Mladá Boleslav – Zlín 3:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 5:2 (kon.)
Slavia – K. Vary 2:1 (kon.) | Kladno – Sparta 3:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (po s.n.)
Rytíři Kladno
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC Sparta Praha
Neděle 18.09.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Kladenští hokejisté už svoje první tři body v letošní sezoně nepustili. Sparta odjíždí poražena 3:2! Ode mne už to je pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu. (19:54:16)

60:00

59:28
    Hosté v šesti, moc času už nezbývá.

58:45
    Kladno asi nebude příliš spěchat, domácí jen drží pásmo.

58:33
    Milam u mantinelu přidržel Látala. Kladno čeká přesilovka. Dvě minuty za držení.

57:45
    Bicek s Valským jeli do přečíslení. Bicek ještě nehrával, ale Valský už neměl prakticky kudy procpat puk. Pöpperle Spartu podržel.

57:18
    Kladno se začíná už pouze bránit. Sparta buší do zavřených vrat. Uvidíme, jestli se Spartě povede vrata otevřít.

56:38
    Sersenovu ránu Chábera zneškodnil a Kladno je v plném počtu.

55:54
    Bicek mohl uhánět sám na Pöpperleho, ale dlouhou nahrávku nezpracoval. Pöpperle byl u puku první a odklidil ho do bezpečí.

55:20
    Kladno vyhazuje.

55:00

54:36
    Jaroslav Kalla dostává dvě minuty za sekání. Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí. O faulu není pochyb, ale chvilku předtím byl Kalla možná podražen. Rozhodčí to ale jako faul neposoudili a Spartu za třináct sekund čeká další přesilovka.

53:49
    Čeká nás zajímavý konec zápasu. Sparta šance má, ale zatím to nejsou žádné vyložené gólovky.

53:04
    Hanzlík vybojoval pásmo pro Spartu.

52:49
    Lapšanský neudržel nervy a mimo souboj o puk nedovoleně atakoval Valského. Lapšanský dostává dvě minuty za vysokou hůl.

52:29
    Dvě minuty dostává Jiří Bicek, který trefil jednoho ze Sparťanů na mantinel. Přísné vyloučení Bicka, který dostává dvě minuty za krosček.

51:48
    Hosté to zkouší často individuálně, ale správný recept to zatím není.

5618 diváků se přišlo podívat na dnešní zahajovací zápas extraligy.

50:31
    Látal se prezentoval pěknou akcí, která ale nějak zvlášť Pöpperleho neohrozila.

49:40
    Tak zatím je to hodně boj. Ať už ve středním pásmu nebo v kladenském.

48:20
    Jsem zvědavý, jak rychlý obrat skóre zapůsobí na oba celky.

47:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno rychle obrací vývoj a tentokrát už to byla povedená akce. Látal nabruslil s pukem za branku, odkud předložil puk na hůl PAVLA SKRBKA, který doslova procedil puk pod betonem Pöpperleho. Kotouč se sotva došoural za čáru. Asistence: Martin Látal.

46:35
    Kladno srovnává z náhodné akce. Od mantinelu napálil puk směrem k brance Hovorka a MICHAL DRAGOUN byl u tyčky úplně sám a uklidil do prázdné branky. Asistence: Marek Hovorka, David Růžička.

45:54
    Kladno dělá v obraně poměrně velké hrubky. Sparta toho zatím nevyužívá.

45:28
    Další pokus Yoricka Treilleho vyrazil Chábera.

45:17
    Kladno kompletní. Treilleho střelu ukryl Chábera pod betonem.

44:56
    Další akci Sparty zastavil ofsajd.

44:40
    Toman na hranici faulu odzbrojil Krsteva a vyhodil.

44:00
    Hezkou střelu Tenkráta vyrazil Chábera ramenem.

43:41
    Sparta se drží v pásmu.

43:11
    Navíc Kladno čeká další oslabení. Dvě minuty za hrubost dostává Pavel Skrbek.

43:00
    Kalla zpoza branky nahrál Dragounovi, který ale minul branku.

42:31
    Toman zakončoval v akci dva na jednoho v těžké pozici pouze do Pöpperleho.

41:06
    Lukáč trefil poskakující puk. Pöpperle vyrazil.

40:20
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovku využívají. Skoro jako přes kopírák vystřelil od modré Petr Tenkrát a JAN HANZLÍK před brankou tečoval mimo dosah Chábery. Asistence: Petr Tenkrát.

40:01

Spartu na začátku třetiny čeká ještě 102 sekund přesilovky 5/4.

Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali branek. Ale od srovnání skóre na 1:1 se hra znovu uklidnila. Od první nádherné branky Kladna až do vyrovnávací branky se hrál pohledný hokej. Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

40:00

39:41
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává Vítězslav Bílek.

