Poprad – Žilina 1:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Nitra – Martin 8:6 (kon.)
Trenčín – Skalica 1:3 (kon.)
HK Nitra
8:6 (2:2, 4:1, 2:3)
HK VITAR Martin
sk Neděle 11.12.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemný podvečer z Nitry. V 30. kole Tipsport extraligy sa stretne domáce HK Nitra s MHC Martin. Súboj mužstiev, ktoré sú na tých spednejších miestach v lige. Súboj mužstiev, ktoré čakajú na výhru už niekoľko kôl, Nitra konkrétne 9 a Martin 6.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: I. Fedor (Čiliak) - Rais, Ďurák, M. Hruška, König, Árvay, M. Bača, Kružík, Gurčík - Hrnka, M. Štefanka(K), G. Saliji(A) - Mašlonka, Valčák, Fojtík - S. Saliji, M. Segľa, H. Ručkay - Šumichrast, Piačka, Barinka(A)

MHC Mountfield (Martin): Šimko (Dzubina) - Drgoň, J. Mocek, Zukal, M. Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Vartovník - Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Ižvolt - Macejka, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát

Rozhodca: P. Lokšík - M. Novák, V. Brath.

Na ľad prichádzajú obe mužstvá, Nitrania v modrých dresoch, hostia z Martina v bielo-modrej kombinácii dresov.

0:52
    Začiatok sa nesie v pokojnom tempe pripomínajúce verejné korčuľovanie.

1:53
    Prvé vylúčenie zápasu.Michal Murček 2 minúty za hákovanie.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

2:58
    Prvá minúta presilovky domácich nepriniesla ani jednu strelu.

3:38
    Po zrazenej strele Milana Hrušku sa vhadzuje pred Šimkom.

4:07
    Hostia už v piatich, Škoda nahodil len na Fedora a ten puk radšej schoval vo svojej lapačke.

4:49
    Nitrania pôsobia o troška aktívnejšie, Miroslav Štefanka si pekne vykorčuľoval spoza bránky, vystrelil a v poslednej chvíli jeho strelu zrazil hokejkou obránca hostí Brcko.

5:15
    Martin dal gól!
    Hostia snaď v prvom útoku, domáci zaspali na modrej a to využil Miroslav Ižvolt, ktorý prihral na voľného VLADIMÍRA ŠKODU a ten strieľa do odkrytej bránky prvý gól zápasu. Pekná akcia 2 na 1.Asistencia: Miroslav Ižvolt, Martin Kriška.

6:36
    Hosťujúci kapitán Markovič si nakorčuľoval do pásma a strelou zápästím trafil len Fedora.

7:18
    Prvá presilovka pre hostí. Pavol Gurčík 2 minúty za seknutie.

8:20
    Hosťujúci Škoda v nehokejovom zákroku, keď zbytočne nechal nohu na ľade a tým zrazil Ručkaya, vylučovať sa však nebude.

9:48
    Nitrania sa ubránili a po návrate sovjho hráča zakladajú svoj útok.

10:08
    Nitra dala gól!
    Nitrania vyrovnávajú. Milan Hruška potiahol puk od svojej modrej k druhej modrej a tvrdo vypálil, puk sa odrazil od mantinelu k voľnému MAREKOVI MAŠLONKOVI a ten dáva gól do prázdnej bránky. Asistencie: Milan Hruška, Henrich Ručkay.

11:26
    Peter Barinka si nakorčuľoval z pravej strany a tvrdo po ľade vystrelil, v ťažkej pozícii netrafil priestory bránky.

12:25
    Macejka vo veľkej šanci, keď sa z ničoho nič zjavil pred Fedorom, strelou z jednej netrafil bránku domácich.

13:34
    Pekný individuálna akcia domáceho obráncu Baču, ktorý sa preštrikoval cez trojicu hráčov, k zakončeniu sa však nedostal.

14:15
    Domácim sa ich aktivita vypláca. Pekná akcia trojice Segľa- Ručkay - Samir Saliji. Segľa prihral na Ručkaya, ktorý bekhenom prihral na SAMIRA SALIJIHO a ten strelou po ľade do odkrytej bránky dáva vedúci gól domácich. Asistenci: Martin Segľa, Henrich Ručkay.

15:13
    Domáci sa dlho z vedenia neradujú. Vyrovnávajúci gól strelil po prihrávke Macejku MARTIN SOBOTA. Asistencia: Michal Murček, Filip Macejka.

16:41
    Nitrania sa naďalej tlačia do zakončenia.

17:44
    Vylúčenie na strane hostí. Domáci si pred koncom prvej tretine zahrajú v početnej výhode. Tomás Brcko 2 minúty za nedovolené bránenie.

18:18
    Domáci sa rozostavili v pásme, ale hostia posielajú puk ďaleko od svojej bránky.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:17
    Vladimír Škoda šikovne vystihol prihrávku domácich a vyhadzuje cez všetky čiary.

19:44
    Hostia v piatich, Nitrania túto presilovku nehrali vôbec dobre.

