Zlín – Skalica 7:6 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 5:3 (kon.) | Ústí n/L – Litvínov 4:1 (kon.)
Frýdek-M. – Nový Jičín 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Zvolen 1:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 1:2 (po s.n.)
Kadaň – Beroun 2:0 (kon.) | Šumperk – Opava 5:2 (kon.) | Břeclav – SHK Hodonín 1:3 (pře.)
Karviná (Baník) – Val. Meziříčí 10:4 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 2:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Čtvrtek 06.09.2012, 18:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba • Přípravné zápasy

S konstatováním, že Poruba podlehla Prostějovu 2:4, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:08:33)

V poslední třetině byli Jestřábi aktivnějším týmem, což dokázali vyjádřit i brankově. Z Poruby si tak Prostějov odváží své čtvrté přípravné vítězství. Nemalou zásluhu měl na něm také David Zachar, který pokračuje ve výborných výkonech v přípravě a na porubském ledě vstřelil další dva góly.

60:00

59:56
    Velká šance Prostějova. Smejkal poslal v situaci dva na jednoho puk na Handla, který přestřelil Rudlovu klec.

59:34
    Ještě nás čeká jedno vhazování po Vydrželově levici.

59:28
    Prostějov je kompletní.

58:51
    A další vyhození, domácím se vůbec nedaří.

58:24
    Na Krayzelovo nahození nikdo nedosáhl, Jestřábi mohou opět vyvést puk ze třetiny.

57:59
    Hanáci v poklidu vyhazují puk až za Rudlovu branku.

57:28
    Jiří Paška dostává 2 minuty za sekání a domácí si zahrají další přesilovou hru.

57:01
    Prostějov se snažil hrát opět až příliš na krásu, Smejkalovi nakonec utíká puk.

56:12
    Krylovi dala porubská obrana opět až příliš prostoru, prostějovský forvard tak mohl vyjet až před Rudla.

55:43
    Wolfovi dlouhá přihrávka na Vaňka nevyšla, je z toho zakázané uvolnění.

55:13
    Další zakázané uvolnění Prostějova.

54:39
    Vydržel má na kontě další zákrok, ale opět spíše z kategorie těch lehčích.

54:02
    Pěkná kombinace Jetsřábů, na jejím konci Lukáš Duba trefil jen připraveného Rudla. Prostějov hraje ve třetí třetině naprosto uvolněně, naopak na straně Poruby je patrná určitá křeč.

53:39
    Další přerušení, porubské hokejisty zastavuje offside.

53:31
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

53:02
    Seidler zkoušel štěstí střelou z těžkého úhlu.

52:50
    Prostějov další oslabení přečkal a hraje v plném počtu.

52:02
    Buček nastřelil jen Vydrželovy betony.

51:26
    Vaněk měl před sebou úplně odkrytou prostějovskou klec, přesto zamířil jen mimo branku.

50:50
    Poruba si zahraje další přesilovku. Za nedovolené bránění je potrestán Tomáš Berčák.

50:30
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Tak to byla vskutku krásné akce prostějovských Jestřábů. Kaluža našel na útočné modré nastartovaného DAVIDA ZACHARA, který se v takových momentech nemýlí a po blafáku zakončoval pohotově do odkrytého místa branky. Asistence: Marek Kaluža.

49:51
    Zakázané uvolnění Prostějova, hra se značně kouskuje.

49:42
    Na druhé straně si Vydržel připisuje další zákrok. Vhazuje se po jeho pravici.

49:11
    Rudl neudržel Paškovu střelu, před brankou však nebyl připraven nikdo z jeho spoluhráčů na dorážku.

48:48
    Po buly střílel okamžitě Zuber, ale opět jen do míst, kde stál Lukáš Vydržel.

48:42
    Ten má nakonec nějaké problémy s maskou a rozhodčí Jeřábek přerušuje hru.

48:31
    Axman okamžitě po buly pořádně protáhl prostějovského brankáře.

48:25
    Holuša střílel z těžkého úhlu, Vydržel chytá.

47:57
    Galajda vystrašil Vydržela střelou z mezikruží.

47:25
    Porubě se ve třetí třetině vůbec nedaří, v posledních minutách příliš zajímavých momentů nesledujeme.

46:48
    Jestřábům sudí odpískali poněkud sporné zakázané uvolnění.

46:14
    Prostějov hraje v plném počtu.

46:01
    Axmanovi utíká puk do středního pásma.

45:33
    Černý v oslabení napálil dokonce tyč za Rudlovou brankou, v publiku to jen zahučelo.

44:52
    Jestřábi bez problémů vyhazují puk přes všechny čáry.

