Dortmund – Freiburg 4:0 (kon.) | W. Brémy – Schalke 2:3 (kon.) | Hannover – Kaiserslautern 2:1 (kon.)
Mohuč – Mönchengladbach 0:3 (kon.) | Norimberk – Leverkusen 1:4 (kon.) | Stuttgart – Wolfsburg 3:2 (kon.)
Kolín nad Rýnem – Bayern 1:4 (kon.) | Augsburg – Hamburg 1:0 (kon.) | Hertha – Hoffenheim 3:1 (kon.)
VfB Stuttgart
3:2 (0:1)
VfL Wolfsburg
Sobota 05.05.2012, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga

Dnešní zápas skončil lépe pro domácí Stuttgart, který se postaral o infarktový závěr a zasadil nádhérné tři góly. Hosté po prvním poločase vedli a v šedesáté první minutě přidali další gól, díky kterému měli dvoubrankový náskok. Stuttgart svůj boj ale nevzdal a během sedmi minut zápas otočil na 3:2. V sedmdesáté třetí minutě poslal míč hlavou do sítě Cacau a o čtyři minuty později naostřil své polonůžky Maza, který skóre vyrovnal. Nicméně domácí Stuttgart se o dvě minuty později radoval z dalšího vstřeleného gólu, tentokrát se prosadil Traore, kterému ke vstřelenému gólu stačilo dvacet čtyři minut na hřišti. Kouč domácích Labbadia i fanoušci jsou jistě spokojení. Na druhé straně Magath musí být smutný, že jeho svěřenci ke konci ztratili důležité tři body. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (17:28:10)

90+2
    Sakai vybojoval autové vhazování.

90
    Hlavní sudí Perl stejně jako v prvním poločase nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty.

88
    Domácí hráči udělali jistě svým příznivcům neskutečnou radost, když během sedmi minut otočili skóre, které nevypadalo vůbec příznivě. Atmosféra na stadioně je úžasná. Fanoušci bouří a Švábi mají velkou chuť útočit.

87
    Švábi dostali po třech nádherných gólech velkou chuť skórovat a stále útočí.

86
    Dnešní utkání sleduje 58 500 diváků.

84
    Do zakončení se dostal Schäfer, který mohl srovnat skóre, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.

81
    Poslední střídání hostů. Ze hřiště odešel Josue, nahradil ho Polter.

79
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    Do zakončení se mohl dostat v pokutovém území Ibisevic, ale netrefil míč. Míč tak putoval na vzdálenější tyč, kde byl ve výborném pohybu IBRAHIMA TRAORE, který dopravil míč do odkryté branky a poslal svůj tým do vedení. Domácí Stuttgart tak během sedmi minut otočil skóre na 3:2.

77
    Centrovaný míč do pokutového území Benaglio vyboxoval, ale míč se odrazil přesně do míst, kde stál osamocený MAZA. MAZA naostřil své polonůžky a vsítil vyrovnávací branku do odkryté brány.

75
    Domácí hráči využívají posledního střídání. Ze hry odešel Boka, který dnes moc vidět nebyl. Nahradil ho Molinaro.

73
    Domácí hráči zahrávali volný přímý kop. U pravé tyče prodlužoval hlavou na vzdálenější tyč Delpierre, kam si naběhl CACAU, který dopravil míč hlavou do sítě. Benaglio se natahoval marně. Suttgart má tak ještě necelých dvacet minut na to, aby utkáni zdramatizoval.

73
    Střely na branku: VfB Stuttgart 1 - 3 VfL Wolfsburg.

Střely celkem: VfB Stuttgart 6 - 6 VfL Wolfsburg.

73
    Držení míče: VfB Stuttgart 56% - 44% VfL Wolfsburg.

72
    Hosté vybojovali rohový kop. Centrovaný míč na přední tyč domácí odvrátili do bezpečí.

70
    Druhé střídání na straně domácích. Ze hřiště odešel Harnik, nahradil ho Schieber.

59
    Hrací plochu opustil autor prvního gólu Helmes, nahradil ho Arnold.

65
    Mandzukic se po ošetření vrátil na hrací plochu.

65
    Hra po přerušení pokračuje.

62
    Sudí přerušil hru, na hrací ploše zůstal ležet zraněný Mandzukic.

61
    Wolfsburg právě vstřelil branku!
    Hosté zahrávali volný přímý kop, který výborně zužitkovali. Výborné místo na malém vápně si našel MARCO RUSS, kterému náramě sklepl míč Rodriguez a MARCO RUSS špičkou kopačky dopravil míč do sítě.

