Mladá Boleslav – Zlín 3:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Pardubice – Liberec 5:2 (kon.)
Slavia – K. Vary 2:1 (kon.) | Kladno – Sparta 3:2 (kon.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (po s.n.)
Rytíři Kladno
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
HC Sparta Praha
Neděle 18.09.2011, 17:30 • Městský zimní stadion, Kladno • Tipsport extraliga

58:33
    Milam u mantinelu přidržel Látala. Kladno čeká přesilovka. Dvě minuty za držení.

54:36
    Jaroslav Kalla dostává dvě minuty za sekání. Domácím fanouškům se to vůbec nelíbí. O faulu není pochyb, ale chvilku předtím byl Kalla možná podražen. Rozhodčí to ale jako faul neposoudili a Spartu za třináct sekund čeká další přesilovka.

52:49
    Lapšanský neudržel nervy a mimo souboj o puk nedovoleně atakoval Valského. Lapšanský dostává dvě minuty za vysokou hůl.

52:29
    Dvě minuty dostává Jiří Bicek, který trefil jednoho ze Sparťanů na mantinel. Přísné vyloučení Bicka, který dostává dvě minuty za krosček.

5618 diváků se přišlo podívat na dnešní zahajovací zápas extraligy.

47:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno rychle obrací vývoj a tentokrát už to byla povedená akce. Látal nabruslil s pukem za branku, odkud předložil puk na hůl PAVLA SKRBKA, který doslova procedil puk pod betonem Pöpperleho. Kotouč se sotva došoural za čáru. Asistence: Martin Látal.

46:35
    Kladno srovnává z náhodné akce. Od mantinelu napálil puk směrem k brance Hovorka a MICHAL DRAGOUN byl u tyčky úplně sám a uklidil do prázdné branky. Asistence: Marek Hovorka, David Růžička.

40:20
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté přesilovku využívají. Skoro jako přes kopírák vystřelil od modré Petr Tenkrát a JAN HANZLÍK před brankou tečoval mimo dosah Chábery. Asistence: Petr Tenkrát.

39:41
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává Vítězslav Bílek.

35:26
    Sparta přesilovku využívá. JAN HANZLÍK od modré napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Tenkrát.

35:01
    Milan Toman dostává dvě minuty za držení.

34:49
    Tuším Rachůnek se opřel do puku. Chábera vyrazil před Yoricka Treilleho, nikdo kolem něj nebyl. Branka téměř prázdná. Treille ale přestřelil do ochranné sítě!

30:09
    Rachůnek si poklepal na led a uháněl na Cháberu. Ten betonem vyrazil, nicméně přišel tam faul kladenského Piskáčka, který dostává dvě minuty za hákování.

29:59
    Hlaváč se zjevil sám před Pöpperlem. Vracející se Tenkrát už musel jen faulovat. Dvě minuty za hákování.

29:10
    Akce Kladna dva na jednoho. Kalla dostal přihrávku a zkusil to sám, branku ale těsně minul. Na druhé straně v dobré pozici vychytal Chábera Treilleho. Tak moje přání se snad vyplní!

27:13
    Tak tohle byla hokejová paráda. Pavel Skrbek si rozehrál akci, při které oslovil Látala, ten mu puk vrátil k tyči. Skrbek už měl poloodkrytou branku, ale ještě neomylně našel JANA HLAVÁČE, který do prázdné branky otevírá skóre zápasu. Asistence: Pavel Skrbek, Martin Látal.

18:45
    Jan Hlaváč vyrazil hokejku Lapšanskému z ruky. Dvě minuty za hákování.

14:08
    Tenkrát se hnal sám na Cháberu. Kladenský brankář ale nájezd chytil!

13:00
    Lukáč dostává dvě minuty za hákování. Stejný prohřešek byl před chvílí Spartě ale odpuštěn.

9:20
    Kladno si zahraje přesilovku. Lukáš Luňák dostává dvě minuty za držení.

5:44
    Domácí se se štěstím dostali do útočné akce. Skrbek nahrával před branku, kde Sersen fauloval a je po přesilovce Sparty.

5:17
    Je tady první vyloučení. Dvě minuty za držení hole dostává Marek Hovorka. Hosté si zahrají přesilovku.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Skrbek, Látal), 47. Dragoun (Hovorka, Růžička), 48. Skrbek (Látal) - 36. Hanzlík (Tenkrát), 41. Hanzlík (Tenkrát)

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Procházka, Toman, Skrbek, Lepine, Drtina, Piskáček, Růžička - Bicek, Patera, Lukáč, Kalla, Kuchler, Hovorka, Látal, Hlaváč, Dragoun, Kafka, Valský, Bílek, Knotek.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Falter) - Sersen, Kasík, Přibyl, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev, Veselý - Broš, Y. Treille, I. Rachůnek, Luňák, Ton, Foster, Rubeš, T. Rachůnek, Bližňák, Tenkrát, Lapšanský, Jánský.

Rozhodčí: Smitka, Souček - Kis, Svoboda