Nový Zéland - Belgie 1:1 (kon.) | Pákistán - JAR 5:4 (kon.)
Indie - Jižní Korea 1:4 (kon.) | Nizozemsko - Německo 3:1 (kon.)
Velká Británie - Austrálie 3:3 (kon.) | Argentina - Španělsko 1:2 (kon.)
Nový Zéland - Belgie

1:1

(0:0)

Neděle 05.08.2012, 09:30 • Riverbank Arena • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)
Sledujte:

Byli jsme svědky napínavého, ačkoliv na branky chudého utkání, po jehož konci je však remíza poměrně spravedlivým výsledkem. Loučím se s vámi a přeji příjemné sledování dalších přenosů turnaje pozemních hokejistů z Riverbank Areny. (11:05:04)

Utkání právě skončilo! Obě mužstva se tedy rozešla smírně po remíze 1:1.

69:40
    Tvrdá rána končí bohužel pro Novozélanďany na tyči Vanaschovy branky.

68:43
    Edwards byl při svém průniku do střeleckého půlkruhu zastaven, Nový Zéland bude zahrávat další trestný úder.

67:35
    Obě mužstva svádí tuhý boj na půlící čáře.

66:31
    Trestný úder Nového Zélandu gólem neskončil, belgický obranný val dokázal jeho ránu vytěsnit do rohu.

66:17
    McAleese pálil, jeho střelu však zastavil jeden z belgických obránců.

64:47
    Hráči Belgie kombinují kolem středové čáry.

63:12
    Novozélanďané to zkusili rychlým vysunutím Burrowse, ten byl ale odzbrojen jedním z belgických obránců dříve, než stačil vystřelit.

62:03
    Přihrávka mířila na nabíhajícího Wilsona, ten ji ovšem nezpracoval a u míčku jsou znovu Belgičané.

60:42
    Charlier se snažil dostat k brance, ale míček mu vypíchl pozorný obránce Hayward.

59:32
    V útoku jsou Novozélanďané, ale vlastní nepřesností zadarmo odevzdali míček soupeři.

58:42
    Hra se trochu přiostřila. Obě mužstva se ze všech sil snaží rozhodnout.

57:19
    Vanasch se měl znovu co ohánět. Tvrdou střelu z okraje střeleckého půlkruhu vykopl svým betonem, dorážka již mířila mimo branku.

55:38
    Nakonec se z toho vyklubal bleskurychlý výpad do belgické obrany, ale bez úspěchu. Novozélandský střelec ve finální fázi ztratil míček ze své hole.

55:07
    Novozélanďané rozvážně zakládají novou akci.

53:35
    Nový Zéland právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Nick Wilson se dokázal protlačit až k brance a přízemní střelou prostřelil Vanasche.

52:57
    Dohmen nebezpečně vypálil, Pontifex se pouze ohlédl za míčkem letícím vedle jeho branky.

52:25
    Trestný úder Belgie končí na pravé tyči Pontifexovy branky.

50:41
    Za vyrovnáním se hnali hráči All Blacks, ale belgická obrana jim nedovolila přiblížit se k brance.

49:07
    Belgičané rázem ještě více ožili a zdá se, že chtějí po úvodním gólu co nejdříve rozhodnout.

47:51
    Belgičané právě vstřelili branku! Povedenou tečí se před brankou Nového Zélandu prosadil TOM BOON a posílá Belgičany do vedení.

47:08
    Denayerova nabídka před branku nenašla nikoho z Belgičanů a u míčku jsou Novozélanďané.

46:22
    Po tvrdém střetu dvou osmadvacítek Pethericka a Truyense ve středu hřiště rozehrávají Belgičané.

45:37
    Na tribunách to jen zahučelo. Novozélandská rána jen těsně minula Belgickou klec.

44:22
    Van Aubel se probíjel k Pontifexově brance, ale byl zastaven a obrán o míček.

43:52
    Belgičané se teď hnali po levé straně do útoku, ale o míček je obral bránící Hayward.

42:45
    Belgická obrana stále nepouští dotírající Novozélanďany na dostřel své brance.

40:38
    Rozehrávka novozélandského rohu končí v zámezí a Vanasch tak ani nemusel zasahovat.

39:21
    Belgičané se trochu stáhli do obrany a nechávají hrát svého soupeře, ten se však zatím nepropracoval k vážnějšímu střeleckému pokusu.

37:52
    Vanasch se obětavě vrhl pod nohy jednomu z novozélandských nájezdníků.

35:37
    Pontifex musel velmi brzy zasahovat, s tečovaným míčkem si však poradil.

35:05
    Druhou pětařicetiminutovku opět zahajují s míčkem na holi Belgičané.

35:01
    Druhý poločas právě začíná.

Převaha Belgičanů je zřejmá i ze statistik prvního poločasu. Devět střel proti dvěma střeleckým pokusům Nového Zélandu hovoří jasně o tom, kdo měl v první půli navrh. Ani tato střelecká aktivita však nepřinesla úvodní gól, uvidíme tedy, komu se zadaří v poločase druhém.

Branky jsme se v prvním poločase nedočkali, ačkoliv obě mužstva byla několikrát velice blízko k otevřené skóre. Do druhé půle tak půjdou oba týmy za stále bezbrankového stavu.

