Španělsko - Čína 11:6 (kon.) | Itálie - Austrálie 8:10 (kon.)
Velká Británie - Rusko 6:7 (kon.) | Maďarsko - USA 13:14 (kon.)

11:6

(2:2, 4:2, 4:2, 1:0)

Pondělí 30.07.2012, 15:10Olympijské hry - Vodní pólo (ženy)
Sledujte:

V závěrečné čtvrtině zápasu padla jediná branka, kterou vstřelila Anni Llaquetová (ESP) a uzavřela tak své povedené utkání třetím gólem. Španělky vstoupily dobře do olympíjského turnaje a připisují si úvodní výhru do tabulky skupiny A.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších společných onlajn reportáží z LOH. (16:12:25)

Utkání právě skončilo.

32
    Tlak při vyloučení Aymerichové již k ničemu nevedl.

32
    Plyne poslední minuta utkání a u míče jsou hráčky Číny.

31
    Reyesová (ESP) je další hráčka, která utkání nedohraje. Třetí faul ji vyřazuje z posledních minut zápasu. Vše je však již rozhodnuto a tak ji to nemusí mrzet.

31
    Dobře rozehraná akce Číny v početní převaze. Míč letěl za obranu na volnou Song (CHN), která však v souboji proti brankářce neuspěla.

30
    Ukázková akce Španělek! Ty postupně zatlačovaly obranu Číny blíž jejich bráně a Anni Llaquetová (ESP) vstřelila již svou třetí branku v zápase. (11:6)

29
    Vyloučení i na druhé straně. Odpočine si Wang (CHN) a španělský kouč si bere svůj první oddechový čas v zápase.

28
    Laura Ramosová (ESP) předvedla výtečný zákrok a Čína tak tlak nedokázala využít.

28
    Vyloučená je Aymerichová (ESP) a trenér Číny Juan Jane Girald si vzal oddechový čas. Pro tohoto kouče má utkání zvláštní příchuť, protože je Španěl.

28
    Doradová (ESP) je další hráčkou, která již do utkání nezasáhne pro třetí vyloučení.

27
    Horní tyč zazvonila po střele Španělek. Čínské hráčky jsou v obraně hodně bezradné.

26
    Huizi Sun byla vyloučená na dvacet vteřin, ale španělský tlak brankou neskončil.

26
    Na obou stranách se v úvodu poslední část vyznamenaly brankářky.

25
    U míče byly opět rychleji Španělky a ty jasně dokazují, že co se týče rychlosti, nemohou se s nimi Číňanky měřit.

25
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Pokračuje dominance španělského týmu, který i tuto čtvrtinu dokázal vyhrát o dvě branky. Celkově vedou Španělky 10:6 a jedinou kaňkou tak byl již třetí faul Pascualové (ESP), která v této čtvrtině vyprodukovala tři fauly a do utkání již nezasáhne.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    Opět přichází pro čínské hráčky nepříjemná sprcha dvě vteřiny před koncem čtvrtiny. Carrasocová (ESP) se uvolnila a nedala brankářce šanci. (10:6).

23
    Španělky začínají stále více faulovat a dávají tak soupeřkám šanci na návrat do utkání. Rozdíl je již pouze ve třech brankách. (9:6)

22
    Pro Pascualovou (ESP) to bylo již druhé vyloučení, při dalším prohřešku se s utkáním rozloučí.

21
    Pascualová (ESP) musela odplavat a dvacet vteřin se nesměla zapojit do hry. Toho využila střílející Ma (CHN), která prostřeluje vše, co jí stálo v cestě. (9:5)

21
    Čínská lavička si vzala oddechový čas.

21
    Začíná se nám to proměňovat v exhibici. Číňanky jsou v útoku bezzubé a naopak v obraně hodně děravé. Andrea Blas Martinézová dobře vypálila a brankářka Číny byla bezmocná. (9:4)

20
    S osmičkou měla čas na střelu Carrascová (ESP) a neváhala ani chviličku a zavěsila pod břevno. (8:4)

19
    V poslední sekundě postupného útoku už Číňanky tušily, že nic nevymyslí. Pouhé nahození na bránu tak dalo jasný pokyn ke plavbě zpět.

19
    Na obou stranách hrají momentálně hlavní roli nepřesnosti - u míče Španělky.

18
    Na druhé straně zaduněla pravá tyčka.

17
    Výhoda prvního útoku je využita. Llaquetová (ESP) poslala před bránu nádhernou přihrávku a Garciová (ESP) měla snadnou práci. (7:4)

17
    Tvrdý souboj o míč, rychlejší však byla opět španělská hráčka.

17
    Začala třetí čtvrtina.

Máme za sebou první polovinu utkání a Španělky začínají získávat převahu. Vstřelená branka na 6:4 dvě vteřinky před koncem jim může jenom pomoci. Autorka této branky Pajerová velice potěšila svého kouče, který své emoce dost projevuje.

Přestávka mezi druhou a třetí čtvrtinou trvá pět minut.

Skončila druhá čtvrtina.

