Jihlava – Třebíč 2:4 (kon.) | Martin – Žilina 2:1 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:6 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Poprad 2:3 (kon.) | Třinec – Zlín 2:4 (kon.) | Litvínov – Ústí n/L 6:3 (kon.)
Žďár n/S – Pelhřimov 2:4 (kon.) | Sokolov – Klášterec nO 2:7 (kon.) | Přerov – Vsetín 5:2 (kon.)
Val. Meziříčí – Pov. Bystrica 5:1 (kon.) | Technika Brno – Prostějov 3:5 (kon.) | Lev Benešov – Milevsko 1:4 (kon.)
Most – Litoměřice 4:5 (po s.n.) | Kadaň – Crimmitschau 5:3 (kon.) | Břeclav – Uh. Hradiště 4:3 (kon.)
Benátky n/J – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Beroun – Chomutov 5:7 (kon.) | Šumperk – Havlíčkův Brod 7:3 (kon.)
HC Technika Brno
3:5 (1:3, 1:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Úterý 30.08.2011, 18:00Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

VSK Technika Brno: Jirkův, (Novák) - Habrovec, Žalud, Vozdecký, Babic, Gabriška, Strýček, Hájek, Česnek, Sedláček, Rajnoha, Jurča, Zapletal, Odehnal, Šedý, Benýšek, Bělohlávek, Jelínek, Matouš, Kachlík, Mráz

LHK Jestřábi Prostějov: Strmeň, (Musil) - Osina, Kolibár, Doseděl, Kumstát, Finkes, Peštuka, Paška, Tomiga, Ševčík, Stejskal, Duba, Smejkal, Čuřík, Zachar, Černý, Šebek P., Šebek D., Stráněl, Žajgla

Rozhodčí: .

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z HDaM v Brně. Dnes se domácí Technika Brno střetne s týmem LHK Jestřábi Prostějov. Oba celky se již v letošní přípravě střetly. Na prostějovském ledě byla po samostatných nájezdech uspěšnější Technika, která vyhrála 3:4.

Domácí před tímto zápasem posílil bek Zbyněk Vozdecký, který odehrál loňskou sezónu v dresu Břeclavi. Letos se připravoval s týmem Hodonína, odkud doputoval až do domácího celku. Hosté hlásí dvě velká jména v sestavě, která přišla před touto sezonou. A to Michala Černého z Olomouce, který dlouhá léta hrál v dresu brněnské Komety. Druhým zajímavým jménem je Petr Kumstát, metrákový pořízek, jenž odehrál mnoho sezon v české a slovenské extralize. Za zmínku stojí také dva bývalí hráči Techniky: Patrik a David Šebkovi.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Jiří Sedláček.

00:39
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Tak to je pro Prostějov úvod z říše snů. Bombou od modré pod víko se prosadil JIŘÍ OSINA.

03:37
    Další obrovská šance hostujícího celku. Jirkůvovi vypadl vystřelený kotouč, dorážku chytil vleže betonem. Puk pak zůstal ležet opuštěný v brankovišti, naštěstí si ho jako první opět všiml domácí golman a podržel ho ve výstroji.

06:09
    Prostějovští hrají výborně. Zamkli Techniku v pásmu, ta stihla sotva vystřídat a už se na domácí řítil další útok. Jestřáby teď naštěstí pro domácí zastavil offside.

07:20
    Střela Stejskala se nevešla mezi tři tyče.

08:02
    Na dvě minuty za hru vysokou holí vyloučen Pavel Strýček.

09:00
    Křížně přes pásmo dostal nádhernou přihrávku Čuřík, ten jen trefil boční síť.

09:14
    Hosté využívají přesilovku. Do samostatného úniku se dostal PATRIK ŠEBEK a ten se bekhendovou střelou nemýlil.

10:23
    Domácí se snaží odpovědět. Z tlaku si vykoledovali alespoň faul hostujícího beka. Dvě minuty za hru vysokou holí dostává střelec první branky Jiří Osina.

11:17
    Jiří Sedláček vyzkoušel z úhlu pozornost Strmeně. Hostující golman se překvapit nenechal a puk podržel. Bude se vhazovat.

12:01
    Technika zavřela Jestřaby v pásmu. Bombu Strýčka od modré udržel Strmeň mezi rukou a tělem.

13:35
    Technika právě vstřelila branku!
    Technika se dostala do přečíslení dva na jednoho. Těžkou přihrávku Kamila Rajnohy se štěstím tečuje mezi betony hostujícího golmana PETR JURČA.

16:21
    Nádherný ťukes hokejistů Prostějova zakončuje do odkryté branky kapitán hostí LUKÁŠ DUBA.

20:00

Po první třetině se ujali hosté zaslouženě vedení. Prostějov pusobí kompaktněji, hokejověji. Uvidíme co přinese druhá třetina.

20:01

20:01
    Na stadionu vidím i hlouček prostějovských fandů. Těch může být asi deset. Domácích je maximálně trojnásobek. Utkání se hraje v komorní atmosféře.

21:54
    Od modré zlehka nahodil na branku PETR BĚLOHLÁVEK. Jeho střela však doplachtila až do šibenice prostějovské branky. Domácí snižují na rozdíl jediné branky.

22:43
    Dvě minuty dostává domácí Michal Matouš.

