Ajaccio – Sochaux 2:1 (kon.) | Bordeaux – Rennes 2:0 (kon.) | Brest – Toulouse 0:0 (kon.)
Caen – Lorient 1:0 (kon.) | Lyon – Valenciennes 4:1 (kon.) | Marseille – Nancy 1:0 (kon.)
Nice – Lille 0:1 (kon.) | PSG – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
2:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
Středa 02.05.2012, 21:00 • Parc des Princes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu duel mezi týmy PSG a AS Saint-Étienne. Pro PSG je to nesmírně důležitý zápas. Protože do konce chybí 3 kola a PSG má 5 bodů ztrátu, ale dnešní zápas k dobru. PSG tedy dnes musí bezpodmínečně vyhrát.

Pro PSG navíc hovoří i los. Protože vedoucí Montpellier hraje v Rennes, což bude pro něj velmi těžké utkání a navíc Rennes hraje o poháry. PSG by dnes tedy mělo vyhrát a pokusit se ještě zabojovat o mistrovský titul. Co jsem měl možnost vidět poslední zápasy PSG, očekávám dnes jasnou výhru tohoto celku.

1

Paris Saint-Germain: Sirigu - Maxwell, Alex, Camara, Jallet, Nene, Armand, Motta, Bodmer, Menez, Pastore

AS Saint-Étienne: Ruffier - Perrin, Mignot, Marchal, Ghoulam, Nicolita, Diomande, Lemoine, Guilavogui, Sako, Aubameyang

Rozhodčí: S. Ennjimi‎.

5
    Mignot je prvním žlutým hříšníkem.

5
    Domácí začali podle očekávání aktivněji. Park princů vypadá vyprodaně, panuje zde fantastická atmosféra.

5
    Menez také dostává žluté napomenutí.

6
    PSG rozjíždí svoji akci středem.

7
    A už se usadilo kolem branky soupeře s kombinací.

7
    Saint Etiene vytlačilo domácí až na svoji polovinu, ty musí postupovat postupnou kombinací.

9
    Hosté velmi dobře napadají. PSG má problémy s rozehrávkou.

11
    PSG stále nemůže najít recept jak s rozehrávkou.

11
    Zablokovaný centr Armanda chytá Ruffier.

12
    A i hosté dokáží zaskočit domácí. Mají rohový kop. Z hlediště se ozývá pískot.

13
    Míč se dostal k Aubameyangovi, ten poslal míč na tribunu.

14
    PSG to zkusilo středem. Obrana hostů si to stihla pohlídat.

15
    Menez se zamotal do vlastních kliček ve výborné střelecké pozici!

16
    Carlo Ancelotti v diskuzi s rozhodčím, nelíbila se mu situace ohledně Meneze, požadoval penaltu. Už se opět hraje.

17
    Standardní situace pro PSG končí v zámezí. PSG začíná rozbíhat svůj útočný válec.

18
    Pastore na Meneze a ten vystřelil jen kousek vedle brány! Ještě tam došlo ke srážce při zakončení. PSG se dožaduje penalty.

19
    A ta je po diskuzi s čárovým nařízena!

20
    Marchal dostal za tento zákrok žlutou kartu.

21
    Nene bude exekutorem.

21
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!

NENE provedl ještě zasekávačku, počkal si kam se mu pohne brankář a umístil pokutový kop na druhou stranu. Zkušeně provedeno.

23
    PSG rozjíždí další akci.

24
    Střídání hostů. Loic Perrin odchází a místo něj si zahraje Ebondo.
    Jednalo se nejspíše o zranění.

26
    Hosté si také mohou chvíli vydechnout a podržet míč.

27
    Ale opravdu ne na dlouho. PSG ihned narušilo jejich rozehrávku a zakládá další útočnou kombinaci.

28
    Nene byl faulován. Standardní situace pro domácí. Bude to asi na přímou střelu.

28
    Střela se nepovedla a je v moci Ruffiera. Ten může rozehrát.

29
    PSG soupeři skoro nepůjčuje míč.

30
    Menez napálil tyčku! Fantastická střela z poza obránce!

31
    Motta si pomohl ve středu hřiště nedovoleně. Podkopl soupeře a dostává žlutou kartu.

32
    Standardní situace pro hosty.

32
    Bylo to z velké dálky a centr nenašel adresáta.

33
    Míč mají hosté. Pokouší se o kombinaci, ale PSG velmi dobře napadá.

34
    Rohový kop pro PSG.

34
    Tak to byl nakonec jen odkop od branky, vypadalo to na první chvíli, že došlo k dotyku obránce s míčem.

35
    Oba týmy mají nyní problém se založením útoku.

37
    Hraje se bez šancí na jedné či druhé straně.

38
    Dlouhý pas domácích se nezdařil. Míč má Ruffier a rozehrává.

39
    Roh pro hosty.

39
    Nebezpečný závar před brankou PSG. Vše musel hasit tygřím skokem pro míč Sirigu.

40
    Nene přistižen v ofsajdu.

41
    Jallet si pomohl faulem. Míč pro hosty.

41
    Diomande to zkusil snad z 40 metrů, střelou trefil ale jen spoluhráče a míč tak získává PSG. Sirigu bude rozehrávat.

44
    Začalo se hrát podstatně opatrněji. První poločase se asi dohraje bez branek.

45
    Pastore předvedl svá kouzla. Přesným centrem našel Neneho, který se do míče z voleje položil a bombou levačkou trefil do prostoru kde stál Ruffier. Pohledná akce PSG!

