Španělsko - Čína 11:6 (kon.) | Itálie - Austrálie 8:10 (kon.)
Velká Británie - Rusko 6:7 (kon.) | Maďarsko - USA 13:14 (kon.)

(2:2, 4:2, 4:2, 1:0)

Pondělí 30.07.2012, 15:10Olympijské hry - Vodní pólo (ženy)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:10.

Hezký den, vítám Vás u sledování onlajn reportáže z utkání vodního póla žen. V této reportáži budeme sledovat zápas Španělska s Čínou.

Turnaj žen byl, jak jsem již psal, poprvé na OH zařazen v roce 2000 v Sydney, kde se radovaly domácí Australanky, o čtyři roky později zvítězily Italky a naposled se v Pekingu radovaly Nizozemky.

Vodní pólo je sport, který se hraje v bazéně. Hrají proti sobě dvě družstva, která se skládají ze šesti hráčů a jednoho brankáře. Hraje se na čtyři čtvrtiny po osmi minutách.

Na olympíjské hry byl tento sport zařazen už v roce 1900 na hrách v Paříži. Přesně o sto let později, v roce 2000 byla v Sydney přidána i soutěž žen.

Posledním vzájemným utkáním těchto týmů byl zápas na turnaji v Rusku, kde vyhrály Španělky 17:11, ovšem na důležitější akci - na Mistrovství světa 2011 v Číně zvítězily Číňanky 15:6.

Ženského turnaje se účastní 8 družstev a všechny postoupí do vyřazovací fáze. Zápasy ve skupině tak pouze určí nasazení čtvrtfinálových dvojic.

Naše utkání je ze skupiny A , kde se kromě těchto celků představí ještě týmy Maďarska a USA.

Ve skupině B nastoupí Austrálie, Itálie, Rusko a domácí Velká Británie.

Sestavy:

Španělsko: Ramosová, Pascualová, Llaquetová, Aymerichová, Reyesová, Parejová (C), Doradová, Carrascová, Martinezová, Flaqueová, Garciová, Ventosová, Amorosová

Čína: Yang, Teng (C), Liu, Sun Yujun, He, Sun Yating, Song, Gao, Wang, Ma, Sun Huizi, Zhang, Wang

Rozhodčí: Alan Balfanbayev - Cory Williams

Obě družstva právě přichází na stadion - proběhne představení jednotlivých aktérek dnešního zápasu.

1

1
    Jako první se k míči dostaly Španělky, ale jejich střelecký pokus brankou neskončil. Španělky hrají v bílých čepičkách, Číňanky v modrých.

2
    Llaquetová (ESP) vyzkoušela pozornost čínské brankářky. Hra se přesouvá před bránu Španělek.

3
    Dvaceti vteřinové vyloučení Reyesové (ESP) je potrestáno brankou, kterou střelila Wang. Míč proklouzl pod levou rukou brankářky Španělska. (0:1)

4
    Máme srovnáno! Španělky se s tím nepáraly a z dálky napálila míč přesně k levé tyči Parejová (ESP). (1:1)

4
    Čínský útok se nevydařil a hra se opět přesouvá před čínskou bránu.

5
    Vyloučená Carrascová a výhoda je okamžitě potrestána. K míči se dostala Ma (CHN) a nedala šanci Ramosové (ESP). (1:2)

6
    Liu (CHN) byla vyloučená na dvacet vteřin, ale Španělky nedokázaly z tlaku nic vytěžit.

7
    Do míče se opřela Llaquetová (ESP) a v hledišti to jenom zahučelo - míč se odrazil od pravé tyče čínské brány.

8
    Lobem se snažila překvapit brankářku Španělek Ma (CHN), ale míč šel nad bránu.

8
    Patnáct sekund před koncem úvodní čtvrtiny je srovnáno. Tři vteřiny zbývaly Španělkám na útok a tak Llaquetová (ESP) na nic nečekala a propálila vše před ní. (2:2).

Skončila první čtvrtina.

První čtvrtina připravila hezkou podívanou. Číňanky dvakrát vedly, ale přesto je po prvních osmi minutách stav vyrovnaný. Llaquetová totiž dokázala v posledních vteřinách srovnat skóre.
    Můžeme se těšit na zajímavou druhou čtvrtinu.

9
    Začala druhá čtvrtina.

9
    Úvodní plavecký sprint o míč vyhrály Španělky a mohou tak založit útočnou akci.

9
    Na jedné straně Garciová (ESP) a ani na druhé straně Wang (CHN) nedokázaly vstřelit branku.

10
    V posledních vteřinách třiceti sekundového limitu pro útok vystřelila jedna z Číňanek, ale nalezla pouze pozornou Ramosovou (ESP).

11
    Na druhé straně se již skóre mění. Pěknou ranou k levé tyči posouvá poprvé v utkání do vedení španělský výběr Flaqueová (ESP). (3:2).

12
    Úspěšný zákrok Jun Yang (CHN), která svou pravou ruku vystřelila v pravý moment.

