Novokuzněck – Čeljabinsk 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Minsk – N.Novgorod 0:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 04.10.2012, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Nástup do závěrečné části vyšel lépe hostům, kteří zásluhou Kulemina ve 46. minutě šli po druhé do vedení. Po tomto šoku se snažili domácí za každou cenu vyrovnat, ale zřejmě jim už docházely síly, protože Magnitogorsk po většinu závěru kontroloval kotouč. Až v samotném závěru po vyloučení Birjukova za útok na hlavu, se dostali domácí k vytouženému tlaku. Odvolali brankáře, ale hosté svůj těsný výsledek ve čtyřech ubránili. Konec utkání 1:2. (16:11:43)

59:55
    Kteří zavřeli Magnitogorsk v jejich třetině, ale ti se zabetonovali u branky a hostům nic nedovolili.

60:00

59:30
    Oddechový čas pro hosty.

59:28
    Vhazování před hostující brankou po zákroku Ahonena.

59:24
    Domácí bez brankáře.

59:12
    Stále domácí obléhají branku Metallurgu. Kteří se obětavě brání.

58:56
    A v obrovské šanci Enlund.

58:55
    Sibir již pevně zakotven ve třetině hostů.

58:10
    Za útok na hlavu vyloučen hostující hráč Birjukov i s trestem do konce utkání.

58:09
    Ale nahozeným pukem se mu to nyní daří, ale je tam vrazení na hrazení.

57:52
    Sibir se nemůže dostat za půlku.

57:10
    Nyní již mají puk pod kontrolou hosté, kteří dlouhou přihrávkou hledají na modré najetého Kazionova, který ale Gajdučenka nepřekonává.

56:50
    Stále je puk ve třetině Sibiru.

56:41
    Ale ti se hned po vyhraném vhazování dostávají ven ze třetiny a také zakládají útočk, který končí za brankou, kde střádají čas.

55:31
    Vhazování v obranném pásmu hostů.

55:21
    Vrátili jsme právě včas, kdy závěr napínavého duelu graduje. Magnitogorsk obležen hráči Sibirsku, ti se do zakončení zatím nedostali.

Omlouváme se, ale ztratili jsme obrazové spojení s Novosibirskem. Budeme podávat informace prostřednictvím ruského textového přenosu.

47:20
    Ale utekl jim po levé straně Sannikov, který si nabruslil doprostřed třetiny, Ahonen ho vybruslil a chytil mu jistou branku.

47:00
    Stále je Metallurg nastěhovaný v útočném pásmu.

46:45
    Hosté mají stále chuť, střílel Kazionov do připraveného domácího golmana.

45:01
    Metallurg právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ KULEMIN se vydal před branku přesně v okamžiku, kdy mu Malkin přihrával a zblízka prostřelil Gajdučenka. Asistence: Jevgenij Malkin, Mats Zuccarello.

48:45
    A znovu střela od modré, ale před bránou není nikdo na dorážku, stínění.

44:08
    A Magnitogorsk měl dobrou příležitost střílel Gončar, ale Gajdučenko měl vynikající výhled.

43:45
    Za hákování vyloučen Krivonožkin.

43:24
    A Platonov se snažil dostat ke střele, ovšem domácí skvěle brání střelecké prostory, a nenechají se překvapit.

42:37
    Nyní se hosté usadili v obranné třetině Sibiru díky Malkinovi formaci.

41:55
    Oba týmy začínají obezřetně a vystupují pouze ze zajištěné obrany.

40:01

Ve druhé třetině jsme se dočkali i branek. V 26. minutě doputovala přihrávka ke Zdunovi, který se nemýlil - 0:1. V této době již byl Sibir více nebezpečnější, díky propadající hostující obraně ve středním pásmu. A z jedné této příležitosti využil ve 32. minutě samostatný nájezd Sannikov, který ujel obraně Metallurgu a zavěsil - 1:1. Opět se Magnitogorsk snažil chopit opratí zápasu, ale dobřé bruslící domácí je nutili k chybám a znovu díky Ahonenovi dále neinkasovali.

