Kometa Brno – Liberec 4:5 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 6:2 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:3 (po s.n.)
Zlín – Hr. Králové 7:1 (kon.) | Letňany – PZ Kladno 10:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:1 (kon.)
Písek – K. Vary 1:0 (kon.) | Havířov – Slavia 0:0 (odl.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.)
Motor ČB – Chomutov 8:4 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Kladno 2:5 (kon.) | Olomouc – Pardubice 6:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Pátek 27.01.2012, 18:00 • HORÁCKÝ ZIMNÍ STADION • Extraliga staršího dorostu

Rebelové tak po bojovném utkání odjíždí do Kotliny s prázdnou po prohře 5:2. Nejvíce se do statistik zapsal se 3 asistencemi Mandát. Loučím se s Vámi a zase někdy napočtenou. (20:58:14)

60:00

59:59
    Vyloučen Lupač za hákování.

59:38
    A poslední přesilovku zápasu domácí opět proměňují. Tobola se po vyhraném buly napřáhnul a vyslal kotouč přímo do sítě.

59:36
    Mandát se těžko zvedá z ledu po zásahu vysokou holí. Na 2 minuty jde Meloun.

57:38
    Dukla při hře 5 na 5 stále útočí a nepřipouští změnu stavu.

55:41
    Čermák a Beránek 2+2 minuty hrubost a na druhé straně Hlídek a Beránek také 2+2 minuty

55:41
    Hromadná bitka ve Svobodově brankovišti!

55:55
    Rebelové se chystají na závěrečný nápor.

54:51
    Rebelové nastřelili břevno!

53:59
    Dukla využívá další přesilovku! Mandát přesně nahrál na Tobolu mezi kruhy. Tobola přesnou střelou do pravého horního růžku zvyšuje.

53:00
    Hosté se osvobozují.

52:14
    Po podražení Mandáta jde sedět Vala.

50:00
    Nikým nechráněný Mandát vypružil pouze do připraveného Dolejše.

48:00
    Nebezpečným obtočením okolo branky se prezentoval Kundrát! Puk míří podél brankové čáry.

46:35
    Domácí obránci si brankaře osekávat nenechají a usměrňují Havlíčkobrodské útočníky.

46:15
    Perfektní tah na bránu předvedl Jícha a následně Mandát. Ani jeden ale proti Dolejšovi neuspěl.

45:14
    Icing i na straně domácích

44:45
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

42:59
    Hosté v plném počtu. Z trestné mířil Žuček rovnou do přečíslení. Rebel se rozhodl střílet a Svoboda bez problému střelu vyráží.

42:22
    Bude se vhazovat v útočném pásmu Dukly. Dolejš podržel Lupačovo nahození.

41:14
    Jihlava v plném počtu.

40:59
    A jde sedět další brodský hráč. Žuček dostává 2 minuty za držení

40:24
    Za nesportovní chování jde sedět brodský Beránek, který dostal 10 minut osobního trestu.

40:01

40:00

39:14
    Tobola je vyloučen po obraném chvatu, který by se dal použít spíše v americkém fotbale za držení.

39:10
    Rebelové se ženou za vyrovnáním .

37:08
    A místo navýšení skóre tu je kontaktní gól. Dukla tlačila Rebely do obraného pásma, ale Kundrát se vydal jako osamocený jezdec do útoku. Nikým nebráněný si rychlou backhandovou kličkou pohrál se Svobodou.

36:25
    Těžko se z ledu sbírá brodský Ludvík, který inkasoval tvrdý hit od Toboly.

32:00
    A je tu vyloučení na obou stranách. Za Rebely jde sedět Meloun za nedovolené bránění. Za Duklu jde sedět Střecha, který nafilmoval pád.

29:25

28:22
    V oslabení vyjeli 2 na 1 Mandát s Jíchou. Druhý jmenovaný ale Mandátovu střílenou přihrávku nedokázal zklepnout.

27:35
    Tobola vyloučen za držení. Rebelové mají možnost snížit.

27:00
    Fantastický Dolejš! Po hrubce hostujícího obránce byl sám před brankou Vantuch. Jihlavský útočník se pokusil o kličku do backhandu, tu ale brankař v rudém zlikvidoval.

