Vsetín – Karviná (Baník) 6:2 (kon.) | Opava – Frýdek-M. 3:4 (po s.n.) | Val. Meziříčí – Prostějov 5:8 (kon.)
Přerov – Nový Jičín 5:4 (po s.n.) | Poruba 2011 – Havířov 1:3 (kon.)
po s.n.
HK Opava
3:4 (0:2, 2:0, 1:1)
HC Frýdek-Místek
Středa 26.09.2012, 18:00 • Zimní stadion města Opavy, kapacita 5400 diváků. • 2. liga skupina Východ

Konec zápasu. (20:28:08)

65:00
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Petr Škatula rozhodl toto utkání kličkou do forhendu. Frýdek- Místek si tedy trochu nečekaně odváží z Opavy 2 body.

Petr Wolf vystřelil švihem nad horní tyčku.

Jakuba Macha vychytal opavský gólman Šafránek.

Neproměnil ani opavský Vašánek.

Hostující Petr hrubý vyčkával příliš dlouho, nakonec už mu zbýval jen těžký úhel ze kterého se netrefil.

Domácí kapitán se postavil k prvnímu samostatnému nájezdu, zkoušel zasunout kotouč gólmanovi mezi nohy, chyběla však přesnost.

Ani prodloužení nám rozuzlení nepřineslo, následovat tedy budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Buly v útočné třetině Opavy zvítězili frýdečtí a osvobozují se vyhozením přes všechny čáry. Teď už to Opava nestihne.

64:40
    Ofsajd Opavy, té se teď příliš nedaří vypracovat si nějakou střeleckou příležitost.

64:28
    Hostům se podařiloi vyhodit kotouč a ihned střídají.

63:30
    Hned na začátku přesilovky vypálil nebezpečně Galvas, bránu ale těsně přestřelil.

63:21
    Oddechový čas pro domácí.

63:21
    Následovat bude zajímavá zápletka, totiž přesilovka Opavy. Sednout na trestnou lavici si půjde za nedovolené bránění Ondřej Sluštík.

62:34
    Střílel frýdecký Jaromír Gogolka, Šafránek vyrazil ramenem.

61:23
    Opavský Jakub Vítek teď manévroval s kotoučem v blízkosti hostující svatyně, díky skvělé práci obránců se ale k zakončení nedostal.

60:23
    Prodloužení začlo opatrně z obou stran, je jasné, že už sil moc nezbývá a nikdo nechce odejít z tak napínavého duelu jen s jedním bodem.

60:01

Dočkáme se prodloužení, po napínavé poslední části, kde se hosté dostali v oslabení do vedení, Slezan však se štěstím v závěru vyrovnal.

60:00

59:32
    No tak teď měla Opava štěstí. Teperova střela prošla Šafránkovi mezi betony, těsně před brankovou čarou však kotouči zabránil Josef Tichý. na toto by už nejspíše Slezan odpověděn nedokázal.

58:22
    Poprvé hosté trochu zahrozili, po krásné přihrávce pálil bekhendem kapitán Rozum.

57:46
    A nyní ofsaj, vyhrané buly a Frýdek začíná opět ze své obrané třetiny.

57:19
    Frýdek nezačal přesilovku dobře, nedaří se mu vůbec dostat do útočného pásma.

56:13
    Za hákování teď jde na trestnou lavici opavský Petr Wolf. Frýdek tak brzy po vyrovnání dostal šanci revanše.

55:29
    Opava právě vstřelila branku!
    Tak přece jen vyrovnání! Vítkovu střelu z levé strany krásně dorazil ADAM KOSCHATZKÝ. Asistence: Jakub Vítek, Zdeněk Pavelek.

55:15

54:17
    Tíchý teď trefil tyčku! Dobrá rána od modré, Laníček, měl zakrytý výhled.

53:59
    Opavané se usadili v útočné třetině, dvakrát vypálili Herman a Galvas, hostující gólman však svůj tým podržel.

