Omsk – Kazaň 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:3 (po s.n.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Petrohrad – Novokuzněck 5:2 (kon.) | Mytišči – Chabarovsk 1:4 (kon.) | Riga – Novosibirsk 3:2 (po s.n.)
Dynamo Moskva
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
CSKA Moskva
Středa 22.02.2012, 16:00 • Malaja sportivnaja arena Lužniki, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezké odpoledne. V Rusku se dnes slaví "Den ochránců vlasti" a do moskevských Lužnik, kde své domácí zápasy hraje Dynamo, nemohl zavítat celek s příhodnější přezdívkou. Armádní CSKA, které stále hájí poslední postupovou příčku před městským rivalem Spartakem, se bude snažit dotáhnout případným vítězstvím na sedmou Rigu a minimalizovat tak pravděpodobnost, že by v prvním kole Gagarinova poháru nastoupilo právě proti dnešnímu soupeři.

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Volkov) - Graňák, Gorochov, Novák, Solovjov, Bojkov, Jalasvaara - Gorovikov, Anisin, Klepiš - Coin, Kozlov, Koňkov - Babenko, Kokarev, Tolpeko - Volkov, Pestunov, Kvapil

CSKA Moskva: Staňa (Gajdučenko) - Sergejev, Guskov, Čáslava, Rjasenskij, Pašnin, Budarčikov, Marčenko - Persson, Surový, Širokov - Jašin, Filatov, Badjukov - Barbašev, Paršin, Zubov - Pronin, Kugryšev, Bucajev, Kuljomin

Rozhodčí: Hoffman, Olenin - Sivov, Šeljanin.

Lužnikami právě zní ruská hymna.

Hymna Ruské federace dozněla, hráči se ještě naposledy projedou po kluzišti a půjdeme do utkání.

V aréně jsou ještě před samotným zápasem projevy k dnešnímu slavnostnímu dni.

00:01

00:18
    První útočné snažení domácích chtělo zakončení, jak Klepiš tak ani Gorovikov se ale v nadějných pozicích neodvážili a puk ztratili.

00:40
    Kozlov se pokusil lehkým nahozením překonat Staňu, ten ale dokázal na jednoduchý pokus zareagovat.

01:03
    Puk v hledišti, vhazování ve středu kluziště.

01:20
    První zákrok si připsal i Jerjomenko, Zubovovu ránu z velkého úhlu zkrotil ramenem.

02:08
    Staňa opět přerušuje hru, jeho spoluhráči potřebují střídat.

04:16
    Zakázané uvolnění Dynama.

04:34
    Staňa měl velké problémy, nejprve musel vyrazit střelu Zubova od mantinelu a pak zakročit proti dorážce Jalasvaary. Obojí zvládl.

05:18
    Kokarev se skvěle protáhl do útočného pásma a když už se chytal k zakončení, rozhodila jej hokejka Pašnina, která kotouč odrazila pryč.

05:41
    Další zakázané uvolnění domácího týmu.

05:53
    Kokarev před brankou hledal Babikova, jenomže jej nenašel a pouze tak odevzdal puk do rohu kluziště.

07:08
    Klepiš na modrou převzal kotouč od Anisina, vyjel s ním však z útočné třetiny, následně se s ním vrátil a zařídil tak odpískání ofsajdu.

07:19
    Klepiš na modré skvěle převzal puk a najel si do nadějné střelecké pozice mezi kruhy, odkud ale trefil jen Staňovu hruď. Anisin si následně kotouč sklepl bruslí, ale příliš daleko od hole.

08:40
    CSKA je stále zatažené hluboko ve vlastní obranné třetině, Dynamu se zatím nedaří rozehrávka.

09:40
    Dynamu se znovu nepodařil bleskový přechod do útoku a začíná z vlastní třetiny.

09:55
    Pestunov se skvěle protáhl před Staňu, vytáhl si jej z branky a už zakončoval do prázdné branky. Pak se ale s hokejkou natáhl Guskov a zasáhl!

10:01
    Chvíli na to přichází první vyloučení - Alexandr Guskov si jde sednout za zdržování hry.