16
    Na druhé straně je početní výhoda využita. Dvě vteřinky před koncem dokázaly Španělky odskočit na rozdíl dvou branek. (6:4)

16
    Početní výhodu čínské hráčky nedokázaly využít a tak vyloučení nebylo potrestáno.

15
    Skóre se okamžitě mení i na druhé straně. K odraženému míči si doplavala Reyesová (ESP) a posílá svůj tým znovu do vedení. (5:4)

15
    Číňanky dostaly možnost zahrávat trestný hod nebo chcete-li penaltu a tu s přehledem proměnila Huanhuan Ma (CHN). (4:4)

15
    Velice dobrý zákrok vytáhla Jang (CHN).

14
    K další střele se dostala ve středu bazénu s pětkou Jin He (CHN) a dokázala trefit přesně. (4:3).

14
    Břevno zadunělo po čínské střele. Útok Číňanek pokračuje.

13
    Poprvé v utkání se jeden z výběrů dostává do dvoubrankového vedení. Střelkyně Llaquetová (ESP) střílí již svou druhou branku v zápase. (4:2)

12
    Úspěšný zákrok Jun Yang (CHN), která svou pravou ruku vystřelila v pravý moment.

11
    Na druhé straně se již skóre mění. Pěknou ranou k levé tyči posouvá poprvé v utkání do vedení španělský výběr Flaqueová (ESP). (3:2).

10
    V posledních vteřinách třiceti sekundového limitu pro útok vystřelila jedna z Číňanek, ale nalezla pouze pozornou Ramosovou (ESP).

9
    Na jedné straně Garciová (ESP) a ani na druhé straně Wang (CHN) nedokázaly vstřelit branku.

9
    Úvodní plavecký sprint o míč vyhrály Španělky a mohou tak založit útočnou akci.

9
    Začala druhá čtvrtina.

První čtvrtina připravila hezkou podívanou. Číňanky dvakrát vedly, ale přesto je po prvních osmi minutách stav vyrovnaný. Llaquetová totiž dokázala v posledních vteřinách srovnat skóre.
    Můžeme se těšit na zajímavou druhou čtvrtinu.

Skončila první čtvrtina.

8
    Patnáct sekund před koncem úvodní čtvrtiny je srovnáno. Tři vteřiny zbývaly Španělkám na útok a tak Llaquetová (ESP) na nic nečekala a propálila vše před ní. (2:2).

8
    Lobem se snažila překvapit brankářku Španělek Ma (CHN), ale míč šel nad bránu.

7
    Do míče se opřela Llaquetová (ESP) a v hledišti to jenom zahučelo - míč se odrazil od pravé tyče čínské brány.

6
    Liu (CHN) byla vyloučená na dvacet vteřin, ale Španělky nedokázaly z tlaku nic vytěžit.

5
    Vyloučená Carrascová a výhoda je okamžitě potrestána. K míči se dostala Ma (CHN) a nedala šanci Ramosové (ESP). (1:2)

4
    Čínský útok se nevydařil a hra se opět přesouvá před čínskou bránu.

4
    Máme srovnáno! Španělky se s tím nepáraly a z dálky napálila míč přesně k levé tyči Parejová (ESP). (1:1)

3
    Dvaceti vteřinové vyloučení Reyesové (ESP) je potrestáno brankou, kterou střelila Wang. Míč proklouzl pod levou rukou brankářky Španělska. (0:1)

2
    Llaquetová (ESP) vyzkoušela pozornost čínské brankářky. Hra se přesouvá před bránu Španělek.

1
    Jako první se k míči dostaly Španělky, ale jejich střelecký pokus brankou neskončil. Španělky hrají v bílých čepičkách, Číňanky v modrých.

1

Obě družstva právě přichází na stadion - proběhne představení jednotlivých aktérek dnešního zápasu.

Sestavy:

Španělsko: Ramosová, Pascualová, Llaquetová, Aymerichová, Reyesová, Parejová (C), Doradová, Carrascová, Martinezová, Flaqueová, Garciová, Ventosová, Amorosová

Čína: Yang, Teng (C), Liu, Sun Yujun, He, Sun Yating, Song, Gao, Wang, Ma, Sun Huizi, Zhang, Wang

Rozhodčí: Alan Balfanbayev - Cory Williams

Ženského turnaje se účastní 8 družstev a všechny postoupí do vyřazovací fáze. Zápasy ve skupině tak pouze určí nasazení čtvrtfinálových dvojic.

Naše utkání je ze skupiny A , kde se kromě těchto celků představí ještě týmy Maďarska a USA.

Ve skupině B nastoupí Austrálie, Itálie, Rusko a domácí Velká Británie.

Posledním vzájemným utkáním těchto týmů byl zápas na turnaji v Rusku, kde vyhrály Španělky 17:11, ovšem na důležitější akci - na Mistrovství světa 2011 v Číně zvítězily Číňanky 15:6.

Vodní pólo je sport, který se hraje v bazéně. Hrají proti sobě dvě družstva, která se skládají ze šesti hráčů a jednoho brankáře. Hraje se na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Na olympíjské hry byl tento sport zařazen už v roce 1900 na hrách v Paříži. Přesně o sto let později, v roce 2000 byla v Sydney přidána i soutěž žen.

Turnaj žen byl, jak jsem již psal, poprvé na OH zařazen v roce 2000 v Sydney, kde se radovaly domácí Australanky, o čtyři roky později zvítězily Italky a naposled se v Pekingu radovaly Nizozemky.

Hezký den, vítám Vás u sledování onlajn reportáže z utkání vodního póla žen. V této reportáži budeme sledovat zápas Španělska s Čínou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:10.