44:14
    Za hákování míří na trestnou lavici Petr Žajgla. Přesilovka pro RT TORAX.

43:30
    Kryl spěchal za pukem, ale Rudl jej dokázal ukrýt pod lapačku.

42:42
    V porubské brance tak musí nastoupit Robert Rudl.

42:42
    Porubský gólman neudržel nervy na uzdě a okamžitě vystartoval na sudího Jeřábka, který mu udělil nejprve desetiminutový osobní trest a následně i trest do konce utkání!

42:42
    Prostějov se dostává poprvé v utkání do vedení. Smejkal trefil nechtěně bruslí brankáře Gleicha, který zůstal ležet v brankovišti. Následně se kotouče zmocnil PAVEL HANDL a bez problémů poslal puk do poloprázdné klece. Asistence: Filip Smejkal, Lukáš Duba.

42:23
    Jestřábům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

41:53
    Martin Kryl se ocitl ve velké šanci, když povyjel drze až do porubského brankoviště. Gleich nakonec po svém zákroku zůstal mimo branku a porubská obrana musela zažehnávat nebezpečí všemi možnými způsoby. Nakonec rozhodčí Jeřábek přerušil hru.

41:10
    Porubské hokejisty zastavuje offside.

40:44
    Zachar poslal přihrávku na Kumstáta, který vyslal na Gleicha svůj tvrdý projektil. Domácí gólman stačil jeho pokus vytěsnit mimo tři tyče.

40:23
    Poruba začíná třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Také ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli na každé straně po jedné brance a po čtyřiceti minutách hry je tak skóre nerozhodné 2:2. Zajisté nás čeká zajímavá poslední tercie, která možná rozhodne o dnešním vítězi.

40:00

39:45
    Ovšem porubský tlak nadále pokračuje.

39:19
    Jestřábi oslabení přečkali a jsou v plném počtu.

38:41
    Spusta napřáhl na modré, Vydržel sice jeho pokus vyrazil, ale v předbrankovém prostoru neoperoval nikdo v bílém dresu.

38:00
    RT TORAX toho prozatím v početní výhodě příliš předvést nedokázal.

37:19
    Další faul Jestřábů. Jiří Paška inkasuje od sudího Jiřího Jeřábka 2 minuty za sekání. Poruba si zahraje přesilovku.

37:09
    Hašek unikal po levé straně, ale napálil pouze připraveného Vydržela.

37:02
    Poruba vyhazuje na zakázané uvolnění.

36:34
    Hanáci působí po vstřelené brance opět aktivnějším dojmem.

35:55
    Ovšem porubští nakonec ztratili puk a Jestřábi toho využili k dalšímu útoku, který navíc zakončili gólem. Z prostoru mezi kruhy se přesnou tvrdou střelou k tyči nemýlil obránce PAVEL KUMSTÁT. Asistence: David Zachar, Michal Černý.

35:17
    Na druhé straně už opět Poruba motá hlavy prostějovským obráncům.

34:33
    Filip Smejkal se dostal do dobré střelecké pozice, ale trefil jen připraveného Gleicha.

33:50
    Poruba právě vstřelila branku!
    Porubští svou přesilovou hru nakonec využívají. Prostějovská obrana zcela zapomněla na ROSTISLAVA VAŇKA, kterého našel před Vydrželem Krayzel. Porubský štírek jen pohodlně nastavil hůl a trefil volné místo mezi betony. Asistence: Luděk Krayzel, Martin Buček.

33:17
    Prostějov bez problémů vyhazuje touš přes všechny čáry.

32:52
    Poruba si svou aktivitou vynutila další přesilovku. Michal Černý dostává 2 minuty za hákování.

32:46
    Šindelářovu střelu tečoval před Vydrželem nebezpečně Galajda, ale mimo prostor tří tyčí.

32:00
    V té Hanáci prakticky nic nepředvedli, Poruba je kompletní.

31:26
    Prostějov kompletní, začíná jeho krátká přesilovka.

31:22
    Pěkná kombinace první porubské formace, Vaněk na jejím konci střílel přes obránce a Vydržel vyrazil i se štěstím koncem své hole.

30:59
    Filip Smejkal přejel modrou čáru a okamžitě ohrozil Gleicha.

30:47
    Prostějov střídá gólmany. Adama Vrbu nahrazuje Lukáš Vydržel.

30:34
    Jestřábi jen nahazují puk do středního pásma.

30:00
    Síly na ledě se srovnají, když Jiří Šindelář musel zatáhnout za záchrannou brzdu a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

29:26
    Vaňka zbytečně poslal k zemi Pavel Handl a Poruba si zahraje přesilovku. Prostějovský útočník dostává 2 minuty za hrubost.