11:02
    Širokov dobře zavezl puk do středního pásma a následně jej poslal dozadu. Budarčikov se následně dostal po pravém mantinelu před Jerjomenka, který se proti jeho dorážce musel vytáhnout skvělým zákrokem.

11:55
    Klepiš zvolil špatnou formu přihrávky a CSKA okamžitě vyhodilo.

12:01

12:23
    CSKA znovu vyhodilo, tentokrát to ale bylo již při stejném počtu hráčů na ledě a proto přichází na řadu zakázané uvolnění.

12:52
    Sergej Soin dostává dvě minuty za hákování.

13:04
    Jenomže CSKA se hloupě dostalo do středního pásma.

13:20
    Dynamu se krátce nato podařilo vyhodit. CSKA přesilovku příliš dobře nezačalo.

13:35
    Kotouč utekl až do obranného pásma CSKA.

14:00
    Surový dostal přihrávku před branku, osamocený ale trefil jen přesunujícího se Jerjomenka!

14:17
    Niklas Persson dostává dvě minuty za nedovolené bránění. CSKA má po přesilovce.

14:50
    Dynamo hru 4 na 4 zahájilo držením kotouče před Staňou.

15:05
    Zakázané uvolnění CSKA.

15:12
    Pašninovi se krátce po buly podařilo vyhozením osvobodit svůj tým.

15:49
    Klepiš opět pokazil přihrávku a Jalasvaara odpálil kotouč do bezpečí.

16:40
    Persson je sice už na ledě, Dynamo ale ve svém tlaku pokračuje.

16:57
    Tolpeko se skvěle prodral přes dva protihráče, jeho backhand ale Staňa skvělým postavením vytěsnil vedle.

17:01
    Následně Staňa raději uklidnil hru po střele Babenka od modré.

17:34
    Kokarev hledal před bránou Babenka s Tolpenkem, oba by zakončovali do prázdné, ani jeden ale na kotouč nedosáhl!

18:27
    Graňák nahodil kotouč za branku, Anisin vrátil kotouč za branku a jen s velkým štěstím si jej Staňa nesrazil za svá záda. Následně se hráči v modrém pokoušeli dorážet, to se jim ale nepodařilo.

19:00
    Staňa si připsal další nejistý zákrok, tentokrát po lehkém švihu Kvapila.

19:25
    Anisin pokazil přechod přes modrou a vše musel řešit Solovjov. Kotouč nakonec skončil na mezi střídačkami.

19:50
    Kozlov vyzkoušel Staňu zpoza modré, slovenskému brankáři kotouč vypadl, žádné nebezpečí pro CSKA to ale neznamenalo.

20:00

Úvodních dvacet minut hry v Lužnikách nám tedy branku nenabídlo. V ospalém utkání je mírně aktivnější domácí Dynamo. Druhá třetina začne cca v 16:49.

V Lužnikách je vše připraveno k pokračování zápasu.

20:01

20:52
    Obrovskou šanci hostí měl Surový, jeho střela po krásně přihrávce od Perssona ale minula branku, v níž na zemi ležel Jerjomenko.

22:49
    CSKA do druhé třetiny vstoupilo naprosto odlišně, než do té první. Teď je kotouč mimo led, vhazování před domácí brankou.

22:58
    Za Jerjomenkem zazvonila tyč. CSKA mělo velmi nadějnou příležitost, Zubov sice ve vyložené šanci dokázal domácího brankáře překonat, ale trefil jen pravou tyč!

23:10
    Domácím se na začátku druhé třetiny nedaří, Solovjov rozehrál tak, že kotouč skončil za čárou a bylo odpískáno zakázané uvolnění.

23:48
    Surový se opět dostal ke střele z mezikruží, branku ale těsně netrefil.

23:54
    Chvíli nato ujel Anisin, Staňa si ale svou levou tyč pohlídal a kotouč přizvedl nad sebe.

25:04
    Jerjomenko musel levým betonem zakročit po pokusu Zubova, jenž si nedokázal vybrat mezi přihrávkou a střelou.

25:57
    Zubov hledal vepředu Paršina, ten ale těsně před modrou na kotouč nedosáhl a hra se tak stěhuje před Staňu.

26:22
    Na trestnou lavici putuje Michael Pašnin za podražení.