13
    Poprvé v utkání se jeden z výběrů dostává do dvoubrankového vedení. Střelkyně Llaquetová (ESP) střílí již svou druhou branku v zápase. (4:2)

14
    Břevno zadunělo po čínské střele. Útok Číňanek pokračuje.

14
    K další střele se dostala ve středu bazénu s pětkou Jin He (CHN) a dokázala trefit přesně. (4:3).

15
    Velice dobrý zákrok vytáhla Jang (CHN).

15
    Číňanky dostaly možnost zahrávat trestný hod nebo chcete-li penaltu a tu s přehledem proměnila Huanhuan Ma (CHN). (4:4)

15
    Skóre se okamžitě mení i na druhé straně. K odraženému míči si doplavala Reyesová (ESP) a posílá svůj tým znovu do vedení. (5:4)

16
    Početní výhodu čínské hráčky nedokázaly využít a tak vyloučení nebylo potrestáno.

16
    Na druhé straně je početní výhoda využita. Dvě vteřinky před koncem dokázaly Španělky odskočit na rozdíl dvou branek. (6:4)

Skončila druhá čtvrtina.

Máme za sebou první polovinu utkání a Španělky začínají získávat převahu. Vstřelená branka na 6:4 dvě vteřinky před koncem jim může jenom pomoci. Autorka této branky Pajerová velice potěšila svého kouče, který své emoce dost projevuje.

Přestávka mezi druhou a třetí čtvrtinou trvá pět minut.

17
    Začala třetí čtvrtina.

17
    Tvrdý souboj o míč, rychlejší však byla opět španělská hráčka.

17
    Výhoda prvního útoku je využita. Llaquetová (ESP) poslala před bránu nádhernou přihrávku a Garciová (ESP) měla snadnou práci. (7:4)

18
    Na druhé straně zaduněla pravá tyčka.

19
    Na obou stranách hrají momentálně hlavní roli nepřesnosti - u míče Španělky.

19
    V poslední sekundě postupného útoku už Číňanky tušily, že nic nevymyslí. Pouhé nahození na bránu tak dalo jasný pokyn ke plavbě zpět.

20
    S osmičkou měla čas na střelu Carrascová (ESP) a neváhala ani chviličku a zavěsila pod břevno. (8:4)

21
    Začíná se nám to proměňovat v exhibici. Číňanky jsou v útoku bezzubé a naopak v obraně hodně děravé. Andrea Blas Martinézová dobře vypálila a brankářka Číny byla bezmocná. (9:4)

21
    Čínská lavička si vzala oddechový čas.

21
    Pascualová (ESP) musela odplavat a dvacet vteřin se nesměla zapojit do hry. Toho využila střílející Ma (CHN), která prostřeluje vše, co jí stálo v cestě. (9:5)

22
    Pro Pascualovou (ESP) to bylo již druhé vyloučení, při dalším prohřešku se s utkáním rozloučí.

23
    Španělky začínají stále více faulovat a dávají tak soupeřkám šanci na návrat do utkání. Rozdíl je již pouze ve třech brankách. (9:6)

24
    Opět přichází pro čínské hráčky nepříjemná sprcha dvě vteřiny před koncem čtvrtiny. Carrasocová (ESP) se uvolnila a nedala brankářce šanci. (10:6).

Skončila třetí čtvrtina.

Pokračuje dominance španělského týmu, který i tuto čtvrtinu dokázal vyhrát o dvě branky. Celkově vedou Španělky 10:6 a jedinou kaňkou tak byl již třetí faul Pascualové (ESP), která v této čtvrtině vyprodukovala tři fauly a do utkání již nezasáhne.

25
    Začala čtvrtá čtvrtina.

25
    U míče byly opět rychleji Španělky a ty jasně dokazují, že co se týče rychlosti, nemohou se s nimi Číňanky měřit.

26
    Na obou stranách se v úvodu poslední část vyznamenaly brankářky.

26
    Huizi Sun byla vyloučená na dvacet vteřin, ale španělský tlak brankou neskončil.

27
    Horní tyč zazvonila po střele Španělek. Čínské hráčky jsou v obraně hodně bezradné.

28
    Doradová (ESP) je další hráčkou, která již do utkání nezasáhne pro třetí vyloučení.

28
    Vyloučená je Aymerichová (ESP) a trenér Číny Juan Jane Girald si vzal oddechový čas. Pro tohoto kouče má utkání zvláštní příchuť, protože je Španěl.

28
    Laura Ramosová (ESP) předvedla výtečný zákrok a Čína tak tlak nedokázala využít.

29
    Vyloučení i na druhé straně. Odpočine si Wang (CHN) a španělský kouč si bere svůj první oddechový čas v zápase.

30
    Ukázková akce Španělek! Ty postupně zatlačovaly obranu Číny blíž jejich bráně a Anni Llaquetová (ESP) vstřelila již svou třetí branku v zápase. (11:6)

31
    Dobře rozehraná akce Číny v početní převaze. Míč letěl za obranu na volnou Song (CHN), která však v souboji proti brankářce neuspěla.

31
    Reyesová (ESP) je další hráčka, která utkání nedohraje. Třetí faul ji vyřazuje z posledních minut zápasu. Vše je však již rozhodnuto a tak ji to nemusí mrzet.

32
    Plyne poslední minuta utkání a u míče jsou hráčky Číny.

32
    Tlak při vyloučení Aymerichové již k ničemu nevedl.

Utkání právě skončilo.

V závěrečné čtvrtině zápasu padla jediná branka, kterou vstřelila Anni Llaquetová (ESP) a uzavřela tak své povedené utkání třetím gólem. Španělky vstoupily dobře do olympíjského turnaje a připisují si úvodní výhru do tabulky skupiny A.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších společných onlajn reportáží z LOH. (16:12:25)