Ajaccio – Sochaux 2:1 (kon.) | Bordeaux – Rennes 2:0 (kon.) | Brest – Toulouse 0:0 (kon.)
Caen – Lorient 1:0 (kon.) | Lyon – Valenciennes 4:1 (kon.) | Marseille – Nancy 1:0 (kon.)
Nice – Lille 0:1 (kon.) | PSG – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
2:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Středa 02.05.2012, 21:00 • Parc des Princes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Utkání končí. PSG udělalo ohromně důležitý krok v boji o titul a stále je vše otevřené. PSG dnes vycházelo z velmi dobré obrané hry a zaslouženě zvítězilo. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:51:03)

90
    Javier Pastore je ročník 89 a myslím, že velmi brzy bude bojovat o zlatý míč. Jeho hra již dnes snese hodnocení světového formátu.

88
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!

JAVIER PASTORE dostal míč přesně do toho prostoru kam potřeboval a nádhernou střelou k tyči vystřelil domácím jistotu.

87
    PSG se nikam nehrne. Hlídá si výsledek.

87
    Alex předvedl dobrou obranou práci a odstavil útočníka od míče. Sirigu vykopává.

85
    Rohový kop pro hosty.

84
    Útok hostů končí v zámezí. Sirigu vykopává. Už se snaží šetřit čas.

83
    Jeden z nich musel likvidovat Ruffier!

81
    Domácí si nedokázali přihrát a přišli o míč. Saint Etienne může založit útok. Hosté jsou v posledních minutách daleko více u míče. Snaží se vytvořit závěrečný tlak. Domácí hrozí z protiútoků.

80
    Poslední střídání domácích. Odchází Nene a jeho místo zaujme jiný útočník Hoarau.

79
    A další diskuze rozhodčího, tentokráte s trenérem hostů.

78
    PSG je u míče. Dopředu chodí už jen ve čtyřech hráčích.

77
    Faul domácích a posléze šel rozhodčí domlouvat na lavičku PSG. O co se jednalo mi není známo.

74
    Střídání i na straně hostů. Ze hřiště odešel Bakary Sako a nahradil ho Max-Alain Gradel.

74
    Domácí střídají. Ze hřiště odejde Maxwell a nahradí ho Blaise Matuidi.

73
    PSG ví, že nesmí inkasovat a podle toho vypadá jeho hra. Hráči se nehrnou v tolika hráčích do útoku a poctivě se všichni vrací. Hosté se tedy nedostávají do protiútoků a posledních 10 minut si nevytvořili jedinou šanci.

72
    Menez byl brutálně sestřelen. Lemoine vidí žlutou kartu a může být rád, že je jen žlutá.

70
    PSG u míče a rozjíždí další akce.

68
    Menez se ve vápně obtočil kolem obránce a vypálil do boční sítě. Tento hráč je vyloženě hladový po gólech, ale má dnes i trochu smůlu.

67
    U míče jsou hosté. Jejich postupné kombinace ale nenesou známky nebezpečí, když už si nějakou akci vytvoří, je to z rychlých protiútoků.

65
    Střídání na straně PSG. Odchází střední záložník Bodmer a místo něj si zahraje střední defenzivní záložník Sissoko, snaha tedy o posílení defenzivní činnosti.

63
    Centr z rohu do země nikoho. Hraje se pohledný a rychlý fotbal. Je jen otázkou času, kdy padne další branka.

62
    Pastore si klidně dovolí jít mezi tři protihráče a ještě je zaměstná. Nakonec ale o míč přišel. Z protiakce roh hostů.

61

60
    Motta hledal uličkou Pastoreho, přihrávka byla jen o kousek delší, než by bylo potřeba a ukořistil ji Ruffier. Dobrá akce PSG.

59
    Hosté jsou u míče, ale jejich rozehrávka je vytlačena zpět na jejich polovinu.

57
    Menez si krásně seběhl s míčem na kraj malého vápna a vypálil jen centimetry vedle tyče! Parádní akce tohoto hráče!

56
    Byla ubráněna. PSG může rozjet svoji akci.

56
    Z protiútoku byl faulován hostující hráč a je tu centrovaná standardní situace.

55
    Roh pro PSG.

53
    Tak tohle byla gólová šance! Sako dostal míč do protipohybu brankáře, ale nedokázal zakončit! PSG si bude muset začít dávat pozor, s takto pasivní hrou by mohlo brzo inkasovat.

50
    PSG s míčem na vlastní polovině. Od vstřelené branky trochu povolili tempo.

49
    Byl ubráněn a rodil se rychlý protiútok PSG. Ten zhatila nepřesná přihrávka.

48
    Roh pro hosty.

47
    Hosté drží míč, to se divákům nelíbí a pískají.

47
    A mohlo být srovnáno! Nicolita jen o centimetry nedosáhl na centr, zakončoval by do prázdné branky!

46
    Ani jeden z týmů nevyužil poločasového střídání.

46

První poločas je za námi. PSG zatím plní roli favorita a po proměněné penaltě vede 1:0. Co přinese druhý poločas uvidíme po přestávce.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

45
    Pastore předvedl svá kouzla. Přesným centrem našel Neneho, který se do míče z voleje položil a bombou levačkou trefil do prostoru kde stál Ruffier. Pohledná akce PSG!

44
    Začalo se hrát podstatně opatrněji. První poločase se asi dohraje bez branek.

41
    Diomande to zkusil snad z 40 metrů, střelou trefil ale jen spoluhráče a míč tak získává PSG. Sirigu bude rozehrávat.

