Mladá Boleslav – Zlín 3:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 5:2 (kon.)
Slavia – K. Vary 2:1 (kon.) | Kladno – Sparta 3:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (po s.n.)
Rytíři Kladno
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC Sparta Praha
Neděle 18.09.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Kladenští hokejisté už svoje první tři body v letošní sezoně nepustili. Sparta odjíždí poražena 3:2! Ode mne už to je pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu. (19:54:16)

60:00

59:28
    Hosté v šesti, moc času už nezbývá.

58:45
    Kladno asi nebude příliš spěchat, domácí jen drží pásmo.

58:33
    Milam u mantinelu přidržel Látala. Kladno čeká přesilovka. Dvě minuty za držení.

57:45
    Bicek s Valským jeli do přečíslení. Bicek ještě nehrával, ale Valský už neměl prakticky kudy procpat puk. Pöpperle Spartu podržel.

57:18
    Kladno se začíná už pouze bránit. Sparta buší do zavřených vrat. Uvidíme, jestli se Spartě povede vrata otevřít.

56:38
    Sersenovu ránu Chábera zneškodnil a Kladno je v plném počtu.

55:54
    Bicek mohl uhánět sám na Pöpperleho, ale dlouhou nahrávku nezpracoval. Pöpperle byl u puku první a odklidil ho do bezpečí.

55:20
    Kladno vyhazuje.

55:00

54:36
    Jaroslav Kalla dostává dvě minuty za sekání. Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí. O faulu není pochyb, ale chvilku předtím byl Kalla možná podražen. Rozhodčí to ale jako faul neposoudili a Spartu za třináct sekund čeká další přesilovka.

53:49
    Čeká nás zajímavý konec zápasu. Sparta šance má, ale zatím to nejsou žádné vyložené gólovky.

53:04
    Hanzlík vybojoval pásmo pro Spartu.

52:49
    Lapšanský neudržel nervy a mimo souboj o puk nedovoleně atakoval Valského. Lapšanský dostává dvě minuty za vysokou hůl.

52:29
    Dvě minuty dostává Jiří Bicek, který trefil jednoho ze Sparťanů na mantinel. Přísné vyloučení Bicka, který dostává dvě minuty za krosček.

51:48
    Hosté to zkouší často individuálně, ale správný recept to zatím není.

5618 diváků se přišlo podívat na dnešní zahajovací zápas extraligy.

50:31
    Látal se prezentoval pěknou akcí, která ale nějak zvlášť Pöpperleho neohrozila.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Skrbek, Látal), 47. Dragoun (Hovorka, Růžička), 48. Skrbek (Látal) - 36. Hanzlík (Tenkrát), 41. Hanzlík (Tenkrát)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Procházka, Toman, Skrbek, Lepine, Drtina, Piskáček, Růžička - Bicek, Patera, Lukáč, Kalla, Kuchler, Hovorka, Látal, Hlaváč, Dragoun, Kafka, Valský, Bílek, Knotek.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) - Sersen, Kasík, Přibyl, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev, Veselý - Broš, Y. Treille, I. Rachůnek, Luňák, Ton, Foster, Rubeš, T. Rachůnek, Bližňák, Tenkrát, Lapšanský, Jánský.

Rozhodčí: Smitka, Souček - Kis, Svoboda