39:12
    Spartě je znovu odpískáno postavení hráče v brankovišti. Teď to ale bylo zajímavé. Puk se od zadního mantinelu totiž odrazil zpět do brankoviště. Poté rozhodčí přerušili.

37:37
    Puk se ocitl po odrazu až v boxu trestoměřičů.

37:13
    Přibyl vyslal pěknou střelu. Naštěstí pro Cháberu ale netrefil branku.

36:49
    Lapšanského střelu doslova za letu Chábera lapačkou zneškodnil.

35:26
    Sparta přesilovku využívá. JAN HANZLÍK od modré napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Tenkrát.

35:01
    Milan Toman dostává dvě minuty za držení.

34:49
    Tuším Rachůnek se opřel do puku. Chábera vyrazil před Yoricka Treilleho, nikdo kolem něj nebyl. Branka téměř prázdná. Treille ale přestřelil do ochranné sítě!

33:51
    Bicek se obtočil kolem branky. Pöpperle si poradil.

33:43
    Látalův individuální průnik a poté ne příliš nebezpečnou střelu srazil Pöpperle do ochranné sítě.

32:09
    Také domácí kompletní. Kalla se objevil v šanci, ale před Pöpperlem úspěšný nebyl.

31:59
    Hosté kompletní. Chábera kryje střelu Treilleho.

31:40
    Zajímavě se rozvíjející akci hostů překazilo postavení Treilleho v brankovišti.

31:09
    Hlaváčovu individuální akci zastavil až zákrok Pöpperleho.

30:26
    Lukáč vystřelil z kruhu mimo.

30:09
    Rachůnek si poklepal na led a uháněl na Cháberu. Ten betonem vyrazil, nicméně přišel tam faul kladenského Piskáčka, který dostává dvě minuty za hákování.

29:59
    Hlaváč se zjevil sám před Pöpperlem. Vracející se Tenkrát už musel jen faulovat. Dvě minuty za hákování.

29:10
    Akce Kladna dva na jednoho. Kalla dostal přihrávku a zkusil to sám, branku ale těsně minul. Na druhé straně v dobré pozici vychytal Chábera Treilleho. Tak moje přání se snad vyplní!

28:38
    Růžička vystřelil od modré, Pöpperle vyrazil. Domácí brankou hodně ožili a doufejme, že se konečně začne na ledě něco dít.

27:13
    Tak tohle byla hokejová paráda. Pavel Skrbek si rozehrál akci, při které oslovil Látala, ten mu puk vrátil k tyči. Skrbek už měl poloodkrytou branku, ale ještě neomylně našel JANA HLAVÁČE, který do prázdné branky otevírá skóre zápasu. Asistence: Pavel Skrbek, Martin Látal.

16:58
    Pöpperle měl problémy s tvrdou ranou Skrbka.

26:15
    Střelu mladšího z Rachůnků, Tomáše, ukryl před dojíždějícími Sparťany Chábera.

25:10
    Zakázané uvolnění Sparty.

24:45
    Brošovu tvrdou střelu vyrazil Chábera možná maskou. Každopádně si s ní poradil.

24:30
    Hosté vyhodili puk do hlediště, ale bylo to s tečí někoho z domácích. Takže buly ve středním pásmu.

23:38
    Luňákova přihrávka směřovala přesně na Tona. Sparťanskému útočníkovi se ale puk zamotal mezi nohy a z šance nebylo nic.

22:50
    Dragounovu střelu Pöpperle s přehledem vyrazil.

22:12
    Kladno se ocitlo v dobré pozici. Puk projíždějící kolem branky ale nikdo do branky nedoklepl.

21:30
    Rachůnkovu střelu vyrazil Chábera do ochranné sítě.

20:45
    Ton teď těsně minul z dorážky branku Chábery.

20:30
    Lepine vyhazuje.

20:10
    Sparta dohrává svojí přesilovku.

20:01

Třetina už se dohrála právě v pásmu Sparty. Celkově ale první dvacetiminutovka příliš vzruchu nenabídla. Kromě jednoho brejku Tenkráta jsme vyloženou šanci neviděli. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:36
    Kladno vyhodilo za branku Sparty.

19:05
    Kladno u puku a šetří další drahocenný čas.

18:45
    Jan Hlaváč vyrazil hokejku Lapšanskému z ruky. Dvě minuty za hákování.

18:14
    Kafka nezachytil dlouhou nahrávku Tomana, z čehož pramení zakázané uvolnění.

17:44
    Jánský šel se spoluhráčem do akce dva na jednoho, ale zastavil ho hvizd rozhodčích - ofsajd.

17:00
    Hra je zatím klidná. Kromě šance Tenkráta a nějakých náznaků jsme se zatím ničeho zajímavého nedočkali.

16:08
    Kasíkovu ránu obrana Kladna nepropustila.