26:36
    Širokov se nakonec dostal ke kotouči u mantinelu a vyhodil přes všechny čáry.

27:15
    Dynamu se první část přesilovky nepovedla a Oleg Znaroks na led poslal druhou přesilovkovou formaci.

27:41
    Jenomže ani ta dlouho útočné pásmo neudržela.

28:01
    Bojkov s Kokarevem hlídkovali před brankou, kam nakonec směřoval i kotouč, oba hráče Dynama ale minul.

28:22

28:42
    Klepiš zakončoval z velkého úhlu backhandem a Staňu nepřekvapil. CSKA nakonec vyvezlo kotouč a konečně prostřídalo.

29:06
    Nakonec zakázané uvolnění hostů.

29:44
    Taktovku utkání si zpět do svých rukou vzalo Dynamo.

30:24
    Boňkov si skvěle sjel před branku, kde nakonec dostal skvělou přihrávku od Babenka, ale ve velice výhodné pozici netrefil kotouč ideálně a následně ani branku!

30:28
    Staňa přerušil hru, vhazování po jeho pravici.

31:04
    Po levém křídle se skvěle protáhl Širokov, překonal Jerjomenka, ale toho zachránilo břevno!

32:10
    Klepiš opět hledal své spoluhráče před brankou, místo toho trefil jen hokejku Stani, od níž šel kotouč do rohu.

32:29
    Staňa teď musel před dotírajícím Anisinem skrýt kotouč do své lapačky.

32:22
    Aleksandr Bojkov je vyloučen za úder loktem.

33:12
    Při vlastním oslabení mohl ujet Soin, naštěstí pro CSKA ale na modré ztratil poskakující kotouč.

33:37
    Persson dal velmi mizernou přihrávku směrem vzad a puk doputoval až do obranné třetiny CSKA.

33:51
    Navíc se Dynamu krátce nato znovu podařilo vyhodit.

34:05
    Postavení mimo hru hostí.

34:42

34:54
    Staňa raději u své levé tyče pokryl Klepišův pokus od mantinelu.

35:34
    Anisin si nádherně pohrál s pukem v útočné třetině, dostal se mezi kruhy a v tváří v tvář Staňovi trefil pouze betony slovenského brankáře!

36:20
    Kotouč směřoval na Volkova, ten se ale k němu nedostal a bylo odpískáno zakázané uvolnění domácího celku.

36:51
    Širokov si opět našel skvělou pozici pro střelu, Jerjomenko se ale po jeho vyjetí do mezikruží ukázal.

37:08
    Paršin před brankou hledal Barbaševa, ten však jeho nájezd nezachytil a k zasunutí za Jerjomenka mu chyběl půlkrok.

37:47
    Filatov dostal skvělou přihrávku od Čáslavy, jenomže puk mu v rozhodující moment přeskočil hokejku a zakončení do odkryté branky se tak nekonalo.

38:53
    Jašin dojel kotouč náhodně odrazený od mantinelu, pokusil se vystřelil přes Nováka, ale trefil pouze jeho brusle.

39:00
    Jerjomenko na začátku poslední minuty druhé třetiny schovává kotouč a přerušuje hru.

39:33

39:37
    Sergejev se pokoušel nahodit před branku, předtím ale projel Surový a kotouč jej trefil do brusle.

40:00

Ve druhé třetině tohoto moskevského derby se sice hra mírně vyrovnala, stav ale nadále zůstává bezbrankový. Doufejme, že góly přijdou už ve třetí třetině, která začne kolem 17:36.

CSKA do třetí třetiny vstupuje s tím, že je jistým účastníkem play-off.

40:01

40:52
    Jeden z dvojice Solovjov - Filatov posunul svou tečí kotouč mimo kluziště.

41:35
    Nadějnou střelu Guskova od modré skvělým rozklekem vyrazil Jerjomenko.

42:18
    Kokarev se snažil ukličkovat všechny soupeře, nakonec před brankou zvolil nejméně vhodnou trasu k ní a kotouč ztratil.

43:21
    Kvapil se vymotal zpoza branky a pokusil se najít lépe postavené spoluhráče, Paršin ale do jeho přihrávky vložil hůl a ukončil tak tlak domácího celku.

