Pardubice – Brynäs 6:2 (kon.) | Plzeň – Kärpät 3:2 (po pr.) | Motor ČB – Hamburg 4:3 (kon.)
Kometa Brno – Luleå 2:6 (kon.) | Chomutov – Linköping 3:4 (po s.n.) | HC Slovan – JYP 5:0 (kon.)
Liberec – Djurgården 6:2 (kon.) | Bern – TPS 1:4 (kon.) | Sparta – HV71 2:7 (kon.)
Salzburg – Eisbären 1:4 (kon.) | Vienna Capitals – Kuopio 5:3 (kon.) | Ingolstadt – Frölunda 8:5 (kon.)
Zug – Jokerit 4:1 (kon.) | Fribourg – Tappara 2:3 (po s.n.) | Zürich – IFK Helsinky 3:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
6:2 (1:1, 5:0, 0:1)
Djurgårdens IF
Pátek 24.08.2012, 18:30 • Tipsport arena • European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezké pozdní páteční odpoledne při sledování dnešního online přenosu. Bílí Tygři ve svém druhém domácím zápase v European Trophy vyzvou švédský Djurgården.

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Výtisk, Čakajík, Derner, Moravec, Havíř, Cebák, Holub, A. Jánošík - Víšek, Filippi, Kudrna - Vantuch, Nedvěd, T. Urban - Špaček, Krejčík, Kica - Galamboš, Dušek, Bulíř - J. Vlach, Bárta.

Djurgårdens IF: Reideborn (Pickard) - Lindström, Pettersson, Holm, Lennhammer, Falk, Gustafsson, Granath - Ljung, Johner, Aberg, Bremberg, Ottosson, Ölvestad, Eriksson, Wiegel, Blomstrand.

Rozhodčí: .

Oba týmy už nastoupily na led.

00:01

00:05
    Bílí Tygři vyhráli buly a ženou se dopředu.

00:34
    Liberec se zakousl do svého soupeře a točí ho v jeho obranném pásmu.

01:13
    Nedvěd si nabruslil po levé straně a vypálil. Jeho lehká střela zamířila do boční sítě.

01:38
    Bílí Tygři jsou v úvodu aktivnějším celkem a tlačí svého soupeře.

02:20
    Hraje se dlouho bez přerušení. Pinc ještě zasahovat nemusel.

02:48
    Teď už to vypadalo, že Djurgården poprvé prověří Pince, ale jeho akce skončila za brankou Liberce.

03:33
    Poprvé od úvodního buly zazněla píšťalka rozhodčích. Dvě minuty dostává domácí Jan Výtisk za nedovolené bránění. 5/4 - Djurgården.

03:52
    Puk za hostující brankou, Tygři se s přehledem brání.

04:08
    A další vyhození domácích přes celé hřiště. Švédové se nemohou dostat do blízkosti Pince.

04:36
    První střela Djurgårdenu končí v ochranné síti.

05:22
    Pinc si připisuje první vážnější zákrok. Eriksson vystřelil z mezikruží a liberecký brankář vyrazil touš špičkou vyrážečky.

05:30
    Po střele Petterssona vyhazuje Pinc za pomoci spoluhráčů puk do bezpečí. Tuhle přesilovou hru Severočeši ubrání.

05:49
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Lidström vypálil od modré nepřesně, ale jeho pokus tečoval bruslí TIM ERIKSSON za bezmocného Pince. Asistence: David Lindström, Fredric Wiegel. 0:1.

06:47
    Liberec právě vstřelil branku!
    Netrvalo to dlouho a v Tipsport areně svítí stav 1:1. Výtisk střílel od modré a jeho pokus tečoval za švédského brankáře šikovně TOMÁŠ URBAN. Asistence: Jan Výtisk, Lukáš Vantuch. 1:1.

07:26
    Juraj Cebák dostává za zbytečný faul (hákování) dvě minuty a hosté budou hrát další přesilovou hru. 5/4 - Djurgården.

08:22
    Počet hráčů na ledě se nám srovná. Sörensen tak dlouho obtěžoval Nedvěda až vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl. 4/4.

08:49
    Liberec bude hrát přesilovou 4 na 3. Z sekání odchází k trestoměřičům Wiegel. 4/3 - Liberec.

09:16
    Liberec mačká svého soupeře. Celé přesilové hře šéfuje domácí Nedvěd.

09:25
    Teď se pokusil liberecký kapitán vypálit, ale nepřesně. Jeho dělovka doputovala až k Pincovi.

09:45
    Havíř vyrazil puk mimo hřiště.

10:04
    Tygři se usadili v útočném pásmu a stále pokračuje jejich přesilová hra 5 na 3.

