Slavia – Sparta 2:6 (kon.) | IFK Helsinky – Luleå 5:2 (kon.) | HC Slovan – Vienna Capitals 6:1 (kon.)
Mannheim – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Eisbären – Salzburg 0:5 (kon.)
IFK Helsinky
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Luleå Hockey
Pátek 19.08.2011, 17:30 • Tikkurilan Valtti Areena (Vantaa) • European Trophy

S tímto se s Vámi z dnešního onlajnu loučím. (19:43:52)

Ve třetí třetině se domácím povedlo upevnit si a zvýšit své vedení, které nakonec navýšili na čtyřbrankové.
    Tři hvězdy dostává Ville Peltonen, dvě hvězdy Ilari Melart a jednu hvězdu Mikael Granlund.

60:00

59:35
    Kousa zblokoval jednu z posledních střel hostů.

58:49
    Přestože se domácí snaží šetřit čas, Tuomainen nebyl daleko od dalšího gólu.

58:15
    Melartova střela po Somervuoriho střele jen těsně minula švédskou svatyni.

58:00
    Do konce zbývají už jen dvě minuty a diváci si páteční duel náležitě užívají.

56:04
    Gustafsson si připisuje další zákrok.

55:17
    Mikael Granlund předvádí své umění v útočné zóně.

53:03
    Helsinky právě vstřelily branku!

TONI SÖDERHOLM využívá přesilovku a zdá se, že domácí se už dostatečně oddálili od svého soupeře.
    Asistence: Mikael Granlund, Somervuori.

52:36
    Toni Söderholm pálil, ale puk přes brankovou čáru jen tak tak neprošel.

51:36
    Vihko (LUE) dostává dvě minuty za sekání.

49:10
    Ahtola uštědřil tvrdý hit Sandellovi.

48:55
    Hru na chvíli přeruší úprava ledové plochy, konkrétně děr, do kterých je zasazena branková konstrukce.

48:43
    Perssonova střela branku nenašla.

46:24
    Wirtanen si připisuje další blok a domácí jsou už ve čtyřech.

45:55
    Jaakolovi se zlomila hůl, a tak mohou domácí opět klidně dýchat.

45:30
    Peltonenovi se podařilo vyhodit do neutrálního pásma.

45:16
    Po strkanici před střídačkou hostů odchází na trestnou lavici Toni Söderholm (IFK), který posílá svůj tým do tří.

44:40
    Harjuho střelu blokuje statečný Wirtanen.

44:24
    Jokela (IFK) směřuje na trestnou lavici za sekání.

42:35
    Markus Granlund nestihl nahrát zpoza brány hostů, švédská defenziva ho rychle odstavila od puku.

42:00
    Riksman si připisuje pěkný zákrok lapačkou.

41:38

ILARI MELART posílá dělovkou puk do branky a vedení je už opět dvoubrankové.
    Asistence: Hirschovits, Ahtola.

41:09
    Kankaanperä pěkně srazil na modré čáře Harjua.

40:59
    Gustafsson si připisuje svůj první zákrok třetiny.

40:20
    Peltonen přestřelil branku.

40:01

Další třetina začne asi v 19:10.

Ve druhé třetině diváci viděli další dvě branky, na každé straně jednu, a tak je rozdíl mezi týmy stejný. Na gólovou listinu se připsali finští reprezentanti Ville Peltonen a Topi Jaakola.

40:00

39:58
    Tallberg ještě stihl vystřelit od modré, byla to nejspíš poslední akce třetiny.

39:35
    Švédové jsou v plném počtu.

39:00
    S minutou do konce třetiny domácí obývají svou ofenzivní třetinu.

37:57
    Peltonen se se Söderholmem dostali do gólové šance, poté z dorážky po Peltonenově střele pálil Somervuori, také neúspěšně.

37:35
    Kim Karlsson (LUE) dostává trest za držení a do přesilovky se dostávají domácí.

36:49
    Nyholm předvádí pěkný hit ve středním pásmu.

36:15
    Přesilovka změnila celý zápas a nyní se zdá, že z totální nadvlády, kterou měli domácí před několika minutami, se hosté dostali do nadějné pozice na srovnání.

35:56
    Luleå právě vstřelila branku!

Finský reprezentant TOPI JAAKOLA využívá přesilovku a snižuje na 3:2.
    Asistence: Viitaluoma, Fagerudd.

35:51
    Riksman zastavuje šanci hostů.

35:21
    Melartovi se podařilo vyhodit kotouč.