25:38
    Zohorna nastřelil v oslabení tyč!

25:05
    Jihlava má další možnost navýšit skóre. Dvořák musel po dlouhém střídání faulovat velice aktivního Střechu.

23:27
    A Jihlava přesilovku využívá. Dukla tlačila Rebely v přesilovkovém zámku. Nejdříve Lupač střílel po nahrávce od Mandáta. Dolejš střelu pouze vyrazil k volnému Vítkovi, a ten neměl problém puk do prázdné klece doklepnout

22:11
    Trest dostává brankář Rebelů Dolejš za podražení. Na trestnou lavici míří za Dolejše Zohorna.

22:05
    Skórovat mohl Střecha, proti byl ale brankář Dolejš

21:31
    Pavlas o pár centimetrů míjí pravou horní šibenici.

20:01

20:00

19:09
    Hra je plná nepřesností. Hráči pouze nahazují pásma.

17:01

16:54
    Strkanice v Dolejšově brankovišti.

16:45
    I Brod zkouší své štěstí v oslabení.

15:09
    Jihlava v početní výhodě po návratu Střechy .

15:01
    Vyloučen brodský Nováček za osekávání Svobody.

13:29

13:09
    Střecha obdržel menší trest za hrubost.

11:24
    Dukla tlačí Rebely hluboko v jejich obranném pásmu.

09:10
    Při signalizovaném vyloučení se dopředu vydala druhá jihlavská formace. V těsné blízkosti Dolejše zkusil Vantuch backhandovou střelu pod vyrážečku, a ta brankářovi Rebelů propadla.

08:30
    A je srovnáno. Dvořák se s pukem rozjel přímo na Svobodu. Střelu sice Svoboda udržel kontakt se střelcem už ale ne a doklouzal za čáru i s pukem

06:39
    Ještě při oslabení se Mandát chopil puku a vyrazil do útoku. Do přečíslení 3 na 2 se spolu s Mandátem a potrestaným Střechou dostal ještě Jícha. Mandát počkal až si Jícha najede na střed a přihrál. Jícha střelou mezi betony otevřel skóre.

06:15
    Ani Rebelové nemůžou zamknout Jihlavu do přesilovkového zámku.

05:00
    V oslabení pohrozil Jícha, Dolejš ale opět kryje.

04:34
    Střecha si de sednout na lavici hanby za hákování

04:46
    Krásný výpad Mandáta. Jihlavská desítka si vyjela od mantinelu na střed hřiště. Střelu pod horní tyč vyrazil Dolejš. Nutno dodat, že s velkou dávkou štěstí.

02:15
    Rebelové v plném počtu

01:51
    Dukla se nemůže dostat do pásma. Rebelové skvěle brání

00:15
    Hned po buly se do úniku prodral Pavlas, který byl ale faulovaný a Vala dostává 2 minuty za hákování. Jihlava má přesilovku.

00:01

Hráči se sjíždí na úvodní buly.

Hráči nastupují na led. Utkání za pár minut začne.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Krejčík) - Čermák, Brussmann, Půža, Tobola, Vítek, Pavlas, Kohout, Břežka - Lupač, Jícha, Mandát - Vantuch, Mahút, Střecha - Beran, Vykouk, Severa.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Jeřábek) - Žuček, Bláha, Meloun, Krajcigr, Vala - Hlídek, Ludvík, Beránek - Zohorna, Osmík, Nováček - Dvořák, Kundrát.
    Rozhodčí: Kreuzer - Pěšina - Polonyi

Vítám Vás u dnešního on-line přenosu. Dnes se střetne desátý s třetím týmem extraligové tabulky. Třetí Rebelové jsou sice před utkáním favority, ale dokáží svou roli potvrdit a nebo se prokáže pravidlo, že derby favorita nemá? Ovládne zápas Dukla a pošle Rebely do Kotliny s prázdnou? To se dozvíte od 18:00 u našeho přenosu.

David Suchý (JI)

Branky a nahrávky: 7. Jícha (Mandát), 10. Vantuch (Střecha, Mahút), 24. Vítek (Lupeč, Mandát), 54. Tobola (Mandát), 60. Tobola (Lupač) - 9. Dvořák, 38. Kundrát