Omsk – Nižněkamsk 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Ufa 4:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 5:4 (po s.n.)
Barys – Viťaz 3:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Lev 5:3 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 4:1 (kon.)
Riga – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Avangard Omsk
3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 26.02.2012, 11:00 • Arena Omsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Velice důležité utkání hlavně z pohledů hostů, kteří jsou těsně za branou play-off. Nacházejí se totiž na sedmnáctém místě o bod za Novokuzněckem a nyní potřebují nutně bodovat. Ovšem na půdě čtvrtého Omsku to nebude jednoduché. Ten se totiž blíží stobodové hranici a navíc musí ještě odrážet nápor i osmé Ufy, která ztrácí pouhé čtyři body.

00:01

00:20
    Hned v úvodu hrají hosté přesilovku, na trestmou lavici usedá Kuzněcov.

01:38
    Omsk se zatím dobře brání, domácí gólman nemusel výrazněji zasahovat.

02:20

02:30
    Nyní zásah Kuzněcova proti ráně od modré.

03:16
    Omsk najíždí do třetiny protivníka, ke střele se ale dostat nemůže.

04:14
    Střela z mezikruží končí ve výstroji Kuzněcova.

04:59
    Útočit začíná také Omsk, který si zajel za branku soupeře a snaží se najít střeleckou pozici.

05:36
    Nyní se rodila nebezpečná akce Omsku, avšak je zastavena ofsajdem.

06:12
    Další postavení mimo hru a kratší pauza.

07:23
    Zásah Kuzněcova, hosté zatím mají větší touhu po vítězství.

07:35
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Za braknu si najel Lamtjugov a vyšachoval obranu Omsku, našel před ní zcela volného IGORA POLYGALOVA a ten otevírá skóre zápasu Asistence: Alexander Koroljuv

08:23
    O něco později další dobrý zákrok Kuzněcova.

08:57
    Na druhé straně zahrozil Averin, avšak Tarkki včas zaklapl betony k sobě.

09:12
    Omsk bude hrát přesilovku, za sekání jde na trestnou lavici Nosek.

09:49
    Domácí kombinují před brankou hostů, jenže se jim nedaří vystřelit.

10:04
    Nyní Nižněkamsk vyhazuje.

10:49
    Tarkki dobře zasahuje a Nižněkamsku se i tentokráte podařilo vyhodit.

11:12

11:32
    Tarkki vyráží tvrdou ránu z pravé strany kruhů.

12:13
    Do útoku přecházeli hosté, ovšem puk mají v držení domácí za svou brankou.

12:59
    Stejná situace i na druhé straně, po chybné přihrávce Nižněkamsk čeká na střídání.

13:48
    Nahození téměř z půlky ukrývá Kuzněcov pro jistotu ve své lapačce.

14:15
    Hosté to zkoušeli po pravém mantinelu, i tentokráte ale ztrácejí kotouč.

14:44
    Domácí Kuzněcov opět před dotírajícím protihráčem přikrývá kotouč lapačkou.

14:56
    Na druhé straně úspěšně zasahuje Tarkki.

15:37
    Další špatná přihrávka Omsku a Nižněkmask rozehrává od své branky.

15:47
    Z pravé strany najíždí Kvaša, ale střílí těsně nad branku.

16:29
    Omsk šel do protiútoki dva na dva, nicméně Mantyla posílá k zemi Ivanova a dostává dvě minuty za podražení.

16:59
    Půlminuta pryč a Omsk se ještě do pásma soupeře ani nedostal.

17:32
    Hosté navíc mají tlak a dokonce v oslabení skórují. Po chybě obrany Omsku se ke kotouči dostává Berezin a gólman Kuzněcov je překonán, do prázdné klece pak doráží IGOR POLYGALOV. Asistence: Maxim Berezin.

17:58
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí přeci jen využívají přesilovku, po krásné přihrávce Kurjanova od modré střílí z pravé strany kruhů pžímo k tyči ALEXANDER POPOV. Asistence: Anton Kurjanov.