40:00

39:38
    Ale Krivonožkin se málem dostával do šance. Zastavila ho hostující obrana.

39:08
    Hra se v poklidu dohrává.

37:43

36:47
    Enlund nahrával na modrou, kde byl volný obránce, který však špatně zpracoval. A málem do samostatného úniku se dostal Malkin, kterého včas stačili odzbrojit.

36:31
    Nyní již kombinují v útočném pásmu.

36:03
    Hosté vyhazují.

35:43
    Za držení dostal menší trest Sergej Gončar.

35:13
    Do dobré pozice se dostával Platonov, který objel bránu, ale Gajdučenka nepřekonal.

33:55
    A hned po buly se dostával před bránu Vorošilo, obrana ho vytěsnila a o vše ostatní se postaral brankář.

33:40
    Který skončil až v rukavici Ahonena.

33:38
    Hosté se stále snaží proniknout skvělou obranou Sibiru, ale opět další útok vedený Stěpanovem.

32:42
    A znovu domácí. Magnitogorsk uzavírá své soupeře v jejich třetině, ale k ničemu se nedostane. Novosibirsk toho využívá a uniká k nebezpečným protiútokům, které jsou jako před chvíli smrtící. Ahonen zlikvidoval nájezd Lehteräho.

31:48
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ale udeřilo na druhé straně STĚPAN SANNIKOV ujel hostující obraně a kličkou do beckhedu nedal Ahonenovi nejmenší možnost zasáhnout. Asistence: Jonas Enlund.

31:23
    Opět Malkinova formace, která se přes dobře bránícího bránkáře také nedokáže prosadit.

30:53
    Domácí byli odzbrojeni již ve středním pásmu.

30:34

30:00
    Která je však také ubráněna a domácí se osvobozují.

29:27
    Stále se Magnitogorsku nedaří dostat do třetiny. Ale vše změnila Malkinova formace.

29:13
    A Sibir vyhazuje.

29:00
    Hosté nastěhovaní ve své útočné třetině.

28:34
    Vyloučení domácí Štěpanova.

28:14
    Ale z opětovné akce se řítili tři domácí na jednoho obránce Metallurgu, ale překombinovali to a Ahonen schoval špatně zpracovaný puk v rukavici.

27:41
    Nyní se snaží o odpověď domácí, ale jejich ofenzíva neměla výraznějšího trvání.

26:13
    A máme tu první změnu ve skóre, po levé straně projižděl Jakubov, který předložil puk PAVLU ZDUNOVI a ten nedal nad rukavici Gajdučenkovi šanci: Asistence: Jaroslav Kosov, Michail Jakubov.

25:37
    Zatím je stav stále 0:0 a Magnitogorsk obléhá domácí v jejich třetině.

22:05
    A v první vážnější šanci domácí Enlund, ale tváří tvář z blízkosti Ahonena nepřekonal.

21:43
    Nikdo nemá zatím navrch.

20:54
    Obě mužstva přšli ze šaten skoro stejně jako do nich šli. Hrají aktivně, s rychlím bruslením a přechodem přes střední pásmo.

20:01

Nástup do první třetiny patřil jednoznačně Magnitogorsku a hlavna Malkinovy formaci, která držel domácí v jejich třetině a k ničemu je pustila, ovšem ani Metallurg si nevytvořil výraznější šanci. Toto trvalo až do páté minuty, kdy poprvé musel zasahovat Ahonen. Poté se hra začínala pomalu vyrovnávat, když své šance hosté nevyužili, málem udeřilo na druhé straně. Během 15. až 18. minuty uzavřela domácí Sibir svého soupeře v jeho třetině a střílela, nahazovala, dorážela kotouče za brankouvou čáru, ale Ahonen dal jasně najevo, proč je jedničkou jednoho z nejlepších týmů KHL a vše s klidem pochytal. Proto je stav po úvodní třetině 0:0.

20:00

19:15
    Hosté nastěhovaní před brankou domácích.

18:24
    I Malkinova formace se dostala pod tlak, ale je zatím jediná, která s pukem na holi zautočila na Sibir.

