IFK Helsinky – Mannheim 4:0 (kon.) | Tappara – Pardubice 4:1 (kon.) | TPS – Liberec 5:2 (kon.)
Kuopio – Sparta 1:5 (kon.) | JYP – Chomutov 4:5 (po s.n.) | Kärpät – Salzburg 3:5 (kon.)
Luleå – Motor ČB 5:2 (kon.) | Linköping – HC Slovan 4:2 (kon.) | HV71 – Vienna Capitals 3:1 (kon.)
Färjestad – Zürich 5:2 (kon.) | Frölunda – Zug 3:2 (kon.) | Djurgården – Bern 4:1 (kon.)
Brynäs – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Plzeň 6:4 (kon.) | Hamburg – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Linköpings HC
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
HC Slovan Bratislava
Pátek 17.08.2012, 19:00 • Cloetta Center, Linköping • European Trophy

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, u dalších přenosů se budu těšit již zítra. Pěkný víkend.

Už se nic nestane a zápas končí. Slovan dnes prohrává 2:4 a může hodně žehrat na své přesilovky, kterých měl mnoho a žádnou nedokázal využít. Domácí v poslední třetině polevili, ale většinu času duel kontrolovali. Vítězí zaslouženě a připisují si první tři body do tabulky. Slovan svého soupeře přestřílel, ale nebylo mu to nic platné. Střely na bránu celkem: 20 Linköping a 30 Slovan.

60:00

58:02
    Slovan hraje bez brankáře, Hostikka odjíždí ze svého pracoviště.

57:49
    Ještě je tu šance. Rahimi je vyloučen za sekání.

55:34
    Slovan právě vstřelil branku!

Hosté snižují a hned ten výsledek vypadá daleko lépe. Ale času na vyrovnání je už proklatě málo. MILAN KYTNÁR využil velkých zmatků ve švédském obranném pásmu a překvapil gólmana Engstranda. Asistence: Peter Ölvecký.

54:50
    Tak už to na nějaké drama nevypadá, domácí kontrolují své vedení. Nutno říci, že si Slovan alespoň jednu branku dát zasloužil. S nulou ve skóre by se mu odjíždělo hodně těžce.

53:33
    Dnešní utkání sleduje 3149 diváků.

52:20
    Slovan přežil oslabení bez úhony. Za zaznamenání stojí jedovka Hultrsöma, ale Hostikka byl pozorný.

50:22
    Michel Miklík oslabuje své mužstvo, dvě minuty hákování.

49:29

Tak že bychom se ještě dočkali nějakého dramatu? První branku Slovanu dává MILAN BARTOVIČ, který vypálil ránu po ledě a Engstrand měl zřejmě zakrytý výhled. Neměl proto šanci reagovat. Asistence: Vladimír Dravecký, Jonathan Sigalet.

49:02
    Do konce máme nějakých deset minut a je jasné, že si Linköping připíše tři body do tabulky a první zápas v novém ročníku European Trophy zvládne.

48:27
    Linköping právě vstřelil branku!

Navíc domácí potvrzují svou dominanci v tomto utkání čtvrtým gólem. SEBASTIAN OTTOSSON napřáhl od modré a kotouč zapadl přesně do šibenice bratislavské brány. O výhře švédského klubu už nemůžeme být pochyb. Asistence: Magnus Johansson.

47:35
    Navíc Linköping dobře brání svou modrou čáru a ve třetí třetině nepouští útočníky soupeř k nějakému ohrožení Engstrandovy brány.

46:13
    Domácí bezpečně kontrolují výsledek a Slovan je hodně bezradný. Stále se nemůže dostat alespoň ke snížení a korekci ve výsledku.

44:23
    Nic na tomto faktu nemění ani velká Weinhandlova šance. Nejprve pálil z levého kruhu a následně si pro odražený puk dojel a snažil se ho procpat do sítě, ale Hostikka ucpal všechny díry u své levé tyče.

44:03
    Slovan se zatím brání dobře a další branku ve své síti prozatím nedopouští.

42:43
    Slovanu to prostě dnes nejde, navíc se dopouští faulů. Miklík podrazil Ottossona a jde si odsedět dvě minuty.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 13. Söderberg (Albrandt), 29. Albrandt (Söderberg), 33. Karlsson (Figren), 49. Ottosson (Johansson) - 50. Bartovič (Dravecký, Sigalet), 56. Kytnár (Ölvecký)

Linköpings HC: Engstrand (Andresson) - Rahimi, Hultström, Grillfors, Nielsen, Lorentzon, Bäckman - Jämtin, Lindhagen, Weinhandl - Hjalmarsson, Söderberg, Arlbrandt - Karlsson, Johansson, Fish - Ottosson, Nermark, Figren. Trenér: Roger Melin.
    HC Slovan Bratislava: Hostikka (Konrád) - Tabaček, Boumendienne, Printz, Sigalet, Švarný, Štajnoch, Mihálik, Bakoš - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartovič, Kreps, Dravecký - Hudáček, Lipianský, Kukumberg - Ölvecký, Kytnár, Mikúš. Trenéři: Rostislav Čada, Svatopluk Číhal.

Rozhodčí: Edqvist, Sjökvist - Wärnström, Åhlén (SWE)