29:26
    Krayzel mohl střílet, ale ještě se snažil situaci vyšperkovat pro Vaňka, ovšem vše překombinoval.

28:47
    Finkes střílel od modré, ale jen do Gleichových betonů.

28:20
    Kryl svým tvrdým pokusem přestřelil porubskou svatyni.

27:36
    Na druhé straně si Zachar šikovně objel porubskou svatyni, ale na Gleicha, který si výborně vykryl prostor u tyče, recept nenašel.

27:05
    Zientek nepříjemně nahazoval puk do brankoviště.

26:44
    Buček dostal přihrávku na útočnou modrou a z levé strany se řítil na Vrbu, který jeho pokus chytá.

26:32
    Naprosto totožná situace se vyskytla i na druhé straně.

26:24
    Porubský útok je zastaven hvizdem sudích – offside.

25:35
    Po třech velkých šancích v řadě se hra opět zklidnila.

24:47
    Prostějov se dostal do situace dva na jednoho, agilní Zachar ještě vylepšil pozici pro Michala Černého, který ztroskotal na Gleichovi, který se dokázal výborně přesunout!

23:55
    Na druhé straně Gleich na výletě z branky a Smejkal toho málem dokázal využít!

23:31
    Vaněk ještě v těžké pozici poslal puk k druhé tyči na Martina Bučka, který byl možná překvapen svou šancí a netrefil zcela prázdnou branku.

22:22
    RT TORAX se pokusil o dlouhou přihrávku za obranu soupeře, ta však záměr včas vystihla.

21:28
    Seidlerova tvrdá střela skončila na Vrbových betonech.

21:06
    Šindelář vystrašil prostějovského gólmana, následně Hašek povyjel zpoza branky k levé tyči, kde však měl Vrba připraven svůj beton.

20:19
    Vaněk vyzkoušel Vrbovu pozornost.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:44.

Je za námi první dvacetiminutovka utkání mezi Porubou a Prostějovem. Na začátku byla aktivnější Poruba, která se dostala brankou Pavlačky do zaslouženého vedení, ale Prostějov poté přidal a v závěru třetiny srovnal krok trefou Zachara.

20:00

19:55
    Puku se nakonec zmocnil Seidler, v první tercii se již nic nestane.

19:46
    Prostějovští jsou v závěru třetiny aktivnější a před Gleichem tak vzniká další menší závar.

18:59
    Hrubku v porubské obraně Jestřábi nekompromisně trestají. Černý poslal puk na druhou stranu ke zcela volnému DAVIDU ZACHAROVI, který se do prázdné klece nemohl mýlit. Asistence: Michal Černý.

18:02
    Vaněk se dostal na modré k puku, který byl navíc před Vrbou tečován a nadělal tak prostějovskému gólmanovi nemalé problémy.

17:38
    Buček po buly napřáhl, ale nezamířil přesně.

17:29
    Porubští jen nahodili touš na Vrbu, ten s tím nemohl mít problémy.

16:40
    V rohu prostějovské obranné třetiny probíhá dlouhý boj o puk. Rozhodčí nechce přerušit hru.

16:08
    Žajgla poslal puk před porubskou branku, ale žádného ze spoluhráčů nenašel, a tak jej Gleich ukryl pod svou lapačku.

15:21
    Poruba je kompletní.

15:00
    Kumstát spíše jen vyzkoušel Gleichovu pozornost střelou ze středního pásma.

14:52
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:07
    Finkes střílel nepříjemně od modré, na brankovišti zůstal osamocený Stráněl, jenž se snažil dostat touš za brankovou čáru, Gleich i se štěstím ataku odolal.

13:21
    Lukáš Prokop dostává od sudího Jeřábka 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Prostějov.

12:50
    Prostějov se nastěhoval před Gleicha, chybí tomu střelba.

12:05
    A už to mohlo být o dvě branky, když se prostějovskou obranou prosmýkl Hašek, ale minul těsně prostor tří tyčí.

11:49
    Poruba se okamžitě po buly dostala do přečíslení, ve kterém šel MAREK PAVLAČKA s Martinem Bučkem proti jedinému obránci. První jmenovaný vše řešil přesnou střelou k levé tyči. Asistence: Rostislav Vaněk, Rudolf Wolf.

11:39
    RT TORAX vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

11:14
    Tomiga střílel nepříjemně od modré. Gleichovi vypadl touš a málem se dostal k dorážce osamocený Kryl.

10:30
    Prostějov v plném počtu.

10:09
    Šindelář trefil jen připraveného Vrbu, stále se hraje velice opatrně.

