IFK Helsinky – Mannheim 4:0 (kon.) | Tappara – Pardubice 4:1 (kon.) | TPS – Liberec 5:2 (kon.)
Kuopio – Sparta 1:5 (kon.) | JYP – Chomutov 4:5 (po s.n.) | Kärpät – Salzburg 3:5 (kon.)
Luleå – Motor ČB 5:2 (kon.) | Linköping – HC Slovan 4:2 (kon.) | HV71 – Vienna Capitals 3:1 (kon.)
Färjestad – Zürich 5:2 (kon.) | Frölunda – Zug 3:2 (kon.) | Djurgården – Bern 4:1 (kon.)
Brynäs – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Plzeň 6:4 (kon.) | Hamburg – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Hamburg Freezers
7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
HC Kometa Brno
Pátek 17.08.2012, 20:00 • Eisstadion Sahnpark, Crimmitschau - kapacita 5.222 diváků • European Trophy

To je vše. Přeji pěkný zbytek pátečního večera a na počtenou. (22:13:21)

Třetí hvězdou utkání byl zvolen Miroslav Holec, druhou Thomas Dolak a první hvězdou pochopitelně Jerome Flaake s bilancí 2+2.

Oslabená Kometa vstoupila do European Trophy vysokou prohrou s Hamburgem. Může za to především třetí třetina, kdy Brno inkasovalo hned čtyřikrát.

60:00

57:00
    Hamburg Freezers právě vstřelil branku!

Domácí korunují svoji nyní už vysokou výhru parádním momentem. Akci na jeden dotek zakončil v podstatě do prázdné brány GARETT FESTERLING. Asistence: David Wolf, Jerome Flaake.

52:00
    Na ledě se toho nyní příliš neděje. Hamburg si hlídá svůj pohodlný náskok a tři body už si zřejmě v klidu uhlídá.

49:28

Tak je zřejmě hotovo. Hamburg dává šestý gól a byla to pěkná trefa. Střela od modré Dolaka byla lehce tečována JULIANEM JAKOBSENEM mezi betony Faltera. Asistence: Thomas Dolak, Mathieu Roy.

48:00
    Dnešní utkání sleduje v Crimmitschau 1257 diváků.

46:20
    Vylučuje se na obou stranách Westcott (HAM) i Tomáš Svoboda (KOM) dostávají dvě minuty za hrubost.

43:56
    Kometa právě vstřelila branku!

Brno vykřesává jiskřičku naděje a podruhé skóruje v přesilové hře. MIROSLAV HOLEC vzal puk, projel s ním až za modrou čáru po pravé straně a střelou švihem přes obránce se trefuje přesně nad rameno brankáře Treutla. Asistence: Boris Valábik, Tomáš Malec.

43:35
    Duvie Westcott (HAM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

42:40

Tak máme to možná rozhodující okamžiky zápasu. Domácí udeřili podruhé v krátké době, a to už je pro Kometu hodně složitá situace. Jen 24 vteřin po předchozím gólu se prosazuje THOMAS DOLAK. Asistence: Marius Möchel, Julian Jakobsen.

42:16

Tak kdepak vyrovnání, ale naopak dvougólový náskok Hamburgu. Brankář Falter nemá šťastný den, špatně zasekl puk. Flaake se ho tak zmocnil, objel bránu a KEVIN SCHMIDT měl jednoduchou práce. Asistence: Jerome Flaake, David Wolf.

41:34
    Kometa se ubránila a může směle spřádat plány na vyrovnání. Času na to má ještě poměrně hodně.

40:22
    Stejně jako na začátku druhé třetiny i v úvodu třetí části dohrává Hamburg přesilovku z předchozího dějství.

40:01

V druhé třetině se dlouho čekalo na góly. Kometa dokázal vyrovnat v 36. minutě po krásné akci Kováčika a gólu Dlouhého. Domácí však vyrovnali po chybě v rozehrávce Brno v samotném závěru druhé části.

40:00

39:33
    Po gólu dostal ještě trest Boris Valábik (KOM) a odsedí si dvě minuty za hrubost.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 5. Flaake, 8. Reid (Murphy, Köppchen), 40. Flaake (Wolf), 43. Schmidt (Flaake, Wolf), 43. Dolak (Möchel, Jakobsen), 50. Jakobsen (Dolak, Roy), 57. Festerling (Wolf, Flaake) - 2. Holec (H. Zohorna, Koreis), 36. Dlouhý (Kováčik, Erat), 44. Holec (Valábik, Malec)

Hamburg Freezers: Treutle (Kočněv) - Schubert, Westcott, Köpchen, Nielsen, Schmidt, Roy, Krämmer, Bettaur - Pettinger, Collins, Oppenheimer - Murphy, Aubin, Reid - Wolf, Festerlign, Flaake - Möchel, Jakobsen, Dolak.
    HC Kometa Brno: Falter (Zelenka) - Bičánek, Švrček, Dlapa, Kováčik, Malec, Valábik, Krejčiřík, Kadela - J. Hruška, Divíšek, T. Svoboda - Dlouhý, Dočekal, Erat - Holec, Koreis, H. Zohorna - J. Káňa, Raška, Vondráček.

Rozhodčí: Schütz, Steinecke - Flad, Schulz