23:31
    Hráči Prostějova hráli přesilovku výborně. Hodně stříleli, až se jedna ze střel ujala. Zásluhou MICHALA ČERNÉHO hosté znovu odskakují na rozdíl dvou branek.

24:53
    Hosté jakoby dál hráli přesilovku v ideální pozici se objevil Žajgla, ale toho vychytal Jirkův.

25:21
    Martin Stejskal se znovu dostal sám před Jirkůva, ten však vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

26:21
    Teď pro změnu Technika okupovala útočné pásmo, ale všechny střely domácích borců byly zblokovány.

31:32
    Do ideální pozice dostal přihrávku Michal Gabriška, ale jeho hokejku mu na poslední chvíli zablokovala hostující obrana.

33:12
    Hra se teď přelévala ze strany na stranu. Oba golmani se museli hodně otáčet. Hru přerušil až faul brněnského Odehnala, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

34:10
    Do brejku v oslabení se dostal Michal Matouš. Jeho střelu na vzdálenější tyč vytlačil betonem Strmeň.

35:20
    Domácí jsou již kompletní. Mezi kruhy si vybruslil Kamil Rajnoha. Jeho střela těsně minula pravou tyčku.

37:22
    Tak tento gól, stejně jako první, půjde na vrub golmana. I tento gol střílí JIŘÍ OSINA, jehož nepříliš prudká střela proskotačila mezi betony domácího golmana za brankovou čáru.

40:00

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Velký rozdíl jse však především v důrazu. Hosté nenechávají hráčům Techniky prostor před brankou, dohrávají osobní souboje, zato domácí tento zápas vzali doslova jako přátelák.

40:01

40:01
    Od druhé třetiny chytá za domácí Josef Novák.

41:35
    Hosté začali i třetí třetinu velice aktivně. Z toho pramení vyloučení brněnského beka Filipa Žaluda. Provinil se nedovoleným bráněním.

42:24
    Obrovský pech měl teď hostující Stejskal. Jeho střela z úhlu po ukázkovém rozebrání brněnské obrany nezapadla do prázdné branky. Odrazila se od obou tyček do Nováka a od něj do rohu kluziště.

44:21
    Naprosto zbytečný faul Jana Česeka, když byli domácí v tlaku. Útočník Techniky dostává dvě minuty za napadení.

45:19
    V oslabení se utrhla dvojice Michal Matouš a PETR BĚLOHLÁVEK. Prvně jmenovaný střelou vyprášil betony Strmeně a pro jeho kolegu už nebyl problém dorazit puk do odkryté klece.

46:29
    Na trestnou lavici usedá na dvě minuty prostějovský Martin Finkes.

46:53
    Petr Osina dostává dvě minuty za krosček. Po jeho zákroku se ještě strhla menší potyčka. Domácí budou hrát 96 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.

48:55
    Hosté se ubránili, ale po zákroku Žajgly budou hrát opět v oslabení. Za celou přesilovku měla Technika tři střely. Dvě vyrazil Strmeň a střelu Zapletala zblokoval soupeř, který se obětavě vrhl do střely.

50:55
    Po sérii nepřesností v rozehrávce se domácí usadili v pásmu až v závěru přesilovky. Benýšek se na sebe hodně zlobil, když si položil golmana, ale bekhendem trefil jen boční síť.

52:49
    Povedenou ránu Habrovce z otočky, která mířila do šibenice v klidu zneškodnil Strmeň lapačkou.

54:20
    Další vyloučení z kategorie zbytečných předvedl Lukáš Duba. Jestřábi byli v tlaku, ale jejich kapitán zbytečně fauloval loktem a dostává dvě minuty.

55:30
    V ideální pozici mezi kruhy se ocitl Česnek,ale bránu netrefil.

55:56
    Další faul v útočném pásmu. Tentokráte odjíždí na trestnou domácí Petr Jelínek. Poměr hráčů se vyrovná, poté bude následovat přesilovka Prostějova.

56:38
    Další vyloženě stupidní faul zcela mimo hru. Jiří Paška dostává dvě minuty za hrubost. Pokračuje se vě čtyřech na obou stranách.

57:54
    Hráčům Prostějova ujíždí nervy. Jeden z nich teď od plic vynadal během hry hlavnímu arbitrovi a dostává osobní trest na deset minut a do konce utkání.

60:00

Zápas končí vítězstvím Prostějova. Závěr ještě okoření nájezdy.

Jakub Čuřík proměňuje bekhendovým blafákem.

Kamil Rajnoha odpověděl úplně stejně.

A do třetice má na svědomí bekhendový blafák na svědomí Patrik Šebek.

Michal Matouš trefuje šibenici ... Ševčík ani Odehnal neproměnili

Tomáš Duba nenašel skulinku mezi betony Nováka.

Kamil Rajnoha Strmeně dokonale vykoupal a zasunul do odkryté klece. Nájezdy vyhrála Technika 3:2.

Ivo Peštuka ještě skočil rybičku a poděkoval fanouškům Prostějova, kteří vážili cestu do Brna na dnešní zápas. To je ode mě pro dnešek vše a u dalšího online přenosu napočtenou. (20:09:15)

Alexander Valoušek

Branky a nahrávky: 14. Jurča (Rajnoha), 22. Bělohlávek, 46. Bělohlávek (Matouš) - 1. Osina, 10. Patrik Šebek, 17. Duba, 24. Černý, 38. Osina