Havlíčkův Brod – Kladno 1:5 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 1:7 (kon.) | Havířov – Olomouc 1:7 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 2:1 (kon.) | Zlín – Znojmo 2:5 (kon.) | Liberec – K. Vary 5:4 (po pr.)
Sparta – Slavia 7:1 (kon.) | Ústí n/L – Opava 4:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Sobota 05.03.2011, 16:15DHL Extraliga juniorů

Sparta si tříbodovým vítězstvím zajistila celkové prvenství. Ve čtvrtfinále se střetne s osmým týmem tabulky. (18:39:01)

60:00

59:15
    Švaříček je zpět.

58:15
    Suchánek (SLA) byl blízko snížení, Sedláčkovi jeho střela vypadla a puk se kutálel těsně vedle odkryté klece.

57:15
    Slavia si zahraje přesilovku, Švaříček zahákoval Hellara.

55:55
    Antončík (SPA) v šanci, Dlouhý si ho pohlídal.

54:40
    Hra se odehrává ve středním pásmu, ani jeden tým se nežene do útoku.

52:50
    Slavia se vůbec nemůže dostat do útočného pásma.

51:11
    Domácí Antončík vyloučen za sekání.

49:48
    Sparta právě vstřelila branku!
    Další přesilovkový gól dává Lukáš DRVOTA, který zachytil vyhození bránící čtveřice. Asistence: Eis, Přibyl.

48:50
    Sparťané točí hosty v jejich obranném pásmu, ale nedaří se jim dostat puk do branky.

47:59
    Vyloučen hostující Žejdl za sekání. Domácí si zahrají půl minuty v pěti proti třem.

47:15
    Pacovský (SPA) netrefil dobrou přihrávku do kruhu.

46:26
    Vyloučen Klhůfek (SLA) na 2 minuty za sekání a na 5 do konce utkání za hrubost. Ze Sparty vyloučen na 5 minut plus do konce utkání Kolář za hrubost.

46:26
    Utkání okořenil pěstní souboj Klhůfka (SLA) a Koláře (SPA). Hostující hráč stáhl Koláře na zem jako první.

45:50
    Veselý viděl na útočné modré čáře dobře postaveného Eise, který ale nebyl rychlejší než hostující obránce.

44:03
    Kučera (SPA) se prosmýkl mezi dvěma obránci a zkoušel prostrčit puk mezi Dlouhého betony. Hostující brankář tentokrát odolal.

42:36
    Šestou branku domácích si připsal Daniel PŘIBYL, který blafákem překonal Dlouhého. Asistence: Kolář, Forman.

40:31
    Rubeš (SPA) se prokličkoval slávistickou obranou, ale nezvládl pořádně vystřelit.

40:01

40:00

39:49
    Vzápětí Dlouhý kapituluje znovu. Sparta se dostala do přečíslení před brankou hostů a Miroslav FORMAN dotlačil puk do branky. Asistence: Kučera, Antončík.

38:51
    Domácí využívají přesilovou hru. Od modré střílel Jan VESELÝ a puk si našel cestu až za Dlouhého záda. Asistence: Rubeš.

38:10
    Barák (SLA) vyloučen za krosček.

37:30
    Hrouda nebezpečně tečoval Semrádovu střelu od modré. Puk těsně minul branku.

36:48
    Eis je zpátky, Sparta oslabení zvládla.

34:48
    Za vražení na hrazení si dvě minuty odsedí domácí Eis.

33:20
    V následném protiútoku si Rubeš najel mezi kruhy a vypálil k tyči, Dlouhý vyráží.

33:10
    Hrouda (SLA) zkoušel objet branku a zakončit kolem tyčky, ale Sedláček si ji pohlídal.

32:17
    Tůma si vybruslil zpoza branky a přihrál z trestné lavice se navrátivšímu Miroslavu FORMANOVI, který si nabruslil před Dlouhého a poslal puk ke vzdálenější tyči. Asistece: Tůma.

32:03
    Přibylovu střelu po Rubešově přihrávce ukryl Dlouhý v lapačce.

30:35
    Kapitán hostí Žejdl se v poklidném tempu proháčkoval až před Sedláčka, ale nepřelstil ho.

30:06
    Domácí Forman vyloučen za hákování.

28:30
    Přibyl (SPA) v dobré pozici přestřelil Dlouhého klec.

26:44
    Domácí Forman netrefil přihrávku spoluhráče před napůl odkrytou branku.

25:50
    Hostující Kejdana zkoušel Sedláčka překvapit u tyče, ale trefil pouze boční síť.

24:39
    Velká skrumáž před Dlouhým, kterou nakonec přerušuje rozhodčí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

23:50
    Domácí jsou v plném počtu.

