MICHAL TRÁVNÍČEK se vrhl nejrychleji za vyhozeným pukem a odrazem o levou tyč jej posílá za Schwarzova záda. Asistence: Radim Skuhrovec.

53:12
    Během komerční přestávky se sudí ve svém vymezeném půlkruhu usnesli, že vyloučí Černého na 2+2 minuty za hru vysokou holí. Při přerušení hry žádný trest signalizován nebyl, což je opravdu kuriózní.

53:00
    Ani domácí se v přesilovce nedokázali dostat ke střele. Boleslav v plném počtu.

51:45
    Štefanka vyhazuje.

51:06
    Chaloupka zkřížil dráhu Černému a rovněž dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

50:00
    Oba celky pokračují v pěti bruslařích na ledě a těžiště hry se opět přesunulo před Schwarze.

47:45
    Poživil s Bahenským se srazili u hrazení. Sudí Blecha viděl souboj z několika metrů, avšak domácího obránce posílá na trestnou lavici za nedovolené bránění Husička, který byl na druhé straně kluziště.

47:11
    Stále přetrvává tlak domácích bez gólového efektu. Hübl napálil přesně postaveného Schwarze.

45:00
    Oba celky v plném počtu.

44:05
    Skuhrovcova střela končí na levé boční tyči.

43:52
    Ručinský svedl několik tvrdých soubojů s Marušákem. Na ledě houstne atmosféra.

42:38
    Na druhé straně jde za hákování pykat Hübl.

42:24
    Lukeš z levého kruhu trefuje Schwarzovo rameno.

42:04
    Jindra dostává 2 minuty za držení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:26. Zásahy brankářů ve druhé třetině 10 (2+8):10.

40:00

39:05
    Opět výborně napadající Jenáček našel Ručinského a ten se opět nezapsal do listiny střelců. Tentokráte minul branku.

38:33
    Švarný trefuje síť za vlastní brankou, ale okamžitě reklamuje odraz od hrazení. Sudí souhlasí.

38:15
    Bahenský dostává 2 minuty za hrubost. Vopat za stejný skutek inkasuje minuty 4.

38:15
    Bahenský zasunul puk do sítě po odpískání, když jej sudí ztratil z dohledu a je okamžitě inzultován Vopatem. Ke cti Bahenského je třeba podotknout, že puk byl stále ve hře.

37:33
    Divíšek se dostal k úplně volnému puku, ale byl u Fraňka moc blízko a tak ho nastřelil.

36:30
    Jenáček vyhazuje a domácí jsou v pěti.

35:41
    Macho tečuje těsně před Fraňkem, který puk vyráží a následně i přikryl lapačkou.

35:05
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

34:41
    Ručinský vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

34:24
    Hübl je v brance spolu se Schwarzem. Hra je přerušena.

34:07
    Hübl zahnal Jánského až za branku soupeře.

32:44

31:54
    Chaloupka vložil na poslední chvíli hůl do přihrávky na Ručinského a následuje icing domácích.

30:43
    Bahenský dostává 2 minuty za hákování.

30:31
    Hübl hledal v šanci Jánského a ten byl faulován.

29:00
    Ručinský si perfektně narazil s Jenáčkem a skákající kotouč končí po zákroku brankáře Schwarze mimo tyče.

28:00
    Jareš to zkusil z druhé vlny, ale přestřelil.

27:20
    Skuhrovec se pokusil našlápnout Vopata, ale puk jde přes všechny čáry.

26:14
    Přesnou střelou se z mezikruží nad vyrážečku trefuje ROMAN VOPAT. Asistence: Radim Skuhrovec.

26:05
    Jenáčkova teč těsně před brankou. Schwarz pozorný.

25:26
    Hübla střídá v brance Franěk.

25:26
    Černošek přišel o puk za vlastní brankou a MICHAL MACHO měl dost času překvapit brankáře Hübla. Bez asistence.

25:00
    Jareš pálí a Boháč vyhazuje.

24:18
    Jindra vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.

24:11
    Stejný prohřešek i na domácí straně.

23:42
    Po Švarného ráně se hosté osvobozují přes všechny čáry.

