Ústí n/L – Třebíč 1:2 (po s.n.) | Chomutov – Písek 3:2 (po s.n.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Šumperk – Beroun 6:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Kadaň 1:2 (kon.)
Most – Litoměřice 0:3 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Středa 22.02.2012, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc: Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Šlahař – Walker, Kolouch, Kucsera.

HC Dukla Jihlava: Novotný (Halmoši) – Ficenc (C), Kolafa, Malena, Kaláb, Dobrovolný, Petráček, Grundmanis, Jaroš – Hodek, Padělek, Čachotský – Jeslínek, Krupka, Maliník – Indra, Hubáček, Vysloužil – Zeman, Domin, Bezděk.

Rozhodčí: Hejduk – Kreuzer, Polonyi.

00:01

00:06
    Dopita vyhrál úvodní vhazování a domácí se ženou do útoku.

00:31
    Olomouc začala velmi aktivně a Novotný si připsal první zákrok po střele Kucharczyka.

01:00
    Po vhazování před vlastní brankou odpálil hostující hráč kotouč na zakázané uvolnění.

01:13
    A znovu. Další vhazování před Novotným.

01:49
    Ministr se proháčkoval z rohu až před Novotného, ale vzápětí o kotouč přišel.

02:27
    Do palebné pozice se dostal Kucsera, Novotný sklapl své betony včas.

02:35
    A máme tu první vyloučení na domácí straně. Jakub Bartoň dvě minuty za nedovolené bránění.

03:20
    Staněk vyhazuje přes všechny čáry pryč.

04:04
    Hodek přešel přes střední pásmo a prudce vystřelil, Kašík s potížemi vyrazil kotouč do rohu. Dukla zůstává u kotouče.

04:35

04:43
    Ihned poté co se Bartoň vrátil do hry, uháněl na Novotného Řípa, svou střelu však namířil přímo do hostujícího brankáře.

05:24
    Haluza dobruslil zdánlivě ztracený nahozený kotouč a z těžkého úhlu donutil Novotného k zákroku.

06:16
    Třetí domácí lajna držela dlouho hosty v šachu, nakonec na sebe vzal odpovědnost Pšurný, mířil těsně mimo.

07:59
    Selingr se prokličkoval k Novotnému, ale hostující brankář kotouč s námahou vyrazil před sebe, poté dorážel Dopita, ale jeho střela byla sražena.

08:53
    Řípa s Ondruškem se dostali do přečislení proti jedinému obránci, druhý jmenovaný mohl střílet do prázdné branky, ale kotouč mu nesedl.

10:32
    Své štěstí zkusil od modré také Janáček, mířil však pouze do brankáře Novotného.

11:17
    Indra se dral do samostatného úniku, v poslední chvíli mu kotouč upálil vracející se Ondrušek.

12:09
    Jihlavští vytvořili menší závar před domácí brankou a ke střele se v mezikruží napřahoval Čachotský, v poslední chvíli se před ním sklouzl Nedbálek a puk mu sebral.

13:20
    Po delší době si na kotouč sáhl Kašík, když vyrážečkou zneškodnil střelu Bezděka.

14:20
    Hostům se rodila nadějná situace dvou proti jednomu, bohužel pro Duklu ji pokazil ofsajdem Krupka.

15:20
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Šlahař s Pšurným zabojovali za brankou a první jmenovaný naservíroval kotouč přímo na hůl PETRA KOLOUCHA, ten ač téměř v leže, zakončil přesně. Asistence: Jakub Šlahař, Michal Pšurný.

15:45
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté se ihned vrátili do utkání brankou, kterou si Kašík za klobouk určitě nedá. MARTIN VYSLOUŽIL spíše nahodil kotouč z dálky a Kašíkovi propadl kotouč pod lapačkou. Asistence: Radek Hubáček.

17:43
    Domácí elitní lajna více jak minutu držela útočné pásmo, tento tlak nakonec vyústil ve střelu Ondruška a dorážku Dopity, při které zasáhl Novotný skvěle svou holí.

19:00
    Přesně minutku před koncem úvodní třetiny zahrála Olomouc na zakázané uvolnění.

19:27
    Totožná situace tentokráte z hole jednoho z hostujících hráčů.

20:00

20:01

20:24
    Do první šance v prostřední části se dral Hodek, před ním stál poslední Staněk, který jej čistě obral o kotouč.

21:28
    Rychlý úprk po křídle předvedl Řípa, s kotoučem zajel hodně do těžkého úhlu, ale dokázal vystřelil a vyprášil Novotného beton.