17:42
    A opět vynikající Ahonen, který nevyráží kotouče před sebe. Z mezikruží střílel úplně volný Enlund.

17:25
    Kudroč má na svém kontě další nebezpečnou střelu. A za ním Enlund, hosté pod tlakem.

16:47
    A je tu první šarvátkou po zavezení puku z poza brány Drugorem, které ho zadržel u levé tyče Ahonen. Vznikli poštuchující se dvojičky, které rozhodčí zatím rozehnali.

15:30
    Nyní opět obrany hodně propadají a jen nepřesnost sráží možnosti do zakončení.

14:31
    A ve velké šanci domácí Sibir. Fisenko zavezl puk do útočné třetiny, kde ho zpětnou přihrávkou předloužil najíždějícímu Stěpanovi za ním, ale Ahonen se vytáhl famózním zákrokem.

14:42
    Zakázané uvolnění Sibiru.

13:30
    Magnitogorsk se snaží dostat zápas pod kontrolu a domácí vyráží k nebezpečným protiútokům.

12:50
    Ale hosté vyhazují. A osvobozují se.

12:40
    Hosté stále v tlaku.

12:29
    A Malkinova střela přímo po vhazování v útočném pásmu.

12:05
    Sibir opět zkvalitnil obranu středního pásma a hosté musí do plných. Teďka se hra trošku zklidnila.

11:36
    Hra má obrovský spád a útočníci nechávají své kolegy v obraně hodně na holičkách.

10:35
    Nyní šance střídá šanci Gajdušenko vychytal Zdunova a na druhé straně se řítili v přečíslení tři na dva, ale i Ahonen se vyznamenal.

10:00
    Domací brankář stále pod tlakem. Ale již to není tolik vážné.

08:51

09:00
    A máme tu obrovskou šanci, kterou likviduje Gajdučenko, který chytil pokusy Kulemina i Platonova.

08:23
    S dobře se pohybujícími hráči Sibiru si ani Malkinova elitní eskadra neví rady.

07:34
    Ale Novosibirsk jim odebírá puk a vyhazuje, tahle přesilovka se jim příliš nedaří.

07:05
    Hosté již jsou rozestavěni v pásmu soupeře a kombinují.

06:51
    A máme tu první vyloučení utkání za držení odchází na dvě minuty domácí Vorošilo.

06:47
    A opět Sibir, který se dostával do zakončení. Na poslední chvíli odzbrojen Fisenko.

06:22
    Sibir si však také pečlivěji hlídá přechod přes střední pásmo. A v něm také odebírá puk Nikitěnko, který z levé strany od modré zkouší pohotovost Ahonena. Ten s touto střelou neměl problém.

06:04
    Začíná od vlastní brány.

05:56
    Na ledě je opět Malkinova formace.

05:07
    Sibir začíná vyrovnávat hru. Ale přes skvěle forčekující hosty to nestačí.

04:59
    Také domácí v úvodní návštěvě Ahonena, který nahozený puk lehce chytá.

04:42
    Vhazování v obranném pásmu Novosibirsku.

04:21
    Stále hosté aktivnější, krouží kolem brány Sibiru, ale do zakončení se zatím nedostávají.

03:29
    A Malkina formace má také na starosti první důležitou situaci před Gajdučenkovem, ale domácí opět vše dobře vyřešili.

02:25
    A rozjel první vážnější ofenzívu, kterou domácí obrana dokázala překazit.

02:00
    Metallurg začíná od vlastní branky.

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kutuzov, Kavarajev, Ignatovič, Aksjonenko - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopějkin, Drugor, Nikitěnko - Fisenko, Soloduchin, Stěpanov - Šumakov, Sannikov, Vorošilo.

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Antipin, Birjukov, Gončar, Antonovskij, Bondarev, Tvěrdovskij, Bernackij - Mozjakin, Kulemin, Malkin - O'Reilly, Lisin, Potěchin - Hodgman, Platonov, Zdunov - Jakubov, Kazionov, Kosov - Zuccarello.

