JYP – Linköping 3:5 (kon.) | Jokerit – Frölunda 7:1 (kon.) | Zug – Ingolstadt 5:4 (po pr.)
Zürich – Mannheim 3:2 (kon.)
JYP Jyväskylä
3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Linköpings HC
Pátek 07.09.2012, 17:30 • Synergia Areena, Jyväskylä • European Trophy

Pořádně si užijte páteční večer a noc, já se s vámi loučím. (19:47:29)

Ani hra bez gólmana Jyväskylä nepomohla, hosté berou všechny body za výhru 3:5. Utkání nabídlo zcela odlišné poloviny. V té první dominovali domácí a postupně se dostali do vedení 3:0. Pak však jakoby někdo švihnul kouzelnickou hůlkou a karta se zcela obrátila. Švédský tým ještě do konce druhé třetiny srovnal a v závěrečné dvacetiminutovce dvěma góly přilákal tři body na své konto.

60:00

58:38
    Domácí to zkoušejí bez brankáře, time-out již k dispozici nemají.

57:21
    Linköping přesilovku nevyužil a nedal tak definitivní razítko na zisk tří bodů.

55:21
    Navíc je tu vyloučení na straně finského mistra. Za hákování je suspendován Myttynen.

54:32
    JYP velkou příležitost nevyužil a hosté již opět v plném počtu. To dost možná definitivně rozhodlo zápas.

52:32
    Šance domácího celku se dramaticky zvyšují, Bäckman vyhodil puk ze hřiště a Linköping musí hrát zhruba minutu a půl jen ve třech!

51:56
    Znovu se vylučuje z řad Linköpingu. Za držení je poslán na trestnou lavici Lorentzon.

49:09
    Nabídnutou šanci ale domácí hráči nevyužili.

47:09
    JYP se může pokusit znovu dostat do sedla, za podražení je vyloučen Karlsson.

45:01
    Zbytek klasické přesilovky už hosté nevyužili.

43:35
    Linköping právě vstřelil branku!

Domácí jsou hodně dole, Linköping dvojnásobnou přesilovku využívá. Hosté rozjeli sérii přihrávek, kterými motali hlavu bránícím borcům. Do ideální pozice pro střelu se nakonec dostal PÄR ARLBRANDT, který trefil odkrytou branku z docela velkého úhlu. Asistence: Carl Söderberg, Mattias Weinhandl.

43:01
    JYP jde do tří na zhruba na minutu a dvacet sekund poté co Lahti vyhodil kotouč ze hřiště.

42:23
    Navíc je vyloučen domácí zadák Sipiläinen na dvě minuty za podražení.

40:34

Obrat je dokonán. Již druhá branka dnes padla po odrazu bruslí, tentokrát se dokonce jedná o gól vlastní. Domácí zadák Jyrki Välivaara si srazil do vlastní sítě nahození CARLA SÖDERBERGA a podtrhl tak velmi špatné období, které v druhé polovině zápasu zatím finský tým prožívá. Bez asistence.

40:01

Paradoxem zápase zatím je, že tým který v každé třetině méně střílí, dává více branek. Jyväskylä se dostala ve druhé periodě už do tříbrankového vedení, poté však domácí asi usnuli na vavřínech a Linköping nakopl motory. Byly z toho tři branky pro švédský tým a po druhé siréně je tedy skóre opět srovnané. Na rozhodnutí si tedy ještě počkejme.

Střely na branku ve druhé třetině 13:8.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 18. Perrin (Jaatinen), 22. Malmivaara (Lahti), 25. Lepine (Välivaara, Quirk) - 26. Himelfarb (Nermark, Hultström), 31. Jämtin (Weinhandl, Almtorp), 36. Salmonsson (Figren), 41. Söderberg, 44. Arlbrandt (Söderberg, Weinhandl)

JYP Jyväskylä: Myllykoski - Näkyvä, Koskinen, Välivaara, Kalteva, Malmivaara, Lepine, Ruohomaa, Viitanen - Wärn, Perirn, Abid - Auvitu, Quirk, Louhivaara - Jaatinen, Lahti, Myttynen - Sipiläinen. Virtanen, Roine.
    Linköpings HC: Andersson - Grillgors, Johansson, Hulström, Rahimi, Bäckman, Hävelid, Lorentzon - Hjalmarsson, Söderberg, Arlbrandt - Jämtin, Almtorp, Weindhandl - Salmonsson, Karlsson, Figren - Nermark, Lindhagen, Himelfarb.

Rozhodčí: Hämäläinen, Pelkonen - Neva, Sormunen