Chievo – Cesena 1:0 (kon.) | Cagliari – Lecce 1:2 (kon.) | Catania – Novara 3:1 (kon.)
Siena – Palermo 4:1 (kon.) | Atalanta BC – AS Řím 4:1 (kon.) | Lazio – Fiorentina 1:0 (kon.)
Neapol – Inter 1:0 (kon.) | Bologna – Udinese 1:3 (kon.)
Chievo Verona
1:0 (0:0)
AC Cesena
Neděle 26.02.2012, 15:00 • Marc Antonio Bentegodi (Itálie) • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Na stadion Bentegodi, kde hraje své domácí zápasy Chievo, zavítá poslední Cesena. Sea Horses čekají na vítězství už pět kol a nyní doufají, že se jim na severu Itálie podaří získat plný počet bodů.

Chievo po dvou ztracených zápasech znovu zabralo a překvapivě vybojovalo všechny tři body na půdě janovského FC. Strůjcem hubeného vítězství se stal Cyril Théréau. Před Fly Donkeys nyní stojí nelehký úkol, potvrdit výhru z Janova doma proti Ceseně. Ta ačkoliv je poslední, bude mít obrovskou motivaci uspět a přiblížit se vytoužené záchraně.

"Nedělní zápas je pro nás jako finále. Společnou myšlenkou v šatně je získat ve Veroně nějaké body. Je to pro nás velmi těžký zápas, avšak jediné, co je v našich myslích, je vítězství," je si vědom důležitosti zápasu cesenský záložník Mario Alberto Santana. Hosté měli v minulých kolech dost smůly, na Laziu ztratili nadějné dvoubrankové vedení a doma byl nad jejich síly silný AC Milán. Špatné výsledky vedly k výměně trenéra, Daniele Arrigonihonahradil Mario Beretta.

Historie vzájemných zápasů obou soupeřů není příliš bohatá. Chievo zvítězilo nad Cesenou dvakrát, prohrálo jednou. V minulém zápase se zrodila pro diváky neatraktivní bezbranková remíza 0:0.

Chievo nebude moci nasadit trojici karetních hříšníků - Dramého, Bradleyho a Théréaua a ani zraněného Sammarca. Stejný počet hráčů bude scházet i na druhé straně, Djokovič, Ravaglia, Moras a Von Bergen jsou zranění.

Chievo Verona - pravděpodobná sestava:
    Sorrentino - Sardo, Cesar, Acerbi, Jokič - Luciano, Rigoni, Hetemaj - Cruzado - Paloschi, Pellissier

AC Cesena - pravděpodobná sestava:
    Antonioli - Comotto, Rodriguez, Benalouane, Pudil - Guana, Colucci, Parolo - Santana - Iaquinta, Mutu

Chievo Verona: Sorrentino - Sardo, Andreolli, Acerbi, Jokič - Vacek, Rigoni, Hetemaj - Cruzado - Paloschi, Pellissier.

AC Cesena: Antonioli - Comotto, Rodriguez, Lauro - Pudil, Guana, Colucci, Parolo - Santana - Iaquinta, Mutu.

Rozhodčí: Andrea De Marco.

1

2
    Hetemaj se dostal k první střele utkání, ale té scházela přesnost.

4
    Iaquinta se dostal do zajímavé příležitosti, trefil dokonce domácí branku, ale gólman Chieva v poklidu míč ukryl do své náruče.

6
    Rohový kop bude zahrávat Chievo.

7
    Střela domácího Paloschi neměla gólové parametry. U míče jsou domácí.

8
    Cesena rozehraje rohový kop.

9
    Maurizio Lauro uviděl žlutou kartu.

10
    Po krátkém přerušení hra opět pokračuje. Byl ošetřován Pallissier.

12
    První žlutá i na domácí straně, Rigoni jí byl "oceněn".

14
    Ke střele se z velké dálky odhodlal Rigoni, ale branku Ceseny vůbec netrefil.

16
    Úvod utkání zatím mnoho nenabídl, zápas je zatím spíše bojem - je k vidění mnoho drobných faulů, dlouhých nakopávaných balónů a plno nepřesností na obou stranách.

18
    Vedle střílí Perparim Hetemaj z týmu Chievo.

19
    Žlutou kartu vidí i český záložník - Kamil Vacek za faul na unikajícího Santanu.

21
    Vincenzo Iaquinta přišel o výhodnou pozici, rozhodčí Andrea De Marco přerušil hru pro ofsajd.

24
    Chievo mělo šanci. Zakončoval Sergio Pellissier, ale bez gólového efektu. Zatím na obou stranách kralují brankáři nebo útočníci dnes nemají svůj den.

25
    Sergio Pellissier se zapomněl za obránci a byl mu odpískán ofsajd.

27
    Ani střela Rinalda Cruzada neohrozila výrazněji soupeřovu svatyni. Nyní míč na kopačkách hostí ve středu hřiště.

29
    Pellissier byl opět v ofsajdu, nyní ve velmi zřetelném.

31
    Oba týmy si zatím nevypracovali vážnější šanci. Míč na kopačkách Chieva ve středu hřiště.

33
    Zajímavou možnost zastavil ofsajd. Gianluca Comotto byl podle rozhodčího v postavení mimo hru.

35
    Žlutou kartu uviděl Vincenzo Iaquinta (Cesena).

