Novokuzněck – Čeljabinsk 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)

58:10
    Za útok na hlavu vyloučen hostující hráč Birjukov i s trestem do konce utkání.

57:10
    Nyní již mají puk pod kontrolou hosté, kteří dlouhou přihrávkou hledají na modré najetého Kazionova, který ale Gajdučenka nepřekonává.

47:20
    Ale utekl jim po levé straně Sannikov, který si nabruslil doprostřed třetiny, Ahonen ho vybruslil a chytil mu jistou branku.

45:01
    Metallurg právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ KULEMIN se vydal před branku přesně v okamžiku, kdy mu Malkin přihrával a zblízka prostřelil Gajdučenka. Asistence: Jevgenij Malkin, Mats Zuccarello.

43:45
    Za hákování vyloučen Krivonožkin.

39:38
    Ale Krivonožkin se málem dostával do šance. Zastavila ho hostující obrana.

35:43
    Za držení dostal menší trest Sergej Gončar.

32:42
    A znovu domácí. Magnitogorsk uzavírá své soupeře v jejich třetině, ale k ničemu se nedostane. Novosibirsk toho využívá a uniká k nebezpečným protiútokům, které jsou jako před chvíli smrtící. Ahonen zlikvidoval nájezd Lehteräho.

31:48
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ale udeřilo na druhé straně STĚPAN SANNIKOV ujel hostující obraně a kličkou do beckhedu nedal Ahonenovi nejmenší možnost zasáhnout. Asistence: Jonas Enlund.

28:34
    Vyloučení domácí Štěpanova.

28:14
    Ale z opětovné akce se řítili tři domácí na jednoho obránce Metallurgu, ale překombinovali to a Ahonen schoval špatně zpracovaný puk v rukavici.

26:13
    A máme tu první změnu ve skóre, po levé straně projižděl Jakubov, který předložil puk PAVLU ZDUNOVI a ten nedal nad rukavici Gajdučenkovi šanci: Asistence: Jaroslav Kosov, Michail Jakubov.

22:05
    A v první vážnější šanci domácí Enlund, ale tváří tvář z blízkosti Ahonena nepřekonal.

17:42
    A opět vynikající Ahonen, který nevyráží kotouče před sebe. Z mezikruží střílel úplně volný Enlund.

17:25
    Kudroč má na svém kontě další nebezpečnou střelu. A za ním Enlund, hosté pod tlakem.

14:31
    A ve velké šanci domácí Sibir. Fisenko zavezl puk do útočné třetiny, kde ho zpětnou přihrávkou předloužil najíždějícímu Stěpanovi za ním, ale Ahonen se vytáhl famózním zákrokem.

10:35
    Nyní šance střídá šanci Gajdušenko vychytal Zdunova a na druhé straně se řítili v přečíslení tři na dva, ale i Ahonen se vyznamenal.

09:00
    A máme tu obrovskou šanci, kterou likviduje Gajdučenko, který chytil pokusy Kulemina i Platonova.

06:51
    A máme tu první vyloučení utkání za držení odchází na dvě minuty domácí Vorošilo.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 32. Sannikov (Enlund) - 27. Zdunov (Kosov , Jakubov), 46. Kulemin (Malkin, Zuccarello)

HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kutuzov, Kavarajev, Ignatovič, Aksjonenko - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopějkin, Drugor, Nikitěnko - Fisenko, Soloduchin, Stěpanov - Šumakov, Sannikov, Vorošilo.
    Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Antipin, Birjukov, Gončar, Antonovskij, Bondarev, Tvěrdovskij, Bernackij - Mozjakin, Kulemin, Malkin - O'Reilly, Lisin, Potěchin - Hodgman, Platonov, Zdunov - Jakubov, Kazionov, Kosov - Zuccarello.

Rozhodčí: Zakarov, Komarov - Strelcov, Tarasov