Dijon – Montpellier 1:1 (kon.) | Lille – Auxerre 2:2 (kon.) | Marseille – Toulouse 0:1 (kon.)
Nancy – Lyon 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Évian TG 0:2 (kon.) | Sochaux – Valenciennes 1:1 (kon.)
Bordeaux – Nice 1:2 (kon.)
Girondins Bordeaux
1:2 (0:2)
OGC Nice
Sobota 03.03.2012, 21:00 • Stade Jacques Chaban-Delmas (Bordeaux) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Zrodilo se překvapení i přes to, že Bordeaux bylo jednoznačně lepší a přehrálo svého soka snad ve všem jen v gólech ne. Do vedení se OGC Nice dostalo zásluhou Monzona když v 18. minutě proměnil pokutový kop. Bordeaux se pak snažilo vyrovnat, ale místo toho inkasovalo další branku. Ve druhém poločase hostům v podstatě nepůjčili míč a zasloužili by si minimálně remízu. Jednu branku vstřelili a na tři měli šanci. To pro dnešek vše. Někdy příště Napočtenou. (22:59:41)

94
    Hosté drží balón daleko od branky a zápas se dohrává.

92
    Hlavička Saneho však letí vysoko nad branku.

91
    Další rohový kop pro Bordeaux. Domácím už zbývá málo času.

90'
    Rozhodčí Tony Chapron nastavuje 3 minuty.

90'
    Bordeaux se ale míče zmocnilo a dokázalo vybojovat rohový kop.

90'
    NIce získalo balón a na polovině Bordeaux zkouší získat nějaký čas.

87'
    Další nebezpečný centr! Diabatte zakončoval v pádu asi metr před brankou a balón letí zhruba pět decimetrů od tyče!

86'
    Do brejku se hnali hosté, ale centrovaný balón dopředu jim utekl za postranní čáru.

83'
    Dvojté střídání na straně domácích. Traore nahrazuje Obraniaka a Bellion Plašila.

82'
    Obraniak se zmocnil tohoto volného kopu a jen centimetry chyběli ke srovnání!

82'
    Za protesty dostává žlutou kartu Grandin.

81'
    Teď má Bordeaux jedinečnou šanci srovnat. Přímý volný kop zhruba metr za velkým vápnem.

80'
    Obraniak s M_Belayem se po narážečce uvolnili a Obraniak mohl vypálit, ale zakopl o balón.

79'
    Carrasso dobře přečetl úmysly hostů a včas vyběhl proti Mounierovi. Rychle se však musí vracet.

77'
    Autor první branky dostává žlutou kartu.

77'
    Mounier vybojobal balón pro Nice v osobním souboji s Marianem.

74'
    Další důležitý zákrok si připisuje Ospina. Diabatti zakončoval z bezprostřední blízkosti hlavou.

73'
    Hosté střídají Grandin nahrazuje Sableho.

72'
    Obraniakovo akrobatické zakončení nemíří k Ospinovy nýbrž na hruď Gomise.

72'
    Domácí v podstatě zamkli hosty na jejich polovině a kombinují s balónem.

70'
    Krásná skrytá rána M - Belayho zpoza vápna letěla k levé tyči Ospinovi branky. Ospin se musel pořádně natáhnout aby míč vytáhl. Opět to stadionem zahučelo.

67'
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    A přece jen naděje pro domácí! MARC PLANUS dorazil balón po rozehraném přímém kopu skoro od rohového praporku do sítě Nice.

67'
    Bordeaux má k dispozici zajímavý volný kop.

65'
    M - Belay byl rozhozen dobrou obranou Civelliho a při pokusu o centr do vápna trefil jen boční síť brány.

64'
    Nebezpečnou ránu teď vypálil Mounier na Carrassa. Stadionem to jen zahučelo. Těsně kolem pravé tyče kroutil balón hostující útočník.

62'
    Po dlouhé době to je tým z Nice kdo ovládá balón na svých kopačkách. Ale né na dlouho už kombinují opět domácí.

60'
    DO šance se dostal Gouffran, ale balón předtím opustil hřiště, tak že se vše vrací zpět a odkopává Ospina.

