Nový Zéland - Belgie 1:1 (kon.) | Pákistán - JAR 5:4 (kon.)
Indie - Jižní Korea 1:4 (kon.) | Nizozemsko - Německo 3:1 (kon.)
Velká Británie - Austrálie 3:3 (kon.) | Argentina - Španělsko 1:2 (kon.)
Nizozemsko - Německo

3:1

(-:-)

Neděle 05.08.2012, 17:00 • Riverbank Aréna, Londýn • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:00.

Vítáme vás u sledování zápasu z pozemního hokeje, kde se utká Německo proti Nizozemsku. Oba týmy patří do skupiny B a patří mezi její nejsilnější členy. Po třech zápasech si jak Německo, tak Nizozemsko, připsalo 9 bodů, tedy plný počet. Dnes neporazitelnost jednoho či druhého týmu pomine. Čí to bude? To se dozvíme po 70 odehraných minutách utkání.

Oba celky také dnes budou bojovat o jistotu semifinále, ke které jim stačí urvat jediný bod. Třetí Korea strádá totiž 3 body a a před sebou má už pouze jeden zápas.

Nizozemsko je s jedenácti vstřelenými brankami vůbec nejlépe střílejí tým ve skupině B, Německo pro změnu inkasovalo pouze tři branky. Obrana nebo útok? Jeden z těchto stylů dnes musí vyhrát.

01:38
    Oliver Korn (GER) jako první prověřil gólmana soupeře.

01:43
    Německo má rohový úder.

02:38
    Tak tomu se říká start! Už po dvou a půl minutách je to 1:0 pro německé pozemkáře, kteří zásluhou Christophera Zellera vedou!

03:00
    Němci v úvodu utkání drtí Nizozemce!

06:12
    Nyní se hra trochu uklidnila, čekáme však na první šanci Nizozemců, jenž stále nepřichází.

07:23
    Billy Bakker (NED) se jako první ze svého týmu dostal do šance, kterou ovšem trestuhodně pomrhal.

13:58
    Máme srovnáno! Bob de Voogd (NED) skóruje takřka z ničeho nic a začínáme opět od nuly.

15:01
    Hra se ovšem opět uklidnila, strhující tempo zatím hráči nenasadili.

19:38
    Thilo Stralkowski (GER) jako další z německých řad prověřil schopnosti brankáře Stockmanna.

22:12
    Hra se po úvodním tlaku Němců trochu vyrovnala, ale vyložených šancí je pramálo. Hra se odehrává většinou ve středu hřiště.

24:59
    Obrázek hry se deset minut před koncem první půle nezměnil.

25:30
    Kdyby zápas skončil tímto výsledkem, postupovaly by do semifinále oba celky.

27:47
    Nizozemsko rozehrává z rohu hřiště. Vytvoří si z této pozice dobrou šanci?

29:13
    Sledujeme tlak Holanďanů. Do šance se dostal Mink van der Weerden (NED), jenže netrefil branku.

31:48
    Christopher Zeller (GER) se opět dostal do šance, tentokrát však vsítit gól nedokázal.

35:00
    Skončil první poločas.

35:00
    Zápas zatím zapadá spíše do průměru, to se ale rychle může změnit ve druhé půli. Po nástupu Němců a jejich úvodní brance se zdálo, že tento zápas bude mít jasného favorita, ale Nizozemsko dokázalo hbitě odpovědět. Vzhledem k tomu, že aktuální stav vyhovuje oběma celkům, nedá se očekávat, že by se obraz hry ve druhé půli dramaticky změnil.

35:00
    Nejaktivnějším hráčem v první půli byl Zeller (GER), jenž si připsal tři střely.

35:00

35:30
    Nizozemsko obrací zápas a jde do vedení! Teun der Nooijer (NED) našel zkulinku v postoji brankáře Weinholda (GER).

38:35
    Rogier Hofman střílí na branku Německa! Nizozemsko je při chuti.

40:20
    Nizozemsko rozehrává z rohu.

40:40
    A dává z této šance branku! Mink van der Weerden (NED) zvyšuje na 3:1 a s Německem to začíná vypadat špatně.

45:12
    Němci musí otevřít obranu a vrhnout se do útoku, míček je však zatím výhradně v držení Holanďanů.

45:36
    Robbert Kemperman (NED) se dostal do šance a mohl zvyšovat již na 4:1, ale netrefil se přesně. Brankář Německa nemusel ani zasahovat.

50:00
    20 minut do konce a pozemkáři Německa mají problém se dostat za půlku soupeře.

52:13
    Jan Philipp Rabente (GER) se dostal do slibné šance, jenže jej skvělým zákrokem vychytal brankář Stockmann (NED).

52:46
    Po něm se do šance dostává i Oskar Deecke (GER), ale brankář Nizozemska odolává.

57:04
    Hra se opět uklidnila, což vyhovuje Nizozemsku.

60:26
    Německo má k dispozici rozehrávku z rohu! Jedna z posledních šancí na zdramatizování tohoto zápasu.

61:29
    Christopher Zeller je dnes očividně při chuti a opět to zkoušel na brankáře Nizozemska, který ovšem tento minisouboj vyhrál.

61:51
    Do protiútoku se hnal Roderick Weusthof (NED), ale na brankáře nevyzrál.

63:28
    Sander Baart (NED) se dostal do skvělé příležitosti ale ani on na německého brankáře nevyzrál.

64:01
    Hra v závěru zápasu nabírá na strhujícím tempu.

64:17
    Opět Weusthof! Nizozemsko se nenechalo zatlačit do obrany a s chutí útočí.

64:54
    Německo se teď ale dostalo do útoku a navíc má šanci z rohového úderu.

65:52
    Christopher Zeller ani napodruhé z rohového úderu neskóruje.

65:57
    Moritz Fuerste (GER) ještě dorážel! Brankář Weinhold (NED) má nyní plné ruce práce ukočírovat obranu svého týmu, jenž se zdá být hodně rozhozená.

68:17
    Florian Fuchs (GER) se snaží s tímto zápasem ještě něco udělat, ale ani on se nedokázal prosadit. Němci nutně potřebují dát kontaktní branku, ale nemají už mnoho času!

69:20
    Bob de Voogd (NED) drží míček na polovině soupeře a kontroluje výhru svého týmu! Zkusil vystřelit, jenže trefil pouze protihráče před sebou.

70:00

Jistotu postupu do semifinále tak má Nizozemsko. Německo musí v posledním zápase v základní skupině uhrát alespoň bod, aby mělo tuto jistotu také. V opačném případě bude čekat, jestli jej Jižní Korea, v případě výhry,nepředběhne o lepší skóre.

Tímto se s vámi loučí David Motloch a u dalších on-line přenosů na počtenou. (18:28:56)

David Motloch

David Gentles, Ged Curran, Colin Hutchinson (video rozhodčí), Marcin Grochal (rezervní rozhodčí)