Rozhodčí: Zakarov, Komarov - Strelcov, Tarasov.

NOVOSIBIRSK:
    Tento špičkový tým KHL se nachází na druhém místě východní konference se ziskem 23 bodů hned bod za prvním Čeljabinskem. Novosibirsk má z posledních pěti utkání vybojovaných devět bodů z patnácti možných. Proto se i říci, že ztrácí počáteční formu, ale jelikož tři z těchto duelů odehrál na venkovním stadionu, těžko se určuje jeho aktuální síla. Na domácí půdě odehrál Novosibirsk šest střetnutí, ve kterých vždy kromě prvního utkání s Jaroslavlí bodoval a většinou se jednalo o plný zisk do tabulky.
    Hlavní domácí kouč Dimitrij Kvartalnov nemůže počítat jen s Antonem Maljševem, jinak má všechen hráčský kádr k dispozici. Hlavními oporami týmu jsou hráči první formace Jori Lehtera a Jonas Enlund, kteří většinou táhnout Novosibirsk v produktivitě.

METALLURG MAGNITOGORSK:
    Také Magnitogorsk patří k top mužstvům a rozhodně neprodá svoji kůži lacino. Bude chtít dohnat ztrátu z předchozího zápasu, kdy prohrál na samostatné nájezdy s CSKA Moskva (1:2náj.). Pro hostujícího trenéra Paula Maurice to byl hodně smolný zápas, jelikož jeho svěřenci nedokázali využít i stoprocentních šancí. V tomto zápase byli jasně lepší, ale nedokázali to potvrdit brankově. Hlavní útočnou mašinou Metallurgu je její první lajna, kde hraje velká hvězda J. Malkin, který přerozděluje přihrávky na své spoluhráče z formace Mozjakina a Platonova.
    Také hosté mají skvělou sérii, kdy z posledních osmi zápasů dokázali vyválčit minimálně bod. Přesto jestli mají nějakou slabinu jsou to pochopitelně venkovní zápasy. Proto se máme na co těšit.

Zajímavý duel z kontinentální hokejové ligy nabídne dnes zápas mezi HK Sibir Novosibirskem s Metallurgem Magnitogorsk. Oba soupeři se nacházejí v horní polovině východní konference. Domácí sehrají svůj třináctý zápas v novém ročníku, kdy se jim poměrně hodně daří. Z dvanácti odehraných utkání se sbírali 23 bodů, což je skoro dva na zápas. Důležité pro Sibir je, že během posledních utkání, které se uskutečnili na ledě soupeře, sesbíral alespoň tři body. Přesto se dá tvrdit, že se jedná o zhoršení formy. Kterou si budou chtít spravit doma proti Magnitogorsku.
    Hosté hrající s velkou personou v podobě J. Malkina, zamíří na stadion protivníka po třech utkáních doma. Zatím v posledních šesti zápasech ve všech bodovali. Proto se dá očekávat, že nebudou chtít odjet z prázdnou ani odtud. Z pěti utkání na cizích kluzištích ovšem vyhráli za tři body pouze jediný, jinak dvakrát prohráli v nastavení a dva v normální hrací době.
    Magnitogorsk se řadí k týmům, které mají nejpevnější obranu. Z deseti možností inkasovali jen 21 branek.
    Ve vzájemných střetnutí těchto týmu mají za poslední dva roky navrch lehce hosté, kteří dokázali vyhrát třikrát, ale vše je hodně vyrovnané i výsledky z tohoto měření sil. Nenechte si ujít tento prestižní zápas dvou špičkových týmů celé KHL. Začínáme ve 14:00 hod

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 32. Sannikov (Enlund) - 27. Zdunov (Kosov , Jakubov), 46. Kulemin (Malkin, Zuccarello)

HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kutuzov, Kavarajev, Ignatovič, Aksjonenko - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopějkin, Drugor, Nikitěnko - Fisenko, Soloduchin, Stěpanov - Šumakov, Sannikov, Vorošilo.

Rozhodčí: Zakarov, Komarov - Strelcov, Tarasov