Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 3:4 (po s.n.) | Magnitogorsk – Minsk 7:2 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 3:2 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (po s.n.) | Kazaň – Mytišči 3:1 (kon.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
HC Slovan – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Lev – Novokuzněck 2:3 (po pr.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Severstal Čerepovec
Pondělí 29.10.2012, 14:00 • Stadion Avtomobilist Jekatěrinburg • KHL

Tolik z KHL, u dalších zápasů se budu těšit zase příště. Pěkný den. (16:12:40)

Hosté si tak připisují těsně, ale přece, tři body. I když byli domácí lepší na střely 26:22, nebylo jim to nic platné.

Je dobojováno. Závěrečný tlak a zlepšená hra domácím nepomohla z utkání nevydolují ani bod. O osudu duelu rozhodla první třetiny, kdy Čerepovec dokázal dvakrát skórovat a poté bránit výsledek. Hlavně díky brankáři Košečkinovi se stav dlouho neměnil. Sice ve 41. minutě snížil slovenský bek Mezei, ale to bylo vše.

60:00

59:39
    Vhazovat se bude u Košečkina, hosté se musí bránit.

59:39
    Domácí si vyžádali oddechový čas, Holt zůstává na střídačce.

58:49
    Hosté hrají dobře takticky a vyhazují kotouče do středního pásma.

57:58
    Tak ještě dvě minuty, poslední tlak a možnost vyrovnat. Holt se chystá na odjezd z brány.

56:34
    Kazionov z modré čáry zkoušel pozornost Holta, ten chytá.

55:03
    Dvě minuty přesilovky jsou fuč, domácí nedokázali využít slibnou šanci na vyrovnání a čas se jim krátí.

54:44
    Ani tentokrát se vyrovnání nekoná, Žmakin nedokázal potrestat zaváhání Košečkina, jemuž vypadl puk z lapačky. Za něj vše ubránil obránce Laakso.

54:01
    První minuta oslabení dopadla pro Čerepovec na výbornou. Jedinou střelu vyslal Simakov.

53:00
    Hostující lodivod na to ihned reaguje oddechovým časem.

53:00
    Rjazancev je potrestán za nedovolené bránění.

53:00
    Aktuálně je hra přerušena a vhazovat se bude středním pásmu.

52:30
    Necelých osm minut do konce třetí třetiny a domácí by potřebovali hrát například přesilovku, aby se opět dostali do tempa.

51:45
    Málem se po chybě domácí obrany řítil do brejku Zemčenko, ale tomu v klíčový moment utekl kotouč.

50:44
    Po buly pálil nebezpečně Bergfors, lapačka Holta vyletěla velice rychle.

50:32
    Komerční pauzu zcela jistě využije především domácí kouč Ulanov, který si tak může vzít čas na poradu.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 41. Mezei (Simakov, Sokolov) - 8. Kazionov, 18. Kazakovcev (Rjazancev)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Lobanov) - Mezei, Sokolov, Trjamkin, Gusev, Sazonov, Makarov - Špirko, Simakov, Straka - Strelcov, Malychin, Žmakin - Piroš, Makejec, Jemelejev - Čistjakov, Zavaruchin, Gimatov - Pronin.

Trenér: Igor Ulanov.

Severstal Čerepovec: Košečkin (Peretragin) - Kiselevič, Rjazancev, Andersen, Laakso, Stasenko, Jegoršev, Popov - Stoljarov, Šipačov, Kazionov - Bergfors, Lehtonen, Wandell - Nurtdinov, Medveděv, Zemčenko - Berdnikov, Kazakovcev, Kuvajev, Kovyrišin.

Trenér: Andrej Nazarov.

Rozhodčí: Bondar, Rogačov - Zacharenkov, Lazarev