10:11
    Reidenborn raději přikryl kotouč. Zbývá ještě 11 sekund početní převahy 5 na 3.

10:17
    Moravcova dělovka končí na hrudi Reideborna.

10:27
    Djurgården kompletní a vyhazuje puk za Pince.

10:56
    Jánošíkovi nesedla střela a Švédové v plném počtu postupují kupředu.

11:17
    Galamboš střílel z ostrého úhlu, ale branku netrefil.

11:29
    Bílí Tygři si přihráli útočném pásmu rukou a jsou vykázáni do středního pásma.

11:55
    Havířův pokus vyráží Reideborn ramenem nad. Podještědští stále okupují obranné pásmo několikanásobného švédského mistra.

12:47
    Špatná rozehrávka Libereckých vrátí hru před Pince - icing.

13:17
    Další přesilová hra pro Bílé Tygry. Vantuch byl nevybíravě sražen na mantinel a Eklund dostává dvě minuty za vysokou hůl. 5/4 - Liberec.

13:50
    Čakajíkův pokus od modré byl tečován mimo.

14:02
    Stejně si počínala i střela od Havíře.

14:42
    Severočeši se snaží usadit ve svém útočném pásmu, Švédové ale skvěle brání.

15:14
    Nedvědův pokus končí těsně vedlle.

15:57
    Bílým Tygrům opět neklapla rozehrávka a puk končí na zakázaném uvolnění.

16:16
    Antonín Dušek inkasuje dvouminutový trest za držení. 5/4 - Djurgården.

16:38
    Djurgården teď několikrát pěkně zakombinoval, ale větší šanci si nevytvořil.

18:00
    Pinc vyrazil nebezpečný pokus od modré.

18:52
    Galamboš přihrával na Kudrnu, tomu ale přeskočil puk ve finální fázi čepel.

19:49
    První třetina se už jen dohrává.

20:00

První třetina nabídla velice zajímavý hokej. Jako první se ujali vedení Švédové zásluhou teče Tima Erikssona. Stejnou mincí oplatil hostům Tomáš Urban, který hned vzápětí srovnal.

20:01

20:28
    Bílí Tygři zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází Johner za nedovolené bránění. 5/4 - Liberec

20:35
    Nedvěd vypálil po pěkné akci z mezikruží, ale následně zasvítila pouze lapačka Reideborna.

21:03
    Liberec kombinuje před brankou hostů.

21:22
    Dernerův tečovaný pokus končí vedle švédské branky.

21:39
    Švédové vyhazují přes všechny čáry.

21:45
    Těsný ofsajd zastavuje další libereckou akci.

21:56
    Wiegel prověřil Pince ve vlastním oslabení, jeho lehká střela domácího brankáře neohrozila.

22:10
    Čakajík udělal hrubku na obranné modré Liberce. Díky nešikovnosti djurgårdenských z toho ale nic nebylo.

22:59
    Djurgården už je v plném počtu a okamžitě nahazuje puk za Pince.

23:20
    Severočeši se ocitli pod tlakem, a tak raději vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

24:02
    Eriksson mohl podruhé v zápase skórovat, jenže ve finální fázi ztratil nad kotoučem kontrolu.

24:15
    Pinc raději přidržel puk před dojíždějící čtveřicí Švédů.

24:58
    Pettersson dostal ideální pas do mezikruží, Pinc ho vychytal.

25:17
    Holm v obrovské šanci natřikrát nedává. Pinc se zaskvěl skvělým zákrokem!

25:37
    Bílí Tygři jdou do vedení! TOMÁŠ URBAN dostal milimetrový pas přes všechny čáry a svou sóloakci zakončil přesným blafákem za bezmocného Reideborna. Asistence: Tomáš Filippi. 2:1.

26:08
    A opět Pinc skvělým zákrokem zastavil švédský útok. Tentokrát předvídal a položil na led chytře hůl!

26:48
    Severočeši odskakují svému soupeři na dvoubrankový náskok. Reideborn vyrazil střelu Čakajíka před sebe, kde ji uklidil z takřka nulového úhlu za červenou čáru ANTONÍN DUŠEK. Asistence: Martin Čakajík. 3:1.

28:03
    Bílí Tygři se teď zakousli do Djurgårdenu vší silou.

28:07
    Urbanova pěkná střela zpoza hráče končí na Reidebornovi, který ji vyráží za sebe.

28:12
    Skvělé pětiminutovka Bílých Tygrů pokračuje a Djurgården se nestačí divit jaký je to dnes kolotoč. Po střele Urbana se puk dostal k Vantuchovi, který přesným pasem našel na modré PETRA NEDVĚDA. Liberecký kapitán se střelou neváhal a trefil šibenici švédské branky. Asistence: Lukáš Vantuch, Tomáš Urban. 4:1.

