Novokuzněck – Čeljabinsk 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Minsk – N.Novgorod 0:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 04.10.2012, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Nástup do závěrečné části vyšel lépe hostům, kteří zásluhou Kulemina ve 46. minutě šli po druhé do vedení. Po tomto šoku se snažili domácí za každou cenu vyrovnat, ale zřejmě jim už docházely síly, protože Magnitogorsk po většinu závěru kontroloval kotouč. Až v samotném závěru po vyloučení Birjukova za útok na hlavu, se dostali domácí k vytouženému tlaku. Odvolali brankáře, ale hosté svůj těsný výsledek ve čtyřech ubránili. Konec utkání 1:2. (16:11:43)

59:55
    Kteří zavřeli Magnitogorsk v jejich třetině, ale ti se zabetonovali u branky a hostům nic nedovolili.

60:00

59:30
    Oddechový čas pro hosty.

59:28
    Vhazování před hostující brankou po zákroku Ahonena.

59:24
    Domácí bez brankáře.

59:12
    Stále domácí obléhají branku Metallurgu. Kteří se obětavě brání.

58:56
    A v obrovské šanci Enlund.

58:55
    Sibir již pevně zakotven ve třetině hostů.

58:10
    Za útok na hlavu vyloučen hostující hráč Birjukov i s trestem do konce utkání.

58:09
    Ale nahozeným pukem se mu to nyní daří, ale je tam vrazení na hrazení.

57:52
    Sibir se nemůže dostat za půlku.

57:10
    Nyní již mají puk pod kontrolou hosté, kteří dlouhou přihrávkou hledají na modré najetého Kazionova, který ale Gajdučenka nepřekonává.

56:50
    Stále je puk ve třetině Sibiru.

56:41
    Ale ti se hned po vyhraném vhazování dostávají ven ze třetiny a také zakládají útočk, který končí za brankou, kde střádají čas.

55:31
    Vhazování v obranném pásmu hostů.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 32. Sannikov (Enlund) - 27. Zdunov (Kosov , Jakubov), 46. Kulemin (Malkin, Zuccarello)

HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kutuzov, Kavarajev, Ignatovič, Aksjonenko - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopějkin, Drugor, Nikitěnko - Fisenko, Soloduchin, Stěpanov - Šumakov, Sannikov, Vorošilo.
    Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Antipin, Birjukov, Gončar, Antonovskij, Bondarev, Tvěrdovskij, Bernackij - Mozjakin, Kulemin, Malkin - O'Reilly, Lisin, Potěchin - Hodgman, Platonov, Zdunov - Jakubov, Kazionov, Kosov - Zuccarello.

Rozhodčí: Zakarov, Komarov - Strelcov, Tarasov