Omsk – Minsk 1:3 (kon.) | Magnitogorsk – Lev 2:1 (kon.) | Petrohrad – Ufa 4:5 (po pr.)
Mytišči – Nižněkamsk 2:4 (kon.)
SKA Petrohrad
4:5 (2:0, 0:4, 2:0 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Středa 07.12.2011, 16:00KHL

Zápas nabídl devět branek a několik pohledných okamžiků na obou stranách. Petrohrad zaspal druhou třetinu, ve které inkasoval čtyři branky. V závěrečném dějství sice dokázali domácí v samém závěru vyrovnat, ale bod navíc urvala Ufa v prodloužení. Přeji příjemný zbytek dne. (18:30:02)

65:00

63:36
    Ufa právě vstřelila branku!
    Hattrick! ALEXANDR RADULOV rozhoduje svým třetím zásahem tento zápas. Štěpánek se po jeho pokusu natahoval marně, hosté berou bonusový bod. Asistence: Igor Grigorenko, Maxim Kondratěv - 4:5.

63:18
    Kondratěv mohl následně těžit z dobré práce Radulova, ale před brankovištěm byl u poskakujícího kotouče dříve hostující gólman.

63:02
    Na druhé straně zahrozil Kozlov, jenž se prokličkoval mezi dvojicí zadáků až do zakončení. Štěpánek byl pozorný.

62:09
    Něprjajev centroval od mantinelu, letící kotouč ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal postrčit směrem na branku. Ufa posléze drží kotouč na svých holích a přerušuje hru.

61:11
    Domácí výběr je při chuti také v nastaveném čase, ale pozvolnou kombinací svého soupeře zatím nikterak neděsí.

60:01

Petrohrad dokázal ve strhujícím závěru vyrovnat, za nerozhodného stavu se bude prodlužovat.

60:00

59:31
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Půl minuty před koncem třetí části dokázal domácí výběr sjednotit čísla na výsledkové tabuli. Tony Mårtensson dokázal došťouchat z pozice před brankovištěm černou pryž za ležícího brankáře. Asistence: Arťuchin - 4:4.

59:02
    Štěpánek zůstává na střídačce, na ledové ploše je šest bruslařů v modrých dresech.

59:02
    Petrohrad vybojoval vhazování v útočné třetině, domácí trenér Říha si vyžádal oddechový čas!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Domácím se nedaří usadit se před brankářem Davydovem, hosté nyní pozorně brání.

57:31
    Střelecký pokus si připsal až o chvilku později Saprykin, Štěpánkovu klec ale tvrdou ranou minul.

56:35
    První útočná formace hostujícího týmu vedená Alexandrem Radulovem dělá obraně domácích velké problémy, urostlý křídelník ovšem tentokrát petrohradskou svatyni neohrozil.

55:40
    Petrohrad v pěti.

55:21
    Zinovjev vzápětí dlouho váhal se střelou zprava, nakonec také vypálil. Ale Štěpánek byl pozorný, letící kotouč odrazil svými betony.

54:38
    Ufa si zatím v útočném pásmu potřebný nápor nevytvořila, domácí výběr se vcelku pohodlně brání.

Radek Barkman

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 2. Něprjajev (Makarov, Arťuchin), 13. Rybin (Thoresen), 51. Něprjajev (Kalinin, Kolcov), 60. Mårtensson (Arťuchin) - 22. Radulov (Proškin), 26. Kozlov (Zinovjev, Kondratěv), 28. Saprykin (Proškin, Radulov), 40. Radulov (Proškin), 64. Radulov (Grigorenko, Kondratěv)

SKA Petrohrad: Štěpánek (Ježov) - Kalinin, Kirill Kolcov, Denisov, Pěrvyšin, Višněvskij, Petrov - Průcha, Thoresen, Tichonov - Rybin, Mårtensson, Weinhandl - Arťuchin, Něprjajev, Makarov - Grebeškov, Kučerjavenko, Fjodorov.
    Salavat Julajev Ufa: Davydov (Ersberg) - Kondratěv, Kutějkin, Proškin, Nakládal, Stehlík, Aťušov, Grigorjev, Gimajev - Saprykin, Grigorenko, Radulov - Pihlström, Zinovjev, Kozlov - Jemelin, Svitov, Mirnov - Konstantin Kolcov, Ščastlivyj, I. Radulov.

Rozhodčí: Ravodin, Salonen - Sivov, Šeljanin