44:13
    Kuljomin po přihrávce Guskova zpoza branky prověřil Jerjomenka, ten si ale kotouč na led srazil hrudí a nakonec jej přikryl.

44:54
    Soin skvěle našel Koňkova, ten měl před Staňou jedinečnou možnost k zakončení, nedokázal však včas zareagovat a nakonec o výhodnou střeleckou pozici přišel.

45:42
    Gorochov se výborně protáhl do útočného pásma, pak ale z moc velkého úhlu nechal vyniknout Staňův beton.

45:54
    Jašin před brankou nádherně hledal Badjukova, ten měl ale obrovskou smůlu a kotouč do prázdné branky nedoklepl.

46:10
    Staňa opět pauzuje hru a vlažné derby pokračuje.

46:54
    Dynamo se znovu pokusilo zatlačit svého soupeře před jeho brankou, ke střele se ale po optickém tlaku nedostalo a kotouč odskočil do středního pásma.

47:18
    Ofsajd Gorovikova, který si nevšiml zvedajícího se Anisina.

48:37
    Filatov v útočné třetině skoro vybruslil kružnici, když se ale dostal k jejímu středu, byl zablokován.

49:11
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Konečně přichází úvodní branka utkání. Bojkov napřáhl od modré, trefil na brankovišti stojícího VJAČESLAVA KOZLOVA, od jehož holeně se kotouč odrazil za Staňu. Asistence: Alexandr Bojkov.

50:24
    Dynamo se opět usídlilo před Staňou, Pestunov se pokusil na modré vystřelit, jeho střela se ale zastavila na prvním hráči v bílém.

51:26
    Před Bucajeva se do nadějné pozice odrazil kotouč, hráč hostí ale v nadějné pozici nedokázal zakončit.

51:31
    Na trestnou shodně putují Nikolaj Pronin a Alexandr Bojkov.

51:42
    Skvěle se dopředu probíjel Sergejev, jenomže se dostal do mírného předklonu, následně byl slabě zahákován a tak nedokázal zakončit.

51:19
    Persson hledal před brankou Rjasenskiho, jenž by měl ideální příležitost zakončovat, k zadákovi CSKA ale kotouč neprošel.

53:11
    Kvapil dlouze podržel v útočné třetině kotouč, našel Pestunova, jenž se nedokázal s pukem otočit a tak zakončil jen z velkého úhlu.

53:31
    Po další akci Pestunova, který se šikovně uvolňoval za branku, putuje na trestnou lavici Michail Pašnin za hrubost.

53:47
    Anisin si sjel do pravého křídla, potřeboval se uvolnit přes Zubova, to se mu ale nepovedlo a Dynamo tak začíná od píky.

54:16
    Anisinovu ránu přes beka Staňa vyrazil do boku.

54:37
    Graňák od modré našel Klepiše, jeho tvrdou ránu Staňa skvěle zpacifikoval.

54:45
    Chvíli nato před brankou našel Anisin Gorochova, obránce Dynama ale zametl kotouč jen pod Staňův beton.

55:31

55:49
    Tolpeko výborně od mantinelu vyzval ke gólu Jalasvaaru, ten ale nezpracoval rotující kotouč.

56:36
    Kvapil výborně využil dlouhého pobytu CSKA na ledě, předjel svého soupeře, objel branku a krásnou přihrávkou našel Rjasenskiho, jehož třepotavou ránu Staňa zkrotil v lapačce.

57:11
    Staňa musel na led, aby zkrotil náhodně odražený kotouč do jeho brankoviště.

57:43
    Hra znovu přerušena.

59:00
    CSKA má poslední minutu na srovnání současného stavu.

59:25
    Klepiš před branku předal Gorovikovi, ten ale opět zkusil backhand a znovu netrefil branku.

59:55
    Na trestnou lavici jde Denis Paršin za sekání.

59:55
    Oddechový čas prozatimního kouče CSKA Vjačeslava Bucajeva.

60:00

Utrápené moskevské derby rozhodla až poslední třetina, v níž po střele Bojkova od modré kotouč za Staňova záda tečoval Vjačeslav Kozlov. CSKA to však nemusí mrzet, díky zaváhání Spartaku je totiž jistým postupujícím do play-off. Já vám děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů. (18:06:54)