53:15
    Teď si Opava zahraje přesilovka a dostane tak dobrou šanci ke srovnání, na trestnou lavisi míří Jaromír Gogolka za napadení.

52:19
    Hosté nyní své pásmo zcela uzavřeli. Domácí mají velké problémy s přechodem do útoku.

51:32
    Domácí povzbuzování svým publikem se snaží o rychlou odpověď, ale zatím se jim to nedaří.

50:57
    Opavští nyní soupeře tlačí, ale zakončení kapitána Měcha postrádalo přesnost.

50:30

49:30
    Opavští inkasují ve vlastním oslabení. Špatnou rozehrávku domácích zachytil jeden z hostujících útočníků a hosté vyrazili do přečíslení, na jehož konci stál PETR ŠKATULA. Asistence: Petr Rozum.

49:10
    Bomba Tichého od modré míří pouze do mantinelu.

48:30
    Za nedovolené bránění putuje za katr Krutil. Přesilovka pro Slezan.

47:40
    Opavští bojují o puk ve středním pásmu.

47:22
    Kotouč po ráně Štubňy raději Šafránek schoval v lapačce. Vhazuje se před opavskou brankou.

46:38
    Z levého kruhu nebezpečně vypálil Škatula, ale jeho ránu si Šafránek pohlídal.

46:09
    Domácí v plném počtu. Hostující hokejisté toho ani tentokrát mnoho nepředvedli.

45:10
    Opava se zatím dobře brání.

44:42
    Frýdecko-místečtí ve standardním počtu bruslařů. Minuta a sedmadvacet vteřin dlouhá přesilovka pro hosty.

43:47
    Tvrdá rána Tichého zamířila pouze do mantinelu za Laníčkovou svatyní.

44:09
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají a poté začne zkrácená přesilovka Frýdku-Místku. Za nedovolené bránění je vyloučen Wolf.

43:12
    Omluvte prosím dočasné technické potíže na opavském zimním stadionu.

42:42
    Za hákování potrestán hostující brankář. Trest odpyká Gogolka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:32.

Slezan předvedl dobrou třetinu, podařilo se mu vyrovnat utkání a narozdíl od první části se stoprocentně zlepšil v obraně. Výkon Frýdku- Místku nebyl navzdory skóre zase tak špatný, hrozil hlavně z brejků a na začátku poslední části může Opavě vrátit přesilovkový gól ze začátku druhé třetiny, zbývá ještě skoro minuta a půl hry v početní výhodě.

40:00

39:43
    Frýdeckým se ovšem dnes přesilové hry vůbec nedaří. Hosté se znovu nedostali do zakončení.

39:24
    Další početní výhoda pro hostujícího mužstvo. Za podražení si jde na dvě minuty sednout Bednárek.

39:00
    Beží poslední minuta druhého dějství.

38:04

37:46
    Frýdek-Místek si ani jednu střeleckou příležitost v početní výhodě nevypracoval. To byla slabota.

37:12
    Hosté se zatím nedokáží udržet v opavské třetině.

36:04
    Přesilovou hru si zahrají i hosté. Vyloučen Radek Tůma. Ten se provinil podražením.

35:12
    Nyní jsou diváci svědky nudnější pasáže hry, kdy se bojuje především ve středním pásmu.

33:43
    Koschatzký byl tvrdě přimáčknut na mantinel. Další přesilovka Opavy z toho však nevyplynula.

32:46
    Další šance Opavy. Tentokráte Herman pálil do boční síťky.

31:38
    Až teď se povedlo Frýdku vybruslit z kotoučem z vlastní obrané třetiny.

31:23
    Opavané chtějí nejspíš ještě více, od vstřelené branky nepustili Frýdek k ničemu a sami jsou velmi nebezpeční.

30:30
    Nádhernou střelou zpoza kruhů teď vyrovnává TOMÁŠ POLOK. Asitence: Zdeněk Pavelek.