15:25
    Slibnou šanci Kladna zastavil ofsajd.

15:00

14:40
    Bicek našetřil vteřinky pro Kladno.

14:08
    Tenkrát se hnal sám na Cháberu. Kladenský brankář ale nájezd chytil!

13:50
    Další kladenské vyhození míří tentokráte až za Pöpperleho.

13:30
    Kladno se osvobozuje.

13:08
    Sersenovu ránu schytal Toman někam do těla. Hra přerušena.

13:00
    Lukáč dostává dvě minuty za hákování. Stejný prohřešek byl před chvílí Spartě ale odpuštěn.

12:08
    Látal se natlačil před Pöpperleho, ale v poslední chvíli o puk přišel!

11:20
    Hosté přežili oslabení bez větších potíží.

11:08
    Ofsajd Kladna.

10:26
    Skrbkova střela se k Pöpperlemu nedostala a Sparta o chvíli později vyhodila.

9:45
    Od Skrbka šel puk do ochranné sítě. Kladno je vykázáno z pásma.

9:26
    Tvrdou ránu Lepina chytil Pöpperle do lapačky.

9:20
    Kladno si zahraje přesilovku. Lukáš Luňák dostává dvě minuty za držení.

8:44
    Podobná situace se opakuje i na druhé straně při trochu krkolomném vniku Sparty do pásma.

8:30

7:54
    Hlaváč se v přesilovce odhodlal ke střele. Pöpperle vyrazil a hosté už v pěti odpalují na zakázané uvolnění.

7:17

7:00
    Sparta zatím ve čtyřech aktivnějším celkem.

6:24
    Milam dlouho vyčkával se střelbou. Nakonec jeho pokus končí v ochranné síti, ale bylo to s tečí.

6:16
    První střela na kladenskou branku. Na svědomí jí má "Kladeňák" Tenkrát. Chábera v klidu zasahuje.

5:44
    Domácí se se štěstím dostali do útočné akce. Skrbek nahrával před branku, kde Sersen fauloval a je po přesilovce Sparty.

5:17
    Je tady první vyloučení. Dvě minuty za držení hole dostává Marek Hovorka. Hosté si zahrají přesilovku.

5:11
    První ofsajd. Hraje se zatím ve slušném tempu a hlavně ve skvělé atmosféře.

5:02
    Bicek nahazoval puk před branku, kde stál Knotek. Puk se mu ale od brusle odrazil zpět do hřiště.

4:09
    Sparta znovu operuje v pásmu Kladna. Hosté jsou zatím aktivnější, ale ne nebezpečnější.

3:20
    Broš vybojoval puk pro Jánského, tomu se ale kotouč svezl z hole a Chábera zasahovat nemusel.

2:56
    Sparta nahodila. Toman ale za brankou puk sbírá a rozjíždí akci Kladna.

2:12
    Sparta drží pásmo, zatím beze střelby.

1:16
    Odraz od zadního mantinelu donutil Pöpperleho k zákorku, neboť se k puku nepříjemně dostával Kafka.

0:43
    Utkání začíná opatrně. Ani jeden tým se do útoku zezačátku nežene.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Procházka, Toman, Skrbek, Lepine, Drtina, Piskáček, Růžička - Bicek, Patera, Lukáč, Kalla, Kuchler, Hovorka, Látal, Hlaváč, Dragoun, Kafka, Valský, Bílek, Knotek.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) - Sersen, Kasík, Přibyl, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev, Veselý - Broš, Y. Treille, I. Rachůnek, Luňák, Ton, Foster, Rubeš, T. Rachůnek, Bližňák, Tenkrát, Lapšanský, Jánský.

Rozhodčí: Smitka, Souček - Kis, Svoboda.

Sparta přicestovala do Kladna s několika hráči, kteří prošli kladenským dresem. Největší pozornost bude poutat pro domácí fanoušky Petr Tenkrát. Kladenský odchovanec, jenž měl před sezonou namířeno právě do svého mateřského celku, se však upsal pražské Spartě.

Kladno startuje novou hokejovou éru. Jaromír Jágr mladší si vzal definitivně vše pod patronát a dnes na dálku bude sledovat utkání svých Rytířů. Kladno ale neprošlo změnou jen ve vedení, ale prošlo i změnou hráčskou. Největší pozornost budí nejspíš Jan Hlaváč, který Kladnu vypomůže v úvodu nové sezony.

Příjemné nedělní odpoledne. Extraligový kolotoč se znovu roztáčí a dnes do něj v Kladně vstoupí další dva celky. Domácí Rytíři přivítají pražskou Spartu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Skrbek, Látal), 47. Dragoun (Hovorka, Růžička), 48. Skrbek (Látal) - 36. Hanzlík (Tenkrát), 41. Hanzlík (Tenkrát)

Rozhodčí: Smitka, Souček - Kis, Svoboda