09:41
    Porubě se ani tentokrát přesilovka příliš nedaří.

08:56
    Wolfova střela jen otřela boční tyč, následně Jestřábi vyhazují puk do středního pásma.

08:30
    Pavel Handl to přehnal s důrazem a míří na lavici hanby, když si vysloužil 2 minuty za vražení na hrazení. Další početní výhoda pro domácí výběr.

08:15
    Wolf napřáhl na modré, ale Vrba měl dobrý výhled a bez problémů schoval puk do lapačky.

07:56
    Hanáci pouze nahodili touš za Gleichovu branku a šli střídat.

07:12
    Prostějov v plném počtu hráčů.

06:52
    Zientkova střela mířila jen do připraveného Vrby, akce však pokračovala, ovšem porubští to opět překombinovali a ke střele se nedostali.

06:19
    Následuje další vyhození, přesilovka se prozatím domácím příliš nedaří.

05:55
    Jestřábi vyhazují puk přes všechny čáry.

05:12
    RT TORAX si zahraje přesilovou hru. Michal Tomiga dostává 2 minuty za držení protihráče.

04:25
    Prozatím se nehraje v žádném zázračném tempu, je znát, že jde jen o přípravný duel.

03:30
    Handl vyslal další pokus z kategorie propagačních, následně Smejkal střílel k levé tyči, ale Gleich se stačil vrátit včas do své klece.

02:47
    Václav Chomič dorážel nepříjemně na několikrát na hranici brankoviště, Vrba mu však nedovolil skórovat.

02:05
    První zákrok si připisuje také Michal Gleich, ohrozti jej dokázal Šebek.

01:48
    Také druhá porubská formace dokázala na chvíli uzamknout soupeře.

00:39
    Buček nejprve prováhal vhodný střelecký okamžik, následně se dostal k puku Krayzel a vystrašil Vrbu.

00:01

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Rudl) – Mládenka, Wolf, Zientek, Šindelář, Prokop, Slavík, Axman, Spusta – Buček, Krayzel, Vaněk, Holuša, Pavlačka, Hašek, Seidler, Šimkovič, Galajda, Chomič, Zuber.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) – Paška, Dufka, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes – Smejkal, Duba, Handl, Šebek, Zachar, Černý, Žajgla, Kryl, Stráněl, Berčák.

Více informací naleznete v zápasových pozvánkách na oficiálních webových stránkách HC RT TORAX Poruba a LHK Jestřábi Prostějov.

V uplynulém ročníku se oba celky střetly celkem čtyřikrát a pokaždé se z vítězství radovali Hanáci. Ti dokázali zvítězit na porubském ledě 3:1 a 3:2, ve svém domácím stánku pak jasně 3:0 a 6:1. Z výsledků je patrné, že porubští útočníci v sezóně 2011/2012 nedokázali najít recept na prostějovskou obranu, která jim celkem dovolila skórovat pouze čtyřikrát.

Poruba, vedená novou trenérskou dvojicí Aleš Tomášek – Martin Smeták, sehrála v přípravě již devět duelů. Její výsledky prozatím připomínají houpačku. Po třech porážkách s Havířovem, Přerovem a polskou Cracovií přišla naopak série tří vítězství, když si RT TORAX poradil s Opavou a dvakrát s Frýdkem-Místkem. V posledních třech zápasech ovšem dvakrát podlehl Novému Jičínu a v úterý těsně padl i na opavském ledě.

Prostějov doposud odehrál osm přípravných střetnutí. V nich nastřádal pomyslných deset bodů, když doma dokázal zdolat Břeclav s brněnskou Technikou a venku Frýdek-Místek, bod si pak přivezl ještě z břeclavského zimního stadionu. Nejvíce Jestřáby určitě mrzí dvě porážky z derby s Přerovem, ve kterých inkasovali celkem čtrnáct branek.

Příjemný čtvrtek všem fanouškům druholigového ledního hokeje. Na porubském stadionu je na programu další z maratonu přípravných klání. Domácí HC RT TORAX Poruba 2011 tentokrát změří síly s celkem LHK Jestřábi Prostějov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 12. Pavlačka (Vaněk, Wolf), 34. Vaněk (Krayzel, Buček) - 19. Zachar (Černý), 36. Kumstát (Zachar, Černý), 43. Handl (Smejkal, Duba), 51. Zachar (Kaluža)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Mládenka, Wolf, Zientek, Šindelář, Prokop, Slavík, Axman, Spusta – Buček, Krayzel, Vaněk, Holuša, Pavlačka, Hašek, Seidler, Šimkovič, Galajda, Chomič, Zuber.

Rozhodčí: Jeřábek J. – Vengřín R., Vengřín M.