58
    V obrovské příležitosti vyrovnat skóre se ocitl Gentner, ale jeho střela byla velmi nepřesná.

58
    Mandzukic sice vybojoval u levé postranní čáry míč, ale neměl komu přihrát, a tak do protiútoku pospíchají domácí hráči.

55
    Domácí sáhli k prvnímu střídání. Ze hry odešel Kuzmanović, nahradil ho Traore.

54
    Z rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo.

54
    Cacau je dnes velmi silný, ale tentokrát se mu nepodařilo odcentrovat přes dva bránící hráče, a tak vybojoval alespoň rohový kop.

52
    Vlci odvrátili míč na malou chvíli do bezpečí. Švábi svého soupeře tlačí a snaží se najít skulinku v obraně.

51
    Žlutou kartu vyfasoval Cacau, když odstrčil Manzdukice k zemi.

50
    Faulovaný byl Manzdukic.

49
    Hosté se provinili ve středu hřiště faulem, a tak u míče zůstávají stále domácí hráči.

47
    Hosté provedli první střídání. Ze hry odešel Vierinha, nahradil ho Polák.

47
    Hosté vybojovali na polovině hřiště míč, na pomoc se jim nabídl Benaglio.

46
    Míč do hry ve druhém poločase uvedli domácí hráči.

46

Hráči jsou zpět na hrací ploše. Druhý poločas začne za malou chvíli.

Hannover, se kterým na dálku Vlci bojují o evropské poháry, hraje po prvním poločase s Kaiserslauternem 1:1. Hannover prohrával už v sedmé minutě 0:1, ale ve třicáté osmé minutě se mohl radovat díky vlastnímu gólu, který si dal Bugera.

První poločas byl vyrovnaný, mluví o tom také statistky. Šťastnější je prozatím hostující celek, který dokázal potrestat chybu domácích hráčů. Běžela dvacátá osmá minuta, když se po pravé straně řítil Mandzukic, který se výborně uvolnil a poslal nadýchaný přízemní centr do pokutového území. Tam se mu skvěle nabídl Helmes, který překonal střelou k bližší tyči Ulreicha, a hosté se tak mohli radovat.

Střely na branku: VfB Stuttgart 0 - 2 VfL Wolfsburg.

Střely celkem: VfB Stuttgart 4 - 4 VfL Wolfsburg.

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

45+2
    U míče jsou stále Švábi, kteří si vytvořili obrovský tlak před Benagliovou brankou, ale hosté se stále dobře brání.

45
    Hlavní rozhodčí Perl nastavil dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

45
    Suttgart zahrával volný přímý kop, ale centr na zadní tyč hosty neohrozil.

44
    Mandzukic fauloval, ale kartonek nevyfasoval. Sudí Perl mu pouze domluvil.

43
    Domácí hráči kombinují na soupeřově polovině, ale žádnou vyloženou šanci si zatím nevypracovali.

40
    Manzukic naskočil po krátkém ošetření zpět do hry.

39
    Mandzukic je ošetřován. Hosté zahrávali volný přímý kop, ale soupeřovu branku neohrozili. Střela šla vysoko nad branku, postaral se o ni Vieirinha.

38
    Po pravé postranní čáře se řítil do protiútoku Mandzukic, který byl výborně rozběhnutý. Zastavil ho však faul, kterým se provinil Maza. Maza vyfasoval za tento nedovolený zákrok žlutou kartu.

35
    Nebezpečí stále není zažehnáno. Ukázkovou přihrávku po zemi na zadní tyč adresoval Salihamidzic, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl.

34
    Důležitý obranný zákrok předvedl Sakai, a tak hosté vybojovali alespoň rohový kop.

33
    Labbadiaovi svěřenci na svého soupeře tlačí. Chtějí vyrovnat, ale hosté se zatím výborně brání.

32
    Odražený míč se dostal k Mazovi, který zakončil hlavou. Střela byla však nepřesná.

32
    Domácí hráči vybojovali rohový kop.

28
    S míčem po pravé straně postupoval vpřed Mandzukic, který poslal krásný přízemní centr do pokutového území, kam si výborně naběhl PATRICK HELMES. PATRICK HELMES překonal v souboji jeden na jednoho brankáře Ulreicha a střelou k bližší tyči poslal svůj tým do vedení.