21:50
    Slavia hraje přesilovku pěti proti čtyřem.

21:50
    Rozhodčí počítají tresty. Trest na 5 minut plus osobní trest do konce utkání dostali hostující Hertl a Palščák za hrubost. Za domácí to jsou Žovinec, Kniazev a Sobotka za hrubost. Hostující Warneke obdržel trest ve hře za rány pěstí.

21:50
    U střídačky domácích se strhla potyčka, do které se zapojili všichni hráči na ledě kromě gólmanů.

20:59
    Přibyl se nedokázal prokličkovat mezi dvěma slávisty.

20:01

20:00

19:45
    Švaříček trefuje hokejku bránícího slávisty.

19:10
    Sparta se snaží v klidu dohrát třetinu.

17:45
    Forman a Tůma měli blízko k třetí brance, ale Dlouhého nepřekonali.

17:18
    Žejdl (SLA) potrestán osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování.

17:18
    Přesilovku čtyř na tři využívá Tomáš RUBEŠ, který z nulového úhlu chytře odrazil puk od brankáře za jeho záda. Asistence: Sobotka.

16:56
    Rubeš měl před sebou odkrytou branku, ale jeho rána orazítkovala použe tyčku.

16:43
    Sobotkovu dělovku od modré schoval Dlouhý ve výstroji.

16:28
    Slavia jde do tří, za podražení vyloučen Růžička.

15:35
    Síly na ledě se vyrovnaly, za podražení vyloučen Klhůfek.

15:20
    Další přesilová hra Slavie. Za vystřelení puku mimo hřistě vyloučen Kolář.

14:57
    Žovinec je zpět na ledě, domácí se dokázali ubránit.

14:30
    Jeník (SLA) střílel od modré, sparťané jeho ránu zblokovali.

12:57
    Žovinec (SPA) vyloučen na 2 minuty za podražení.

12:40
    Slavia právě vstřelila branku!
    Vedení Sparta neudržela ani minutu. Vyrovnávací branku vstřelil Georg MAVROJANIDIS. Asistence: Žejdl, Hellar.

12:03
    Domácí tým využívá zaváhání Slavie v obraně. V signalizované výhodě prostřelil Dlouhého Stanislav EIS. Asistence: Kniazev.

11:00
    Slavia je v těchto minutách aktivnějším týmem, Sedláček si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat.

10:23
    Mavrojanidis (SLA) zkoušel Sedláčkovu pozornost střelou mezi betony.

10:06
    Sedláček radši schoval lehké nahození do lapačky před dotírajícím protihráčem.

8:51
    Hertl (SLA) nedokázal zakončit individuální průnik, sparťanská obrana ho zvládla čistě odstavit od puku.

8:05
    Na druhé straně střílel Žejdl, Sedláček bez problémů pokryl betonem.

7:29
    Ihned po buly pálil vedle Pacovský (SPA).

6:44
    Müller (SLA) nebezpečně pálil z kruhu, prudká rána míříla těsně nad Sedláčkovu branku.

5:45
    Tůma (SPA) si dobře najel na útočnou modrou, ale přihrávka obránce nebyla přesná.

4:30
    Hostující Hrouda nedokázal propasírovat puk mezi Sedláčkovými betony.

3:20
    Pacovský s Formanem se točili v útočném pásmu, Dlouhého neohrozili.

1:20
    Kapitán domácích Sovík zkoušel objet branku a přelstít Dlouhého, ale ten si svou tyčku pohlídal.

1:10
    Střela Švaříčka byla zblokována těsně před slávistickou brankou.

0:35
    Obránce Veselý zmařil první šanci hostujícího celku.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 13. Eis (Kniazev), 18. Rubeš (Sobotka), 33. Forman (Tůma), 39. Veselý (Rubeš), 40. Forman (Kučera, Antončík), 43. Přibyl (Kolář, Forman), 50. Drvota (Eis, Přibyl) - 13. Mavrojanidis (Žejdl, Hellar)

HC Sparta Praha: Sedláček (Kocián) - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Kniazev, Forman, Přibyl, Kučera, Antončík, Tůma, Rubeš, Eis, Pacovský, Sovík, Dvořák.
    HC Slavia Praha: Dlouhý (Meravý) - Příhoda, Hrouda, Müller, Hertl, Jeník, Hellar, Růžička, Okuliar, Suchánek, Kejdana, Barák, Mavrojanidis, Warneke, Palaščák, Koubek, Wsolek, Semrád, Žejdl, Vogel, Klhůfek.

Rozhodčí: Würtherle - Komárek, Krátký.