3:2 (-:-, -:-, -:-)
USA
Středa 22.12.2010, 01:00Reprezentace do 20 let

To je pro dnešek vše, díky za pozornost a u dalších online přenosů z juniorského šampionátu nashledanou. (03:33:29)

Lví podíl na dnešním úspěchu Česka má brankář Filip Novotný, který předvedl několik famózních zásahů a byl svému týmu velkou oporou. Neztratili se ani ostatní, o čemž svědčí vyrovnaný poměr střel na branku. Druhé a poslední přípravné utkání sehrají Češi v Rochesteru zítra, kdy jim bude soupeřem nováček elitní skupiny z Německa.

Překvapení dokonáno, český juniorský tým porazil ve svém prvním přípravném utkání úřadující světové šampiony ze Spojených států 3:2 po samostatných nájezdech a bude doufat, že si tuto formu přenese i do samotného turnaje, v němž Čechy čeká skupina smrti s Kanadou, Švédskem a Ruskem.

65:00
    Česko právě vstřelilo branku!
    Rozhodující samostatný nájezd proměňuje JAKUB ORSAVA.

USA3 - Kreider vystřelil skvěle, ovšem orazítkoval jen tyč. Češi vítězí!

CZE3 - Orsava naznačil pohyb do bekhendu, ale vydal se na druhou stranu a Campbell už se mohl jen dívat, jak zasunuje do sítě.

USA2 - Morin naopak bekhendový blafák provedl ideálně a vyrovnává.

CZE2 - Nestrašilovi se bekhendový blafák nepovedl, Campbell vyráží.

USA1 - Palmieri nic nevymýšlel a střílel na vyrážečku, Novotný vyráží.

CZE1 - Jako první jede Hlinka a předvedl velkou parádu, před Campbellem zabrzdil a podél padajícího gólmana zasunul do sítě!

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku: 2-3 (celkem 33-33).

Spojené státy byly v prodloužení velmi blízko vítězství, Filip Novotný ale dnes chytá skvěle. Další práce ho ještě čeká, chystají se samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Orsava se prodral do mezikruží, zakončení mu ale nedovolil jeden z amerických beků.

64:35
    Morin neprošel přes Šenkeříka, Češi ve vlastním pásmu s pukem na holi.

64:20
    Češi se poprvé v prodloužení dostali do útoku. Holíkův pokus od pravého mantinelu zastavuje Campbell.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 13. Straka (Honejsek, Šenkeřík), 41. Pláněk (Šenkeřík), 65. Orsava - 20. Palmieri (Kreider), 51. Palmieri (Callahan, Coyle)