Chomutov – Liberec 4:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:4 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:5 (kon.)
Třinec – Znojmo 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:2 (po s.n.)
Sparta – Jihlava 3:2 (po pr.) | Pardubice – HC Kladno 5:7 (kon.) | Slavia – Motor ČB 2:1 (po s.n.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 08.10.2011, 15:30 • TESLA ARENA • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

00:01

1:20
    Domácí Přibyl jde na trestnou lavici, Jihlava si hned v úvodu zápasu zahraje přesilovou hru.

2:03
    Jihlava kombinuje v obranném pásmu Sparty, Kocián zatím jejich výpady zvládá odrážet.

3:20
    Sparta je v plném počtu.

4:55
    Jihlavský Mikeš vystihl rozehrávku sparťanů a dostal se k puku, jeho střelu vytěsnil Kocián,

6:55
    Matějček se po buly vymotal z chumlu hráčů, ale mířil těsně vedle branky.

7:35
    Jihlavský hráč podrazil sparťana řítícího se do šance, Sparta bude hrát přesilovou hru.

8:40
    Jihlava se aktivně brání a nedovoluje Spartě usadit se v útočném pásmu.

9:22
    Skřivánek pálil od modré, jeho střela byla sražena.

10:48
    Tři sparťané se hnali na jihlavské obránce, ale jejich rozehrávka byla nepřesná.

11:47
    Eis za jihlavskou brankou tvrdě srazil Zadražila, ten se velice těžko zvedá z ledu. Spoluhráči ho museli dovézt na střídačku.

11:57
    Simon (SPA) trefuje tyčku!

12:59
    Jihlavský útok zapomněl na modré puk a byla z tho protiakce domácích.

13:20
    Sparta právě vstřelila branku!
    JAN POHL posílá Spartu do vedení po Mertově nahrávce. Asistence: Merta.

14:30
    Simon s Antončíkem točili obranu Jihlavy, ale finální střelu v klidu pokryl Rittich.

14:38
    A další dobrý zákrok Ritticha, který odolal i sparťanským pokusům o dorážku.

14:50
    Jihlava se nemůže vymanit z vlasního obranného pásma.

15:05
    Skřivánek oslabuje Spartu, Jihlava si zahraje přesilovou hru.

15:26
    Puk vyhozen ze sparťanského obranného pásma mimo ledovou plochu, Jihlavští sice prostestují, ale rozhodčí viděl teč.

17:06
    Ve velké šanci se ocitl Prokš, Kocián si ale svou pravou tyčku pokryl.

18:38
    Rittich před dojíždějícími sparťany radši schoval puk v lapačce a bude vhazovat po jeho levici.

19:20
    Holešovičtí kontrolují v závěru první části puk.

20:00

20:01

20:51
    Kučera zasáhl soupeře vysokou holí, Sparta se bude bránit ve čtyřech.

22:00
    Kapitán Müller domácí osvobozuje, čtyři sparťané mohou vystřídat.

23:10
    Na vysoko odražený puk si před brankou počíhal Rittich a ukryl ho do lapačky.

23:39
    Tlak Holešovických přerušil Rittich.

24:50
    Pěškovu střelu vyrazil Kocián před sebe, kde ale nebyl nikdo z jihlavských hráčů na dorážku.

26:17
    Hosté se čím dál více prosazují, další střelu si připsal Rychta.

27:25
    Prokš zkoušel objet branku a překvapit Kociána u tyčky, sparťanský gólman byl pozorný.

28:37
    Kociána překvapil puk, který se rychle odrazil od zadního mantinelu pdo jeho brankoviště, ale nakonec ho stihl pokrýt před dojíždějícími protihráči.

28:46
    Jihlava se dál žene za vyrovnáním, Kocián má na rozdíl od Ritticha teď plné ruce práce.

29:55
    Další famózní zákrok Kociána!

30:03
    A z rychlého protiútoku po delší době zahrozila i Sparta, Rittich si připsal dobrý zákrok.

30:57
    Sparťané se probrali, začali více bruslit a hned je to na hře znát.

31:55
    Brychta se osvobodil od bránících hráčů a vystřelil z mezikruží, Kocián vyrazil kotouč do rohu.

33:10
    Košťálkova skrytá střela od modré čáry dala Rittichovi zabrat.

