Dijon – Montpellier 1:1 (kon.) | Lille – Auxerre 2:2 (kon.) | Marseille – Toulouse 0:1 (kon.)
Nancy – Lyon 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Évian TG 0:2 (kon.) | Sochaux – Valenciennes 1:1 (kon.)
Bordeaux – Nice 1:2 (kon.)
Girondins Bordeaux
1:2 (0:2)
OGC Nice
Sobota 03.03.2012, 21:00 • Stade Jacques Chaban-Delmas (Bordeaux) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Zrodilo se překvapení i přes to, že Bordeaux bylo jednoznačně lepší a přehrálo svého soka snad ve všem jen v gólech ne. Do vedení se OGC Nice dostalo zásluhou Monzona když v 18. minutě proměnil pokutový kop. Bordeaux se pak snažilo vyrovnat, ale místo toho inkasovalo další branku. Ve druhém poločase hostům v podstatě nepůjčili míč a zasloužili by si minimálně remízu. Jednu branku vstřelili a na tři měli šanci. To pro dnešek vše. Někdy příště Napočtenou. (22:59:41)

94
    Hosté drží balón daleko od branky a zápas se dohrává.

92
    Hlavička Saneho však letí vysoko nad branku.

91
    Další rohový kop pro Bordeaux. Domácím už zbývá málo času.

90'
    Rozhodčí Tony Chapron nastavuje 3 minuty.

90'
    Bordeaux se ale míče zmocnilo a dokázalo vybojovat rohový kop.

90'
    NIce získalo balón a na polovině Bordeaux zkouší získat nějaký čas.

87'
    Další nebezpečný centr! Diabatte zakončoval v pádu asi metr před brankou a balón letí zhruba pět decimetrů od tyče!

86'
    Do brejku se hnali hosté, ale centrovaný balón dopředu jim utekl za postranní čáru.

83'
    Dvojté střídání na straně domácích. Traore nahrazuje Obraniaka a Bellion Plašila.

82'
    Obraniak se zmocnil tohoto volného kopu a jen centimetry chyběli ke srovnání!

82'
    Za protesty dostává žlutou kartu Grandin.

81'
    Teď má Bordeaux jedinečnou šanci srovnat. Přímý volný kop zhruba metr za velkým vápnem.

80'
    Obraniak s M_Belayem se po narážečce uvolnili a Obraniak mohl vypálit, ale zakopl o balón.

79'
    Carrasso dobře přečetl úmysly hostů a včas vyběhl proti Mounierovi. Rychle se však musí vracet.

77'
    Autor první branky dostává žlutou kartu.

77'
    Mounier vybojobal balón pro Nice v osobním souboji s Marianem.

74'
    Další důležitý zákrok si připisuje Ospina. Diabatti zakončoval z bezprostřední blízkosti hlavou.

Ondřej Krásný

Branky: 67. Planus - 18. Monzón (pen.), 39. Guie Guie

Karty:   50. Obraniak (BOR) - 77. Monzón (NIC), 82. Grandin (NIC)

Girondins Bordeaux: Carrasso - Mariano, Sané, Planus, Ciani, Trémoulinas, Obraniak, Maurice - Belay, Plašil, Jussie, Gouffran
    OGC Nice: Ospina - Clerc, Gomis, Digard, Civelli, Monzón, Coulibaly, Palun, Sablé, Mouloungi, Mounier

Rozhodčí: Tony Chapron