EC Red Bull Salzburg
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 07.09.2012, 19:15 • Eisarena Salzburg • bet-at-home ICE Hockey League

Orli Znojmo si v prvním kole nového ročníku Erste Bank Eishockey Ligy připisují vynikající výsledek, když dokázali porazit jednoho z favoritů celé soutěže Red Bull Salzburg na jeho ledě! O vítězi rozhodla poslední třetina, v níž znojemský tým dvakrát udeřil. První domácí duel sehraje Znojmo už v neděli, kdy od 17:30 hostí úřadujícího vicemistra z Klagenfurtu. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera! (21:33:19)

60:00

59:41
    Steven Regier (SAL) a Kyle Wharton (ZNO) ještě dostávají 2 minuty za hrubost. O dva body už Znojmo těžko někdo připraví.

58:25
    Auld míří na střídačku, domácí hrají v šesti bez brankáře!

58:00
    Red Bullu už se ale čas hodně krátí. Orli jsou blízko vítězství.

54:59
    Domácí se nevzdávají a střílejí na Kacetla ze všech pozic, znojemský brankář ale odolává.

51:55
    Orli právě vstřelili branku!

V Salzburgu se rodí nečekaný výsledek. Orli se dostali do rychlého brejku, který zakončuje přesně do horního růžku branky JAN LATTNER! Auld neměl šanci. Asistenci si připisuje také brankář Kacetl. Asistence: Martin Škadra a Ondřej Kacetl.

49:07

Tak to je překvapení! Znojmo jde do vedení a znovu je u toho letní posila. Po Jarůškově přihrávce překonává Aulda zblízka z dorážky ONDŘEJ FIALA! Asistence: Richard Jarůšek.

43:39
    Znojmo se soustředí především na defenzivu a odolává náporu Red Bullu.

43:05
    Salzburg drží puk častěji na svých holích, vyložené šance si ale zatím ve třetí třetině nevypracoval.

41:24
    Domácí se tlačí dopředu, ztracené vedení chtějí co nejdřív získat zpět.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:56. Přestože mělo Znojmo v této třetině méně šancí i přesilovek než v té první a bylo dlouhé minuty pod tlakem domácího celku, dokázalo zásluhou nové akvizice Kima Strömberga vyrovnat. Vše je tak před závěrečným dějstvím otevřené.

40:00

36:40

Co se nepovedlo v přesilovce, dohánějí Znojemští při hře pět na pět. Prosazuje se první útok, po závaru před domácí brankou střílí gól nakonec podle zápisu RICHARD JARŮŠEK. Asistence: Ondřej Fiala a Kim Strömberg.

36:20
    Salzburg se ubránil, Heinrich je zpět na ledě.

34:20
    Nyní ale mohou Orli vystrčit drápy. Dominique Heinrich (SAL) vyloučen za držení protihráče.

31:25
    Znojemský tým je pod tlakem, Salzburg má více ze hry.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 20. Regier (Duncan, Kinasewich) - 37. Jarůšek (Fiala, Strömberg), 50. Fiala (Jarůšek), 52. Lattner (Škadra, Kacetl)

EC Red Bull Salzburg: Auld (Gračnar) – Glenn, Trattnig, Lupaschuk, Ross, Davison, Heinrich, Pallestrang, Mühlstein – Bischofberger, Raffl, Kristler – Komarek, Grenier, Latusa – Keller, Duncan, Kinasewich – Obrist, Di Benedetto, Regier.
    HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Wharton, Pláněk, Štach, Henry, Bořuta, Škadra, Sova, Stehlík – Jarůšek, Fiala, Strömberg – Havlík, Pucher, Uram – Beroun, Šeda, Lattner – Komínek, Bartoš, Beránek.

Rozhodčí: Auger (CAN), Smetana (AUT) – Rakovic (SLO), Piragić (CRO)