37
    Rozhodčí Andrea De Marco přerušil hru, aby mohl být ošetřen Giuseppe Colucci.

38
    Bentegodi je opět na hřišti. Zranění tedy nebylo nikterak vážné.

40
    Chievo je o něco aktivnějším týmem, ale gólově to zatím nedokázalo vyjádřit.

42
    Mutu pěkně zakombinoval se Santanou, ale na poslední chvíli dobře zapracovala domácí obrana a z dobré šance nic nebylo.

43
    Rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Cesena bude kopat rohový kop.

44
    Ani z tohoto rohu nedošlo k ohrožení branky.

45
    Alberto Paloschi se ocitl v ofsajdu. Probíhá poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

Máme za sebou první poločas ve ketrém jsme branku neviděli. Nutno říci, že ani fotbal není nikterak pohledný. Domácí Chievo je o něco lepším mužstvem, ale gólově to nedokázalo vyjádřit. Hosté hrozí rychlými brejky, především Iaquinta je v nich nebezpečný. Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

46

47
    Do druhého poločasu nastoupili oba týmy v totožných sestavách.

49
    Akce Mutua končí dobrým zákrokem gólmana Sorrentina.

51
    Opět v akci byl Adrian Mutu, tentokrát však jeho střela šla vedle domácí branky.

53
    Na stadionu Marcantonio Bentegodi (Verona) jsme byli svědky náznaku šance. Ke střele se dostal Paulo Rinaldo Cruzado, jeho střela však byla zblokována.

54
    Sergio Pellissier dostal žlutou kartu. Rozhodčí Andrea De Marco mu tak vystavil stop pro další zápas.

56
    A do velkých problémů se dostává Cesena, červenou kartu dostává totiž po druhé žluté Maurizio Lauro a je tedy vyloučen!

58
    Alberto Paloschi (Chievo) vystřelil na branku, gól z toho ale nebyl.

60
    A máme tu vůbec první střídání v tomto utkání, odchází Adrian Mutu a zahraje si Marco Rossi.

62
    Domácím se stále nemohou pořádně usadit na hostující polovině a zužitkovat přesilovou hru.

65
    Do šance se dostával Rossi, ale branku netrefuje.

67
    Na stadionu Marcantonio Bentegodi (Verona) se do šance dostal Alberto Paloschi (Chievo), jeho hlavička skončila vedle.

69
    Do zakončení dostal Sergio Pellissier (Chievo). Jeho střelecký pokus zblokovala pozorná obrana.

71
    Střídání. Ze hřiště odchází Paulo Rinaldo Cruzado, místo něj příjde Davide Moscardelli.

73

74
    Stefano Sorrentino (Chievo) je zraněn a hra je dočasně přerušena.

75
    Stefano Sorrentino se po zranění vrátil na hříště.

77
    Do nadějné pozice se dostával Vincenzo Iaquinta (Cesena), byl mu však odpískán ofsajd.

79
    První velká šance v utkání! A to nám běží už 79.minuta! Albert Paloschi se dostal do šance a hlavou trefil šibenici, ale Antonioli předvedl perfektní zákok.

80
    Chievo právě vstřelilo branku!
    A konečně se také dočkáváme první branky! DAVIDE MOSCARDELLI posílá střelou k tyči svůj tým do vedení! Chievo Verona vede 1:0!

81
    Střídání (Chievo). Odejde Kamil Vacek, příjde Nikola Gulan.

83
    Vedle vystřelil z hranice velkého vápna Moscardelli, ale tentokrát branku nedává.

85
    Už jen 5 minut mají hosté - AC Cesena na vyrovnání, ale budou to mít velmi těžké, hrají totiž od 56.minuty o deseti.

86
    Hosté střídají, odejde Giuseppe Colucci, nahradí jej Jorge Martinez.

87
    Střídání (Cesena). Ze hřiště odešel Daniel Pudil a nahradil ho Luca Ceccarelli.

88
    Zajímavou možnost zastavil ofsajd. Alberto Paloschi byl podle rozhodčího v postavení mimo hru.

89
    Další ofsajd, nyní byl v něm přistižen Vincenzo Iaquinta.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby. Uvidíme, kolik rozhodčí De Marco nastaví.

90+1
    Bude se hrát ještě 5 minut nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Sergio Pellissier se dostal ke střele, ale brankáře nepřekonal.

90+3
    Guana dostává žlutou a je dalším potrestaným hráčem.

Domácí vítězí Chievo Verona vítězí nejtěsnějším možným rozdílem - 1:0 nad AC Cesena a dokázalo využít téměř půlhodinovou přesilovou hru, v 56.minutě byl totiž vyloučen Lauro. Jedinou branku utkání vstřelil Moscardelli v 80.minutě. Děkuji Vám za pozornost. (16:55:17)