35:00
    Konec prvního poločasu.

34:32
    A mohl přijít trest ze strany Nového Zélandu. Po povedené kombinaci zívala před Wilsonem prázdná branka, ale jeden z Belgičanů mu obětavým skokem zmařil šanci na úvodní gól.

33:42
    Stále aktivnější Belgičané se chtějí ještě před koncem poločasu dostat do vedení, ale není jim přáno.

32:36
    Charlier se chytá za hlavu, protože jeho střela z osamocené střelecké pozice prolétla pouze těsně kolem pravé tyče. Belgičané tak zahodili šanci na gól do šatny.

30:18
    Belgičané teď svírají Novozélanďany na jejich polovině.

28:46
    Belgičan Boon dostal šanci na reparát, ale jeho tvrdou ránu opět chytá brankář Pontifex.

28:31
    Boon se pokoušel tečovat před brankářem Pontifexem, ale mimo novozélandskou branku.

27:36
    Belgičané teď dvakrát nebezpečně vypálili, jejich střely však byly pokaždé zblokované.

26:57
    Novozélanďan Edwards si od rozhodčího vysloužil po svém přestupku žlutou kartu, na pět minut si tedy půjde odpočinout.

25:52
    Boonova rána z hranice střeleckého půlkruhu v brance neskončila. Stav je tedy stále nerozhodný 0:0. Na brankové čáry zachránil Novozélanďany Petherick.

25:52
    Belgičané se chystají k trestnému úderu.

25:19
    Bleskurychlý průnik Inglise do belgické obrany se obešel bez střeleckého pokusu, forvardu Nového Zélandu utekl míček do zámezí.

24:52
    Hraje se opět převážně kolem půlící čáry.

22:34
    Kombinace Belgičanů skončila v zámezí a k míčku se po delší době dostává Nový Zéland.

22:07
    Reckinger rozehrával za Belgičany z rohu, ale k ohrožení Pontifexovy branky nedošlo.

20:05
    Míček za brankou Belgie, Novozélanďanům selhala finální přihrávka.

18:31
    Vanasch si znovu poradil s ranou jednoho z novozélandských střelců. Střelu z levé strany opět bezpečně vykopl svými betony.

16:53
    Gougnard se pokoušel přejít po pravé straně přes obranu Novozélanďanů, ale neuspěl a hra se přesouvá na druhou stranu.

15:21
    Hra teď trochu ztratila na tempu vinou častých technických přestupků na obou stranách. Hraje se převážně ve středu hřiště.

13:52
    Vanasch měl po delší době plné ruce práce s tvrdou střelou z hranice střeleckého půlkruhu. Naštěstí pro Belgičany vyráží nebezpečnou ránu do rohu hřiště.

13:07
    All Blacks to zkoušeli dlouhou přihrávkou do útoku, ale u míčku jsou znovu Belgičané.

12:04
    Dekeyser teď ani nadvakrát nepřekonal brankáře Pontifexe, ten jeho pokusy z nějakých dvou metrů bezpečně zlikvidoval.

11:16
    Přirhávka na Belgičana Truyense nebyla přesná, míček končí v zámezí za brankou Zélandu.

10:32
    Edwards odevzdává míček Belgičanům po technickém přestupku na útočné polovině.

09:11
    Brankář Pontifex se opět vytáhl, tentokrát jej zkoušeli Belgičané překonat šikovnou tečí z bezprostřední blízkosti, ale míček opět skončil pouze na chráničích novozélandského brankáře.

08:21
    Také hráči Nového Zélandu se dostali do střelecké pozice, gólman Vanasch však zasahovat nemusel.

07:09
    Belgičané zkusili ohrozit branku soupeře z hranice brankoviště, ale míjí Pontifexovu klec.

05:48
    A opět se vyznamenal novozélandský brankář, tentokrát proti belgické penaltě zasáhl pohotově svými betony.

05:11
    Novozélandský brankář Pontifex si připsal první úspěšný zákrok.

04:45
    V útoku jsou stále Belgičané, ale zatím si nevypracovali střeleckou příležitost.

03:15
    Belgičané se vrhli směrem k brance Nového Zélandu, ale žádné ohrožení z toho nebylo.

02:26
    Hraje se ve středu hřiště, obě mužstva se potýkají s nepřesnou kombinací.

00:49
    K míčku se dostali Belgičané, ale záhy o něj přicházejí.

Jako první se do útoku vrhají Novozélanďané.

V Riverbank Areně zní právě teď národní hymny obou týmů, utkání začne za několik minut.

Mužstva nastoupí v následujících sestavách:

Nový Zéland: Pontifex (McGregor) - Haig, Hayward, Hopping, Couzins, Shaw, Petherick - Archibald, Burrows, McAleese, Edwards, Panchia - Child, Hilton, Jenness, Inglis, Wilson. Trenér: Smith.

Belgie: Vanasch (Leroy) - De Saedeleer, Denayer, Reckinger, Thys, Van Hove, Van Strydonck - Dohmen, Gougnard, Luycx, Truyens - Boccard, Boon, Briels, Charlier, Dekeyser, Van Aubel. Trenér: Batch.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:30.