29:59
    Ofsajd zastavil zlibně se rozvíjející akci Frýdku- Místku.

29:35
    Tak teď mohli opavští vyrovnat, velmi dobré šance měli jak Černý, tak za pár sekund dorážející Wolf.

28:50
    Do šance se tlačil patrik Mosler, frýdečtí obránci jej však vytlačili do ostrého úhlu.

27:22
    Za hrubost se teď jsou posadit aktéři menší rozepře, opavský Pavelek a Kraft z Frýdku.

26:45
    Takový hokej se lidem musí líbit. Obě mužstva rychle přecházejí střední pásmo a v útočných třetinách často stříllí.

25:52
    Frýdecký Škatula teď krásně podržel puk za opavskou bránou a krásně nahrál, střele Ondřeje Měkýše však chyběla přesnost.

25:16
    Buly v hostjící třetině vyhráli po velkém boji Opavané, následovala dobrá střela Chalupy.

24:36
    Střelu zápěstím opavského Vítka chytil hostující gólman Laníček lapačkou. Jednalo se o velmi nebezpečnou situaci z veliké blízky.

23:54
    A po další střele hostů musel Dušan Šafránek už kotouč před dotírajícími útočníky zakrýt. Buly v opavské třetině.

23:07
    tak frýdečtí se rozhodně po gólu nesložili, další nebezpečná akce na jejiž konci stál Michal Krutil. Šafránek střelu krásně betonem vyrazil.

22:08
    Jako přízrak se teď před opavskou branou zjevil nikým nehlídaný Petr Hrubý, nedosáhl však na finální nahrávku.

21:03
    Po krásné nahrávce Petra Chalupy přesně zamířil JAROMÍR BEDNÁREK. Asistence: Patrik Džemla, Petr Chalupa

20:32
    Tak teď trocha té smůly. Tvrdá střela od modré trefila vlastního útočníka Kukola, který se těžce zvedá v ledu. Bude však určitě v pořádku.

20:17
    Opavané se ihned usadili ve frýdecké třetině. jde vidět že se tuto přesilovku opravdu chtějí proměnit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:34.

První třetina nám nabídla zajímavý průběh, po dobrém začátku Opavy, kdy soupeře k ničemu moc nepustili, potrestal chyby jejich obrany hostující kanonýr Škatula dvěma góly. Opava bude hrát ještě přes minutu na začátku druhé třetiny přesilovku, tak určitě bude chtít vstřelit kontaktní gól co nejdříve.

20:00

19:21
    Po velmi tvrdém zákroku na opavského Jakuba Vítka, jde na trestnou lavici Michal Krutil za Krosček.

19:11

18:57
    Galvas dnes pálí jak u Verdunu, zatím však bohžel pro Opavu ne gólově.

18:01
    Naopak unikli po první nepřesné střele dva hráči Frýdku, kapitán rozum však přes jediného bránícího Opavana nedokázal nahrát.

17:26
    Opavané si nahrávají a zamkli soupeře, zatím však nevystřelili.

17:11
    Opava si zahraje první přesilovku v zápase, za krosček jde sedět hostující Teper.

17:00
    Teď se hraje nahoru dolů, s velkým počtem střel na onou stranách.

16:05
    Bednárek rozehrál přesně na hůl frýdeckého Slováka, jeho bekhendovému pokusu po zemi však chybělo několik centimetrů, aby trefil bránu.

14:50
    Po nahrávce Tůmy se byl Tomáš Měch sám před gólmanem, zkoušil mu technickými kousky zamotat hlavu, nakonec však na něj nevyzrál.

13:59
    A Frýdek již vede 2:0! Velmi nedůrazná opavská obrana si nechala nahrávat hostující útočníky takřka před bránou, čehož přesnou střelou využil PETR ŠKATULA. Asistence: Ondřej Sluštík a Jakub Mach.

13:41
    A další střela Frýdku, tentokrát Petr Slovák vypálil od modré, Šafránek chytá.