20:00
    Domáci vstrelili gól, ale už po siréne. Takže gól samozrejme nemôže platiť.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme videli 4 góly, po dvoch na oboch stranách, keď hráči využili svoje príležitosti. Druhá tretina začne v šase 17:47.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:13
    Marek Šimko vykorčuľoval z bránky, puk mu však vypadol a na štastie hostí sa puk dostal až mimo tretinu.

20:45
    Nitra využíva svoj tlak od začiatku druhej tretiny. Samir Saliji vystrelil a puk sa dostal do spleti tiel, kde sa najlepšie zorientoval MIROSLAV ŠTEFANKA, ktorý si vzal puk, obkorčuľoval bránku a zakončil do prázdnej bránky. Asistencia: Samir Saliji.

22:18
    Domáci naďalej aktívni. Martin Segľa ostal po zákroku Macejku na ľade, vylučovať sa nebude.

23:07
    Peter Barinka sa predral cez dvoch hráčov, šikovnou strelou zamestnal Šimka.

23:56
    Nepresnosti na oboch stranách, vhadzuje sa v strednom pásme.

24:32
    Vladimír Škoda sa rútil na Fedora, jeho blafák mu nevyšiel a neštastne ešte korčuľou zasiahol Fedorovu hlavu. Brankár domácich ostáva otrasený na kolenách.

24:33
    S Ivanom Fedorom to nevyzerá najlepšie a tak ho v bránke strieda Marek Čiliak.

25:27
    Na druhej strane otrasený brankár hostí Marek Šimko, ktorého sekol Henrich Ručkay, na rozdiel od Fedora to však vyzerá, že bude pokračovať.

26:09
    Nitrania sa usadili v pásme hostí, po pár desiatkach sekúnd sa však nepresnou prihrávkou dostali do strednej tretiny.

27:45
    Domáci pri svojej snahe o skórovanie zabudajú na zadné dvierka, hostia sa dostavajú častejšie do prečíslení.

29:00
    Segľa prihral na modrú Ďurákovi, ten tvrdo vypálil, puk sa odrazil od mantinelu pred bránku hostí a štastie hostí puk vyhodil Mocek.

30:01
    Domáci pri signalizovam vylúčení hostí dávajú 4 gól. Tomáš Hrnka nahodil po mantinely puk, ten spracoval Henrich Ručkay a spätnou prihrávkou našiel pred bránkou MILANA HRUŠKU, ktorý prekonal Šimka. Asistencie: Tomáš Hrnka, Henrich Ručkay.

30:30
    Hostia opäť rýchlo znižujú. MIROSLAV IŽVOLT sa dostal do samostatného úniku, aj napriek faulu sa dokázal postaviť na korčule a blafákom prekonať Čiliaka. Asistencia: Marek Zukal

30:55
    Vylúčenie na strane domácich. Peter König 2 minúty za krošček.

31:17
    Sily na ľade sa vyrovnajú. Martin Výborný zbytočne fauloval v pásme hostí a dostáva 2 minúty za podrazenie.

32:17
    Martinčania sa dostávali do prečislenia 3 na 2, hostia si túto sľubnú akciu pokazili nepresnou prihrávkou.

33:26
    Po návrate Výborného sa bude porúčať na trestnú lavicu ďalší hráč hostí. Adam Drgoň 2 minúty hákovanie.

34:02
    Mirosla Štefanka prihral len na hokejku Matejku a ten vyhadzuje až k Čiliakovi.

35:05
    Využitá presilovka domácich. Samir Saliji si nakorčuľoval medzi kruhy, vystrelil a puk zastavila len korčuľa HENRICHA RUČKAYA, ktorou si prikopol puk tak, že oklamal brankára hostí a trafil odkrytú bránku. Asistencie: Samir Saliji, Pavol Segľa.

35:50
    A na druhej strane ďalšie prečíslenie bolo zastavené faulom. Martin Bača si ide sadnúť na 2 minúty za podrazenie.

36:30
    Nahodený puk pred Mareka Čiliaka, hostia naďalej v pásme hostí.

37:25
    Mašlonka vyhadzuje cez všetky čiary a obe mužstvá striedajú.

37:56
    Domáci už s piatimi hráčmi a tlačia sa opäť do útoku.

38:37
    Garip Saliji sa dostal k zakončeniu, vystrelil z jednej len do výstroje brankára hostí.

38:43
    Vylúčenie na strane hostí. Martin Výborný 2 minúty za sekanie.

38:53
    Ďalšia využitá presilovka domácich. MARTIN KONIG miešal puk na modrej, premýšĺal či nahrať, či vystreliť. Zvolil druhú možnosť, jeho nahodený skončil za bezmocným Šimkom. Asistencie: Jozef Fojtík, Milan Hruška.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V Nitre sledujeme priam exibičný zápas oboch mužstiev, kde sa príliš na obranu nemyslí. Domáci v tejto prestrelke zatiaľ po dvoch tretinách vedú 6:3. Tretia tretina začne v čase 18:37.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:34
    Strely na oboch stranách, v tej prvej Macejka. Na druhej strane nebezpečnejšie vystrelil Garip Saliji, puk vyrazil Šimko svojim ramenom.