18:46
    Domácí ožili a snaží se udržet útočnou třetinu.

19:31
    Obrovský závar před Tarkkim, už se ale asi nic nestane.

20:00

Hosté jsou zatím ve střelbě aktivnější, vystřelili devětkrát, zatímco Omsk pouze pětkrát.

Další třetina začne přibližně v 11:47

20:01

20:16
    Hned v úvodu první zásah Tarkkiho.

20:53
    Tarkii vyráží kotouč betounem proti osamocenému útočníkovi..

21:13
    Zakázané uvolnění Omsku.

21:54
    Nižněkamsk nahazuje do třetiny a puk pro jistotu přikrývá Kuzněcov.

22:33
    Střela Peťušenka jde těsně vedle tyče.

22:53
    Ofsajd domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

23:19
    Omsk už téměř minutu drží třetinu soupeře. První ránu vyrazil Tarkki před sebe, podruhé chytá do lapačky střelu od modré od Belova.

23:50
    MAXIM PEŤUŠKO se ovlnil mezi kruhy a i když byl podražen a skoro spadl, ranou k tyči pokořuje Kuzněcova. Asistence: Maxim Cibak.

25:08
    A další branka hostů, kteří jdou do trháku. Po střele Koroljuka vyráží Kuzněcov jen před sebe a do prázdné branky zasouvá NIKOLAJ LEMTJUGOV. Asistence: Alexander Koroljuk.

26:03
    Omsk začíná být v problémech a vůbec se mu nedaří v obraně, nyní přichází technický oddechový čas.

26:58
    Tarkki přerušuje hru, žádný velký problém ale řešit nemusí.

27:38
    Hned po vhazování v útočném pásmu Tarkki opět radši přikrývá koutuč pod lapačku.

28:28
    Omsk se stále jenom brání, nyní vyhazuje přes všechny čáry a máme tu pouze zakázané uvolnění.

29:09
    Nižněkamsku stačí, když hráči Omsku kombinují ve vlastní třetině.

29:53
    Nižněkamsk se usadil v pásmu soupeře, jenže nyní chybuje.

29:59
    Omsk ale stále ještě žije a po chybě obrany hostů snižuje. Přes půlku kluziště jel sám na Tarkkiho JEGOR AVERIN po přihrávce Frolova a nájezd zakončil krásným bekhandovým blafákem. Asistence: Alexander Frolov

31:23
    Omsk z ničeho nic ožil a byly tu dva závary před Tarkkim.

31:48
    Omsk navíc bude hrát přesilovku, za držení jde na dvě minuty na trestnou lavici Berezin.

33:03
    Omsk téměř minutu držel kotouč ve třetině hostů, jenže nyní domácí vyhazují těsně za modrou čáru.

33:38
    Omsk drží třetinu, jenže nedokáže vystřelit.

33:48
    Nižněkamsk dvakrát vyhodil a je v plném počtu.

34:33
    Další technický oddechový čas, vhazuje se v obranném pásmu hostů.

35:07
    Omsk se snaží o přechod do útoku, kotouč ale končí v jeho obranném pásmu.

35:32
    Sražená střela míří nad branku Kuzněcova.

36:01
    Další nebezpečná střela hostů z mezikruží končí těsně vedle levé tyčky.

36:22
    Tvrdá střela z mezikruží od Alexandrova, Tarkki ale jeho ránu kryje.

36:56
    Další dobrý zásah Tarkkiho, který nyní drží svůj tým. Úplně osamocený Škoula pálí k tyči přímo do lapačky finského gólmana.

37:37
    Před brankou hledal někoho volného Ivanov, jenže k puku se nikdo z domácích nedostal.

37:58
    Zákázané uvolnění Omsku.

38:27
    Kuzněcov musel včas sepnout betony, Omsk vyhazuje.

38:49
    Na druhé straně zasahuje po tečované ráně Tarkki.

39:00
    Omsk ještě bude hrát v závěru přesilovku, za podražení usedá na trestnou lavici Koroljuk.

39:37
    Střela Guseva končí u Tarkkiho.

