Bologna – Janov 3:2 (kon.) | Inter – Cesena 2:1 (kon.) | Atalanta BC – Fiorentina 2:0 (kon.)
Novara – Juventus 0:4 (kon.) | Siena – AC Milán 1:4 (kon.) | Lecce – Parma 1:2 (kon.)
Udinese – Lazio 2:0 (kon.)
US Lecce
1:2 (0:0)
Parma Calcio 1913
Neděle 29.04.2012, 15:00 • Stadio Comunale Via del Mare • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání 35. kola Série A. Dnešní duel bude z pohledu domácích, dalo by se říci, existenční. Lecce zaujímá první sestupové místo se ztrátou jediného bodu na FC Janov. Hostující Parma hraje poklidný střed tabulky a utkání pro ni nenese takovou důležitost. Vzhledem k těmto okolnostem by měli být domácí favorité a měli by se pokusit urvat všechny tři body.

US Lecce: Benassi - Miglionico, Esposito, Tomovic, Di Matteo, Bertolacci, Giacomazzi, Delvecchio, Blasi, Di Michele, Corvia

Parma FC: Mirante - Feltscher, Paletta, Lucarelli, Jonathan, Valiani, Valdes, Gallopa, Gobbi, Floccari, Giovinco

Rozhodčí: P. Mazzoleni.

Hráči nastupují na trávník.

1

1
    Utkání začalo opatrně. Domácí kombinují na své půlce.

2
    A kombinují i hosté. Jsou to zatím jen nahrávky mezi obránci.

3
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

3
    Benassi si došel pro míč z centru a rozehrává.

4
    Domácí u míče a pokouší se o postupnou kombinaci.

4
    To jim zatím znemožňuje velmi dobrý pressing hostů.

4
    Faul hráčů Parmy. Domácí mají standardní situaci. Bude to možná přímá střela.

5
    Domácí to rozehrály nacvičeným signálem a nepovedlo se jim vystřelit.

5
    Napadání vytlačilo hráče Lecce až ke svému brankáři.

6
    A ztráta míče domácích. S akcí jsou tu hosté.

6
    Giovincova střela byla zablokována. Lecce kombinuje na polovině soupeře.

7
    Lecce bude zahrávat rohový kop.

7
    Jeden z hráčů Lecce se dostal k nadějné hlavičce. Další roh.

8
    Nakonec celá akce končí u Miranteho. Který rozehrává.

9
    Míč drží domácí. Snaží se dostat do zakončení.

9
    A další faul hostí. Tentokráte je to daleko lepší vzdálenost. Tohle bude na přímé ohrožení branky.

9
    Di Michele trefil z přímého kopu tyčku!

10
    S postupnou kombinací jsou tu hosté, ale o míč rychle přicházejí. Na domácích je zatím vidět důležitost zápasu a tomu odpovídá i jejich nasazení.

11
    Valiani (Parma) se dostal s míčem do zámezí a Benassi vykopává.

11
    Di Michele to zkusil z dálky! Jeho střela měla dobré parametry, šla jen kousek nad branku.

12
    Kombinace Parmy na vlastní půlce. Parma hraje hodně opatrně, hráči si vyměňují velké množství přihrávek a poté to zkoušejí rychlými výpady po křídlech.

14
    Lecce u míče nebezpečně blízko branky soupeře.

14
    A další faul Parmy. Je to z boku, bude následovat centr do vápna.

15
    Delvecchio se dostal k hlavičce. Ta šla vysoko nad.

16
    A další nebezpečná situace domácích. Blasi centroval. Paletta musel uklidit na roh.

17
    Domácí jsou zatím lepším celkem. Je otázkou, jak dlouho se jim bude dařit takto soupeře přehrávat a zda tohoto tlaku využijí ke vstřelení branky.