34:33
    Puk se odrážel v Kociánově brankovišti, nakonec ho sparťané odpálili do bezpečí.

35:30
    Mikeš nechal vyniknout Kociánovu rychlou lapačku.

37:25
    Oba brankáři nadále kralují druhé třetině, ani jeden z týmů se před velké množství šancí nemůže gólově prosadit.

39:29
    Hraje se nahoru dolů, obra brankáři jsou v pohotovosti.

40:00

Druhá třetina byla plná šancí na obou stranách, ale blíže brance byla několikrát Jihlava. Oba brankáři ale předvedli bezchybný výkon. Především domácí Kocián je příčinou, proč Sparta stále vede 1:0. Třetí třetina začne přibližně 17:08.

40:01

41:46
    Simon se do bře proháčkoval do šance, ale Rittich bez problémů ukryl puk ve výstroji.

43:08
    Dojíždějící sparťanský hráč se pustil do Ritticha, ten si ale nenechal nic líbit a odstrčil ho ze svého brankoviště.

44:30
    Sparťané jsou ve třetím dějství aktivnějším týmem, Ritticha se jim ale podruhé překonat nedaří.

46:48
    Domácím se konečně podařilo překonat výborně chytajícího Ritticha, přičinil se o to ZDENĚK DOLEŽAL, který ho dokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit. Asistence: Eis.

47:36
    Dukla právě vstřelila branku!
    Ale Jihlava vzápětí snižuje. Akci dva na jednoho úspěšně zakončoval ONDŘEJ PĚŠKA. Asistence: Prokš.

48:08
    A je vyrovnáno! Kocián kapituluje podruhé, překonal ho MARTIN BRABEC. Asistence: Vaculín.

48:08
    Domácí si berou oddechový čas.

49:10
    Jihlava je nabuzená vyrovnáním, Kocián má v brance do dělat.

49:43
    A šance na druhé straně, Ribalkin posílal puk napříš brankovištěm, žádný z jeho spoluhráčů ale nebyl v dosahu.

51:56
    Další šanci Jihlavy pokryl Kocián, vhazuje se po jeho levici.

52:50
    Přibyl bojoval u mantinelu, hostující obrana ho dlouho nepustila do střelecké pozice.

53:15
    Antončík v obrovské šanci, nakonec pouze zazvonila tyč.

54:01
    Jihlavský Pěška mířil těsně vedle branky, rychlý protiútok zakončoval Eis do betonů brankáře.

55:46
    Akci Brychty zastavil ofsajd.

56:40
    Kocián ukryl v lapačce další střelu Jihlavy, zápas pomalu spěje do prodloužení.

56:51
    Košťálek podrazil soupeře, Jihlava bude mít v závru třetí třetiny početní výhodu.

57:38
    Po nebezpečném závaru před Kociánem ujel Eis, obhodil si na středové čáře obránce Jihlavy a jel sám na gólmana, byl ale faulován.

57:38
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Randa jde sedět za podražení.

58:51
    Košťálek je na ledě a začíná sparťanská přesilovka.

59:25
    A Jihlava jde do tří, Tobola vyhodil puk za mantinel a je vyloučen za zdržování hry.

59:38
    První vyloučený hráč Jihlavy je na ledě, tlak Sparty pokračuje.

60:00

60:01

60:20
    Domácí hrají přesilovku čtyři na tři.

61:01
    Domácí využili přesilovku a získávají druhý bod. Trefil se JAN POHL. Asistence: Antončík.

65:00
    Konec zápasu. (17:43:41)

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 14. Pohl (Merta), 47. Doležal (Eis), 62. Pohl (Antončík) - 48. Pěška (Prokš), 49. Brabec (Vaculín)

HC Sparta Praha: Kocián (Bílek) - Košťálek, Skřivánek, Pohl, Ribalkin, Doležal, Vlček, Müller, Přibyl, Merta, Kučera, Antončík, Brzobohatý, Štěpánek, Eis, Matějček, Simon, Hampl, Procházka.
    HC Dukla Jihlava: Rittich (Hlávka) - Zadražil, Brychta, Jícha, Vaculín, Štěpán, Polívka, Prokš, Pěška, Vysloužil, Zídek, Randa, Brabec, Tobola, Martínek, Pekárek, Mikeš, Přidal, Kolda.