28:12
    Djurgården si bere oddechový čas.

28:30
    Oddechový čas mu ale nepomohl a Liberec je stále při chuti.

29:01
    Havíř trefuje od modré konstrukci švédské branky.

29:24
    Lennhammer dostává dvouminutový trest za vysokou hůl. 5/4 - Liberec.

30:09
    Reideborn si po dlouhé době připsal úspěšný zákrok, když zlikvidoval střelu Havíře do lapačky.

30:25
    Tipsport arenou se prohnal zvuk tyče, když pálil z kruhu Filippi. Reideborn dlouho hledal puk. Nakonec ho našel mezi svými betony.

31:26
    Hosté hrají v plném počtu. Erikssonův pokus sbírá ze vzduchu lapačkou v pohodě Pinc.

31:33
    Bílí Tygři se na chvilku ocitli pod tlakem a raději vyhazují na zakázané uvolnění.

31:56
    Holmův pokus od modré likviduje Pinc betonem.

33:08
    Johnerova dělovka od modré skončila na libereckém brankáři.

33:35
    Bárta zakončoval přihrávku špačka do plexiskla. Švédové se ocitli na chvilku pod tlakem a raději vyhazují puk na icing.

34:53
    Pokračuje se bez šancí.

35:17
    Špačkův projektil z vrcholu kruhů jen zaduněl o mantinel a Reideborn nemusel zasahovat.

35:42
    Bílí Tygři si neporozuměli ve svém obranném pásmu a nakonec z toho vzniklo zakázané uvolnění.

36:20
    Kudrna se řítil sám na švédského brankáře, ale nezvolil nejšťastnější zakončení, když pálil příklepem. S jeho dělovkou tak neměl Reideborn sebemenší problémy.

36:42
    Aberg si zamíchal na modré a vystavil své spoluhráče do ofsajdu.

37:17
    Demolice švédského celku pokračuje. TOMÁŠ FILIPPI obral jednoho z hostujících obránců v útočném pásmu a střelou do šibenice nedal djurgårdenskému brankáři šanci. Bez asistence. 5:1.

37:50
    Bílí Tygři se ocitli pod tlakem, čehož si všiml i kapitán Nedvěd a poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

38:10
    Severočeský gólový koncert pokračuje. LUKÁŠ VANTUCH doráží vyraženou střelu Urbana za bezmocně ležícího Reideborna. Asistence: Tomáš Urban, Petr Nedvěd. 6:1.

38:38
    Bílí Tygři budou navíc hrát přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Sörensen za sekání. 5/4 - Liberec.

39:00
    Liberec kombinuje ve švédském obranném pásmu.

39:30
    Tygři jsou nastěhováni před švédskou brankou.

39:50
    Duškův pokus kryje Reideborn.

39:56
    A další zákrok švédského brankáře, který teď ke konci periody má plné ruce práce.

40:00

Skončila z libereckého pohledu fantastická druhá perioda. Bílí Tygři ji ovládli jasně 5:0 a švédský Djurgården si připadal místy jako na řetězovém kolotoči. Uvidíme, kolik branek nám přinese závěrečná třetina.

Hráči obou týmů jsou již na ledě.

40:01

40:07
    Eklund přesekl Dernerovi hůl a odchází na trestnou lavici. 5/3 - Liberec (30 sekund).

40:13
    Skandinávští vyhazují do středního pásma.

40:38
    Švédové ve čtyřech.

40:42
    Tak už to neplatí. Na trestnou odchází Eriksson za zdržování hry. 5/3 - Liberec (1:25)

40:55
    Bílí Tygři rozjíždí akci z hloubi svého obranného pásma.

41:12
    Hosté vyhazují až na Pince.

41:28
    Cebák se obtočil kolem branky, ale nic z toho nevytěžil.

41:40
    Nedvěd trefuje boční síť.

42:09
    Švédové ve čtyřech. Víšek mezitím bekhendem prověřil z bezprostřední blízkosti Reideborna.

Dnešní utkání sleduje 1573 diváků.

42:30
    Švédové opět vyhazují až za Pince.

43:08
    Švédové jsou v plném počtu a chystají se na první útok.

43:44
    Po dlouhé době se zaplní i liberecká trestná lavice. Dvě minuty za podražení dostává Daniel Špaček. 5/4 - Djurgården.

43:49
    Přihrávka rukou v podání hostů, hra přerušena.

44:50
    Bílí Tygři vyhazují až za hostující branku.

45:11
    Po lehké střele od mantinelu schovává puk mezi betony Pinc.