59'
    Domácí signalizují malou domů. Ve vápně obránce skluzem přihrál Ospinovi balón. Rozhodčí to však jako Malou domů neposoudil.

57'
    Centr se domácím už trochu povedl, ale balón pořád nemířil směr brána, ale odrazil se ven, tentokrát si pro něj sběhl M - Belay a vypálil, jeho střela postrádala přesnost.

55'
    Plašil získal balón pro Tremoulinase, ale domácí nemohou najít mezírku v hostující pevné obraně.

53'
    Ospinovi se nepovedl výkop a míč končí v zázemí. Vhazují domácí.

52'
    Další nakopávané balóny směr vápno v podání Bordeaux, ale ani jeden se neujímá.

50'
    Ludovic Obraniak viděl žlutou kartu, tento zákrok byl spíše hokejový.

49'
    Palun se provinil proti Obraniakovi na polovině hřiště. Bordeaux nakoplo balón do vápna kde byl připravený Jussie a z otočky se mu málem povedlo vypálit.

48'
    Mounier byl při své snaze útočit faulován. Nice má k dispozici balón.

47'
    Domácí vybojovali rohový kop, ale z něj však žádné nebezpečí pro Nice nehrozí. Palun odhlavičkoval balón.

46'
    Civelli si nepočínal čistě na polovině svého soupeře a tak rozehrávat budou domácí.

46

Fotbalisté OGC Nice si dávají na čas s příchodem na hřiště.

V prvním poločase se nám rodí trochu překvapení. OGC Nice má zatím nakročeno k prvnímu venkovnímu vítězství této sezony. Bordeaux je však lepším týmem, ale větší šanci si nepřipravilo. Bude zajímavé sledovat zda se domácí vzchopí k nějakému tlaku.

47'
    Obraniak s M - Belayem předvedli několik narážeček a jen kousíček chyběl aby se M - Belay dostal i ke střele.

46'
    Nastavují se 2 minuty.

45'
    Ospina se střetl s Jussiem, když vybíhal proti centru.

44'
    Po pár přihrávkách hostů jsou opět s míčem na nohách domácích.

43'
    Domácí se snaží obléhat vápno hostí a centrovat balóny do ohně, ale obrana Nice pracuje kvalitně. Teď Ospina vyboxoval balón daleko od branky.

41'
    Obraniak měl k dispozici volný kop, ale balón směřovaný do vápna hosté odhlavičkovali k Plašilovi ten pálil ve skluzu nad branku hostí.

39'
    Nice právě vstřelilo branku!
    Střídající hráč GUIE GUIE se postaral o dvou brankový náskok. Krásnou přihrávkou za obranu se prezentoval Coulibaly.A Guie Guie běžel sám na Carrassa.

37'
    Obraniak zkoušel zatočit balón rovnou k levé tyči, al trefil zeď. Obraniak měl i druhý pokus, ale o balón přišel. Odkop pro hosty.

36'
    Jussie byl zezadu velmi ošklivě faulován u levé strany vápna a bude toho přímý kop. Palun fauloval.

35'
    Mounier se řítil při přečíslení 3 na 2, ale ve vápně když už měl střílet zbytečně hledal Guie Guieho, ale to už bylo příliš. Ciani skluzem zblokoval přihrávku.

34'
    Obraniakovi už se to povedlo a našel Gouffrana z hlavičkového souboje vyšel jako poražený avšak vybojoval rohový kop.

33'
    M - Belay také neúspěšný při snaze odcentrovat balón do vápna.

32'
    Tremoulinas nepřešel na pravé straně přes obránce a je z toho vhazování. Jussie se snažil hodit balón až do vápna, ale to si hosté pohlídali.

30'
    Chyba v obraně Bordeaux! Coulibaly dostal výbornou přihrávku a řítil se zcela sám na Carrasa, k dispozici měl i Mouniera, kterému chtěl adresovat přihrávku, to však přečetl domácí brankář a zachránil domácí od zcela jisté branky!

29'
    Z něj však žádné nebezpečí není.

29'
    Faul na Obraniaka. Bordeaux bude zahrávat volný kop.