39:37
    Kuzněcov míří na střídačku a Omsk dohraje přesilovku 6 na 4.

40:00

Omsk ve druhé třetině přestřílel soupeře 15 ku 8, přesto se jeho manko zvýšilo. V závěru druhé třetiny zkoušel neobvykle power-play, nevyužil jí a ani neinkasoval, proto jde do kabin s dvoubrankovým mankem.

Třetí třetina začně přibližně ve 12:36

40:01

40:32
    Pokračuje přesilovka Omsku, jenže Nižněkamsk hned vyhazuje.

41:00

41:07
    Nahození sbírá do lapačky Kuzněcov a okamžitě vyhazuje.

41:33
    Kuzněcov chytá střelu od modré a poté končí v brance hned tři hráči, velká mela před domácí brankou.

42:24
    Hosté jsou v náporu, Kuzněcov vyráží.

44:30
    Hosté buudou hrát přesilovku, za držení míří na trestnou lavici Jegor Averin.

45:32
    Hostům se však přesilovka vůbec nedaří.

46:30
    Omsk v plném počtu.

47:44
    Hraje se nahoru dolů, Omsk se tlačí do útoku.

48:35
    Nižněkamsk vyhazuje.

50:11
    Branku objel ALEXANDER FROLOV a na dlouhou ruku zasunul kotouč za dezorientoveného Tarkkiho. Asitence: Alexander Nesterov

50:53
    Další nájezd za branku Tarkiho, tentokráte ale Omsk přichází o kotouč.

52:03
    Omsk se snažil udržet třetinu, Nižněkamsk opět vyhazuje.

52:59
    Výborná obrana hostů, Tarkki nemusí zasahovat.

53:24
    Nyní se hosté dostali dokonce do útočné třetiny.

54:25
    Nižněkamsk tlačí, střelu Peťuška dobře drží Kuzněcov.

54:48
    Kuzněcov zasahuje i proti ráně Koroljuka.

55:56
    Omsk se nemůže probojovat do útoku a vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:53
    Hosté vedou a mají k tomu převahu, střela Koroljuka míří těsně vedle tyče Kuzněcovovy svatyně.

57:53
    Omsk těžko pžechází do útočného pásma a nedaří se mu vybojovat kotouč.

58:04
    Nyní navíc vyvážejí kotuč hosté.

58:39
    Tvrdá střela trefuje Tarkkiho do ramene a je mimo tři tyče.

58:57
    Zákazané uvolnění hostů.

59:09
    Omsk hraje bez brankaře.

59:47
    Nižněkamsk vyhazuje a Omsk krouží před svou prázdnou svatyní.

60:00

Omsk může po tomto kole přijít o svou čtvrtou pozici a propadnout se až na sedmé místo, nyní na soupeře totiž těsně nestačil. Herně byl horší a i když měl nakonec více střel, tak hodně chyboval a hosté vyhráli zaslouženě. Prozatím se dostávají do nejlepší šestnáctky a uvidí se, jestli se v ní nakonec udrží. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (13:09:25)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 18. Popov (Kurjanov), 30. Averin (Frolov), 51. Frolov (Nesterov) - 8. Polygalov (Koroljuv), 18. Polygalov (Berezin), 24. Peťuško (Cibak), 26. Lemtjugov (Koroljuk )

Avangard Omsk: Kuzněcov (Ramo) - Salmela, Pujacs, Lyamin, Alexandrov, Škoula, Belov, Gusev - Averin, Volkov, Nesterov - Kurjanov, Červenka, Popov - Kalinin, Ivanov, Frolov - Žukov, Orlov, Pervušin.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Tarkki (Franskevič) - Mantyla, Kolesnikov, Berezin, Korolev, Belov, Rybnytsky, Nosek - Kvaša, Arkipov, Ošala - Petuško, Milovzorov, Cibak - Polygalov, Koroljuk, Lamtjugov - Islamov, Knjazev, Bortnikov.

Rozhodčí: Komarov, Gofman - Pavlov, Koposov