Vítkovice – Vsetín 7:0 (kon.) | Pardubice – Písek 3:5 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:5 (kon.)
HC Kladno – Chomutov 9:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 5:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 0:1 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Jihlava – Hr. Králové 3:2 (po pr.) | Třinec – Přerov 8:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 07.09.2012, 16:00Extraliga staršího dorostu

Je tu konec. Závěrečných dvacet minut mělo přinést rozřešení dnešního duelu a skutečně tomu tak bylo. Dvě branky Liberce v závěrečných minutách rozhodly o tom, že Bílí Tygři zvládli vstup do nové sezony poměrem 5:3. To je z pod Ještědu vše, pěkný páteční večer. (18:28:51)

60:00

59:45
    Ještě jeden zákrok pro domácího Stezku, jenž si poradil s pokusem Malovce.

59:34
    Liberec právě vstřelil branku!
    Čas na poradu ale ovoce nenese, naopak. DOMINIK HRNÍČKO se po vhazování dostal ke kotouči a osamocen ho dovezl až do branky. Bez asistence.

59:26
    Ještě před vhazováním ale přichází na řadu oddechový čas Budějovic.

59:26
    Dost možná poslední vhazování se uskuteční v levém kruhu libereckého pásma.

58:53
    Hostující tým posiluje svůj tlak odvoláním gólmana a nasazením šestého bruslaře.

58:45
    Už jen několik desítek vteřin zbývá ze třetí třetiny. Liberec brání svůj těsný náskok.

58:26
    Ke zblokované střele se dostal Král, jenž se řítil téměř sám na Trelce. S blafákem neuspěl a navíc se dostal s hostujícím gólmanem do kolize. Ten zůstal chvíli na ledě, ve hře ale pokračuje.

57:58
    Hosté spěchají za vyrovnáním a daří se jim usadit v pásmu.

57:18
    Současně se střelou Prokeše, která skončila ve Stezkově lapačce, se na led vrací Havlín a oba týmy jsou tak znovu v pěti.

56:53
    Hosté ale mohli rychle odpovědět. Krátoška se natlačil před Stezku a jeho pokus skončil na levé tyči.

55:49
    Je to ale Liberec, kdo se při nevyváženém počtu hráčů na ledě prosazuje. ONDŘEJ ŠŤÁVA se ve středním pásmu zmocnil kotouče, a jelikož o něj připravil posledního bránícího hráče, stál mu v cestě jen Trelc. A sním si poradil bekhendovou kličkou. Bez asistence.

55:18
    Možnost početní výhody dostává i druhý tým. Havlín (LIB) je potrestán za krosček.

55:01
    Tvrdou Břečkovu ránu od modré ztlumil Stezka na hrudi. Vhazuje se po jeho levé ruce.

54:10
    Nezůstal tam ale dlouho. Hra se přelila před jeho branku, kde se budou snažit rozhodnout hosté.

53:40
    A je tomu tak, hosté jsou v pěti. Liberec ale zůstává v pásmu.

53:23
    Nyní už přesilovka tak dobře nevypadá, zdá se, že Jihočeši ji přestojí.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 10. Hrníčko (Belovič), 20. Kalfiřt (Račický), 34. F. Chlapík (Arlt), 56. Šťáva, 60. Hrníčko - 25. Vácha (Prokeš), 30. Břečka (Krátoška, Matoušek), 32. Kutiš

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) - Šťáva, Kalfiřt, Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, Arlt, F. Chlapík, Havlín, Král, Gecko, Kupčík, Lakatoš, Škoda, Ordoš, Zedek, Divila, Havlas, Heřmánek, Račický.
    Banes Motor České Budějovice: Trelc (Sova) - Malovec, Brož, Kadlec, Matoušek, Břečka, Prokeš, Panáček, Ruda, Smejkal, Vavřík, Michálek, Samohejl, Krátoška, Piegl, Kutiš, Vácha, Suchánek, Šafář, Žáček, Koupal.

Rozhodčí: Wagner - Ledinský, Maštalíř.