27'
    Mounier se dostal k odraženému balónu, který se odrazil od Cianiho na úroveň velkého vápna. Rána Mouniera mířila k tyči a po trávníku. Carraso předvedl dobrý zákrok.

26'
    Mariano nedostal moc prostoru k centru do vápna, Monzón výborně zapracoval.

25'
    Centr na Gouffrana je zdá se moc dlouhý. Ospina si jde pro balón.

24'
    OGC Nice získává balón na vlastní půli. Snaží se o další útočnou akci, ale balón následně ztrácí.

22'
    Couliably zkoušel balón nacentrovat do vápna, ale Cianiho skluz zneškodnil přihrávku na Mouniera.

21'
    Akce domácích končí na Digardovi. S míčem si teď chvíli zahrají hosté.

20'
    Dlouhý pas na Gouie Gouieho si obrana Girondins de Bordeaux pohlídala.

18'
    MONZÓN s přehledem penaltu proměňuje a dostává hosty do vedení!

18'
    Munier byl trochu přišlápnutý Planusem.

18'
    Byla nařízena penalta pro OGC Nice.

16'
    Balón putoval po ose Sané - Obraniak do vápna. Obraniak posouval ještě na Jussieho, ale domácí útočník byl pomalejší. Civelli skluzem posílá balón do bezpečí.

14'
    M -Belay fauloval na vlastní půli a hosté budou rozehrávat volný přímý kop. Z této šance však hosté nic nevytěžili. Carrasso stáhl balón do náručí.

13'
    Domácí čekají na nějakou mezírku v obraně Nice. Zatím marně. Balón jen pro hosty bezpečně drží na kopačkách.

12'
    Guie Guie nahrazuje zraněného Mouloungiho. Vynucené střídání.

11'
    Palunova přihrávka zůstala nevyužita Mounierem. Brankář Bordeaux Carrasso se zmocňuje balónu.

10'
    Gouffran je ošetřován za postranní čarou.

9'
    Carraso musel řešit nepříjemnou situaci.

8'
    Obraniak se ujal tohoto volného kopu, ale hosté uhasili všechno nebezpečí.

7'
    Maurice -Baley byl zatažený za dres a domácí mají k dispozici volný přímý kop ze zajímavé pozice.

5'
    Planus zastavil rozbíhajícího se Diabatého. Řítil se do brejku.

4'
    Obraniakova přihrávka do vápna byla odražena hosty. Saivet byl pomalý.

3'
    Bordeaux obléhá polovinu soupeře.

1'
    Maragneho útok ztroskotal na hostující obraně. Odkop od brány zahraje Carrasso.

1'
    Bordeaux začalo s rozehrávkou a drží balón na kopačkách.

1

Girondins Bordeaux: Keita - Ciani, Sané, Marange, Planus, Obraniak, Plašil, Traoré, Gouffran, Bellion, Saivet

OGC Nice: Ospina - Clerc, Gomis, Digard, Civelli, Monzón, Coulibaly, Palun, Sablé, Mouloungi, Mounier
    Rozhodčí: Tony Chapron.

Dobrý večer u onlajn přenosu 26. kola Ligue1,
    Mimo jiné se utká Bordeaux s OGC Nice. Bordeaux je v poklidu uprostřed tabulky a nemusí se strachovat. Na Evropské poháry to asi ani letos nevypadá . Doma se Bordeaux poměrně daří. 24 bodů z 13 domácích utkání taková je bilance modro-bílých. OGC Nice dnes hraje na venkovní půdě. Což může být klíčové, protože hostující celek nevyhrál ani jeden ze svých domácích utkání. Z celkových dvanácti si Nice připsalo pouze 3 remízy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ondřej Krásný

Branky: 67. Planus - 18. Monzón (pen.), 39. Guie Guie

Karty:   50. Obraniak (BOR) - 77. Monzón (NIC), 82. Grandin (NIC)

Girondins Bordeaux: Carrasso - Mariano, Sané, Planus, Ciani, Trémoulinas, Obraniak, Maurice - Belay, Plašil, Jussie, Gouffran

Rozhodčí: Tony Chapron