27
    Hosté rozehrávku domácích napadají, a tak hráči Stuttgartu vsadili na jistotu a zapojili do hry také Ulreicha.

26
    U míče jsou nyní domácí hráči, kteří kombinují ve středu hřiště.

25
    Z rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo, ale Vlci jsou stále u míče.

24
    Do protiútoku pospíchali hosté. K zakončení se dostal Mandzukic, ale vybojoval pouze rohový kop.

24
    Domácí hráči zahrávali rohový kop, ale soupeřovu branku neohrozili.

23
    Hajnal napřáhl svoji pravou kopačku a vystřelil na branku. Jeho střelu zblokoval některý z protihráčů. Míč lízl Benagliovo břevno.

22
    Domácí hráči budou zahrávat volný přímý kop asi z dvaceti metrů.

22
    Harnik se dopustil faulu a hosté budou zahrávat volný přímý kop.

21
    Hosté vybojovali míč na své kopačky a ujmou se autového vhazování.

19
    Nyní se hra odehrává mezi pokutovými územími.

14
    Benaglio zahrál svým výběhem spoluhráčům na nervy. V obrovské příležitosti vstřelit kontaktní gól se ocitl Hajnal, který nedokázal míč dopravit do prázdné branky. Benaglia totiž přeloboval jeden z jeho protihráčů, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče.

13
    Faulem se provinil Sakai a může být rád, že ho sudí Perl nepotrestal žlutou kartou.

10
    Mandzukic svou bojovností vyhrál míč u postranní čáry, ale spoluhráči mu na pomoc nepřispěchali, a tak o míč přišel.

10
    Hajnal nacentroval míč na zadní tyč, ale hosté se ubránili a odvrátili míč do bezpečí.

10

8
    Do protiútoku spěchal Mandzukic, který našel přesným centrem Helmese. Helmes, který byl výborně postavený ve velkém vápně bohužel zaváhal a nestihl zpracovat míč.

7
    Přesnou přihrávku do pokutového území obdržel Harnik, ale jeho zakončení chyběl důraz. Vybojoval tedy alespoň rohový kop, ze kterého domácí hráči soupeřovu branku neohrozili.

5
    Hosté vybojovali na soupeřově polovině autové vhazování.

4
    Do útoku se hnali opět domácí, ale nákop na Ibisevice byl příliš dlouhý, a tak Benaglio uklidil míč do svých rukavic.

2
    Boka se výborně uvolnil a nacentroval míč do pokutového území, ale vynikající obranný zákrok zaznamenal Madlunk, jenž odvrátil míč do bezpečí.

1
    Helmes dostal přihrávku do běhu, postupoval s míčem k pravému rohovému praporku a následně odcentroval míč na zadní tyč. Centr byl ale přetažený, a tak jsou u míče domácí hráči.

1
    Domácí hráči zvolili bílé dresy, hosté dresy zelené.

1
    Výkop provedli hostující hráči.

1

-1
    Sudí Perl přivedl obě základní jedenáctky na hrací plochu. Diváci doprovodili své koně na stadion nádherným choreem.

-9
    Na hrací ploše je vše připraveno k výkopu.

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Maza, Delpierre, Boka - Kuzmanović, Gentner - Harnik, Hajnal, Cacau - Ibisević.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Rodriguez, Russ, Madlung, Schäfer - Salihamidzic, Träsch, Josue, Vieirinha - Helmes, Mandzukic.

Rozhodčí: G. Perl‎.

Kouč Magath vyžaduje od svých borců maximálně koncentrovaný výkon. A rád by navázal na povedené utkání s Werderem, a to bez ohledu na to, jaký výsledek se urodí v Hannoveru.

Hosté budou postrádat Dejagaha, který si v předešlém utkání natrhl svalová vlákna ve stehnu.

Domácím bude chybět Tasci a vykartovaný Niedermeier. Otazník visí nad startem Kuzmanoviće a Kvista.

Dobré sobotní odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu prestižní Bundesligy, která finišuje. Stuttgart dnes přivítá v Mercedes-Benz Aréně Wolfsburg, který na dálku bojuje s Hannoverem o evropské poháry. Domácí Stuttgart může zůstat v klidu, protože účast v Evropské lize na příští sezónu má zajištěnou. Nicméně kouč Labbadia očekává náročné utkání a přeje si, aby jeho svěřenci byli od počátečního hvizdu aktivní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.