41:15
    Jedno z mnohých prečíslení hostí, Ižvoltovi v poslednej chvíli preskočil puk a zabránil mu v lepšom zakončení.

42:45
    Martin Segľa vyviezol puk do hosťujúceho pásma, nemal komu prihrať, kedže jeho spoluhráči striedali.

43:38
    Matúš Rais čaka za svojou bránkou, obe mužstvá striedajú.

44:01
    Po chybe obrany hostí sa puk dostal pred voľného Garipa Salijiho, ten nezasepčil a prihral na voľného TOMÁŠA HRNKU a ten už nemal problém trafiť prázdnu bránku. Asistencia: Garip Saliji.

44:32
    Vylúčenie na strane hostí. Martin Sobota 2 minúty za podrazenie.

46:20
    Domáci teraz zatlačili hostí v ich pásme, dlhé sekundy obstreľovali Šimkovu bránku.

46:20
    Vylúčenie na strane hostí. Jiři Mocek 2 minúty za podrazenie.

46:36
    Hostia už vo štyroch a Zeliska vyváža puk do pásma domácich.

47:18
    Jozef Fojtík namiesto zakončenia volil prihrávku, možno na jeho škodu, jeho prihrávku nepochopil Barinka.

47:27
    Vylúčenie na oboch stranách za hrubosť. Za domácich Patrik Valčák, za hostí Tomáš Brcko.

48:28
    Nitrania zabudli na JIŘIHO MOCEKA, ktorý sa vracal po vylúčení na ľad, dostal puk na modrej a pekným zakončením znižuje. Asistencie: Filip Macejka, Miroslav Ižvolt.

50:22
    Hra sa na pár sekúnd ukľudnila, Martin sa snaží o ďalšie skorigovanie výsledku.

51:31
    Vylúčenie na strane domácich. Peter König 2 minúty za držanie.

52:26
    Domáci nevyužili samostatný nájazd a potom na druhej strane hostia strelili presilovkový gól. Ižvolt prihral na JAROSLAVA MARKOVIČA, ktorý sa nebojácne predral pred brankára Čiliaka a bekhendom vymietol šibenicu domácej bránky. Asistencie: Miroslav Ižvolt, Peter Galamboš.

52:27
    Oddychový čas domácích.

54:03
    Domácim oddychový čas pomohol. Tomáš Hrnka vystrelil od modrej, Šimkovi vypadol puk GARIP SALIJI sa najlepšie zorientoval a prekonal hosťujúceho brankára. Asistencie: Miroslav Štefanka, Tomáš Hrnka.

56:03
    Martin mohol znížiť, skvelým zákrokom sa prezentoval Čiliak, ktorý nechal lapačku na ľade a chytil letiaci puk.

56:45
    Domáci sa uponáhľali a je z toho zakázané uvoľnenie. Vhadzuje sa po ľavici Čiliaka.

56:58
    Drgoň vystrelil od modrej,Čiliakovi puk vypadol a najlepšie sa zorientoval hosťujúci kapitán JAROSLAV MARKOVIČ, ktorý svojím gólom ešte možno zdramatizuje dnešný divoký zápas. Asistencie: Adam Drgoň, Peter Galamboš.

58:59
    Vylúčenie na strane hostí. Michal Važan 2 +10 osobný trest za napadnutie.

59:40
    Zápas sa už len dohráva.

60:00

Máme za sebou pre divákov rozhodne pekné a zaujímave stretnutie, ako som to už skôr napísal priam exibičné. Domáci boli v dnešnom stretnutí o niečo lepší, efektívnejši a tak si zaslúžene pripisujú 3 body. Prajem Vám ešte príjemný zvyšok adventnej nedele. (19:24:50)

Dnešné stretnutie sleduje 1 431 divákov.

Miroslav Samseli

Branky a nahrávky: 11. Mašlonka (Hruška, Ručkay H.), 15. S. Saliji. (Ručkay H., Segľa M.), 21. Štefanka (Saliji S.), 31. Hruška M. (Ručkay H., Hrnka), 36. Ručkay (Saliji S., Segľa M.), 39. König (Fojtík J., Hruška M.), 45. Hrnka (Saliji G.), 55. Saliji G. (Štefanka, Hrnka) - 6. Škoda (Ižvolt, Kriška), 16. Sobota (Murček, Macejka), 31. Ižvolt (Zukal), 49. Mocek (Macejka, Ižvolt), 53. Markovič (Ižvolt, Galamboš), 57. Markovič (Drgoň, Galamboš)

HK VITAR Martin: Šimko (Dzubina) - Drgoň, J. Mocek, Zukal, M. Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Vartovník - Markovič, Galamboš, Važan - Kriška, Škoda, Ižvolt - Macejka, Murček, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát

Rozhodčí: P. Lokšík - M. Novák, V. Brath,

Diváci: 1 431