41
    Jallet si pomohl faulem. Míč pro hosty.

40
    Nene přistižen v ofsajdu.

39
    Nebezpečný závar před brankou PSG. Vše musel hasit tygřím skokem pro míč Sirigu.

39

38
    Dlouhý pas domácích se nezdařil. Míč má Ruffier a rozehrává.

37
    Hraje se bez šancí na jedné či druhé straně.

35
    Oba týmy mají nyní problém se založením útoku.

34
    Tak to byl nakonec jen odkop od branky, vypadalo to na první chvíli, že došlo k dotyku obránce s míčem.

34
    Rohový kop pro PSG.

33
    Míč mají hosté. Pokouší se o kombinaci, ale PSG velmi dobře napadá.

32
    Bylo to z velké dálky a centr nenašel adresáta.

32
    Standardní situace pro hosty.

31
    Motta si pomohl ve středu hřiště nedovoleně. Podkopl soupeře a dostává žlutou kartu.

30
    Menez napálil tyčku! Fantastická střela z poza obránce!

29
    PSG soupeři skoro nepůjčuje míč.

28
    Střela se nepovedla a je v moci Ruffiera. Ten může rozehrát.

28
    Nene byl faulován. Standardní situace pro domácí. Bude to asi na přímou střelu.

27
    Ale opravdu ne na dlouho. PSG ihned narušilo jejich rozehrávku a zakládá další útočnou kombinaci.

26
    Hosté si také mohou chvíli vydechnout a podržet míč.

24
    Střídání hostů. Loic Perrin odchází a místo něj si zahraje Ebondo.
    Jednalo se nejspíše o zranění.

23
    PSG rozjíždí další akci.

21

NENE provedl ještě zasekávačku, počkal si kam se mu pohne brankář a umístil pokutový kop na druhou stranu. Zkušeně provedeno.

21
    Nene bude exekutorem.

20
    Marchal dostal za tento zákrok žlutou kartu.

19
    A ta je po diskuzi s čárovým nařízena!

18
    Pastore na Meneze a ten vystřelil jen kousek vedle brány! Ještě tam došlo ke srážce při zakončení. PSG se dožaduje penalty.

17
    Standardní situace pro PSG končí v zámezí. PSG začíná rozbíhat svůj útočný válec.

16
    Carlo Ancelotti v diskuzi s rozhodčím, nelíbila se mu situace ohledně Meneze, požadoval penaltu. Už se opět hraje.

15
    Menez se zamotal do vlastních kliček ve výborné střelecké pozici!

14
    PSG to zkusilo středem. Obrana hostů si to stihla pohlídat.

13
    Míč se dostal k Aubameyangovi, ten poslal míč na tribunu.

12
    A i hosté dokáží zaskočit domácí. Mají rohový kop. Z hlediště se ozývá pískot.

11
    Zablokovaný centr Armanda chytá Ruffier.

11
    PSG stále nemůže najít recept jak s rozehrávkou.

9
    Hosté velmi dobře napadají. PSG má problémy s rozehrávkou.

7
    Saint Etiene vytlačilo domácí až na svoji polovinu, ty musí postupovat postupnou kombinací.

7
    A už se usadilo kolem branky soupeře s kombinací.

6
    PSG rozjíždí svoji akci středem.

5
    Menez také dostává žluté napomenutí.

5
    Domácí začali podle očekávání aktivněji. Park princů vypadá vyprodaně, panuje zde fantastická atmosféra.

5
    Mignot je prvním žlutým hříšníkem.

Paris Saint-Germain: Sirigu - Maxwell, Alex, Camara, Jallet, Nene, Armand, Motta, Bodmer, Menez, Pastore

AS Saint-Étienne: Ruffier - Perrin, Mignot, Marchal, Ghoulam, Nicolita, Diomande, Lemoine, Guilavogui, Sako, Aubameyang

Rozhodčí: S. Ennjimi‎.

1

Pro PSG navíc hovoří i los. Protože vedoucí Montpellier hraje v Rennes, což bude pro něj velmi těžké utkání a navíc Rennes hraje o poháry. PSG by dnes tedy mělo vyhrát a pokusit se ještě zabojovat o mistrovský titul. Co jsem měl možnost vidět poslední zápasy PSG, očekávám dnes jasnou výhru tohoto celku.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu duel mezi týmy PSG a AS Saint-Étienne. Pro PSG je to nesmírně důležitý zápas. Protože do konce chybí 3 kola a PSG má 5 bodů ztrátu, ale dnešní zápas k dobru. PSG tedy dnes musí bezpodmínečně vyhrát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Marek Poledna

Branky: 21. Nene (pen.), 88. Pastore

Karty:   5. Menez (PSG), 31. Motta (PSG) - 5. Mignot (SET), 20. Marchal (SET), 72. Lemoine (SET)

Paris Saint-Germain: Sirigu - Maxwell (74. Matuidi), Alex, Camara, Jallet, Nene (80. Hoarau), Armand, Motta, Bodmer (65. Sissoko), Menez, Pastore
    AS Saint-Étienne: Ruffier - Perrin (24. Ebondo), Mignot, Marchal, Ghoulam, Nicolita, Diomande, Lemoine, Guilavogui, Sako (74. Gradel), Aubameyang

Rozhodčí: S. Ennjimi‎