IFK Helsinky – Mannheim 4:0 (kon.) | Tappara – Pardubice 4:1 (kon.) | TPS – Liberec 5:2 (kon.)
Kuopio – Sparta 1:5 (kon.) | JYP – Chomutov 4:5 (po s.n.) | Kärpät – Salzburg 3:5 (kon.)
Luleå – Motor ČB 5:2 (kon.) | Linköping – HC Slovan 4:2 (kon.) | HV71 – Vienna Capitals 3:1 (kon.)
Färjestad – Zürich 5:2 (kon.) | Frölunda – Zug 3:2 (kon.) | Djurgården – Bern 4:1 (kon.)
Brynäs – Fribourg 4:2 (kon.) | Eisbären – Plzeň 6:4 (kon.) | Hamburg – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Frölunda HC
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
EV Zug
Pátek 17.08.2012, 19:00 • Scandinavium Arena, Frölunda • European Trophy

To je ode mně pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (21:12:37)

Utkání skončilo těsným vítězstvím domácí Frölundy 3:2, když všechny branky padly v druhé části hry. Za domácí se trefili Henrik Tömmernes, Mathis Olimb a Mikael Johansson, za hosty Fabian Sutter a Andy Wozniewski. Do nového ročníku European Trophy tak vstoupila o hodně lépe Frölunda.

Třetí hvězdou utkání se stává Per-Johan Axelsson, dva body do tabulky hvězd získává hostující brankář Jussi Markkanen, první hvězdou byl vyhlášen domácí kapitán Joel Lundqvist.

60:00

59:04
    Markkanen je už na střídačce, hosté to zkouší v šesti!

56:55
    Zug ve snaze vyrovnat vrhl všechny síly do útoku, v obraně jim tak zůstávají okénka, čehož by domácí mohli využít.

55:06
    Hra je velmi plynulá, hostům se čas velice rychle krátí, zbývá posledních 5 minut.

53:02
    Oba týmy měly náznaky příležitostí, skóre se ale nemění, do konce zbývá 7 minut.

50:14
    Indiáni si zahrají další přesilovku. Na 2 minuty za hákování byl na trestnou lavici poslán Alessandro Chiesa.

49:25
    Dnešnímu utkání přihlíží 1427 diváků.

47:22
    Dick Axelsson krásně předložil kotouč Olimbovi, který netrefil prázdnou branku z 2 metrů!

44:40
    Šance na obou stranách! Sjöström si v dobré pozici špatně zpracoval kotouč, který mu pak přeskočil hokejku. Do brejku se poté dostal na druhé straně Holden, který na Galbraitha nevyzrál.

43:18
    Hosté napadají svého soupeře tak, že nakonec získali kýžený kotouč do své moci.

42:30
    Domácí jsou u všech puků v třetí třetině až jako druzí, měli by začít více bruslit.

41:36
    Zug zatím hraje v početní výhodě skvěle, vytvořil si už 3 gólové příležitosti, gól z toho ale bohužel pro hosty nebyl.

40:29
    Lundqvist dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

40:01

Po bezbrankové první třetině jsme viděli 5 branek v části druhé. Do vedení se dostali v 29. minutě hosté zásluhou Suttera, o minutu později ale srovnal Tömmernes. Poté se domácí dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Olimba a Johanssona. 17 vteřin před sirénou ale snížil Andy Wozniewski. Třetí perioda začne přibližně v 20:40.

40:00

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 30. Tömmernes (Eriksson, Olimb), 37. Olimb, 39. Johansson (Sjöstrom) - 29. Sutter, 40. Wozniewski (Martschini, Casutt)

Frölunda HC: Galbraith - Lynch, Tömmernes, Bäckman, Svedberg, Persson, Eriksson, Bohm, Collberg - D. Axelsson, Olimb, Brunnström - Kahnberg, Lundqvist, Tolsa - Sjöström, Johansson, Lasu - Olsen, P. J. Axelsson, A. Axelsson
    EV Zug: Markkanen - Wozniewski, Chiesa, Sutter, Christesen, Erni, Furrer, Herzog, Zubler - Casutt, Holden, Martschini - Fischer, Helbling, Suri - Lammer, Diem, Lüthi - Lindemann, Schneuwly, Rossi