18
    Dlouhý pas se nepovedl a Mirante může rozehrát.

19
    Standardní situace pro hosty. Je to na centr a je to dost daleko.

19
    Tomovic vyhlavičkoval do bezpečí.

20
    Parma drží míč a hraje svoji uspávací kombinaci.

21
    Domácí se musí vyvarovat zbytečným ztrátám míče. Teď to byla třetí po sobě ve velmi krátké době.

22
    Giovinco (Parma) v ofsajdu.

23
    Di Matteo předvedl pěknou akci po křídle, kdy se zbavil efektivně obránce a dostal se do vápna. Jen včasný zásah druhého obránce mu znemožnil vystřelit.

24
    Nehraje se zrovna v rychlém tempu. Parma na mě působí jako kdyby chtěla hrát na 0:0.

25
    Velká šance Parmy! Valiani se dostal do dobré střelecké pozice a vypálil jen těsně mimo!

26
    Domácí mají najednou problémy dostávat se na dostřel brance Parmy, hra se vyrovnala a míč teď drží více hosté.

27
    Bertolacci si už chystal míč na střelu, ale Paletta (Parma) ho obral. Ani jednomu z týmů se nedaří dostat do šance.

28
    A Di Michele bude mít další možnost přímého kopu. Je to velmi nadějná vzdálenost pro domácí.

29
    Střela šla přes zeď, ale byla příliš zatočena a skončila mimo bránu.

30
    Několik soubojů na středu hřiště. Míč mají domácí a rozjíždí akci z obrany.

31
    Jonathan se prodral k bráně a z hranice malého vápna vystřelil centimetry vedle tyče! Obrovská šance Parmy!

33
    Standardní situace pro domácí.

33
    Ve vápně došlo k útočnému faulu Lecce a z akce tedy nebude nic.

35
    Parma kombinuje na vlastní polovině.

36
    Sledujeme podívanou s velkým množstvím přihrávek, ale minimálně konstruktivních přihrávek. Proto je zápas zatím bez branek.

37
    Rohový kop pro hosty.

37
    Tak to bylo rozehráno velmi špatně. Ihned se hosté ocitli v ofsajdu.

39
    Hosté u míče.

41
    Akce Parmy končí u brankáře Benassiho, který vykopává.

41
    Miglionico je prvním žlutým hříšníkem.

43
    Roh Parmy.

43
    Roh byl přetažen a letěl do země nikoho.

44
    Parmě se ale povedlo vybojovat zpět míč a mačkala soupeře. Další roh.

44
    A opět nenašel adresáta. Benassi vykopává.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu. Branku asi do konce poločasu neuvidíme.

45
    Málem jsem se zařekl! Giacomazzi jen těsně minul míč. Mohl dávat do prázdné branky! To byla obrovská šance!

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

První poločas nenabídl příliš zajímavého fotbalu. Doufejme, že o přestávce se to zlepší. Jak jsem již zmínil, domácí potřebují nutně bodovat a musí tomu podřídit hru ve druhém poločase. Zda se jim to povede, to zůstává otázkou.

45
    Poločasové střídání domácích. Odešel Andrea Bertolacci a místo něj si zahraje Massimo Oddo.

46

46
    Druhý poločas zahájil tvrdý šlapák Gallopy na Delvecchia. Obejde se to bez žluté karty.

47
    Domácí mají míč.

48
    Domácí se snaží tlačit do útoku. Parma dobře brání a nedovoluje jim dostat se do šance.

49
    Je to stále ve stejném duchu jako byl první poločas. Nedivil bych se, pokud by zápas skončil bez branek.

50
    Di Michel si prohodil Feltschera, který ho musel faulovat a dostává za tento faul žlutou kartu.

51
    Di Michele zkoušel přihrát patičkou na Di Matteo. Nápad pěkný, ale přihrávka postrádala přesnost.

52
    Jonathan leží na trávníku a musí být ošetřován. Nehraje se.

53
    Už se hraje. U míče jsou hosté.

54
    Parma kombinuje na polovině soupeře, ale do šancí to nevede. Je to stále ten stejný obraz hry. Oba týmy se střídají v tom, kdo obléhá branku soupeře. Tam si poté nahrávají, ale ke střelám to nevede. Není to dobrá podívaná pro oko diváka.

