Slavia – Sparta 2:6 (kon.) | IFK Helsinky – Luleå 5:2 (kon.) | HC Slovan – Vienna Capitals 6:1 (kon.)
Mannheim – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Eisbären – Salzburg 0:5 (kon.)
IFK Helsinky
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Luleå Hockey
Pátek 19.08.2011, 17:30 • Tikkurilan Valtti Areena (Vantaa) • European Trophy

S tímto se s Vámi z dnešního onlajnu loučím. (19:43:52)

Ve třetí třetině se domácím povedlo upevnit si a zvýšit své vedení, které nakonec navýšili na čtyřbrankové.
    Tři hvězdy dostává Ville Peltonen, dvě hvězdy Ilari Melart a jednu hvězdu Mikael Granlund.

60:00

59:35
    Kousa zblokoval jednu z posledních střel hostů.

58:49
    Přestože se domácí snaží šetřit čas, Tuomainen nebyl daleko od dalšího gólu.

58:15
    Melartova střela po Somervuoriho střele jen těsně minula švédskou svatyni.

58:00
    Do konce zbývají už jen dvě minuty a diváci si páteční duel náležitě užívají.

56:04
    Gustafsson si připisuje další zákrok.

55:17
    Mikael Granlund předvádí své umění v útočné zóně.

53:03
    Helsinky právě vstřelily branku!

TONI SÖDERHOLM využívá přesilovku a zdá se, že domácí se už dostatečně oddálili od svého soupeře.
    Asistence: Mikael Granlund, Somervuori.

52:36
    Toni Söderholm pálil, ale puk přes brankovou čáru jen tak tak neprošel.

51:36
    Vihko (LUE) dostává dvě minuty za sekání.

49:10
    Ahtola uštědřil tvrdý hit Sandellovi.

48:55
    Hru na chvíli přeruší úprava ledové plochy, konkrétně děr, do kterých je zasazena branková konstrukce.

48:43
    Perssonova střela branku nenašla.

46:24
    Wirtanen si připisuje další blok a domácí jsou už ve čtyřech.

45:55
    Jaakolovi se zlomila hůl, a tak mohou domácí opět klidně dýchat.

45:30
    Peltonenovi se podařilo vyhodit do neutrálního pásma.

45:16
    Po strkanici před střídačkou hostů odchází na trestnou lavici Toni Söderholm (IFK), který posílá svůj tým do tří.

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 15. Hirschovits (Kankaanperä, Ahtola), 19. Granlund Mikael (Peltonen, Kousa), 30. Peltonen (Söderholm, Kankaanperä), 42. Melart (Hirschovits, Ahtola), 54. Söderholm (Granlund Mikael, Somervuori) - 15. Hjalmarsson (Fälth, Persson), 36. Jaakola (Viitaluoma, Fagerudd)

IFK Helsinky: Riksman (Lundell) - Söderholm, Jokela, Kankaanperä, Kousa, Melart, Tuohilampi, Salmi - Peltonen, Granlund Mikael, Somervuori - Ahtola, Hirschovits, Pöysti - Kuhta, Wirtanen, Tuomainen - Tallberg, Granlund Markus, Nyholm.
    Luleå Hockey: Gustafsson (Rautio) - Fransson, Jonsson, Wallin, Fälth, Fagerudd, Jaakola, Berglund, Mannberg - Hjalmarsson, Abbott Chris, Persson - Harju, Olausson, Fleury - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Komarek, Enterfeldt, Karlsson.

Rozhodčí: Hakkarainen, Laaksonen