21:50
    U kotouče opět Řípa, tentokráte nahrál do dobré pozice Pšurnému, proti němuž se vytáhl Novotný skvělým zákrokem.

22:36
    Hodně těžce se z ledu sbíral hostující Hubáček, hlavní rozhodčí ale nikoho nevylučuje.

22:55
    Kohouti si dnes podruhé zahrají v oslabení. Dvě minuty pro Petra Koloucha za krosček.

23:09
    Paradoxně to byli domácí, kteří mohli skórovat. Kucharczyk svůj úprk proměnil ve střelu do Novotného výstroje.

24:33
    Michal Jeslínek trefil holí Jakuba Bartoně a dostává celkem čtyři minuty. Velká šance pro domácí pro změnu skóre.

24:55
    Kolouch zpět ve hře, domácí mají před sebou dlouhou přesilovku.

25:25
    Olomouc zahrává přesilovku pouze s jedním bekem. První střelu si připsal Selingr, ale Novotný ji dobře viděl.

26:48
    Během minutového zámku si střely postupně připsali Dopita, Kucharczyk a Ministr, všechny Novotný vyrazil před sebe, ale před brankou nebyl nikdo z domácích.

28:01
    Domácí nakonec tuto přesilovou hru využívají. Po sérii přihrávek se z pravého kruhu napřáhl JAKUB BARTOŇ a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Ondrušek, Petr Haluza.

30:00
    Přesně v polovině základní hrací doby se svým sólem předvedl Jakub Šlahař, jehož střelu nadzvedl Malena až do ochranné sítě.

31:03
    Bartoň zachytil kotouč na červené čáře a domácím se naskytla možnost čtyři proti dvěma, ale jeden z olomouckých hráčů přejel modrou příliš brzo.

31:56
    Dopita přesprintoval Malenu a naservíroval skrz třetinu přihrávku do brankoviště, kotouč přešel přes tři hráče Dukly, což zřejmě nečekal Selingr, který kotouč sám před brankou nezasáhl.

33:37
    Zakázané uvolnění Dukly.

34:11
    Petr Domin projel po křídle a z velkého úhlu vystřelil na Kašíka, který s obtížemi zachytil kotouč. Domácí brankář dnes není příliš jistý.

34:58
    Dnes druhé vyloučení hostů a opět za hru vysokou holí a znovu za čtyři minuty. Tentokrát pro Aleše Padělka.

36:16
    Olomoučtí opět se čtyřmi útočníky na ledě. Po dvaceti přihrávkách nakrátko se o střelu pokusil Dopita, ale jeho slabý pokus Novotný přikryl.

36:59
    Velký závar po střele Ondruška, kdy kotouč poskakoval v brankovišti, ale žádná z domácích hokejek jej do branky neuklidila. Následně hosté vyhazují.

37:52
    Haluza ukořistil kotouč za brankou a nabil na modrou Kotvanovi, jehož projektil málem udělal Novotnému díru do lapačky.

38:18
    Jihlava dobře brání, domácí se nyní nemohou dostat do pásma.

38:58
    Padělek je zpět ve hře, toto oslabení hosté zvládli.

39:40
    Kotouč za brankou hostů, druhá třetina se již dohraje v poklidu.

40:00

40:01

40:43
    Oba týmy si zatím pouze vyměňují kotouče ve středním pásmu.

41:36
    Matěj Pekr vyhodil kotouč z obranné třetiny do hlediště, ale bylo to s pomocí hostujícího hráče.

42:41
    Kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Petra Domina, jehož razantní střelu vytěsnil bravurně Kašík ramenem!

43:35
    Závar před brankou Jihlavy, v brankovišti se tísnilo snad pět hráčů, nenašel se však nikdo, kdo by kotouč napálil do branky. Tuto valnou hromadu ukončili hosté zakázaným uvolněním.

44:37
    Pekr před Novotným sťukl kotouč pod sebe pro Ministra, který miřil pár centimetrů vedle levé tyče.

45:25
    Hosté dostavají šanci pro vyrovnání v podobě přesilové hry. Dvě minuty pro Petra Koloucha za vysokou hůl.

46:20
    Domácí zatím dobře brání, kotouč je až za Novotným.

46:30
    Domácí jdou do tří. Ondrušek trefil jednoho z hostů holí do obličeje a dostává dvě minuty.

46:36
    Hubáček se po vhazování v brankovišti srazil s Kašíkem, hra je přerušena.