56
    Giovinco se dostal ke střele z úhlu. První dobrá šance ve druhém poločase. Střela šla nad.

58
    Akce na druhé straně ubráněna. Parma může jít do protiútoku.

59
    Parma bude zahrávat rohový kop.

59
    Útočný faul Paletty. Benassi rozehrává.

59
    Druhé střídání domácích Giacomazzi odchází a jeho místo zaujal Christian Obodo.

60
    Jonathan (je střídán. Na jeho místo přichází Jonathan Biabiany.

61
    Hosté musí střídat brankáře, který se zranil. Odchází Antonio Mirante, přišel Nicola Pavarini.

63
    Po hromadném střídání měla Parma další roh. Opět z něj nebyla ani šance. Parma začíná mít převahu. Divákům se to nelíbí a pískají na svůj tým.

66
    Obodo se hnal do šance, zkusil pak udělat otočku, aby se dostal do palebné pozice. To si však obrana Parmy pohlídala a nedovolila mu vystřelit.

67
    Parma právě vstřelila branku!

Možnost přímého kopu dostali hosté a SEBASTIAN GIOVINCO krásně zatočil přímý kop a posílá svůj tým do vedení!

69
    Situace domácích začíná být velmi špatná. Prohrát si ve své situaci rozhodně nemůžou dovolit.

70
    Akce domácích z levé strany. Následoval přízemní centr na který nikdo nedokázal dosáhnout. Lecce se viditelně tlačí více do útoku.

71
    Gallopa mohl zvýšit vedení! Mířil jen kousek vedle!

73
    Esposito vidí za faul žlutou kartu.

73
    Trenér Lecce už nevypadá zrovna v klidu. Ví, že jeho tým musí nutně bodovat.

75
    Lecce kombinuje na polovině soupeře.

75
    To se jim pokusil překazit Gobbi, za nedovolený zákrok dostává žlutou kartu. Je tu volný přímý kop pro domácí.

75
    Dobře rozehráno! Obrana Parmy musela míč odkopnout na poslední chvíli do bezpečí!

78
    Parma zahrává rohový kop.

78

Obrana Lecce totálně zaspala! Nechala na pravé straně zcela volného GABRIELA PALETTU, který zvyšuje vedení na rozdíl dvou branek!

80
    Situace Lecce je už velmi vážná.

82
    Lecce už se radovalo z branky. Byl však pískán ofsajd.

83
    Lecce se tlačí do útoku. Už jim nic jiného nezbývá.

83
    Lecce právě vstřelilo branku!

Tak se domácí konečně dočkali. Z rohového kopu se míč dostal k NENADU TOMOVICOVI, který se trefil přesně k tyči!

85
    Domácí touží po vyrovnání a tlačí vše do útoku. Parmu čekají ještě krušné minuty.

86
    Di Michele se dostal po centru k hlavičce. Pavarini míč chytil! Dobrá šance.

86
    Paletta šel v brejku jeden na jednoho. Netroufl si jít do kličky, tak z úhlu vystřelil. Střela šla nad a domácí opět mohou zaútočit.

87

88
    Miglionico se dostal k hlavičce! Ta šla vedle.

89
    Lecce se nedaří dostat se do souvislého tlaku.

90
    Faul hostů. Přijde centr do vápna.

90
    celá akce byla rozehrána nacvičeným signálem na volného Di Mattea, ten vybojoval roh.

90
    Z rohu nebylo nic. Nastavují se 4 minuty.

90+1
    Lecce drží míč.

90+2
    Esposito musel zastavit nedovoleně unikajícího Biabianiho a dostává druhou žlutou, tím pádem červenou kartu a odchází ze hřiště.

90+3
    Parma dobře brání a zdržuje jak jen může.

90+3
    Pavarini musel vytáhnout ze svého rejstříku fantastický zákrok, kdy vychytal útočníka v brejku! Tohle byl asi zlomový moment nastavení!

90+4
    Už se hraje poslední minuta nastavení a Lecce přišlo o míč.

Domácím se tedy nakonec vyrovnat nepodařilo. Utkání končí výhrou Parmy v poměru 0:2 a pro domácí to znamená další velmi vážné komplikace se záchranou v nejvyšší soutěži. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (16:54:46)