34:30
    Jokela (IFK) dostává dvě minuty za faul loktem a dává hostům šanci na vrácení do hry.

31:29
    Na Peltonena zírala odkrytá klec, ale finský útočník střílí vedle.

30:54
    Oba týmy jsou kompletní.

30:37
    Domácí jsou v plném počtu a následuje jejich krátká přesilovka.

28:54
    Po Riksmanově zákroku udeřil finského brankáře do betonů Johan Harju (LUE), který tak dostává menší trest za sekání.

28:37
    Tuomainen (IFK) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Luleå směřuje do přesilovky 5 na 3.

28:05
    Divákům se líbil tvrdý hit Melarta na Perssona v rohu kluziště.

27:12
    Kankaanperä (IFK) dostává menší trest za hrubost poté, co shodil soupeře po odpískání.

26:46
    Granlundova střela z první letí také mimo.

25:49
    Tuohilampi dostal puk do útočného pásma, ale jeho střela letí kousek vedle.

25:34
    Riksman musí opět zasahovat.

24:32
    Riksman zastavuje jedovatou střelu od modré.

21:32
    Druhé lajně domácích se podařilo vyhnat hosty ven.

20:47
    Hosté začali druhou dvacetiminutovku aktivněji, stále se drží v útočném pásmu.

20:01

První třetina přinesla šance na obou stranách, aktivnější ale byli domácí, kteří, narozdíl od svých švédských soků, nezaspali při své přesilovce a ihned ji efektivně využili. Tým z Luleå ale také předvedl své schopnosti, když rychle reagoval na první gól zápasu. Za domácí se trefili Kim Hirschovits a Mikael Granlund, gól hostů dal Simon Hjalmarsson.

Další třetina začne přibližně v 18:14.

20:00

18:58

MIKAEL GRANLUND opět posílá domácí tým do vedení.
    Asistence: Peltonen, Kousa.

17:06
    Domácí zastavuje postavení mimo hru.

15:00

Hosté reagují rychle, SIMON HJALMARSSON vyrovnává pouhých osmadvacet vteřin po gólu domácích.
    Asistence: Fälth, Persson.

14:32

KIM HIRSCHOVITS využívá první přesilovku svého týmu!
    Asistence: Kankaanperä, Ahtola.

13:27
    Mikael Granlund hledal před brankou Somervuoriho, ale Gustafsson byl připraven.

12:43
    Tuomainen dělá obraně hostů dále problémy, nyní vybojoval přesilovku. Olausson (LUE) dostává menší trest za držení.

11:45
    Gustafsson zastavuje pěknou střelu Somervuoriho.

09:52
    Tuomainen vybojoval puk, ale ve své šanci nebyl úspěšný.

09:17
    Kankaanperä přiostřil za vlastní brankou.

07:57
    Ofsajd brání domácím dostat se přes střední pásmo.

06:53
    Helsinky úspěšně přečkaly přesilovku.

05:47
    Domácím se daří držet puk daleko od brány.

04:53
    Eero Somervuori (IFK) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění, Švédové směřují do druhé přesilovky.

04:02
    Perssonovi na poslední chvíli zabránil v gólové šanci Tuohilampi.

02:17
    Nejprve se dostali do šance Mikael Granlund a Peltonen, o pár vteřin později se do brejku dostal také Kuhta, hosté ale oba pokusy zlikvidovali.

0:45
    Jokela (IFK) dostává dvě minuty za sekání.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 15. Hirschovits (Kankaanperä, Ahtola), 19. Granlund Mikael (Peltonen, Kousa), 30. Peltonen (Söderholm, Kankaanperä), 42. Melart (Hirschovits, Ahtola), 54. Söderholm (Granlund Mikael, Somervuori) - 15. Hjalmarsson (Fälth, Persson), 36. Jaakola (Viitaluoma, Fagerudd)

IFK Helsinky: Riksman (Lundell) - Söderholm, Jokela, Kankaanperä, Kousa, Melart, Tuohilampi, Salmi - Peltonen, Granlund Mikael, Somervuori - Ahtola, Hirschovits, Pöysti - Kuhta, Wirtanen, Tuomainen - Tallberg, Granlund Markus, Nyholm.
    Luleå Hockey: Gustafsson (Rautio) - Fransson, Jonsson, Wallin, Fälth, Fagerudd, Jaakola, Berglund, Mannberg - Hjalmarsson, Abbott Chris, Persson - Harju, Olausson, Fleury - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Komarek, Enterfeldt, Karlsson.

Rozhodčí: Hakkarainen, Laaksonen