45
    Nastavuje se jedna minuta.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

První poločas je za námi. PSG zatím plní roli favorita a po proměněné penaltě vede 1:0. Co přinese druhý poločas uvidíme po přestávce.

46

46
    Ani jeden z týmů nevyužil poločasového střídání.

47
    A mohlo být srovnáno! Nicolita jen o centimetry nedosáhl na centr, zakončoval by do prázdné branky!

47
    Hosté drží míč, to se divákům nelíbí a pískají.

48

49
    Byl ubráněn a rodil se rychlý protiútok PSG. Ten zhatila nepřesná přihrávka.

50
    PSG s míčem na vlastní polovině. Od vstřelené branky trochu povolili tempo.

53
    Tak tohle byla gólová šance! Sako dostal míč do protipohybu brankáře, ale nedokázal zakončit! PSG si bude muset začít dávat pozor, s takto pasivní hrou by mohlo brzo inkasovat.

55
    Roh pro PSG.

56
    Z protiútoku byl faulován hostující hráč a je tu centrovaná standardní situace.

56
    Byla ubráněna. PSG může rozjet svoji akci.

57
    Menez si krásně seběhl s míčem na kraj malého vápna a vypálil jen centimetry vedle tyče! Parádní akce tohoto hráče!

59
    Hosté jsou u míče, ale jejich rozehrávka je vytlačena zpět na jejich polovinu.

60
    Motta hledal uličkou Pastoreho, přihrávka byla jen o kousek delší, než by bylo potřeba a ukořistil ji Ruffier. Dobrá akce PSG.

61
    Rohový kop pro hosty.

62
    Pastore si klidně dovolí jít mezi tři protihráče a ještě je zaměstná. Nakonec ale o míč přišel. Z protiakce roh hostů.

63
    Centr z rohu do země nikoho. Hraje se pohledný a rychlý fotbal. Je jen otázkou času, kdy padne další branka.

65
    Střídání na straně PSG. Odchází střední záložník Bodmer a místo něj si zahraje střední defenzivní záložník Sissoko, snaha tedy o posílení defenzivní činnosti.

67
    U míče jsou hosté. Jejich postupné kombinace ale nenesou známky nebezpečí, když už si nějakou akci vytvoří, je to z rychlých protiútoků.

68
    Menez se ve vápně obtočil kolem obránce a vypálil do boční sítě. Tento hráč je vyloženě hladový po gólech, ale má dnes i trochu smůlu.

70
    PSG u míče a rozjíždí další akce.

72
    Menez byl brutálně sestřelen. Lemoine vidí žlutou kartu a může být rád, že je jen žlutá.

73
    PSG ví, že nesmí inkasovat a podle toho vypadá jeho hra. Hráči se nehrnou v tolika hráčích do útoku a poctivě se všichni vrací. Hosté se tedy nedostávají do protiútoků a posledních 10 minut si nevytvořili jedinou šanci.

74
    Domácí střídají. Ze hřiště odejde Maxwell a nahradí ho Blaise Matuidi.

74
    Střídání i na straně hostů. Ze hřiště odešel Bakary Sako a nahradil ho Max-Alain Gradel.

77
    Faul domácích a posléze šel rozhodčí domlouvat na lavičku PSG. O co se jednalo mi není známo.

78
    PSG je u míče. Dopředu chodí už jen ve čtyřech hráčích.

79
    A další diskuze rozhodčího, tentokráte s trenérem hostů.

80
    Poslední střídání domácích. Odchází Nene a jeho místo zaujme jiný útočník Hoarau.

81
    Domácí si nedokázali přihrát a přišli o míč. Saint Etienne může založit útok. Hosté jsou v posledních minutách daleko více u míče. Snaží se vytvořit závěrečný tlak. Domácí hrozí z protiútoků.

83
    Jeden z nich musel likvidovat Ruffier!

84
    Útok hostů končí v zámezí. Sirigu vykopává. Už se snaží šetřit čas.

85

87
    Alex předvedl dobrou obranou práci a odstavil útočníka od míče. Sirigu vykopává.

87
    PSG se nikam nehrne. Hlídá si výsledek.

88

JAVIER PASTORE dostal míč přesně do toho prostoru kam potřeboval a nádhernou střelou k tyči vystřelil domácím jistotu.

90
    Javier Pastore je ročník 89 a myslím, že velmi brzy bude bojovat o zlatý míč. Jeho hra již dnes snese hodnocení světového formátu.

90
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Míč v moci PSG.

90+3
    Hraje se poslední minuta zápasu.

Utkání končí. PSG udělalo ohromně důležitý krok v boji o titul a stále je vše otevřené. PSG dnes vycházelo z velmi dobré obrané hry a zaslouženě zvítězilo. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou. (22:51:03)

Marek Poledna

Branky: 21. Nene (pen.), 88. Pastore

Karty:   5. Menez (PSG), 31. Motta (PSG) - 5. Mignot (SET), 20. Marchal (SET), 72. Lemoine (SET)

Paris Saint-Germain: Sirigu - Maxwell (74. Matuidi), Alex, Camara, Jallet, Nene (80. Hoarau), Armand, Motta, Bodmer (65. Sissoko), Menez, Pastore
    AS Saint-Étienne: Ruffier - Perrin (24. Ebondo), Mignot, Marchal, Ghoulam, Nicolita, Diomande, Lemoine, Guilavogui, Sako (74. Gradel), Aubameyang

Rozhodčí: S. Ennjimi‎