22:00
    Jánský vytáhl Schwarze z branky, ale než stihl vystřelit, tak mu Hay puk vypíchl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:27. Zásahy brankářů v první třetině 10:9.

20:00

19:50
    Schwarz vyráží nad branku Kubátův pokus.

19:22
    Postavení Ručinského v brankovišti píská Husička a vykazuje hru do středního pásma.

18:52
    Hay dostává 2 minuty za hákování.

17:39
    Z rychlého brejku se přes Kousalíka snadno prosadil ZBYNĚK HRDEL, který kličkou položil brankáře Hübla a následně přes ležícího brankáře zavěsil do odkryté sítě. Asistence: Zdeněk Bahenský.

17:28
    Hay přerazil hůl unikajícího Kubáta. Sudí tentokrát nevylučuje.

16:32
    Při cestě na střídačku se dali do hovoru Mikuš a Vopat a když se hráči vzájemně odstrčili, sudí Husička okamžitě trestá tuto hrubost dvěma minutami.

15:55
    Ručinský v úniku a pohotová lapačka brankáře Schwarze.

14:54
    Probíhá první drobný úklid ledu, když domácí nelibě nesou výkon sudího Husičky.

14:53
    I hosté bleskově využívají přesilovku. Pabiška měl spoustu času na střelu, kterou ještě Hübl s vypětím sil vyrazil, ale na dorážku PETERA MIKUŠE už domácí brankář nedosáhl. Asistence: Lukáš Pabiška.

13:38
    Další zbytečný faul Marka Černoška, který dostává kromě 2 minut za sekání ještě 10 minut za nesportovní chování.

12:36
    Macho při přebírání přihrávky nesledoval dění před sebou a tak se v plné rychlosti srazil s Trávníčkem. Macho je za pomoci spoluhráčů odvážen na střídačku.

12:13
    Ofsajd Boleslavi a komerční přestávka.

10:00
    Dobrých 10 vteřin se po ledě projížděl Ručinský a nikdo ho nemohl odstavit od puku, následovala ještě nebezpečná střela kterou Schwarz vytáhl ramenem nad branku.

09:20
    Divíškova střela od modré přesně do připraveného Skuhrovce, který již čekal na střelu v kleče na ledě.

08:27
    Černošek vyloučen na 2 minuty za napadení.

06:40
    Fatální chyba domácí obrany. V signalizované výhodě nechali domácí úplně volného DARRELLA HAYE, který v klidu projel pásmem a zavěsil přesně nad rameno bezmocného Hübla. Asistence: Tomáš Divíšek.

05:60
    Gajovský obral o puk Vopata a šel 2 na 2 s Loskotem. Jeho střela šla pouze do betonů brankáře domácích.

04:38
    První zákrok si připsal také Hübl, který lapil Pabiškův pokus.

04:00
    Hosté vyhráli buly, ale domácí mladíci stále výborně napadají.

03:10
    Bojer s Rindošem vyvinuli tlak na nahozený kotouč a Schwarz přerušuje.

02:03
    Domácí bleskově využívají přesilovku. Akci na jeden dotek zakončil střelou nad beton z levého kruhu PETER JÁNSKÝ. Asistence: Martin Jenáček, Vojtěch Kubinčák.

01:43
    Vrbata vyloučen na 2 minuty za hákování.

01:30
    Jánského střela tečována. Schwarz nemusel zasahovat.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 3. Jánský (Jenáček, Kubinčák), 27. Vopat (Skuhrovec), 54. Trávníček (Skuhrovec) - 7. Hay (Divíšek), 15. Mikuš (Pabiška), 18. Hrdel (Bahenský), 26. Macho, 56. Vrbata (Bahenský, Chaloupka)

HC VERVA Litvínov: J. Hübl - Černošek, Kubát, L. Poživil, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Kousalík - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Kubinčák, Kracík, Ručinský - Černý, Vopat, Trávníček - Bojer, Rindoš, Jenáček
    BK Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Macháček, Chaloupka, Mikuš, Jindra, Marušák - Pabiška, Divíšek, Macho - Vrbata, Štefanka, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Loskot, Gajovský, Barney

Rozhodčí: Husička, Blecha - Jindra, Jílek