13:00
    A další velká šance Frýdku, téměř stejná jako gólová, jen nyní kapitán Rozum na odraženou střelu nedosáhl.

12:09
    Černý teď zachytil ve středním pásmu frýdeckou nahrávku, byl však příliš pomalý než aby se dostal do samostatného úniku.

11:34
    Po nečekaně obdržené brance Opavští ožili, jejich akci však zastavil ofsajd.

10:16
    Po nebezpečné střele Ondřeje Sluštíka vyrazil Šafránek kotouč pouze před sebe přesně do jízdy PETRU ŠKATULOVI, který se do poloprázdné branky nemýlil. Asistence: Ondřej Sluštík

8:50
    Dobrá rána domácího kapitána Měcha ze střední vzdálenosti skončila v Laníčkově lapačce.

7:36
    Teď měli frýdečtí štěstí, Moslerovu nahrávku směřující na unikavšího Petra Chalupu jen tak tak zachytili hostující beci.

6:54
    Vcelku nebezpečná akce hostů, po sérii dobrých přihrávek pálil Petr Slovák, Šafránek vyrazil špičkou betonu.

6:25
    Ofsajd zastavil teď slibně se rozvíjející opavskou akci.

5:20
    Střela hostujícího Tomise z prostředku kruhu byla mířena přímo na brankáře Šafránka.

4:48
    Teď se frýdečtí poprvé trochu osvobodili, bojují o přechod do útočného pásma.

3:50
    Opět byl nebezpečný Galvas, který se dostal k odražené střela a zamířil do poloprázdné frýdecké brány. Hostující strážce svatyně však předvedl doslova tygří skok.

3:29
    První střelu hostů od modré, byla zblokována hned prvním bránícím hráčem.

3:00
    Icing hostů.

2:26
    Opavané teď nepustí Frýdek za půlku, nedaří se však vytvořit kloudnější příležitost.

1:18
    Domácí Glavas teď ohrozil hostující branku z bezprostřední blízkosti, byl však v příliš ostrém úhlu.

1:07
    Od modré vypálil obránce Slezanu Tichý, hostující gólman Láníček si připisuje první zákrok.

0:32
    Hráči Slezanu se pokouší usadit v útočné třetině.

00:01

HC Slezan Opava: Šafránek (Kober) - Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukor, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

HC Frýdek-Místek: Laníček (Třeštík) - Kudláček, Měkýš, Krutil, Tomis, Teper, Ovšak - J. Slovák, Štubňa, Hrubý, P. Slovák, Kraft, Rozum, Škatula, J. Sluštík, Kocurek, O. Sluštík, Kelner, Mach

Rozhodčí: Czubaj – Barteček, Moravec.

Papírový outsider dnešního utkání Frýdek-Místek také vyšel v prvním kole bodově naprázdno. Frýdecko-místečtí doma sice dlouho trápili Karvinou a v jednu chvíli dokonce vedli 3:1, tým okolo Davida Moravce však nakonec splnil roli favorita a zvítězil v poměru 6:4.

Opavským hokejistům premiéra v letošní sezoně nevyšla. Svěřenci trenéra Karla Suchánka totiž prohráli na nepopulárním ledě prostějovských Jestřábů 6:8. V Prostějově už tak Opava nevyhrála přes dva a půl roku.

V dnešním druhém kole východní skupiny druhé ligy změří síly opavský Slezan s Frýdkem-Místkem. Půjde tedy jistě o zajímavé derby dvou slezských mužstev.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Mareček

Branky a nahrávky: 22. Bednárek (Chalupa, Džemla), 31. Polok (Pavelek), 56. Koschatzký (Vítek, Pavelek) - 11. Škatula (O. Sluštík), 14. Škatula (O. Sluštík, Mach), 50. Škatula (Rozum), 65. Škatula

HK Opava: Šafránek (Kober) - Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukor, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Rozhodčí: Czubaj – Barteček, Moravec