Slavia – Sparta 2:6 (kon.) | IFK Helsinky – Luleå 5:2 (kon.) | HC Slovan – Vienna Capitals 6:1 (kon.)
Mannheim – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Eisbären – Salzburg 0:5 (kon.)
IFK Helsinky
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Luleå Hockey
Pátek 19.08.2011, 17:30 • Tikkurilan Valtti Areena (Vantaa) • European Trophy

51:36
    Vihko (LUE) dostává dvě minuty za sekání.

45:16
    Po strkanici před střídačkou hostů odchází na trestnou lavici Toni Söderholm (IFK), který posílá svůj tým do tří.

44:24
    Jokela (IFK) směřuje na trestnou lavici za sekání.

37:35
    Kim Karlsson (LUE) dostává trest za držení a do přesilovky se dostávají domácí.

34:30
    Jokela (IFK) dostává dvě minuty za faul loktem a dává hostům šanci na vrácení do hry.

28:54
    Po Riksmanově zákroku udeřil finského brankáře do betonů Johan Harju (LUE), který tak dostává menší trest za sekání.

28:37
    Tuomainen (IFK) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Luleå směřuje do přesilovky 5 na 3.

27:12
    Kankaanperä (IFK) dostává menší trest za hrubost poté, co shodil soupeře po odpískání.

12:43
    Tuomainen dělá obraně hostů dále problémy, nyní vybojoval přesilovku. Olausson (LUE) dostává menší trest za držení.

04:53
    Eero Somervuori (IFK) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění, Švédové směřují do druhé přesilovky.

0:45
    Jokela (IFK) dostává dvě minuty za sekání.

Radoslav Vavřina

Branky a nahrávky: 15. Hirschovits (Kankaanperä, Ahtola), 19. Granlund Mikael (Peltonen, Kousa), 30. Peltonen (Söderholm, Kankaanperä), 42. Melart (Hirschovits, Ahtola), 54. Söderholm (Granlund Mikael, Somervuori) - 15. Hjalmarsson (Fälth, Persson), 36. Jaakola (Viitaluoma, Fagerudd)

IFK Helsinky: Riksman (Lundell) - Söderholm, Jokela, Kankaanperä, Kousa, Melart, Tuohilampi, Salmi - Peltonen, Granlund Mikael, Somervuori - Ahtola, Hirschovits, Pöysti - Kuhta, Wirtanen, Tuomainen - Tallberg, Granlund Markus, Nyholm.
    Luleå Hockey: Gustafsson (Rautio) - Fransson, Jonsson, Wallin, Fälth, Fagerudd, Jaakola, Berglund, Mannberg - Hjalmarsson, Abbott Chris, Persson - Harju, Olausson, Fleury - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Komarek, Enterfeldt, Karlsson.

Rozhodčí: Hakkarainen, Laaksonen